D ML A nen ze bij de banketbakker bestellen, maar zelf-maken is al een feest vooraf. „Je neemt een bestaand recept", zegt Hans Ferree, „en daar ga je eindeloos op varieren. Met een beetje fantasie kom je met het mooiste gebak op tafel. Mannen ook. Jazeker!" Wat zeggen jullie van dit moederdaghartje? vraagt ideeenmaker/publi- cist Hans Ferree. „Alle va- ders van Nederland kunnen hiermee voor de dag komen, want het is het eenvoudigste van het eenvoudigste. Je be- gint met een biscuitgebak dat kant en klaar in de win- kel te koop ligt. Ik wil het bis- cuitbeslag wel even uitleg- gen, maar dat schrikt de onervarenjongens misschien wat af. Die ronde, gekochte taart is de basis waar je een hart uit snijdt. De afgesne- den stukken gaan in een plastic zak, want daar is ook nog allerlei lekkers van te maken. Nu neem je een pakje bo- ter dat lauw, dus soepel, moet zijn. Je vermengt de boter met poedersuiker en daar mik je een kant en klare chipolatapudding doorheen. Wie een keukenmixer kan hanteren slaat de zaak zo in een grote kom door elkaar, maar de ouderwetse garde is natuurlijk ook heel bruik- baar. Hier wordt gesmolten bittere chocolade aan toege- voegd. En dat is alles. Het moeilijkste werk is waar- schijnlijk het overlangs door- snijden van het hart. Laat het gebak plat liggen en snijd met een scherp mes het hart tweemaal door. Til de twee bovenste plak- ken voorzichtig weg, bestrijk de bodem met het chocola- de-boter-mengsel - lekker dik - tweede plak erop en weer flink besmeren, met daarop de top. Zorg dat de drie har- ten goed recht boven elkaar liggen en smeer nu het hele hart in aan boven- en zijkan- ten. Zo'n bruin hart is al een echte taart natuurlijk, maar voor het feestelijke tintje moet er eigenlijk slagroom op. Klop de room stijf en schep deze over in de spuit- zak, waar een gekarteld mond-stuk opzit. raai de zak nu voorzich tig dicht - zacht wringen - maar oefen even boven de gootsteen om te zien hoe de substantie zich gedraagt. Het mooiste is nu om de bovenkant van de taart te versieren met kleine toeijes, zo'n centimeter van elkaar. Eerst de buitenrand en vervolgens naar binnen werken. Wie het nog mooier wil maken kan van die zilveren banketbakkerkraaltjes middenop iedertoelje leggen. Of je vergeet de toefjes en schrijft gewoon 'Voor moeder' op het hart. Het is doodsimpel en, wat ze- ker zo belangrijk is, erg lek ker." Feestelijk bakken met taarttoe!!! A AllerHande/37

Allerhande | 1980 | | pagina 37