Ontbiit voor 2 kwartles Tafelen rond 2 piek Boekje bijhouden helpt geld besparen Het NIBUD, het Nationaal Instituut voor Budgetvoorlichting, is er om u te adviseren bij het goed besteden van uw inkomea Een van de uitga- ven van deze insteiling is het Kas- boek met de duidelijke titel 'Wie schrijft weet waar het blijft'. Door de invoering van betaalkaarten zijn betalingen een stuk makkelijker geworden en ook overboekingen per bank of giro behoren in elk huishou- den tot de gewoonste zaken. Het na- deel is echter dat ons uitgavenpa- troon daar wel wat ingewikkelder en onoverzichtelijker door is geworden. Het NIBUD-kasboek houdt daar re- kening mee en is dan ook meer dan het ouderwetse huishoudboekje. U vindt op elke pagina een aantal ko- lommen voor de inkomsten en uitga- ven die per bank of giro worden ge- regeld. In de aparte verzamelkolom staan, als u het tenminste goed bij- houdt, alle door u gedane uitgaven en wat er zoal aan geld is binnenge- komen bij elkaar. En wat het kas- boek zo overzichtelijk maakt zijn de kolommen voor vaste lasten, huis- houdgeld en reservering. Zo kunt u in een oogopslag zien hoe- veel geld u maandelijks kwijt bent Deze tips laten zien dat goedkoper eten niet ten koste van de kwaliteit hoeft te gaan. De hier getoonde gerechten be- vatten alle noodzakelijke voedingsstoffen. Heeft u ook een goed idee voor zo'n goedkope lunch of warme maaltijd? voor 1 persoon: thee of koffie naar keuze (voor kinderen 1 beker melk) - sneetje bruinbrood met kaas - sneetje bruinbrood met appelstroop Prijs: ca. f 0,50 per persoon. Visschotel met ui en tomaat - Gebakken aardappelen - Kropsla - Via Prijs: ca. f 2,- per persoon. Visschotel met ui en tomaat: 1 pak koolvisfilet van 350 g, klontje mar garine, 1 preitje, zout, peper, geraspte kaas. Snijd de visfilet in repen van 3 cm breed. Beboter een ovenvast schaaltje en leg de repen vis erin. Giet er een bo- dempje water over. Snijd de ui in ringen en de tomaat in plakjes en verdeel die over de vis. Zet de ovenschotel in een voorverwarmde oven (175°C). Strooi na 15 minuten de geraspte kaas erover en serveer de schotel zodra de kaas is gesmolten. aan boodschappen en aan andere za ken. Erg nuttig om zo uw uitgaven beter te leren kennen en onder con- trole te houden. U kunt het kasboek 'Wie schrijft weet waar het blijft' bestellen door f 7,50 te storten op gironummer 368700 t.n.v. NIBUD te Den Haag. Vergeet niet uw naam en de titel te vermelden. u I T G E R

Allerhande | 1983 | | pagina 30