D IN DECEMBER VOLOP TE KOOP: 'r oor vooral gebruik te maken van produkten die de hele maand december - en meestal ook ruimschoots ervoor en erna - volop te koop zijn, bent u beslist goedkoper uit. Bij de volgende menu's is daarmee rekening gehouden; boven- dien hoeft u er geen uren voor in de keuken te staan. Gehakt met Kerstmis? Waarom niet! Als u er maar op een originele manier iets mee doet. Bijvoorbeeld in de vorm van gehaktpate 'en croute', oftewel in bladerdeeg. En wat dacht u van alledaagse kipfilet, omgetoverd tot kerstkip met champignons en roomsaus? Voor liefhebbers van een stevig stuk vlees staat een varkensrollade met si- naasappelsaus en mandarijntjes op de kaart. Liever vis, of toch iets met kalkoen? Ook daar is aan gedacht. Voor elke smaak is er wel een feestelijk maal te bedenken. Door de geraffineerde combinaties van voor-, hoofd- en nagerecht kunnen de menu's op de volgende pagina's wedijveren met welk traditioneel kerstmenu dan ook! ananas avocado's citroenen mandarijnen sinaasappels appelen bananen grapefruits peren bietjes bleekselderij boerenkool groene kool knolselderij prei rode kool spruitjes stoofperen uien venkel witlof witte kool (winter)wortelen zuurkool - v rw 58P Cocktail van verse knolselderij met ananas 1 bekertje zure room, 1 eetlepel ho ning, 1 eetlepel citroensap, peper, zout, 1 knolselderij, 1 klein blikje ana nas (4 schijven), 4 blaadjes sla, ge- pelde walnoten. Voorbereiden: maximaal 4 uur tevo- ren. Zure room goed vermengen met honing, citroensap, peper en zout. Knolselderij wassen, schillen en bo- ven het sausje raspen. Geraspte sel- derij direct met sausje vermengen om bruin worden te voorkomen. Ana nas laten uitlekken, 3 schijven in kleine stukjes snijden en- door cocljj tail scheppen. Bereiden: in 4 coupes een blaadje sla leggen, knolselderij erop scheppen en gameren met achtergehouden ana nas en walnoten. Lekker met toast. Voorbereidingstijd: ca. 15minuten Bereidingstijd: ca. 5 minuten Prijsp.p.: ca. f 1,65 Kabeljauw met eieren uit de oven 400 g graatloze kabeljauw (diep- vries), 2 eieren, 2 eetlepels room, 1 theelepel mai'zena, zout, 2 theelepels citroensap. Voorbereiden: kabeljauw ontdooien, in heel kleine stukjes snijden en deze met een vork fijnmaken. Bereiden: oven voorverwarmen op 200QC of gasstand 4. De eidooiers met room, mai'zena, zout en citroensap loskloppen en door de vis menge" Eiwitten stijfslaan en luchtig door de vis scheppen. Massa overdoen in een ingevette ovenschotel (soufflevorm). De schotel ca. 40 minuten middenin de oven zetten. Voorbereidingstijd: ca. 10 minuten Bereidingstijd: ca. 50 minuten Prijsp.p.: ca.f 1,90 Groene kruidensaus 1 zakje dillesaus (McCormick), 3 eetlepels room, 3 eetlepels fijnge- hakte peterselie, 1 eetlepel fijnge- hakte bieslook. Bereiden: saus volgens gebruiksaan- wijzing op het zakje klaarmaken. Vlak voor serveren room en kruiden door de saus roeren. Bereidingstijd: ca. 5 minuten Prijsp.p.: ca. f 1,15 m - - - - -TV- -T *!M- .si m T 44

Allerhande | 1983 | | pagina 44