ALLERLEI n Wegwijzer in wijnland koffie zetten kan iedereen Nieuwe herfstcollectie Cover Girl KEMA-Keuf^ voorkomt 'schokkende' ervaringen Twee nieuwe Nederlandse kazen van de bovenste plank Om goede koffie te kun- nen zetten maakt het niet uit of u dat doet met een percolator, filter, auto- maat of in een kan, Veel be- langrijker is dat u een aantal standaardregels in acht neemt. Van de smaak kunt u dan laten afhangen vol- gens welke methode en hoe sterk u de koffie zet. Maar heel weinig men- sen weten van te vo- ren welke wijn zij zullen gaan kopen. Dat wordt meestal pas in de winkei be- paald. Kijken en zoeken in het schap, tot u misschien duizelt van alle soorten, eti- ketten en prijzen. Albert Heijn heeft daar wat_ op gevonden. Bij elke wijn is op de prijsrail een sticker geplakt, waarop de belang- rijkste kenmerken van de wijn staan ver- meld: naam, soort, herkomst, gebruik en houdbaarheid. In een oogopslag ziet u dan bij welke gerechten welke wijn het geschiktst is. Zorg dat de koffiepot goed schoon is. Een glazen pot mag u met een afwasmiddel schoonmaken. Wei goed na- spoelen met water. Neem voor een stenen pot daaren- tegen alleen heet water met soda. Naspoelen met zout water. Breng voor het koff iezetten de pot op temperatuur door deze om te spoelen met heet water (niet uit de boiler i.v.m. het hoge ijzergehalte). Vul de ketel of het koffiezet- apparaat met vers, koud wa ter uit de kraan. Schenkt u zelf het water op, zorg dan dat het inderdaad goed kookt. De koffie zelf mag echter nooit koken! Erg hard water kan de smaak van koffie ook nade- lig bei'nvloeden. Hard water kunt u zachter maken door het een tijdje te laten door- koken. Als u een echte fijn- proever bent is het gebruik van mineraalwater (zonder koolzuur) de oplossing. Impressionistische schilders als Monet, Lautrec, Cezanne en Renoir werkten veel met kleuren uit de na- tuur. Diezelfde kleu ren waren voor Cover Girl een inspi- ratiebron om de nieuwe cos- meticacollectie voor de herfst samen te stellen on- der de naam 'The Impres sionists'. Enkele opvallende tinten zijn sprankelend wijn- rood, diep roze, bruinrood en zacht oranje.Cover Girl komt uit Amerika, waar het erg populair is. Cheryl Tiegs, Amerikaans topmo- del nr. 1, gebruikt bijvoor- beeld alleen cosmetica van dit merk. In verschillende Europese landen is Cover Girl een begrip geworden. In Nederland wordt deze cos metica exdusief door AH verkocht. CHATEAU HAUT-D ARZAC Soort Een stevige, rode, droge wijn. Herkomst Bordeaux, Frankrijk Gebruik Bij rode vleesgerechten, bij een hapje of een stukje kaas. Houdbaar 8 10 jr Hoogtepunt in ontwikkeling nu-3 jr. W Ziet u het KEMA- Keur op een elek- trisch apparaat staan, dan weet u dat het is goedgekeurd door de KEMA en voldoet aan bepaalde veiligheidsei- sen. Voluit betekent KEMA: N.V. tot Keuring van Elek- trotechnische Materialen, gevestigd in Arnhem. In 1927 werd de KEMA opge- richt door de grotere Neder- landse elektriciteitsbedrij- ven. De KEMA controleert ook door het nemen van steekproeven of apparaten, waaraan het KEMA-Keur is toegekend, nog steeds aan de geldende eisen voldoen. Een apparaat zonder keur- merk is overigens niet per definitie onveilig. Het ont- breken daarvan wil alleen zeggen dat het niet ter keu ring is aangeboden. Maaslander en Texe- laar zijn twee betrek- kelijk nieuwe Nederlandse. kazen, die alles in zich heb- ben om populair te worden. Maaslander isfamilievan de Goudse. Hij is echter minder zout en iets optima- ler gerijpt. Maaslander is zo'n twee a drie maanden oud, dus jong belegen. Ka- rakter en smaak zijn heel apart: mild-romig en aroma- tisch. Texelaar, genoemd naarons grootste Waddeneiland, heeft veel meer een rond- borstig karakter. De berei- ding gaat op de ouderwetse manier met rauwe, niet ge- pasteuriseerde melk. Recht- streeks van de koe dus. Dat proeft u aan de smaak: vol en lekker pittig, zeg maar als Goudse 48+. 35

Allerhande | 1983 | | pagina 35