Moltex Combinette 8.95 Combinette Op haar vierentwintigste is ze getrouwd. „Terwijl we elkaar al kenden toen ik negentien was. Ik was zo ver- liefd en ik wist zo zeker dat dit hem was, dat ik meteen wilde trouwen en kinderen krijgen. Maar iedereen zei Doe dat nou niet. En ik denk dat ze gelijk hadden. Ik was zo door het dolle, dat ik best fout had kunnen zitten. Mijn moeder, twee tantes en een oudere vriendin van mij spraken me ernstig toe dat ik niet overhaast te werk moest gaan. Niet meteen de lasten van een huwelijk, eerst me- zelf ontwikkelen en vooral eerst zelfstandig worden. Toen vond ik het onzin, maar nu ben ik blij dat ze me zo onder handen hebben ge- nomen. Ik denk wel eens: hoe zou het gelopen zijn, als ik niet geluisterd had? Negen- tiende getrouwd, twintig, een-en-twintig moeder, zo'n twee jaar later nog een kleintje erbij en als de kinde ren naar school gaan zou ik dertig zijn. Kinderen de hele dag weg en ma van lieverlee een leuke cursus. Nee. Ik heb mijn opleiding mode-ontwer- pen afgemaakt, heb een leu ke baan gehad in een enige werkkring en al die jaren is Richard mijn grote liefde gebleven. Met moeilijke pe- rioden ook, maar daar groei- de ik van voor mijn gevoel. En toen we elkaar vijf jaar kenden zijn we getrouwd. We konden echt zeggen dat we het zeker wisten. Nou was voor mij het huwelijk altijd het groe- ne licht geweest om kinderen te krijgen. Maar tot mijn verbazing hoefde ik he- lemaal niet zo nodig. We woonden op een zolder, we hadden het naar ons zin en voor we aan kinderen zouden beginnen moesten we eerst een behoorlijk huis krijgen. Nog geen half jaar later za- ten we in een benedenhuis. Met tuin. Ideaal voor de kin- derwagen en de box (heb ik inmiddels gemerkt), maar toen? Nee, eerst inrichten. Nee, nog geen kinderen. We genoten van ons leven. Alle- twee onze eigen baan, het huishouden moest in het weekend wel door ons samen gebeuren, we hadden het enig. En toen viel het opeens stil. In mij. Eigenlijk wou ik nu echt graag een ba by, maarDan zou ik moe- ten stoppen met werken. Daar ben ik geloof ik wat ou- derwets in, maar ik vind dat je de eerste jaren bij je kind moet zijn. Als we nu, dan. eerlijk hoor - de vreselijkste dingen gaan door je hoofd: niet naar de wintersport, we hebben nog steeds een zwart- wit-tv, we moeten die matras met lappen en kussens nog vervangen door een behoor lijk bankje. Enzovoort. Enzo- voort. Diep in me wou ik een kind, maar aan de op- pervlakte zag ik allerlei be- zwaren. Die tweestrijd, dat gedub. Op een nacht heb ik Richard wakker gemaakt om te schelden op die rotpil. Hij zei slaperig dat vrouwen van vroeger op mij jaloers zouden zijn en was weer verdwenen. En ik lag jaloers te zijn op vrouwen van vroeger bij wie de zwangerschap gewoon ge- beurde. Niks beslissen, op een gegeven moment was je in blijde verwachting. De volgendeavond heb ik het probleem op tafel ge- legd. Dat ik ook wel inzag dat vrouwen vroeger niet juichten als ze hun veertien- de kind verwachtten, maar bij de eerste was de zwanger schap toch een geschenk? Mijn man zei dat ik gewoon een kind wou. Duidelijk. En ik weer met al mijn bezwa- ren van mijn werk en de dit en de dat-. „Carla, dat is on zin. Jij wilt gewoon een baby. Je bent eraan toe, maar je durft de beslissing niet te ne- men. Zullen we dan nu maar even samen beslissen?" We hebben meteen een fles wijn opengemaakt om te drinken op de baby... Deeerstvolgende keer dat ik ongesteld was hing ik huilend aan de telefoon. Richard zei: „Toe nou, het gaat nog niet op bestelling". Maar al gauw was ik zwanger en ik genoot. Het afscheid van mijn werk viel me erg mee met die dikke buik. Ik was zo vol van andere din gen. De bevalling was zogezegd pittig, maar dat ben ik nu eigenlijk alweer vergeten. En van dit meneertje geniet ik. En mijn andere meneertje ook. Misschien willen we nog wel een tweede, maar dat weet ik niet eens zeker. Dit is al zo'n prima ventje. Nu denk ik wel eens Wat heb ik toch zitten dub- ben? Zoiets heerlijks." Luier en broekje ineen. Met dubbele absorptielaag op de plaats waar het op aankomt. Houdt de baby langer droog. ttu spe aanbieding Jumbopak a 24 luiers, voor peuters, luier bedrukt met speelfiguurtjes. 24 st. I angfis et culottes ne font qu'un Luiers en broekjes in een |W04iU»JU« 12/AIlerHande

Allerhande | 1980 | | pagina 12