ALLERLEI i Stampen of mixen, dat is de kwestie Dat smaakt naar meer! Uw huid goed verzorgd de winter door Goedmakertje voor 'schrikkeljarigen' Binnenpret winterwortelen a c Een traditioneel gerecht klaarmaken met een mixer.Veel mensen vin- den dat maar niks. Toch is er opzich nietsop tegen. Of het moet het onnodig gebruik van stroom zijn. Een ander bezwaar zou het vrijkomen van meer lijm- stoffen (zetmeel) uit de aardappel zijn. Een fabeltje, voor de smaak en de voedingswaarde maakt dat niets uit. Dus als u een mixer wilt gebruiken, ga gerust uw gang. Hecht u aan traditie en vindt u dat een oer-Hol- lands gerecht als stamppot op de originele manier moet worden klaarge- maakt? Logisch dat u dan de armen uit de mouwen steekt en stoer de ouderwetse stamper pakt! Vruchtenmix, een limona- desiroop van rozebottels, tomaten, bessen en fram- bozen. Dit nieuwe produkt met het AH-huismerk zit "boordevol vitamine C. Vooral voor baby's, peuters en kleuters is dat een be- langrijk onderdeel van de dagelijkse voeding. De vruchtenmix moet wor den aangelengd met water in een verhouding van 1 op 4. Een glas van deze lek- kerelimonade levert onge- veer 80 mg vitamine C, dat is ongeveer evenveel als anderhatve sinaasappel. Vruchtenmix kunt u ook ge bruiken in via, pap of yog hurt en over ijs. Een heer- lijke en verantwoorde trak- tatie! Door gure wind, vrieskou, drogeluchtvan de c.v. en grote tem perat u u rversch i I - len tussen binnen en bui- ten krijgt uw huid het in de winter extra te verduren. Het gevolg kan zijn dat uw huid schraal wordt, gaat trekken en een beetje droog begint aan te voelen. Alleen door regelmatige verzorging kan uw huid zich weren tegen schade- lijke gevolgen van buitenaf. Overdag heeft uw huid een beschermend laagje nodig. 's Ochtends eerst reinigen met milk, opfrissen met lo tion en een dagcreme aan- brengen. Omdat uw huid in de winter droger is, kunt u gerust wat meer creme ge bruiken dan ugewend bent. Creme is ook een uit- stekende basis voor make up. Wat u nooit mag vergeten is het goed schoonmaken van de huid voor het naar bed gaan. Gebruik een rei- nigingsmilk op een vochtig watje om make-up resten, <^yil en afgestorven huidcel- len te verwijderen. Daarna opfrissen met een lotion, dat is goed voor de bloeds- omloop. Tot slot een nacht- creme opbrengen. Wanneer u gezond eet, vol- doende slaapt en tweemaal per dag goede huidverzor- gingsprodukten gebruikt, dan komt uw huid gaaf, zacht en soepel de winter Woor. Da's pech hebben! Wie op schrikkeldag is geboren, is maar een maal in de vier jaar echt jarig. Een eenvou- dig rekensommetje leert dat er in Nederland een kleine 10.000 van zulke pechvogels zijn. Hebt u een 'schrikkeljarige' in uw kennissenkring? Een goede reden om hem of haar extra te verrassen met een vier-in-een cadeau. Bij- voorbeeld vier flessen goede bewaarwijn, een vierkleuren kaars of wat voor leuks u maar kunt be- denken. Dat moeilijke gedoe met schrikkelen wordt veroor- zaakt door onze jaartelling. Een jaar telt 365 dagen plus een uurof zes. Dus een maal per 4 jaar is er een dag 'over', op 29 fe- bw Buiten regent het en de kinderen zitten zich binnen tevervelen. Een geluk als u dan een paar winterworte len in huis heeft. Met een beetje fantasie maken uw spruiten daar grappige stokpoppen van, die de spannendste avonturen be leven. In een poppenkast gebeuren immers de gek- stedingen. Een puntmuts is al klaar, die heeft de wortel van zichzelf. Het gezicht is gauw gemaakt met wat pu- naises, een inkeping als mond en een jolige kraag van crepepapier. Aan de onderkant een stok in de peen steken en Jan Klaas- sen en Katrijn zijn klaar voor hun eerste optreden. Logisch dat u bij de pre miere als belangrijkste ere- gast op de voorste rij mag zitten! AllerHande 19

Allerhande | 1984 | | pagina 19