BEKEND GEZICHT? AUUDPRUS! LONDON SHANDY DE ECHTE ENGELSE SHANDY IN DE V00RDELIGE UTERFLES 6 Noem haar naam, en maak kans op een lang weekend naar London! Qualitatswein mit Pradikat Dit zijn de beste Duitse wij nen, afkomstig uit een met name genoemde streek of ge- meente. Bovendien hebben al deze wijnen nog iets bijzon- ders. Bijv. Kabinett, waarbij aan de wijn geen suiker mag worden toegevoegd. Of Spatlese, die afkomstig moet zijn van laat geoogste, dus volrijpe druiven. Ook Auslese is zo'n predikaat een wijn afkomstig van uitge- zochte druiventrossen.Deze beide laatste zijn altijd min of meer zoet. Daarnaast komt op alle- Duitse wijnen een zoge- naamd A.P. nummer voor. Dit is het bewijs dat de wijn "Amtlich"is 'gepruft" dus officieel gekontroleerd op kwaliteit. Italie In Italie kent men 3groepen wijnen: de eenvoudige tafel- wijnen die "Vino da Tavola" heten; wijnen met een her- komstaanduiding die over- eenkomt met het Franse VDQS en in Italie "Denomi- nazione di Origine Semplice" heet, en de top van de kwali- teitswijnen die zich "Denomi- nazione di Origine Control- lata? afgekort D.O.C. mag noemen. Oostenrijk In Oostenrijk maakt men onderscheid tussen "Quali tatswein" en "Qualitatswein besonderer Reife und Leseartl'kwa niveau enge- veer overeenkomend met de Duitse "Pradikatsweine." Luxemburg In Luxemburg bestaan 4 offi- ciele wijnklassen, met in op- lopende volgorde de vermel- dingen: Marque Nationale, Vin Classe, Premier Cru en Grand Premier Cru. Vaak wordt ook de druivensoort en de gemeente van herkomst op het etiket vermeld. In landen als Spanje.Grie- kenland, Portugal en sommi- ge Noordafrikaanse landen zijn soortgelijke regelingen in voorbereiding, soms al ge- deeltelijk in werking. Nieuwe aanwinsten in het AH wijnassortiment Guntersbliimer Vogels- garten, een voile witte, niet te droge Rijnwijn uit Rheinhessen. Sylvaner d'Alsace, een witte, droge wijn uit de Elzas,Frankrijks witte wijnstreek. Ingenheimer Kloster Lieb- frauenberg, een niet te droge witte wijn uit Duits- lands Rheinpfalz. Belangstelling voor goede wijn? Wilt u meer weten over wijn? Uit de duizenden boeken die er zijn verschenen hier een selektie lezenswaardige uit- gaven (in het Nederlands): Duitse Wijnatlas, Robert Leenaers, Uitg. Keesing Amsterdam Larousse Wijnenencyclo- pedie, G. Debuigne, Uitg. Kosmos, Amsterdam Kijk op Wijn,Hubrecht Duyker, Uitg. Zomer Keuning,Ede Wijnlexicon, Wina Born, Uitg. Het Spectrum Spectrum Wijnatlas, Hugh Johnson, Uitg. Het Spectrum De Grote Wijnen van Bor deaux, Hubrecht Duyker, Uitg. Het Spectrum De Grote Wijnen van Bour- gogne, Hubrecht Duyker, Uitg. Het Spectrum De Complete wijnlief- hebber, Hubrecht Duyker, Uitg. Van Dishoeck, Bussum. U kunt ook (gratis) lid worden van het al zo'n 20 jaar be- staande Genootschap voor de Vrienden van de Goede Wijn. Behalve interessante en ak- tuele informatie ontvangt u dan maandelijks ook aantrek- kelijke aanbiedingen, waar- van u wel of niet gebruik kunt maken - dat bepaalt u zelf. Het adres: Genootschap voor de Vrienden van de Goede Wijn, Ankersmidplein 2, 1506 CK Zaandam. 4 U kent haar vast wel, deze dynamische Engelse jonge vrouw uit een bekende T. V.-serie. Noem haar naam, en maak de volgende regel af in maxi- maal 20 woorden: "Ik vina London Shandy....!! Uw oplossing stuurt u, samen met een halsetiket van een London Shandy fles, in een gesloten en voldoende gefrankeerde envelop, naar London Drinks, postbus 22,8000 AA Zwolle. Zo maakt u kans op een van de viif geheel ver- zorgde "long-weekends" naar London (voor twee personen). Iedere deelnemer aan deze tijdelijke London- aktie ontvangt een waardebon voor een gratis hterfles London Shandy. WAN6R 26/Albert Heijn AllerHande London, is the drink for you. Deze London-aktie loopt tot 30 oktober 1980. De inzen- dingen worden beoordeeld door een deskundige jury; over de uitslag is geen korrespondentie mogelijk. V

Allerhande | 1980 | | pagina 26