E 2 B: Zu Post op tijd uw kerstpost Ontbiit voor 2 kwartjes Het gulden lunch-id Deze tips laten zien dat goedkoper eten niet ten koste van de kwaliteit hoeft te gaan. De hier getoonde gerechten be- vatten alle voedingsstoffen die een mens per dag nodig heeft. Heeft u zelf een goed idee voor zo'n goedkope lunch of Voor de PTT is december de druk- ste maand van het jaar. Toch verwacht men, evenals vorig jaar, geen of nauweiijks problemen, omdat Kerst dit jaar weer deels in het week end (zondag en maandag) en dus gunstig valt. Wie zeker wil zijn dat zijn kerstgroet of -pakje bestemd voor Nederland en EG-landen niet pas tussen Kerst en nieuwjaar arriveert, moet zijn zen- ding uiterlijk 19 december posten. Be- denkt u op het laatste moment dat u toch nog iemand bent vergeten, stop dan uw kerstkaart in een enveloppe en verstuur hem als brief, want brief- post heeft voorrang. Pakje of postpakket Een aardigheidje met geen of weinig waarde verstuurt u in Nederland ge- woon als pakje. De portokosten zijn afhankelijk van het gewicht. Voor een pakje van maximaal 500 g, waarin ook een brief mag zitten, betaalt u fi25. Vertegenwoordigt de inhoud van het pakje wel een zekere waarde, dan kunt u het beter als postpakket ver- sturea Dan mag er geen brief bij. Voor een postpakket moet u een la- beltje invullen en ontvangt u een strookje retour als bewijs van ont- vangst door de PTT. Mocht het pak- ket zoekraken, dan heeft u recht op schadevergoeding. Postpakketten zijn daarom duurder dan pakjes. Een postpakket van max. 500 gram kost j 6,50 aan porto. Buitenland Voor de meeste EG-bestemmingen is er het zogenaamde 'petit paquet'. Met het 'petit paquet' heeft u de mogelijk- heid om kleine hoeveelheden (zonder brief, meestal tot 1 kg) goedkoper naar het buitenland te verzendea Brief en petit paquet afzonderlijk ver- zenden is goedkoper dan beide sa- mea Alle overzee-post gaat gewoonlijk per boot. Dat wil zeggen dat het ongeveer 2i/2 week duurt voordat de post op de plaats van bestemming is. Sneller gaat het per luchtpost, maar daar- voor betaalt u voor pakjes ongeveer tweeeneenhalf tot driemaal zo veel. voor 1 persoon: Tosti met appel Muesli (bereid van 3 eetlepels muesli en 1 dl melk) Boterham met leverworstfantasie Thee of koffie naar keuze Koffie of thee naar keuze 1 beker me k Prijs: ca. f0,50 per persoon prijs: ca. f 1,00 per persoon en e< wors Brieven en pakjes naar tanden als Amerika, Indonesie of Australie moe- ten dus begin december zijn ver- stuurd wilt u een redelijke kans heb- ben dat ze voor de Kerst arriverea Luchtpost is er binnen een week. Tosti met appel 4 sneetjes bruinbrood, 1 appel, '/2 theelepel venkelzaadjes, 4 plakjes kaas. Schakel de grill in. Rooster de boter- hammen. Snijd de appel in vieren, verwijder het klokhuis en snijd elk partje in dunne schijfjes. Bestrijk de sneetjes met boter en leg op elke bo terham het in zeer dunne schijfjes gesneden partje appel. Kneus wat venkelzaadjes met de bolle kant van Pakjes met een zekere waarde kunt u ook naar het buitenland beter als postpakket versturea Hiervoor gel- den dezelfde regels als voor het bin- nenland. Een 'petit paquet' met een gewicht van max. 500 gram per boot naar Amerika kost J 4,75 en per lucht post 12,50. Voor een postpakket tot 1 kg. betaalt u respectievelijk J10,- en f 20,50. maa Enei bakt hetzt Hier Bak, 56 u I T G E R

Allerhande | 1983 | | pagina 56