Vier uw Albert Heijn Reizen garandeert laatkomer vakantie loge-plaats in schitterende bungalow in uniek Nederlands akantieeentrum Ook gezinnen met gehandicapten welkom in park „Het Veldkamp" Voor strand b voor bed en buiten Bon voor grandioze bungalow- vakantie SCHEIDING VERVAAGT STEEDS MEER Nog dit jaar Prijsverlaging Londen Weekend Huurprijzen bungalows „Het Veldkamp" 1973/T1 - - - - - - - - - Couture- kleren van IVlaisen Kuiper jiiiiniiniiiniiininiiin Riante bungalows Missie-bolwerk Zo gaat bet worden Geen dagrecreatie DE, scheiding tussen on der- boven-en badgoed vervaagt steeds meer. Schiesser S-line omvat te genwoordig o.a, beha's en slipjes, waarmee men in de middagpauze kan gaan zonnebaden: ze verschillen vrijwel niet van bikini's Het bedrukte garnituur van het meisje op de foto kan naar believen als strandpak, nachtgoed of onderkleding dienen. Terug voer Toen Effen met coupe MEI ALLERHANDE Dit is groots nieuws: het oude, versleten spreek woord .wie het laatst lacht, lacht het best' kan voor een aantal Nederlanders in de komende zomer reeds werkelijkheid wor den. Als u op dit moment nog niet beslist heeft, wat er in de komende vakan tiemaanden gaat gebeu ren. Als u nu het angstige idee heeft, dat voor u al leen de onaanzienlijke krui mels van de vakantiekoek zijn overgebleven en dat de fijne adressen al lang zijn volgeboekt, DAN LIGT HIER UW KANS. Albert Heijn Reizen heeft namelijk de mogelijkheid ver worven. om een deel van een gloednieuw recreatiecentrum, dat door zijn unieke ligging en bebouwing zijn weerga niet heeft. Hier vindt de rustzoeker de broodnodige privacy in mo derne, stenen bungalows met veel comfort. Hier vindt hij een natuurge bied van 180 hectaren, waarvan 80 hectaren bestaan uit bos en park en heide. En vlakbij lig gen de Hamert en Ravevennen, twee gerenommeerde natuurge bieden in het gezegende Lim burgse land. Hier krijgt ook de vakantie- vierder, die aanspraak zoekt, volop gelegenheid in contact met anderen te komen op intie me outmoetingspleinen, rondom de oevers van een romantisch hosmeer en in diverse gemeen schapsruimten: snackbar, bar becue, kindercrèche, super markt, twee cafés (waarvan één met juke-box), op de voet balvelden en aan de oevers van dé Maas. De eerste fase van dit gran dioze recreatie-project van de stichting "Het Veldkamp" in het Limburgse Arcen komt ge reed in begin juli 1973. Dan zullen de eerste zevenendertig van dc 152 geplande bungalows in een bospark van 14 hectare gereed zijn voor riante bewo ning. Albert Heijn Reizen heeft de mogelijkheid verworven om een deel van de bungalows te ver buren en kan zo de laatkomers en nippertjesbeslissers alsnog de kans bieden op een fantastisch AH 8 vet op 9 aug. Het populaire 3-dagen Londen Weekend Is m.i.v. 1 mei in prijs verlaagd van 187.— naar 179.— 4 da gen kosten nu ƒ205.Te vens zijn de mogelijkheden uitgebreid met een "Lux Theaterweekend Londen", dat bestaat uit: 4 dagen (3 nachten) in het eersteklas Kensington Palace Hotel. Alle kamers metbad en televisie. Inbegrepen zijn: Engels ontbijt diner op vrijdag zaterdag en zon dag en een theatertïcket voor een musical naar keu ze. Prijs voor deze luxe slechts 298.— Vraag de nieuwe Londen Weekendfolder aan Albert Heijn Reizen. Postbus 500 Zaandam of in de AH Su- permarts met reisbalie. week weekend kort lang 30/6 t/m 11/8 395,- 11/8 t/m 18/8 325,- 18/8 t/m 25/8 CsJ O O 25/8 t/m 1/9 275,- 1/9 t/m 8/9 250,- 140,- 150,- 8/9 t/m 15/9 225,- 130,- 140,- 15/9 t/m 22/9 200,- 120,- 130,- 22/9 t/m 29/9 175,- 105,- 115,- 29/9 t/m 22/12 125,- 85,- 95,- Herfstvakantie weken 295,- 22/12 t/m 5/1 1974 295,- 5/1 t/m 30/3 1974 125,- 85,- 95,- Kort weekend Zaterdag 15.00 tot maandag 10.00 u. Lang weekend Vrijdag 15.00 tot maandag 10.00 u. Dit elegant paraderende, modieuze viertal sierde zoals men zich wellicht her innert een hoekje van de voorpagina van het april nummer van AllerHande. Tot onze spijt verzuimden wij, te vermelden dat de hier geshowde kleren deel uitmaken van de collectie van Maison Kuiper. Dit Zeister „huis" brengt In hoofdzaak Franse modellen, gevormd door de eigen prêt a porter van cle voornaam ste couturiers. In hét idyllische Arcen kan men nog terecht voor een heuse droomvakantie, onbezorgd en mid' den in de nog welhaast ongerepte natuur. De ro mantische bungalows zijn speciaal neergezet om alles radicaal te vergeten en het intérieur is smaak vol en geriefelijk vakantie-adres. En dat voor in troductieprijzen, die razend aan trekkelijk zijn. Dit over de bungalows zelf: de kleine, stenen villa's hebben alle een grote woonkamer plus twee slaapkamers, keuken, douche-cel, toilet, centraal alarmeringssysteem en gasver- warming. Drempels ontbreken en de deuren zijn extra breed. Hierdoor zijn de bungalows ook geschikt voor bewoning door gehandicapten en bejaarden. Uitgangspunt van "Het Veld kamp" is namelijk geweest, dat dit recreatiecentrum volgens kenners het mooiste van Ne derland open moet staan voor iedereen. Daarom zal op* het immense terrein ook een vakantiehuis voor zwaar licha melijk gehandicapten met een capaciteit, van 300 personen worden gerealiseerd en een va kantiehome voor 100 bejaarden. Alleen daarom is dit nieuwe recreatie-centrum al uniek: tot nog toe waren families met ge handicapte gezinsleden ge doemd om thuis te blijven. Ze konden in de zomermaanden geen enkele kant uit, omdat niemand plaats voor gehandi capten in zijn vakantïcherberg had. Het Veldkamp biedt ook deze gezinnen nu de mogelijkheid om samen vakantie te vieren in één van de weinige ongerepte natuurgebieden, die Nederland nog rijk is. Dit over de voorgeschiedenis van "Het Veldkamp": de mis sionarissen van Marianhill be schikten sinds 1911 over het klooster Sint Paul, dat ge bouwd is op een stokoud landgoed van 180 hectaren in het Noordlimburgse Arcen aan de Maas. Honderden novicen, broeders en fraters gingen in de loop der jaren vanuit dit missie-bolwerk naar hun pos ten in Duitsland, Oostenrijk, Polen, Amerika en Afrika Daarna werd het huis in de oorlogsjaren toevluchtsoord voor evacué's, lazaret voor- ge wonden van de slag bij Over- loan. hoofdkwartier van Gene raal Model, vesting en vervol gens in de chaotische na-oor- logse jaren weer opleidingsin stituut voor missionarissen. Toen de oorspronkelijke be stemming van Sint Paul door de veranderende structuren van kerk en maatschappij ge leidelijk wegviel, werd gezocht naar een nieuwe functie van huis en landgoed. Dit resulteer de na vele studies tenslotte in het recreatie-centrum "Het Veldkamp", dat vanaf juli niet alleen open zal staan voor de gezonde vakantievierder, maar daarnaast ook plaats zal bieden aan gehandicapten en bejaar den. En zo gaat "Het Veldkamp" uiteindelijk worden: klaar is reeds de camping "Klein Vink" voor 800 personen op een ter rein van 11 hectaren. Klaar zijn ook de eerste zevenendertig bungalows rondom het bes meer, die voor een deel zijn ge geven aan Albert Heyn Reizen. Klaar zijn voorts de ruim ge sorteerde kantinewmkel, een klein verwarmd zwembad op de camping, het ontmoetings café, wandelpaden door bos en heide, sportvelden, trimbaan, een veebedrijf, een vogelpark en eeii schitterende visstek aan de Maas. En groot zwembad op een aangrenzend natuurter rein is eveneens tegen geringe vergoeding ter beschikking. De bungalows voor zes perso nen zijn geschikt voor gezins- vakanties in de ruimste zin van het woord. De accommodatie is geheel op de begane grond, zo dat iedereen we herhalen het ten overvloede ook be jaarden en gezinnen met ge handicapten er gebruik van kan maken. BelangrijkHet Veldkamp wordt niet opengesteld voor z.g.n.d. dagrecreatie, zodat het gehele complex van 180 ha uit sluitend beschikbaar is voor be woners van bungalows en cam ping. Ook dit komt de ruimte en rust op het complex ten goede. "Het Veldkamp" is nieuw, uniek en onvergelijkbaar. U kunt er ook uw vakantie-voor- deel mee doen als u nu gelijk de telefoon pakt. en belt 02980 - 92070 of 02980 - 92180. Of vul bijgaande bon in en stuur hem vandaag nog naar Albert Heijn Reizen. U wacht dan pen grandioze vakantie in het modernste creatie-oord van Nederland. Ik zou graag alle informatie ontvangen over uw grandioze bungalow-aanbod in "Het Veldkamp". naam: adres: woonplaats: telefoon: Stuur deze bon vandaag nog naar: AH=Vakantie Reizen, Postbus SOO, Zaandam. IJ krijgt dan per omgaande alle informaties. Wat de man betreft, zijn Schiesser Menfit pakje kan hij als strand-, huis- of bedpyjama gebruiken. Een van de aardige ontwikkelingen van nu is, dat het herenondergoed niet meer effen behoeft te zijn. Kleur mocht de laatste tijd al, nu wordt het ook gedecoreerd in pied de coq of ruilmotieven. De kleuren zijn in heel rustige, bronsachtige nuances gehouden, ze maken de drager absoluut niet vrouwelijk, maar wel aan trekkelijk, en dat mag een man, van vrouwelijk standpunt bezienbest wezen- Van strandkleding naar avondkleding is tegenwoordig ook niet meer dan één stap. Bij Triumph International zagen we badpakbedekkers, waarmee men gerust het casino kan bin nenstappen. niet alleen omdat ze lang. elegant en gedecolle teerd zijn, maar ook vanwege de prachtige kleuren en dessins uiteraard dezelfde van bad pak en bikini. Wie meer voor mini voelt, kan ook haar zin krijgen. Til ET is overigens merkwaar- dig, dat net als de kleren- mode ook de badmode omkijkt naar het verleden. We kunnen bijna sprekenvan een hausse in eendelige costuums, waarbij dan wel meestal een bijpassen de bikini verkrijgbaar is .voor het zonnebad. Dat is wel een heel gedoe voor wie graag zo uit de zon de zee in plonst. De combinatie heeft echter het voordeel, dat de bruining volle - diger wordt. Het bikiniboven- stukje heeft altijd een dwars- band over de rug. Daarvan blijft op de verbrande huid een witte streep over, die lelijk staat onder een modieuze gedecolle teerde jurk. Het eendelige pak heeft echter die dwarsband niet, zodat tijdens het baden de witte streep wat bij kan kleu ren, De nieuwste modéllenhet zij een- of tweedelig, hebben geen schouderbanden, doch sluiten met een band om de nek, net als een plastron, maar in tegenstelling met dat kle dingstuk is. ook de voorkant flink uitgesneden. Eendelige pakken hebben onder zo'n nek- band een diep uitgesneden rug. Ringen en gespen als garne ringselementen hebben vrijwel afgedaan; waar een gesp ;it, dient hij inderdaad als sluiting. WELISWAAR zijn er meer en mooiere dessins' dan ooit. en daarbij ook meer flin terdunne en toch elastische materialen, maar het effen cos- tuum. eventueel met een biesje, wint veld. Dat effen pak mag dan best zwart, wezen, net als in dc vroege jaren 20. Destijds hadden de pakken helemaal geen coupe, laat staan cups, ze slobberden over magere, spie rinkjes en spanden als worst- vellen om hobbelige heffe da mes. CuploZè maar' zeker niet. coupeloze costuums ko men weer in de modemaar ze zijn natuurlijk niet voor ieder een geschikt. Een versffihdige vrouw kiest een pak, dat bij haar figuur past. En zowaar bij Tweka hebben we ook weer het oeroude pak met. rokje te ruggezien. Dat is dan niet het lichtelijk belachelijke ding, waarmee men uit zedelijk heidsoverwegingen in het begin vandeze eeuw te water ging, maar een koket gevalletje, dat niet zozeer bedoeld is om kuis -p m vh uil en a's wel om de aandacht té trekken. Het leuke van al- die terugkerende the ma's -is: dat ze veel flatteuzer en qua materiaal en verwer king oneindig veel <beter zijn uitgevoerd dan destijds het ge val was. JEANETTE TEENGS Schiesser S-line en Men fit. Nachtkleding Huiskle- ding Strandkleding Wat het meisje betreft ook on derkleding Zoek maar uit u kunt er mee doen wat u willt.

Allerhande | 1973 | | pagina 5