Ueze winter start de Vara een twaalf- delige televisie- J|fll serie met in de hoofdrollen Kitty Janssen en Piet Romer. Kitty Janssen speelt de vrouw van een duivenmelker, een vrouw van Kitty's eigen leettijd.^-J In het Amsterdamse Nieuwe De la Mar-theater speelt ze in Osborne's The Entertainer een oudere, aan de drank geraakte vrouw. Daama staat ze weer in een blijspel waarin ze een fonkelende Franyaise moet zijn Slank en modieus. Hoe verzorgt zo'n actrice zich die steeds van leeftijd moet wisselen? (itty Janssen: "Eerlijk kgezegd loop ik de laatste tijd te dubben of ik ja of nee mijn face zal laten liften. Voor een actrice kan een nadeel een voordeel zijn: een oud hoofd kan je geweldig te pas komen, mits er rollen voor je zijn. Het werkt in je nadeel als er alleen maar jonge vrou- wen gevraagd worden. Maar neem nou zo'n Simone Signoret - die vrouw is juist zo interessant om dat ver- woeste hoofd. Hoewel - ze is ook een enorme persoonlijk- heid natuurlijk. Een ver- woest hoofd zonder persoon- lijkheid is ook niets. Nee - ik ben er nog niet uit en ik moet toch eens een beslissing gaan nemen. Ik ben tenslotte vijftig. In Engeland stelen die heel oude dametjes juist weer de show, maar die zijn dan ook altijd stokoud, minstens tachtig. En tussen vijftig en tachtig moet je ook wat. Ach, misschien hoeft dat liften wel helemaal niet. Het is waar- schijnlijk een kwestie van zelfvertrouwen - dat ik kan denken lekker die oude kop. oor de komende Vara- serie maken we op het ogenblik opnamen in Amster dam, ergens driehoog achter vanwege de duiven van mijn man. Dat is tenminste frisse luchtwerk.Maar er zijn ook studio-opnamen en daar wapen ik me echt tegen. Als ik's ochtends naar de studio rij doe ik thuis de duurste nachtcreme op mijn gezicht, want onder die lampen droogt je huid zo verschrikkelijk uit. En vlak voor de opnamen word ik afgepoeierd. Ja Van Agt en Den Uyl zitten daar ook met pancake op hun neus, want die televisie is link hoor. Elke dag zwemmen en balletoefeningen Zo'n camera komt meedogen- loos op je, ze komen vaak closer dan bij de omroepsters en zelfs die omroepsters van halverwege de twintig kun- nen dat niet op hun gezicht hebben. Dus ik moet wel schmink gebruiken. Maar na afloop gaat het er meteen allemaal af. rive wil ik dan ook nooit iets dekkends op mijn gezicht. Wel ogen en lippen, maar mijn huid moet in de vrije tijd zoveel mogelijk kun- nen ademen. Ik moet zo ont- zettend oppassen dat het niet uitdroogt. Dat is dan ook iets wat ik me echt duur permitteer: een pot creme. Zodat de huid zelf veerkrach- tig blijft. Je huid en je figuur - die verraden alles. Als je je figuur verliest ben je ook weg. Maar kijk naar Mary Dressel- huys - die vrouw is zeventig en ze kan er op het toneel uitzien als vijfenveertig. Dat figuur is f antastisch. Ze is ook een echt sprankelende vrouw. Geestig ook. Om dat figuur enigszins goed te houden is na tuurlijk lichaamsbeweging nodig. Ik ben daar altijd heel strikt in geweest: iedere dag zwemmen en balletoefenin gen. De laatste tijd ben ik daar eigenlijk te weinig mee bezig. Ik ben er een beetje te moe voor. Het beste zou zijn: betalen op zo'n clubje, want gewoon bij je thuis met je hand aan een stoel...Het hoort echt een half uur iedere dag, maar ik sjoemel op het ogenblik een beetje. Maar ik heb door die tv-serie ook nauwelijks vakantie gehad dus ik ben ietsje moe en ik ben niet aangekomen. Goed ondergoed, ook heel belangrijk Als Dre (Andre van den Heuvel. Red.) en ik met vakantie naar Frankrijk gaan kom ik steevast kilo's zwaar- der terug. En dan ben ik echt disciplinair hoor. Dat moet erafAls je dat niet doet sluipt het verder en dan red je het niet meer om het eraf te krijgen. In de huidvan'n ander. En je eigen hind dan? 6/Albert Heijn AllerHande

Allerhande | 1980 | | pagina 6