Gulden lunch-idee V9® m Schone was Kijk en vergelijk Nieuwezolen en hakken o Laat het ons weten: Redactie AllerHande, Antwoordnummer 250,1500 VC Zaandam. Vermeld in de linkerbovenhoek van briefkaart of envelop: 'Uitgerekend'. De beste ideeen worden in het volgende nummer geplaatst! De was is een van de bezigheden die wekelijks blijft terugkeren. Een schone was is niet alleen een kwes- tie van de juiste wasmiddelen en het goede-wasprogramma kiezen. Voor een goed wasresultaat spelen ook andere factoren een rol. Let erop dat het wasgoed met de vuile kant naar buiten zit. Zo kan het waspoeder goed op het vuil inwer- ken. Draag ook liever uw kleding niet te lang en laat vuil goed niet te lang liggen voor het wordt gewas- sen. Want hoe langer het duurt voor- dat de was wordt gedaan, hoe moei- lijker vlekken en stof zich laten ver- wijderen. Boyendien hoeft een min der vuile was niet te worden voorge- wassen. En dat scheelt op de lange duur zowel in slijtage als in energie. 3> o Kaasragout - Bruinbrood - Appel Prijs: ca. f 1,- per persoon. Kaasragout: 35 g margarine, 1 flinke ui, 25 g bloem, 100 g piepkleine blokjes kaas, Va liter melk, zout, peper, peterselie Pel de uien en snipper ze fijn. Smelt de margarine en fruit de ui. Roer de bloem erdoor zodra de uisnippers glazig zijn en voeg geleidelijk al roe- rend de melk toe. Schep er tot slot de belegen kaas door en breng de ragout op smaak met zout en peper. Garneer hem met gehakte peterse lie. Eet de ragout op bruinbrood en neem een appel toe en thee of koffie voor de dorst. Produkten van het AH-huismerk lig gen vrijwel altijd lager in prijs dan die van bekende merkartikelen, ter- wijl kwaliteit en smaak niet minder zijn. Probeer het maar eens. U kunt de prijzen heel gemakkelijk met elkaar vergelijken omdat bij alle artikelen naast de prijs ook de prijs per standaardhoeveelheid op het schap duidelijk staat aangege- ven. Zo kunt u er ook achter komen dat een enkele keer een groot pak met dubbele inhoud niet goedkoper is dan twee kleinere pakken die samen dezelfde inhoud^ f hebben. Het laten verzolen en aanbrengen van nieuwe hakken aan schoenen doen een aardige aanslag op onze portemonnee. Het eerste wat we ons afvragen is of de schoenen nog wel zo'n prijzige opknapbeurt waard zijn. Bij twijfel is zelf repareren het overwegen waard. Met een doe-het- zelf reparatieset met een duidelijke handleiding gaat dat prima. Wie weet ontwikkelt u zich zo tot uw eigen schoenmaker. A« 31 E K E N D

Allerhande | 1983 | | pagina 31