s INHOUDi Kerstmis 1980: denne- groen, kaarslicht, 'n mooi aangeklede tafel met lekkere gerechten, gezelligbij elkaar...vijf bekende landgenoten vertellen in deze Aller- hande hoe zij denken over het kerstfeest En wat zij dit jaar't liefst op tafel zetten. AH vervult hun menu- wensen, en geeft u op die manier 5 feestelijke, gevarieerde menu- suggesties! In deze dagen van extra lekkere hapjes en drankjes, mogen we ons best realiseren dat er op de wereld ook heel veel minder goedbedeelde mensen zijn. 3/' Het Foster Parents Plan probeert z'n steentje bij te dragen aan het verkleinen van de afstand tussen rijke en arme landen. Hoe precies, leest u in't interview met een van de deelneemsters. AH Kerstallerhande wordt gratis huis aan huis verspreid, en is een publikatie van Albert Heijn, Ankersmidplein 2, Zaandam. Redaktie en vormgeving: Ahead Advertising B V, Zaandam. Copyright 1980, Albert Heijn. Frankrijk-kenner en wijn liefhebber Jan Brusse ontvangt ons gastvrij in zijn Franse huis, en ver telt over "gewone" en bijzondere wijnen, zijn eigen wijngaard en het traditionele Franse kerstdiner. v. Wat biedt deze feestelijke Kerstallerhande nog meer? Een humoristisch verhaal van Henri Knap. Een handleiding voor't zelf maken van kaarsen. Drie pagina's Kinder kerst, tips voor 'n avondje uitkortom: genoeg voor vele uurtjes lees- en doe-plezier. Uw redaktie wenst u graag heel, heel prettige feestdagen! •iff Kerst AllerHande 45 48 52 2 Welkom bij Albert Heijn! 'n Paar belangrijke onderdelen van de AH Service op 'n rijtje gezet. Wat trekt u aan bij 'n Kerst-etentje? Frank Govers geeft advies. En vertelt honderduit over Kerstmis in z'n jeugd, mooi aangeklede tafels enzijn feestmenu voor dit jaar. 11 "Onze Nancy is zes en ze woont op Haiti." In gesprek met een van de vele "onbekende" pleegouders die meedoen aan het Foster Parents Plan. 15 Schrijver Henri Knap aan het woord over Kerstmis, vroeger en nu. 20 "Lekkere dingen klaar maken, ik vind he't verrukkelijk werk." In gesprek met topballerina Alexandra Radius. 22 Eet smakelijk! De komplete recepten van de Kerstmenu's van Frank, Henri, Alexandra, Liesbeth en Wieteke. 27 Kerst-Gallery: Pirn Jacobs selekteert oude en nieuwe Kerstplaten. 28 Drie pagina's Kinderkerst. Met gezellige versieringen, handigheidjes en vier recepten voor heerlijke toetjes! 34 Zelf kaarsen maken? Niet moeilijk, energ dankbaar werk. 37 Krasse kalkoen. Kerstverhaal door Henri Knap. 40 Liesbeth List: "Optreden tijdens Kerstdiners is echt leuk. En daarna ga ik thuis zelf fees- telijk aan tafel." "Met Kerstmis wil ik thuis zijn, het feest vieren met de kinderen," zegt actrice Wieteke van Dort. "Bourgogne is fluweel, Bordeaux is zijde." In gesprek met wijnliefhebber (en wijnboer!) Jan Brusse. Twaalf provincies, twaalf avondjes uit. Kersttips voor bijzondere voorstellingen en evenementen. Cfl Albert Heijn AllerHande/3

Allerhande | 1980 | | pagina 3