cn Albert Heijn AllerHande/46 mensen die zich eenzaam voelen binnen je huis haalt Ik ben er ontzettend op tegen om al die kalkoenen zo centraal te zetten. Kerstmis is voor mij iets anders dan een diner. Het is een feest en dat je daarbij lekker eten klaar- maakt vind ik normaal, maar het komt niet op de eerste plaats. Dat bedoel ik. Het moet bijdragen tot het feest net als de koekjes, die ik vanaf half december sta te bakken. Ik bak nooit zoveel als in die dagen voor kerst Het hoort bij het gezellige. Wij eten zelf in principe vegetarisch, vaak Indisch, maar voor de Kerst zet ik toch iets Europees op het menu. Om te beginnen champignons op toast met sterrekers. En dan als hoofd- gerecht een Spaanse gevul- de omelet met aardappel, ui, paprika, tomaten, knoflook en peper. Daarbij eensla van arti- sjokharten, krulandijvie enbieslook. Daarnavruch- tenmoes van vers fruit en room. Dan een kaasschotel met lekkere Franse kaasjes en tot slot koffie en bonbons. 0, ik heb de dranken ver- geten: bij het voorgerecht een Rose d'Anjou en bij het hoofdgerecht een goede rode Spaanse wijn.". engel geweest.'Onze lieve vrouwe van de zeven smar ten' hebben we gedaan en Felix Timmermans' En waar de ster bleef stille staan. Het was allemaal even mooi. Ik "Ilet zijn de dagen dat je mensen die zich eenzaam voelen binnen je huis haait." ben trouwens ook schaap geweest Toen ik vijf of zes was moest ik schaapje zijn en aan mijn wollen ruggetje werd ik vastgehouden door mijn moeder, terwijl mijn juf op het toneel stond als Maria, in beeldig lichtblauw. En ik weet nog precies toen het koor inzette 'Maria zoude naar Bethlehem gaan' en mijn juf langzaam over het toneel bewoog, toen had mijn moeder mij blijkbaar niet goed vast want ik liep zo naar mijn juf toe, er achteraan. Aan de andere kant van het toneel werd ik natuurlijk meteen de coulis- sen ingetrokken. Nu, met de kinderen, vier ik Kerstmis eigenlijk net zo als vroeger. Voorlezen van een kerst- verhaal, liedjes, kaarsen - gewoon een heerlijke tijd om veel mensen in huis te halen. En alsjeblieft niet met de nadruk op het eten. Als Kerstmis alleen maar eten is, hoeft het voor mij niet De nadruk moet liggen op het kerstgebeuren, het Vrede op Aarde, het gezellig samen- zijn. Het zijn de dagen dat je

Allerhande | 1980 | | pagina 46