ONTBIJT VOOR TWEE KWARTJES GULDEN LUNCH-IDEE Raam open, thermostaat omlaag Bespaarlampen een goed alternatief voor 1 persoon: Sneetje bruinbrood met ontbijtkoek Sneetje bruinbrood met leverkaas Thee of koffie naar keuze (voor kinderen 1 beker melk) Prijs: ca. f 0,50 per persoon Eiersalade met brood Koffie, thee of 1 beker melk Prijs: ca.fl,- per persoon Eiersalade 4 eieren, 1 groene paprika, 1 flinke ui, 3 tomaten, 3 eetlepels mayonai- se, 1 eetlepel yoghurt, zout, peper en peterselie. Zet de eieren met koud water op en laat ze zodra ze koken nog 10 minuten opstaan. Verwijder intus- sen de zaadlijst en zaadjes van de paprika en snijd deze in stukjes. Snijd de gepelde ui grof en de ge- wassen tomaten in partjes. De eie- Deze suggesties laten zien dat goedkoper eten niet ten koste van de kwaliteit hoeft te gaan. De hier getoonde gerechten bevatten alle voedingsstoffen die een mens per dag nodig heeft. Heeft u zelf een goed idee voor zo'n goedkope lunch of warme maaltijd? Laat het ons weten: AllerHande, Antwoordnummer 250,1500 VC Zaandam. Vermeld in de linkerbovenhoek van briefkaart of envelop 'Uitgerekend'. De beste ideeen zullen worden geplaatst. Door sigarettenrook, ver- brandingsgassen en etens- geuren raakt de lucht in huis vervuild en om ons prettig te blijven voelen moet af en toe het raam open, Hoe vaakdat moet gebeuren is afhankelijk vanhetgebruikvan het vertrek. Bij het luchten gaat altijd warmte verloren. Als u centrale verwarming heeft, kunt u dit beperken door de radiator enige tijd tevo- ren uit te draaien of de thermostaat, als deze in de kamer is bevestigd, la gertezetten. Sluit de deur, zodat de warmte uit de andere kamers niet kan ontsnappen. Vijftien minu- ten luchten is veelal vol doende. Een ander belangrijk voor- deel van op deze wijze ven tileren is datudedroge c.v.-lucht, die onze lucht- wegen kan irriteren, door vochtiger lucht vervangt. 34 AllerHande Bespaarlampen zijn eigen- lijk TL-buizen in de vorm van een gloeilamp. Ze heb- ben de voordelen van een TL-buis: een lange levens- duureneen laag energie- verbruik. Omdat het voorschakelap- paraat en de starter bij de bespaarlampen zijn inge-

Allerhande | 1984 | | pagina 34