■mi in J.1 ■in Waarom groente in plastic zak met gaatjes? In AHuispost las ik dat groente in een geperforeerde plastic zak in de koelkast moet worden bewaard. Ik heb ze al vele jaren in dichte plastic zakken bewaard. Waarom geperfo- reerd? Mw. A. de W. te Zwolle Groente is een levend produkt, dat moet ademen. Wordt ze nu in een dichte plastic zak bewaard, dan ver- stikt ze en dat komt de kwaliteit en smaak niet ten goede. Dat wil niet zeggen dat het schadelijk is om groente in een dichte plastic zak te bewaren, maar in een geperforeerde zak is beter. In de koelkast krijgt groente een temperatuurverschil te verduren, waardoor condensvor- ming optreedt. Bij een dichte plastic zak kan het condensvocht niet weg, wat randplekken op de groente ver- oorzaakt. Bij een geperforeerde zak is dit niet het geval, omdat de groente daarin kan blijven ademen. Hoe werkt de indeling van AH-filialen? Het interesseert mij te weten wat de criteria zijn voor de indeling in AH 1 t/m 5 filialen. Ik stel deze vraag omdat ik er bij- voorbeeld niets van begrijp waarom een filiaal bij mij in de buurt van 4 naar 3 is gegaan, terwijl een veel kleiner filiaal dat ik ken van 2 naar 3 is gegaan! R. A. de W. te Amsterdam De indeling van de AH-winkels is ge- baseerd op het door de filialen ge- voerde assortment en is niet direct afhankelijk van de oppervlakte van de winkels. De indeling is als volgt: De AH-l-filialen voeren als basisassortiment kruide- nierswaren, verpakt brood, banket, zuivel, verpakte vleeswa- ren, aardappelen, groente en fruit; AH-2-filialen i voeren het hierboven ge- noemde assortment, aan- gevuld met vers vlees en gevogelte; AH-3-filialen voeren het hiervoor ge- noemde assortment, aangevuld met een afdeling delicatessen (o.a. on-, verpakte vleeswaren), onverpakt brood en gebak. AH-4-filialen voeren het hiervoor ge- noemde assortment, aangevuld met non-food (bijv. tijdschriften). AH-5-filialen voeren het zgn AH- Extra-assortiment (bijv. huishoude- lijke artikelen en huishoudtextiel). Dit betreft twee filialen (in Leider- dorp en in Oldenzaal). Oploskoffie nu ook op de spaarkaart Een dezer dagen leverde ik een spaarkaart voor AH-koffie in, waar- voor ik graag een pot van 200 gram oploskoffie wilde hebben. De cais- siere vertelde mij echter, dat op een spaarkaart alleen bonen of gemalen koffie wordt geleverd. Ergens vind ik dit maar raar. Ik ge- bruik bijna uitsluitend oploskoffie; heel zelden neem ik voor visite, die erom vraagt, gemalen koffie. Wan- neer ik voor de spaarkaart gewone koffie krijg, weet ik er geen weg mee. Mevr. F. M. te Gouda Verschillende klanten hebben ons la- ten weten het zeer op prijs te stellen, wanneer op een spaarkaart ook op loskoffie zou worden verstrekt. Daarom hebben wij onlangs de spaarkaart aan deze wens aange- past: tegen inlevering van een voile spaarkaart (van 250 punten) kunt u een pot oploskoffie van 100 gram krijgen, terwijl tegen twee voile spaarkaarten (ofwel twee maal 250 punten) een 200 grams pot oploskof fie wordt verstrekt. Navulverpakking oploskoffie Als regelmatig gebruiker van uw op loskoffie ben ik van mening dat naast de verpakking in de bekende glazen pot er ook een navulling in vacuiimverpakking van vochtwe- rend papier verkrijgbaar zou moe- ten zijn. De klant kan het dan zo regelen, dat er geen lege potten meer wegge- gooid hoeven te worden. Mevr. J. K. te Tilburg Al enige tijd onderzoeken wij de mo- gelijkheden van een dergelijke ver pakking. Maar zoals u weet is de korrel van de oploskoffie erg teer, waardoor bij verpakking in een zakje snel kneuzing van die koffie- korrel plaatsvindt. Voor dit probleem moet nog een op- lossing worden gevonden. Daardoor kan het nog wel even duren, voordat er navulzakjes verkrijgbaar zijn. Maar: er wordt aan gewerkt. Room: slagroom, koffieroom of zure room? Dikwijls kom je een recept tegen waarin room staat opgegeven. Wat voor room wordt hiermee bedoeld: slagroom, koffieroom, zure room? Of kan het ook voile melk zijn? Ik gebruik zelf wel eens melk met nog een schepje 'licht en romig' melkpoeder voor de koffie. Mevr. Van H. te Veghel Als in een recept staat dat room moet worden gebruikt, wordt hier mee ongeslagen room bedoeld met een vetgehalte van tenminste 35%. Deze zelfde room kan ook worden gebruikt voor het maken van slag room. Als zure room nodig is, wordt dit duidelijk aangegeven Met koffie room of halfroom is soms ook een goed resultaat te bereiken, maar het vetgehalte van die roomsoorten is belangrijk lager. Ook bij toevoeging van melkpoeder is dat het geval Bij recepten als 'varkensfilet met preisaus' (zie pagina 5) waar room moet worden toegevoegd, is het 't beste hiervoor de gewone slagroom met tenminste 35% vet te nemen. Bij gebruik van poeder voor de kof fie moet u ook bedenken dat dit niet altijd werkelijk melkpoeder is. 'Licht en romig' is een produkt met 1% melkpoeder. Voor de rest zijn het plantaardige eiwitten. Hierdoor kan een recept nadelig be'invloed worden. AHA! Wilt u iets weten over produk- ten die bij AH te koop zijn of over andere zaken die u bij AH tegenkomt? Schrijf het ons: AllerHande, Antwoordnum- mer 250,1500 VC Zaandam. Vermeld in de linker boven- hoek van briefkaart of enve lop: AHA! Vragen die voor een groter publiek interessant zi jn worden in deze rubriek gepu- blieeerd. Alle briefschrijvers krijgen persoonli jk antwoord.

Allerhande | 1983 | | pagina 38