OUD NIEUW BIJ AKTMCE MIEKE Veel ouderen zullen zich Mieke Verstraete vast en zeker hennneren van haar schitterende rollen m "De Familie Doorsnee"en "PensionHommeles'.'Tegenwoordigiszij bijjong en oud vooral bekend om haar optreden m Sesam- straat. Behalve een nog altijd zeer aktieve aktnce is zij ook een gezellige grootmoeder, die preaes weet watbij een echte ouderwetse Oudejaarsavond hoort. Leest u maar! OUDEJAARSAVONDRECI "Aan het eind van het jaar was er al tijd veel werk te doen. Ik herinner me nog dat we met de Familie Doorsnee dagen achter elkaar bezig waren, toen Kees z'n moeder - die toen nog leefde - met een grote doos oliebollen aan kwam zetten Helemaal uit Den Haag kwam ze, en ze stond daar met zo'n stralende lach dat wij met die eerste oliebol al me- teen het echte Oudejaarsgevoel over ons kregen. Ook al was het nog maar elf uur in de ochtend" Kees is Kees Brusse, met wie Mieke Verstraete getrouwd is geweest. Twee huwelijken heeft ze achter de rug - met de akteur Flichard Flink en de akteur Kees Brusse - en dus ook twee echtscheidingen, maar ze is een uiterst zonnige vrouw aan wie haar eenenzeventig jaren niet zijn af te zien. Zesenvijftig jaar staat ze in- middels op de planken, maar nog nooit in al die jaren heeft ze op Oude jaarsavond moeten spelen "Gek eigenlijk," zegt ze. "In dit vak moeten we toch bijna altijd op ver- velende dagen werken, maar het Oudjaar - nee, nooit. Kerstmis en Sinterklaas zijn wel eens raak ge weest, maar ik was het gewend hoor, van thuis. Mijn vader was ook akteur, dus ik ben met die ongeregeldheden opgegroeid, om het zo maar te noemen. Oudjaar heb ik ook altijd zo'n aardig moment gevonden, steeds opnieuw. Elkaar ontroerd in de ogen kijken, allemaal lekkere dingen eten en drin- ken. Echt gezellig en knus. Een keer, toen ik in Laren woonde, heb ik er een edite partij van gemaakt. Allemaal familieleden uitgenodigd, maar dan heel echt: in avondkleding. Dus Coen (haar zoon, de akteur Coen Flink) kwam in smoking en zijn zoontjes liepen daar zelfs in witte overhemdjes met een strikje. Heel plechtig was het allemaal. Voor het eerst van mijn leven heb ik toen een speech gehouden. En ook voor het laatst, hoor. Zoiets moet je maar een keer doen, vind ik. Er stond een prachtige tafel klaar met een ontzettend grote hu- zarensalade, maar die had ik ook op kleinere

Allerhande | 1982 | | pagina 44