Kies de goede voeding voor uw baby. Er wordt de laatste tijd veel over babyvoeding gepraat en gesehreven. Een belangrijk onderwerp. Want goede voeding levert de stoffen die ons lichaam nodig heeft. En een baby heeft veel van die stoffen nodig. Ga maar na: in't eerste halfjaar van z'n leven heeft het jonge mensje z'n gewicht verdub- beld. Daarom is het erg be langrijk dat de baby van alles in de goede verhouding bin- nenkrijgt: eiwitten,vetten, koolhydraten, vitamines, mineralen en water. In het begin zorgt moeder- melk of flesvoeding voor alle nodige voedingsstoffen, maar als de baby ongeveer drie maanden oud is,moeten fruit- en groentehapjes zor- gen voor de noodzakelijke vitamines en mineralen. Met zorg kiezen en bereiden De voeding van een baby moet met zorg worden geko- zen.omdat zijn maagdarm- kanaal nog niet voldoende is ontwikkeld en nog lang niet alles kan verdragen. De groente moet in het begin erg fijn worden gemaakt. Als u het groentehapje voor uw baby zelf bereidt, kunt u dat misschien't beste doen met een elektrische mixer. Probeer tijdens het klaar- maken zo weinig mogelijk waardevolle stoffen verloren te laten gaan. Gebruik alleen verse ingredienten. Kook groente en aardappelen in weinig water, en niet te lang. Geef nooit opgewarmde prak- jes en voeg geen zout toe aan 't eten. Houd alles goed schoon. Als de baby heel jong is, of als u te weinig tijd hebt om een groentehapje voor uw kleine klaar te maken,kunt u ook heel goed groente uit een potje geven. Na't eerste halfjaar. Na een maand of vijfzes zijn groenten alleen niet meer vol doende voor een verant- woord, uitgebalanceerd menu. De baby heeft nu meer eiwitten en ijzer nodig. U kunt beginnen met (goed fijn- gemaakt) zacht rundvlees of magere kip te geven. Ook vis en ei zijn goede eiwitbronnen Het zeer fijnmaken van vlees is echter nogal lastig. U kunt bijvoorbeeld ook een goede I Grote zorg voorldeine Albert Heijn AllerHande/13

Allerhande | 1980 | | pagina 13