ou(/ezwe/j/eMez. ^rs Delicata.Belgische bonbons assorti Brugge, Namen of Luik, per 250 gram irbT per 500 gram Engelse bonbons, assorti Londen per 250 gram SSS per 500 gram Met zo'n daad loop je niet te koop, dus publiciteit wou ik helemaal niet Maar ik zie ook wel in dat grotere bekendheid van het Foster Parents Plan noodzakelijk is. Zoveel mogelijk mensen moeten van het bestaan afweten. Laat iedereen maar eens nagaan hoe snel een bedrag van vijfenveertig gulden binnen het gezin tussen je vingers doorglipt Als je dat door hebt, moet het duidelijk zijn, vind ik". Foster Parents Plan heeft programma's in Bolivia, Columbia, Ecuador, Egypte, El Salvador, Haiti, Honduras, India, Indonesia, Nicaragua, Guatemala, Mali, Nepal, Peru, Filippijnen, Siera Leone, Soedan en Opper Volta. ze achttien dollar in de maand. Nancy en haar jongere zusje waren totaal ondervoed. Dat zijn dingen die je je eigen kinderen, maar ook jezelf, nauwelijks kunt uitleggen. Je gaat eens samen naar de bioscoop, je drinkt nog een drankje en dat was weer vijfenveertig gulden. Je gaat met de kinderen naar het circus, ze krijgen een ijsje in de pauze - dat is veel meer dan vijfen veertig gulden. Een zo'n middagje tegenover een hele maand eten, medische zorg, hulp, onderwijs. Onvoorstel- baar. Ik hoor het de laatste tijd steeds meer om me heen, dat mensen op deze manier een kindje hebben geadopteerd. Zelf ben ik er nogal zwijgzaam over, met zoiets loop je niet te zwaaien, zo'n fantastische daad is het niet Het is meer een plicht om vanuit dit huishouden waar de kinderen alles hebben, of nou alleswaar de kinderen meer dan het noodzakelijke hebben toch ook enige zorg te dragen voor een kind dat niets, wer- kelijk niets heeft gulden? Misschien wel. Zoek nog twee gezinnen die mee- doen en adopteer met z'n drieen een kind - dat kan ook. Bij onze jongste op school hebben ze ook een kindje geadopteerd. Iedere maand moet ze twee kwartjes mee naar school nemen. Laatst zei ik tegen haar: 'Het spijt me. Ik heb geen een kwartje'. Maar zij rende al naar boven: 'Geeft niet hoor, ik betaal het wel uit mijn spaarpof. Op zo'n moment denk ik: Dat plan werkt De kinderen hier raken doordrongen van het feit dat het oneerlijk ver- deeld is op de wereld. Ze krijgen er op school over te horen, wij hebben het thuis wel eens over Nancy - ik vind het erg belangrijk dat een achtjarig kind inziet dat wij ons best moeten doen om die kloof tussen arm en rijk kleiner te laten worden. Desnoods uit je eigen spaar- pot Zelf vind ik niet dat de kinderen maandelijks moeten offeren van hun zak- geld, maar laten ze nu vast leren dat ze moeten delen als ze zelf de kost verdienen. Nu met Kerstmis wordt er weer een enorm beroep gedaan op landen als het onze. Wij hebben het zo goed en wij richten feestelijke kerst- diners aan, terwijl mensen elders op de wereld honger lijden en dan komen weer al die gironummers. £r zijn mogelijkheden te over om geld over te maken, maar ik kies toch voor het Foster Parents Plan. De vader van Nancy is schilder, haarmoeder naaister - samen ver dienen ze 18 dollar per maand. Je krijgt overzichten van hoe het geld is besteed, je kunt zien dat nergens iets aan een strijkstok blijft hangen, je staat in kontakt met je pleeg kind, of meer met de maat- schappelijk werker, en je hoort van de resultaten.Onze Nancy is zes en ze woont op Haiti, in een voorstadje van Port au Prince. Haar vader is schilder, haar moeder naaister en samen verdienen '!X2X3XS>® Cfl Albert Heijn AllerHande/12 Wilt u nadere informatie over het financieel adopte- ren van een pleegkind? Stuur dan een brief naar: Stichting Foster Parents Plan Nederland, Antwoordnummer 7676, 1000 SL Amsterdam.

Allerhande | 1980 | | pagina 12