„Een ontbijt moet", zegt Mies Bouwman. „Ik geloof daar heilig in. Om half acht zitten we met z'n alien aan tafel, want ik wil dat de kinderen gezond gevoed de deur uitgaan. Ik sta erop en ik kijk emaar." 1 ben ik's avonds nog zo - laat thuis", zegt Mies Bouwman, „v6or ik naar bed ga, dek ik de ontbijttafel. Ik wil dat de kinderen behoor- lijk eten, want dat weghollen met lege magen is slecht. Een dagje school is met niks tegenwoordig. Ik vind het trouwens iets gezelligs heb- ben, al zit de een half-sla- pend de krant te lezen en is de ander soms ronduit sjag- gerijnig. elf draai ik's ochtends vroeg ook niet voor de voile honderd procent, maar ik ben er wel. Om zeven uur word ik wakker - wekker of niet. Dringt het tot me door dat het zaterdag of zondag is, dan draai ik me om en slaap weer in. Zeven uur - dat is een soort automatisme - ze ven uur's ochtends zie ik op de klok en dat betekent emit. Ochtendjas aan of trui en broek aan, kinderen wak ker maken en ogenblikkelijk koffie zetten. Daar doe ik het mee namelijk. Ik weet dat het niet goed is, ik zou net zo gezond moeten ontbijten als de kinderen, maar ik krijg's ochtends geen hap door mijn keel. Hoewel - als ik in een hotel ben kan ik er toch aar- dig tegenaan gaan. aar goed, ik zet koffie voor Leen en mij, een pot thee voor de kinderen. Al is er op het ogenblik nog maar een die thee drinkt - de rest is over op melk en yog hurt. Toch blijf ik bij die pot thee voor het ene kind, want een zakje door een kopje wa ter halen - dat ligt me niet. Nou, de basis heb ik's avonds al gedaan: borden, koppen, messen, lepels en het blad waar de hele reut opstaat. Gewoon een dien- blad. Zo uit de kast, zo op ta fel. Niet zo'n draaiding hoor. Dat hadden wij vroeger thuis en het was enig om daar een flinke zwaai tegen te geven, maar dat vind ik nu minder Met z'n alien bij elkaar aan die vroege tafel. AllerHande/ 7

Allerhande | 1980 | | pagina 7