wachten en vertellen pa ronduit dat ie 'niet lekker ruikt' als een nieuwe aftershave niet bevalt. Merkentrouw bij scheergerei Scheren is een gevoelige bezigheid en misschien daarom een gevoelig onderwerp. Dat blijkt uit de mer kentrouw. De spullen worden meestal gekocht door vrouwen, die mesjes of scheerzeep kopen als ze ook andere boodschappen doen. De meeste vrouwen waken ervoor iets anders mee te nemen dan hun man gewend is. Want dat leidt niet alleen tot commentaar, maar vaak ook tot schending van het aange- zicht. Dat hoeft niets met de kwali- teit van het nieuwe produkt te ma- ken te hebben. Gebleken is dat de huid vaak enige tijd nodig heeft om aan dat nieuwe produkt te wennen. Dat verklaart ook waarom veel mannen 'zweren' bij hun vertrouwde scheermethode. En dat de meningen over een be- paald type mesje zeer verdeeld zijn. Goedkoper mesje Bij de lancering van het huismerk- mesje door Albert Heijn bleek dat een nieuw scheerprodukt met enige schroom wordt tegemoetge- treden. Het mesje wordt vervaar- digd door een wereldmerk-fabri- kant en heeft dan ook een uitste- kende kwaliteit. Zoals dat meestal het geval is, is ook dit huismerk goedkoper dan de merkartikelen. Desondanks viel er bij de consu- ment een duidelijke aarzeling waar te nemen om op dit produkt over te stappen. Zelfs bleek uit een reactie dat een man het huismerk- mesje weliswaar had geprobeerd, maar er niet mee overweg kon en snel weer was overgestapt op zijn oude vertrouwde merk, dat hij met name noemde. Nu kwam dat van dezelfde lopende band en uit de- zelfde fabriek waar ook het huis merk wordt gemaakt. Onweimigheid Alleen al het idee dat er een ander apparaatje in de handpalm ligt, met andere mesjes, veroorzaakt kennelijk soms al zoveel onwen- nigheid (en spanning?) dat gecon- centreerd scheren met kalme hand niet meer mogelijk is. Ook al is zo'n conclusie vaak op z'n minst een beetje voorbarig, begrijpelijk is het wel. Niemand schendt nu eenmaal graag zijn aangezicht. kwestie van gevoel. Het strak trek- ken van de huid en de grimassen die de geconcentreerde scheerder daarbij maakt, blijven een interes- sant schouwspel. Geurtje: een persoonlijke keus Na het scheren worden scheerge rei en gezicht zorgvuldig schoon- gespoeld. Daarna kan aftershave worden gebruikt. Een mengsel van alcohol en parfum dat enigszins bijt op pasgeschoren wangen, maar niet zonder functie is. After shave ontsmet en sluit de porien. De meeste mannen gebruiken het. De keuze van een geur is puur per- soonlijk. Wat de een penetrant vindt, acht de ander verrukkelijk. Daar komt bij dat een geur niet bij iedereen hetzelfde ruikt, wat te maken heeft met ieders eigen, na- tuurlijke lichaamsgeur. Goedko- pere aftershaves hebben over het algemeen een doordringender geur dan de wat duurdere. Maar dat zegt nog niets over de aard van de geur, die kan varieren van licht en fris tot zwaar en zoetig. Frisse en zogeheten 'mannelijke' geuren zijn het populairst. De laatste zijn vaak gebaseerd op welriekende houtsoorten. De invloed van de directe omge- ving op het scheren beperkt zich meestal tot de keuze van het merk aftershave. Valt een keuze goed, dan wordt het merk van harte on- dersteund door gezin of collega's, wat zich niet zelden uit in ca- deautjes als de gelegenheid zich daartoe voordoet. Via diezelfde cadeaus kan een ge- bruiker van een minder aange- name geur op het spoor van een ander merk worden gezet. Kinde- ren kunnen daar vaak niet op AllerHande 17

Allerhande | 1984 | | pagina 17