Drie dagen lekkereten van varkensfilet Tweede dag Derde dag VARKENSVLEES OM MEER DAN EEN DAG VAN TE ETEN Deze vleessoorten zijn in kiloverpakking te koop (dus per standaardgewicht goedkoper) en allemaal geschikt om in een keer te braden en de volgende dagen te verwerken tot verrassende en snel te bereiden schotels. Achter alle soorten vindt u een paar suggesties voor de verwerking. HamJappen Speklappen (met en zonder zwoerd) Magere varkenslappen Varkensroilade Magere varkensroilade Varkensfrikandeau Varkensfilet Schouderkarbonaden Ribkarbonaden Haaskarbonaden door hutspot, in bonensalades door Indische gerechten zie recepten op pag. 9 met bami, in ragouts koud met shaslik-saus, door groenteschotels koud met mayonaise-achtige sauzen door risotto zie recepten op pag. 5 en 7 met satesaus, in hartige taarten met gedroogd fruit, in salades met bonen, met aubergines Italiaanse vlees-groenteschotel met spaghetti Zoetzure vruchten-vleesschotel helft van overgebleven varkensfilet rest van varkensfilet 1 grote ui lui 1 rode paprika 1 komkommer 1 courgette 1 klein blikje ananasstukjes 2 eetlepels olie 1 klein blikje mandarijntjes 1 klein blikje tomatenpuree 300 g vlugkokende rijst 1 theelepel Italiaanse kruiden 2 eetlepels olie peper, zout mespuntje kerriepoeder 50 g geraspte kaas mespuntje gemberpoeder 300 g spaghetti 3 theelepels bruine basterdsuiker Voorbereiden: vlees in plakken snij- den. Ui snipperen, paprika wassen, van zaadlijsten ontdoen en in reepjes snijden. Courgette wassen en in plak- jes snijden. Bereiden: in braadpan olie verhitten en hierin ui ca. 3 minuten fruitea Pa prika en courgette toevoegen en even meebakkea Tomatenpuree, kruiden, peper en zout toevoegen en alles ca. 10 minuten op een zacht vuur stoven. Intussen grill voorverwarmen, spa ghetti koken en ovenschotel invettea Het groentenmengsel in de ovenscho tel scheppen (iets achterhouden), vlees er dakpansgewijs op leggen, rest van groentemassa erop schep pen, kaas erover strooien en onder de grill de kaas laten smelten. Met de spaghetti serveren. 2 eetlepels azijn 1 eetlepel aardappelmeel Voorbereiden: vlees in blokjes snij- dea Ui snipperen, komkommer was sen, schaven en met favoriete sausje aanmaken. Vruchten in zeef laten uit- lekken en sap opvangea Bereiden: rijst volgens gebruiksaan- wijzing op verpakking koken. In braadpan olie verhitten en hierin ui 5 minuten fruitea Kerrie en gember- poeder toevoegen en even meebak- ken. Vruchten toevoegen en even meebakkea Suiker, azijn en P/2 dl van het opgevangen sap toevoegen en alles 2 minuten zachtjes kokea Vlees toevoegen en de saus met aardappel meel bindea Op smaak brengen met peper en zout. Serveren met de rijst en komkommersalade. Voorbereidingstijd: 10 minuten Voorbereidingstijd: ca 10 minuten Bereidingstijd: ca. 20 minuten Bereidingstijd: ca 20 minuten Prijs p.p.: ca f 3,75 Prijs p.p.: ca f 3,75 7

Allerhande | 1983 | | pagina 7