Het gezonde begin voor t hele gezin. Begin niet nietccn te hollen bliffvoorulmgeven liggen. van AH Com Flakes. Gemaakt van goudgele mats. Lekker vlug klaar, smakelijk en oergezond. Met wat melkofyoghurt eenontbijt waarje HAP! tegen zegt. AH Com Flakes. Krakend vers, oer gezond en... lekker vlug klaar! oedemorgen. 't Is een kwartiertje vroeger dan anders, maar dat merkt nie- mand als-ie wakker wordt. We gaan weer beginnen. Nee, niet met opstaan - blijf rustig liggen. Zet de radio maar aan - als de wekker dat al niet ge- daan heeft - en blijf lekker in bed. Luisteren. (Wanneer wordt Hilversum IV zo aan- trekkelijk uitgebreid dat we rustig wakker kunnen wor- den met Telemann, Bach of Haydn?) Zo. Plat op de rug, onder de wol of het dons, be- heerst de dag aanpakken. Al- leen maar door te ademen, goed diep in te ademen. e dag begint beslist 1 verkeerd met een ram op de wekker, een sprong uit het bed en blind, via de slof- fen, de badkamer in. Dat ren- nen doen we de hele dag al - dat moeten we wel door af- spraken, schooltijden en win- kelsluitingen. Maar dit stuk- je dag hebben we nog zelf in de hand - we hebben zelfs een kwartiertje extra geno- men - dus laten we dat nou indelen als een bedaard mens. Moet u opstaan, blijf dan liggen. En adem heel diep in. Vooral mevrouwen. Vrouwen ademen anders dan mannen en ze doen het onge- zonder. Het gaat te kort. ie kinderen heeft en zwangerschapsgym- nastiek heeft gedaan herinnert zich misschien nog de ademhalingsoefeningen via de longen, de maag, naar de buik. Zo moet het. Diep inademen tot de bolle buik, even vasthouden en langzaam laten ontglippen. Zo komt er t'enminste zuurstof binnen en wordt de bloedcirculatie echt wakker. Nu de benen buiten het bed en even bengelen. Heus, u heeft tijd zat. Uw geest rent misschien al naar de tram of de auto, maar uw lichaam is nog maar net wakker. Bengelen dus en nu gaan we staan. Daar zijn we dan - en hoe! Groter dan we echt zijn. Met de handen naar het plafond, flink lang maken. Dat is pas uitrekken. Het malle gerek in bed stelt niets voor en geeft alleen kans op een verrekte spier. Staan op twee voeten en dan lang maken. Dat is het. En nou niet van het bed in het bad, want dat is geen wakker worden. Douche, spettespet, hoe kouder, hoe beter. Voor grote griezelaars dan maar op lauw, maar niet warm. Zo. We zijn klaar voor de dag en we liggen nog voor op het tijdschema. Dat mag ook wel, want dat ontbijt naar binnen schrokken moet nu ook meteen afgelopen zijn. 't Is niet voor niets hoor, dat kwartiertje. Zuivel met'tzonnetje, Een hele week Chocoiade Dessert met Room van 4r?9- voor 149 Ontdek de kwaliteit! 5* OPSTAAN AllerHande/5

Allerhande | 1980 | | pagina 5