BOOMS eiwun X^°> rfiZTSS* »'SS5,« kinderkerst-feestkeuken EWnafl^rSS-&rPoe,e-3.l danmaghetvas pit zijn de Is ook VOW kinderen! ^aak,r'5"stdine'? recepten (eerst de ingedienten dieje nodighebt, dan hoeje t moetdoen). 4 personen 4 plakken ananas, uitgelekt 2 grote rechte bananen 4 amandelen, gepeld 2 kiwi's gepeld 2 sinaasappelen, geschild V81, slagroom 15 g. suiker Leg elke plak ananas op een bordje. Pel de bananen en snijd ze in tweeen. Zet de bana- nenhelft, met de punt naarboven in het midden van de ana- nasplak. Druk een amandel als 'vlam- metje' boven in de banaan. Snijd de kiwi en sinaasappel in plak ken en schik dit om en om rondom de vruch- tenkaars. Klop de slagroom met suiker stijf en spuit hiervan toefjester garnering. 4 personen 4 plakken cake Ve slagroom 15 g. suiker mandarijnpartjes plakjes kiwi geconfijte vruchtjes suikerpaddestoeltjes kerstblaadjes chocoladedragee's zilveren pilletjes 4 taartkaarshoudertjes en taartkaarsjes en steek de kaarsjes aan. 4 personen 3 grote rechte bananen, gewassen 250 g. aardbeien citroensap aardbeieniimonade- siroop Vg I. slagroom 15 g. suiker Snijd twee bananen met schil en al in de lengte doormidden. Haal voorzichtig de banaan uit de schil zonderdezete be- schadigen. Was de aardbeien, verwijder de kroontjes en houd 6a8 mooi aardbeien achter voor garnering. Maak de vier bana- nenhelften en de overige aardbeien met een vork fijn. Meng banaan en aardbeienmoes door elkaaren breng het op smaak met enkele druppels citroensap en aardbeienlimona- desiroop. Vul de bana- nenschillen met dit mengsel. Snijd de overgebleven, gepel- de banaan in plakjes en de achtergehou- den aardbeien door midden. Garneerde bananen- bootjes met banaan en aardbeien. Klop de slagroom met suiker stijf en spuit toefjes slagroom op de bootjes. Leg elke plak cake op een bordje. Klop slagroom met suiker stijf. Bestrijk iedere plak cake met een dun laagje slag room. Maak met behulp van mandarijnpartjes, plakjes kiwi, gecon fijte vruchtjes, suiker paddestoeltjes, kerst blaadjes, chocolade dragee's, zilveren pil letjes een garnering op iedere plak cake. Zet vlak voor het serveren de taart kaarsjes op de cake 6 personen 6 grote mandarijnen 3 blaadjes witte gelatine (eventueel een klein stukje rode) 2 sinaasappelen V2 citroen 90 g. witte basterd- suiker 1 eiwit 1V2 dl. slagroom Garnering: 1 dl. slagroom 10 g. suiker 6 reepjes sucade Was de mandarijnen en een sinaasappel. Zet de gelatine in ruim koud water te weken. Rol de mandarijnen voorzichtig zodat de schil los van het vruchtvlees komt te zitten. Plaats de man darijnen op het kroon- tje, snijd met een scherp mesje een dekseltje uit de schil en bewaardit. Haal de mandarijn-partjes met een theelepel voor zichtig uit het man- darijnenmandje. Snijd de partjes klein en wrijfze door een nylon zeef. Schil de gewassen sinaasappel dun en laat de oranje schil in 3a4eetlepels water trekken. Pers de sinaasappelen en citroen uit, zeef het sap. Verwijder de sinaas- appelschil uit het water. Knijp de ge- weekte gelatine uit en los dit van het vuuraf in het hete water op. Roer basterdsuiker, mandarijnenpuree en vruchtensap erdoor en laat dit onder af en toe roeren geleiachtig worden. Ktop eiwit en slagroom elk apart in een kom stijf. Schep vruchten- massa en slagroom door het eiwit en vul hierde mandarijnen mee. Doe de resteren- de schuimige manda- rijnenvla in een glazen schaaltje. Plaats de mandarijnen nog enigetijd in de koel- kast om door en door koud te worden. Klop voor de garnering slagroom met suiker stijf. Spuit kleine toef jes slagroom op de rand van de gevulde mandarijnen. Steek een reepje sucade als steeltje in het manda- rijnendekseltje en zet dit schuin terug op de mandarijnen. Serveer de mandarijnenmand- jes elk afzonderlijk op een bordje. 4 CTI Albert Heijn AllerHande/31

Allerhande | 1980 | | pagina 31