De Ohra Dubbel Zorg Polis. Voordelig via Felixen Bonzo. De Dubbel Zorg Polis. Rond Dierendag bij Felixen Bonzo. SON feli* GEEF2E T MOOISTE WERENDAGKADO... heeft een onderbeet en dat is fout.Nee,rashonden komen altijd wel ergens terecht. Wij halen de dieren uit het asiel. Die verdienen het." Bij Jasperina vroeger thuis was wel een kat, maar ze kon nog zo zeuren om een hond - die kwam niet. Mijn moeder had heel wijselijk besloten om geen hond te nemen,omdat ze wel wist dat zij ervoor op zou draaien. Wij zien het nu ook aan onze zoon. Hij is gek met die dieren, maar Eric en ik moeten ervoor zorgen. Nou moeten - we doen het graag. Iedere dag wan- delen we met ze - dan de een, dan de ander, soms samen. Lekker even door het Amster- damse Bos. Maar dan altijd weer die mensen die begin- nen met: "U moet uw hond vasthouden hoor"- 0, die mensen haat ik. Ze hebben ook helemaal geen gelijk. Er is een heel stuk in het Bos waar die honden vrij mogen lopen. En ik vind het heerlijk om achter ze aan te sjouwen, ik geniet van die konten als ze daar zo blij voor je uit draven. Ook als ik eigenlijk helemaal geen zin had. Want dat heb je natuur- lijk ook. Dan kom ik doodmoe thuis van een repe- titie en denk "Lekker even liggen',' maar niks hoor. Dan staan ze alweer klaar met die blije smoelen van "Ga je nou lekker mee uit"? Een uitste- kende remedie tegen ego'isme hood' Voor Muis hadden ze Bas. "De eerste Basje. Die is ook nooit uit onze hersens verdwenen. We hebben hem in Gorssel begraven - die schat. We hadden hem al voordat Pelle geboren werd - '62 was het. Uit het asiel. Hij ging altijd mee naar de voor- stelling en dan lag hij bij Lurelei in de kleedkamer op een oude regenjas van Sylvia de Leur. Dat dier was zo intelligent - we hadden daar twee pauzes en Bas wist precies bij welk applaus hij van z'n jas mocht komen. Maar soms vergiste hij zich even en dan kwam hij te voorschijn met zijn oren achteruit en met ogen van "Ik weet het niet helerrtaal zeker" - nou, dan hoefde ik alleen maar te zeg- gen "Wat is dit?" en dan s'choof hij weer snel terug naar zijn jasje. Helemaal met een houding van "Heb ik me toch vergist."Een unieke hond was dat. Wij woonden toen nog op een flat en Bas deed zelf de deur open. Alleen als de deur achter hem in het slot gevallen was - dan vroeg hij heel beschaafd of hij weer binnen mocht door met de brievenbus te klepperen. Reagerden we niet dan gaf hij een klein blafje. Nee kroket,ja kroket. Bas had zo'n kop waar je van alles op af kon lezen. Ik her- inner me nog dat ik in ver- wachting was en opeens nodig een kroket moest eten. Eric haalt kroketten en ik met mijn dikke buik wil een hap nemen van die begeerde kroket - komt Bas aanlopen. Ik blaf tegen hem "Nee, ga weg. Ga in je mand." Bas braaf afMaar als ik twee happen gehad heb, heb ik verder geen zin meer. Ik sta op en loop naar de mand om Bas de rest te geven. Nou, de ver- bazing op dat gezicht - om nooit te vergeten. "Je stuurt me weg en nu kom je het toch brengen." Zo'n blik, dat vind ik zo rijk. 0, ik zou die honden voor geen goud willen mis- sen. Ze kosten een hoop geld, maar je krijgt er zoveel liefde voor terug. Het zijn net kinderen, alleen blijven ze hangen bij drie. Wachten voorhek. Sinds we van die flat zijn heb ik ook regels gesteld voor het hondenvolk. Een hekje in de keuken en pas als ze echt droog zijn mogen ze verder dan het hek. Ik wil niet meer het hele huis door met een dweiltje omdat de familie uit wandelen is geweest. Maar als ze schoon zijn komen ze maar op. Zelfs op de bank mogen ze tot mijn spijt. Nee,niks tot mijn spijt. Ik wil het zelf. Ik wil zo'n hond naast me hebben als ik een boek zit te lezen of tele- 'n Verzekering voor hond en kat tegen de kosten van ziekte of ziekte ongevallen. Plus opname in deOpspoor- centrale' voor huisdieren. Felix en Bonzo geven u nog 'n torse korting op de polis ook. Bovendien zijn Felix en Bonzo tijdelijk extra laag geprijsd! Kijk op deverpakkingen. Vleesbrokkea 1 2 3 4 5 Vleesbrokjes Albert Heijn AllerHande/43

Allerhande | 1980 | | pagina 43