REGENACHTIGE DAd EEN FEEST ZO MAAK3E VAN N 1^1 Voor kinderen van 7 tot 12 jaar Een regenachtige dag in de herfstva- kantie? Geen probleem! Van zo'n sombere dag kunt u voor uw kinderen best een feest maken. Zorg ervoor dat er altijd potloden, kleurpotloden of viltstiften in huis zijn. Wordt u dan door de regen overvallen, dan kunt u direct aan de slag en er toch een ge- zellig dagje van maken. Pindaketting maken Een dubbele draad, een dikke naald, een zak ongedopte pinda's en een paar viltstiften of een doos waterverf is alles wat u nodig hebt om zo'n originele pindaketting te maken. We kennen zo'n ketting na- tuurlijk allemaal als een aantrekke- lijk bron van voedsel voor overwinte- rende koolmeesjes. Maar op deze manier geeft zo'n ketting zeker zoveel plezier. Geef elk kind naald en draad met onderin een stevige knoop en rijg de pinda's, nadat die naar eigen in- zicht zijn gekleurd. Eigen schilderij Laat uw kinderen tussen de buien door mooie herfstbladeren zoe- kea Wei de bladeren goed droog- deppen met keukenrol- of wc-papier of gewoon met een oude theedoek. Geef elk kind een vel wit papier uit bijvoorbeeld een schetsboek en laat ze 2 of 3 bladeren met potlood om- trekken. De nerven moeten ze naar het 'voorbeeld' zelf intekenen en de oorspronkelijke kleuren inkleuren met kleuipotlood. Heeft u toevallig een bomenboek, dan kunt u ze ook nog de naam van het desbetreffende blad laten opzoeken en erbij laten schrijvea Lijst ze eventueel achter glasia Chocolademelk Chocolademelk die kinderen zelf maken is veel lekkerder dan die van a Bovendien is het een aar- dige onderbreking van de morgen. Maak eerst voor uzelf een beker zo- dat de kinderen kunnen zien hoe dat gaat. Roer per beker 1 eetlepel cacao en 1 eetlepel suiker goed door elkaar. Pi Knikkerspel Neem een oude schoenendoos zonder deksel. Draai hem om en teken op de onderkant op gelijke afstand drie poortjes met elk een maximale hoogte van 6 cm. Knip poortjes uit en versier de doos met plaatjes uit tijdschriften, met viltstift of verf. Wie het spel verft kan de doos beter eerst even met een fijn schuur- papiertje behandelea Vergeet niet boven elk poortje het aantal punten, bijvoorbeeld 5,10 en 15 te vermeldea Geef elk kind drie knikkers per beurt en laat ze die proberen in een van de poortjes te gooien. Het kind dat na tien beurten de meeste punten heeft verzameld is de winnaar. Meng het aan met een scheutje en breng U/2 dl melk aan de kook. Giet zodra de melk kookt deze al roe- rend bij het chocoiademengsel. Ge- bruik een steelpan, want dat schenkt gemakkelijker. En: laat de kinderen goed opletten dat de melk niet over- kookt. Zijn uw kinderen nog iets te klein om zelf chocolademelk te maken, dan zijn de kleine kant-en-klaar pakjes al tijd welkom! Mini-mikado eem een doosje lucifers dat voor driekwart vol is. Brand van een stuk of acht lucifers de koppen af. Geef de lucifers met de af- gebrande koppen een waarde van 10 en de andere lucifers 3 punten. Ieder kind mag zoveel lucifers wegnemen tot er een lucifer beweegt. Schrijf de punten op en wie de winnaar is spreekt voor zich. Paardjes, mannet jes en egels Zodra er kastanjes, eikels en beu- kenootjes op de grond liggen, komen uw kinderen ermee thuis. Verzamel ze in een grote en maak er op een regenach tige dag met behulp van cock- tailprikkers paardjes, spinnen, egels en mannetjes (dat gaat het beste van eikels met dop- jes) van. En laat het verder maar aan de fantasie van het kind over. Tip: Bij spelen hoort ook op- ruimen Met een beetje fantasie kunt u ook een spelletje maken!

Allerhande | 1983 | | pagina 13