Sinaasappel- lichtjes Maakjeeigen kerstkaarten f L Engeltjes van papier Een mooie en makkelijke kandelaar Veelgrote mensen vinden de kerstdagen de gezelligste dagen van het jaar. Jij ook? Omdat je toch kerstvakantie hebt, heb je vast een zee van tijd om leuke sfeerbrengers voor het naderende kerstfeest in elkaar te knutselen. Op deze paginas staan een heleboel ideetjes, die je met weinig moeite en spulletjes kunt maken. En wie weet, mag je na't knippen, plakken en vouwen smullen van de speciaal voor jou bedachte kersttoetjes.( Veel plezier! Van zilver-, goud- of gewoon wit papier kun je schattige engeltjes maken, bijvoorbeeld om de kers tafel mee te versieren. Je kunt er ook een draadje door halen (met een naald gaat dat het gemakke- lijkst) en ze in de kerstboom hangen. Maak met een passer een cirkel met een middellijn van zo'n 13 cm. Vanuit hetzelfde draai punt teken je nog twee cirkels, maar nu met een middcl lijn van 4 en van 2V2 cm. In de binnenste cirkel tekcn je alvast oogjes, neus en mond, want dat wordt het gezicht- je. Teken vervolgens nog de lijntjes a, b en c volgens het voor- beeld. Knip dan alle stippellijntjes Je krijgt heel sfeervol licht als je in een uitgehoide sinaasappel een waxinelichtje zet. Snij eerst een kapje van de sinaas appel af. Hoi beide delen voor- zichtig uit met een scherp mesje (en eet de partjes op). Maak midden in het "kapje" een ruime, ronde opening en snij in het andere deel keurig netjes vier- kante of ronde kijkgaatjes uit. Kijk maar naar de tekening, dan snap je zo hoe het moet. Zelfs de allerkleinsten kunnen deze kaarsenstandaard maker. Het is de een- voudigste die er is! Je hebt er alleen maar een stuk klei voor nodig plus een niet te grote kaars en gekleurd papier. Knip van het gekleurde papier (of zilver- of goudpapier) twee gelijke sterren, kerstboompjes of klokken. Plak die aan weers- kanten van het rondgeknede stuk klei als op de illustratie is aangegeven. Snij vervolgens de klei langs de vorm van de ster weg. Maak nu aan de bovenkant (door het papier en de klei heen) een gat, waar de kaars precies in past. Van gewone, witte correspondentie- kaarten kun je schitterende kerstkaarten maken om naar vriendjes, vriendinnetjes, neefjes, nichtjes te sturen. Versier de kaarten op de manier die jij de allerleuk- ste vindt.Je kunt er een gekleurd lintje op plakken. Je kunt ook een gaatje in de kaart prikken waardoor je het lintje haalt; knoop er dan een feestelijke strik van. Poezie-album-plaatjes ofzelfkleven- de stickers in kerstsfeer (engeltjes bijvoor beeld) kun je ook gebruiken om je kaarten te versieren. Natuurlijk mag je er ook een tekening op maken. Dit is ook een aardige manier van versieren. Knip eerst een ster uit, die je los op je correspondentiekaart legt. Pak nu een oude tandenborstel, waarop je een beetje Oostindische inkt hebt gedaan. Strijk ermee over de botte kant van een mes, zodat de kaart helemaal onder de kleine spatjes komt. t~ -. -Sj Behalve natuurlijk de plek, waarop de ster ligt. Leg je wel eerst oude kranten op tafel en doe je een schort voor voordat je aan dit werk begint? Tenslotte schrijf je in je mooiste hand- schrift een wens op je kerstkaart, bijvoor beeld "prettige kerstdagen" of "vrolijk kerstfeest". Je kunt hem in een enveloppe versturen (vergeet niet er een postzegel op te plakken!) ofer aan de achterkant precies zo'n indeling op tekenen als op een ansichtkaart. uit. Wees voorzichtig, dat je niet te ver knipt, want anders kun je helemaal opnieuw beginnen.Je krijgt ook een heel mooi resultaat als je het engeltje met lijm in- smeert en er dan glittertjes over strooit! CD Albert Heijn AllerHande/28

Allerhande | 1980 | | pagina 28