Spotgoedkope vluchten naar VS en Canada V erpakkings- datum op vers vlees Albert Heijn offreert KLM- comfort voor chartervluchten Éi J Bronwater eitroensmaak VergelfceiiletopiéPPS. Prijs Per Stanctaari hoeveelheid AH-reizen geeft u de volle verzekering Prijs aanduiding Sausen en olie 7009 Aap» im 820 Aaüraag1(arton 45509 1745 38# Ir Gevarieerd Calvé MAYONAISE tube Cairê MAYONAISE pot raMë MAYONAISE P0t_ on MAYONAISE tube on MAYONAISE pot rri MAYONAISE poy 94 g 65 69iCt 550 a 150 59,'ct M09 255 56# Kwaliteit Aardbeien- luchtbrug Volk van aardbeieneters m m APRIL ALLERHANDE 2 Het is eindelijk zover Na taaie onderhandelingen, eindeloos gedelibereer en driftig touwtrekken tussen alle betrokken partijen, is de peperdure ptégzenmuur tussen Nederland enerzijds en Amerika en Canada anderzijds omvergehaald. Albert Heijn-reizen zal in de komende maanden een exclusieve luchtbrug slaan tussen Europa en de nieuwe wereld. Een luchtbrug, die voor velen een tot nu toe ongekend goedkope gulden middenweg voor hun va- kantiedromen zal worden. Dit zijn de feiten Dit zijn de verheugende fei ten: het grote bezwaar om een Amerika-trip te maken, was tot nu toe de gepeperde passage- prijs. Nog tot voor kort moest elke individuele USA- en Cana da-reiziger meer dan TWEE DUIZEND gulden neertellen voor een vliegticket over de Oceaan en terug. Wel waren ondertussen de charterbedrijven op het beton nen tapijt van onze vliegvelden verschenen: maatschappijen, die hun vliegtuigen vulden met mensen, die ten minste zes maanden lid moesten zijn van een vereniging, die vooral niet als voornaamste doel het reizen per vliegtuig mocht hebben. ABC-vlucliten Deze manshoge drempels, die voor velen het verlangen naar een Amerika-reis danig vergal den, zijn nu weggenomen en hebben plaats gemaakt voor gloednieuwe bepalingen, die de goedkeuring hebben gekregen van de luchtvaart-autoriteiten van alle betrokken landen. Vanaf 1973 kan iedereen nu voor ongehoord lage prijzen met Albert Heijn-reizen een zogenaamde A.B.C.-vlucht (Advance Booking Charter) ma ken aan boord van een comfor tabele, nieuwe KLM-superjet. Dat kan een Boeing 747B zijn of een verlengde DC8. Om van dit unieke aanbod te kunnen profiteren, behoeft men GEEN LID TE ZIJN VAN WELKE VERENIGING OOK. Boekt u echter voor een Al- bert Heijn-A.B.C.-vlucht, dan doet u dit als privé-persoon. clie automatisch alle voorrechten geniet van een individuele luchtreiziger. U krijgt bijvoor beeld vóór en tijdens vertrek op Schiphol een optimale begelei ding van getrainde hostesses. U wordt daarna tijdens de vlucht met alle denkbare service om ringd. Een bij vertrek van bijvoor beeld Kennedy-Airport wordt uw vliegtuig niet verbannen naar een kilometers ver gelegen hangar voor chartervluchten. Integendeel: de rode loper ligt daar ook voor u uitgerold en in het KLM-terminal in het hart van Kennedy Airport wordt u door Nederlands sprekend per soneel ontvangen. Natuurlijk wordt u ook bij aankomst ge assisteerd door goed getraind Nederlands sprekend personeel. Prijzen*-waardig Voor deze super-gerieflijke, snelle vliegreizen betaalt u bij Albert Heijn-reizen de volgende prijzen: Voor een retour Sehiphol-New York: 598 gulden Voor een retour Schiphol-Toronto: 619 gulden De enige bijkomende kosten zijn die van de luchthavenbe lasting: voor Schiphol ƒ8.50, voor New York drie dollar, voor Toronto niets. EN DIT ZIJN DE VLUCH TEN IN DE KOMENDE MAANDEN: Albert Heijn-reizen heeft nu reeds de volgende A.B.C.-vluch- ten voor weggeefpryzen georga niseerd: Naar New York: heen op 15 juli, terug op 6 aug. heen op 24 juli, terug op 14 aug. Naar Toronto: heen op 21 juli, terug op 8 aug. Er wordt ondertussen koortsachtig gewerkt aan een uitbreiding van het exclu sieve Amerika-Canada-rei- zenpakket. Heeft u derhalve belangstelling voor andere data in 1973 (wy denken hierbij ook aan de Kerst- en Nieuwjaarsperiode) neem dan nu reeds contact met AI- bert Heyn-reizen. Schrijf ons zo spoedig mogelijk: 1. Albert Heijn-reizen, postbus 500 in Zaandam. 2. Of vul de speciale bon in, die in dit nummer van Aller hande staat afgedrukt. 3. Of bel nu: 02980-92070/92180. 4. Ook bij de reisbalies in 27 supermarkten van Albert Heijn in Nederland kunnen de gastvrouwen u alles ver tellen over deze unieke Amerika-Canada-reizen. Vergeet niet: snel boeken is in uw eigen belang. De animo voor deze reizen is nu reeds overstelpend groot. Aanvragen worden in volgorde van binnen komst behandeld. Wie derhalve het eerst komt, heeft de grootste kans op een logc-plaats. In elk geval gaan de nu reeds geplande vluchten door. Bent u "in'' voor een A.B.C.- vlucht van Albert Heijn-reizen, dan behoeft u slechts aan de volgende voorwaarden te vol doen: Uw boeking voor de vluchten in juli moet bij ons binnen zijn vijfenveertig dagen vóór ver trek. Alleen daarom is haast reeds geboden. Bij ontvangst van de bevestigingsnol a voldoet u 25 procent van de passage- prijs. U geeft ook uw paspoort- nummer op. Dertig dagen vóór viirek voldoet u het restant. Dat is alles. Heeft u dit gedaan, dan doen Albert Heijn-reizen en de K.L.M. de rest U krijgt dus dubbele garantie van twee be drijven, die met hun naam reeds instaan voor honderd procent zekerheid. nog een kleine kwestie van gewicht: 20 kilo bagage mag u gratis meenemen op uw reis. Voor alles, wat u meer mee neemt, betaalt u de geldende bagageprijs. Ik zou graag nadere informatie ontvangen over reizen naar Amerika en Canada. Naam: Adres: Woonplaats: Telefoon: Stuur de bon per omgaande naar: A.H.-Vakantie Rei zen, Postbus 500, Zaandam, of bel: 02980—92070 of 92180 U krijgt dan omgaand informatie. Inreisvisum EEN ANDER BELANGRIJK PUNT. Voor uw reis naar Ame rika heeft u een inreisvisum nodig. Bij uw boekingspapieren ontvangt u dan ook van ons de benodigde aanvraagformulieren en verdere informaties voor een dergelijk document. Desgewenst verzorgen wij voor u de visum-aanvrage. hoeft dan voor dat papier geen kostbare snipperdag op te offe ren. Wij nemen dit papieren juk graag van uw schouders. Mocht u dit willen, schrijf dit dan op uw aanvraagformulieren. Kos ten voor porti en visum-admini stratiekosten bedragen momen teel 7,50. Alle kanten uit Eenmaal in Amerika of Ca nada kunt u desgewenst cok doorvliegen naar vrijwel alle luchthavens in deze landen. Dit zogenaamde "doorboeken" kunt u tevoren door AH-reis- experts laten regelen. Zij kun nen u in vele gevallen kortin gen tot vijftig procent aanbie den. Om u alvast enkele voor beelden te noemen: New YorkWashington 119 gulden retour New YorkChicago 234 gulden retour New YorkDetroit 189 gulden retour New YorkLos Angeles 556 gulden retour New YorkSan Francisco 556 gulden retour TorontoMontreal 143 gulden retour Toron toO ttawa 127 gulden retour TorontoCalgary/Edmonton 390 gulden retou; Toronto—Vancouver 439 gulden retour Ziedaar het uitgelezen Ameri ka/Canada aanbod. Het meest prijzenswaardige voorstel voor 1973. Kies en keur naar harte lust: De afstand tussen de Dol- lard en de Dollar is opeens overbrugbaar gebleken. Albert Heyn-reizen geeft u hierbij volop nieuwe mogelijk heden voor een kennismaking met de Nieuwe Wereld. Gemaakt voor Nederlanders. Made for U.S.A. Doe er vandaag uw voordeel nog mee. Bij Albert Heijn-reizen kunt u ook voor ccn zeer aantrekke lijke prys een waterdicht ver zekeringspakket voor uw Amc- rika-Canada-reis boeken. Tus sen haakjes: zonder een goede verzekering is het in feite le vensgevaarlijk om de sprong naar de Nieuwe Wereld te ma ken. De prijzen die men in de U.S.A. bijvoorbeeld betaalt voor verblijf in ziekenhuis en kliniek en de bedragen, die men voor een doktersconsult moet neertellen, zijn zo schrikbarend hoog, dat zij bij een eventuele (vervolg van pagina 1) De eerste maal gebeurde dat o.m. met vier soorten Dixan (pak van 780 gram, draagkarton van 2.120 gram, vat van 4.800 gram en vat van 6.400 gram). Thans worden in aile winkels vergeleken All E3 (pak van 700 gram) met All (draagkarton van 2.080 gram) en All (vat van 4.550 gram, (zie foto A). Op een afzonderlijk bord (zie foto B) worden ditmaal voorts vergele ken de eigen merken Albitotaal (pak van 850 gram met draag karton van 3.000 gram). Hetzelfde gebeurt met de in middels eveneens ingevoerde eenheidsprijsaanduidingen voor sausen en olie. In de winkels vindt rnen naast de prijs aanduidingen bij elk voorradig artikel het zoeklicht thans speciaal gericht op twee afzon derlijke produktengroepen voor mayonaise, nl. Calvé (tube van 95 gram, met pot van 330 gram en pot van 615 gram. zie foto C). Op een afzonderlijk bord vindt men een vergelijking tus sen de AH-merken onderling (tube van 94 gram. pot van 330 gram en pot van 640 gram, zie foto D). De bedoeling is duidelijk: Al- bert Heijn wil de consument. tegenslag uw reis voor het leven kunnen vergallen. Met de uit gekiende AH-reisverzekering is men in elk geval van deze kwellende zorg verlost. Daarom is een reis/bagage en reis/onge vallen- en ziekteverzekering in feite een heilig moeten. Het zelfde geldt voor de annulerings verzekering, die ook een „must" is. Als er onverhoopt iets mocht gebeuren - ziekte, ongeval, ovër- lijden van familieleden, onvrij-, willige werkloosheid, oproep militaire dienst of onvoorziene ernstige storing (brand etc.) - waardoor uw aanwezigheid ver eist is - allemaal nare zaken, maar ze komen wel degelijk voor - dan is men met een AH- annuleringsverzekering althans financieel niet de dupe. De premie voor deze unieke verzekering bedraagt 1,75 per persoon per dag t/m 69 jaar en >0 per persoon per dag voor zeventig-jarigen en ouder. De poliskosten bedragen 3 gulden. n april 1972 konden wy aan kondigen dat in ca. 50 fi lialen op het vlees een duide lijk leesbare verpakkingsda tum vermeld zou worden in plaats van de voor velen niet te ontcijferen code. Onlangs zijn er opnieuw vorderingen in de goede rich'- ting gemaakt en op het ogen- j blik is het verse vlees in onge- veer dc helft van de filialen j van die duidelijk leesbare ver- j pakkingsdatum voorzien. Over een jaar zal ook de I andere helft in de cyclus zijn I opgenomen, zodat dan iedere i huisvrouw, waar ook wonend, zien kan wanneer het stukje vlees dat zij koopt verpakt is. Of dat nu allemaal zo be langrijk is? A.H. vindt van wel en de ervaring leert dat de huisvrouw dezelfde mening is toegedaan. A.H. pleegt het verse vlees met veel zorgen te omringen en het vermelden van de verpakkingsdatum is daar één van. Heel nadrukkelijk wordt er op gewezen dat die open code géén vers-tot-datum is. Als vuistregel geldt, dat sterke produkten als riblappen, ma gere runderlappen c.d. uiter lijk twee dagen na de verpak kingsdatum worden verkocht en zwakkere produkten zoals gehakt en tartaar uiterlijk één dag na de verpakkingsdatum. De grens van die dagen is I zodanig gekozen dat de huis- j vrouw het gekochte vlees ook I thuis nog een dag kan bewa- i ren, vanzelfsprekend wel on- j der de juiste omstandigheden. die een bepaald merk wasmid del of mayonaise wil hebben, helpen bij het beantwoorden van dc vraag welke verpakking (hoeveelheid) van één bepaald merk het voordeligst is. Dat de consument daarnaast in staat moet worden gesteld, ook de prijzen per 100 gram van ver schillende merken met elkaar te vergelijken, wel, dat Is na tuurlijk vanzelfsprekend. Er kwamen uiteraard ook kritische opmerkingen binnen. We citeren een brief van de heer P. G. S. uit Axel: „Mijne heren. Met belangstelling heb ik het vergelijkende prijzen- lijstje gelezen aangaande was middelen. Dit initiatief is zeer zeker te loven, doch wat ik mis is de bij de diverse soorten be horende „analyse". Zijn deze wasmiddelen alle even goed van kwaliteit en sterkte enz, dan kan men rustig de goed koopste nemen, maar ik neem aan dat hierin toch wel ver schil kan wezen. Zou het geen aanbeveling verdienen ook dit te vermelden, dan hebben de 'kopers hieraan enig houvast. Dit lijkt mij dan ook nog nutti ger dan de diverse prijzen, hoewel vanzelf een prijs en „analyse" min of meer bij el kaar horen, wil men een verge lijk hebben". De 'heer de Boer: „De hier (en ook in sommige andere brieven) gemaakte opmerkin gen zijn volkomen begrijpelijk, want natuurlijk moet de consu ment bij de aankoop bij een artikel niet alleen op de prijs 'letten, maar ook op de kwali teit. En daarbij nagaan of het één met het ander in redelijke overeenstemming is. Velen mo gen het jammer vinden (wij betreuren dat echt ook wel eens), maar voor kwaliteits vergelijkingen van levensmid delen en dat geldt in belang rijke mate ook wasmiddelen zijn nou eenmaal geen objectie ve, voor iedereen geldende maatstaven aan te leggen. „Neem nou die wasmiddelen. Er zijn kwaliteitsverschillen, maar bij een beoordeling van 'het wasresultaat moeten tevens diverse gevarieerde omstandig heden in aanmerking worden genomen, zoals bijv. de hard heid van het water, de graad van vuilheid enz. De hardheid van het water verschilt van ge bied tot gebied, soms van plaats tot plaats, zodat men eerst bij het waterleidingbe drijf de hardheidsgraad van het water zou moeten opvra gen. [I IX» In de gebruiksaanwijzing op het pak, vindt men het advies bij zacht water minder en bij zeer hard water iets meer te gebruiken dan de normaal aan gegeven hoeveelheden. Zo i> bijv. bewezen, dat op de Velu- we door de zachtheid van het water minder wasmiddelen be hoeven te worden gebruikt dan elders in het land. In dit verband geeft de heer de Boer de huisvrouwen in Rotterdam en omgeving de lip, dat het Rotterdams waterlei dingbedrijf bezig is zachter wa ter te verkrijgen, zodat ook dc huisvrouwen hier in de toe komst minder wasmiddelen no dig zullen hebben. Bij informa tie vernamen we dat er sprake zal zijn van een geleidelijke vermindering van de water- hardheid, die zich volgend jaar zal stabiliseren op een aanmer kelijk hoger zachtheidsniveau. Albert Heijn, die natuurlijk wel degelijk beoordeelt of de produkten aan goede kwali teitseisen voldoen (anders zou den ze de AH-winkels niet bin-^ nen komen), laat de beoorde ling van de onderlinge ver schillen dus bij voorkeur aan de consument over. Met, voor wat de levensmiddelen betreft, de letterlijke verwijzing naar ■het aloude gezegde: smaken verschillen (vervolg van pagina 1) Op het veld worden de aard beien zorgvuldig verpakt, op pal lets gezet en met speciale vracht auto's naar het vliegveld ver voerd, waar ze met hefwagens worden ingeladen. Terwijl de consument nog rustig slaapt wor den zijn aardbeitjes over de Al pen naar Nederland getild, mo dem verpakt en zonder schokken. De buiten gegroeide aardbeien bevatten trouwens veel droge stof wat ze, zoals proeven hebben uit gewezen, extra houdbaar en sma kelijk maken. Verwacht wordt dat deze aard beienkrachttoer er toe zal bijdra gen dat de Nederlanders een volk van aardbeieneters zullen gaan worden. De jaarlijkse consumptie per hoofd van gemiddeld 1,1 kilo gram, wat neerkomt op iets meer dan twee van de mandjes, die na begin mei in de Albert-Heijn win kels zullen staan, is zeker nog voor uitbreiding vatbaar. Verwacht mag worden dat de algemene vraag naar aardbeien groter zal worden en daarvan profiteren dan ook de Nederland se telers. Mogelijk zullen de Nederlandse veilingorganisaties dan ook kun nen komen tot een gestandaardi seerd aanbod van doelmatige verpakkingen, wat het produkt aantrekkelijker maakt. Dat zal dan een verbetering betekenen ten opzichte van de nu algemeen gebruikte kartonnen doosjes, waarbij men lichte en zware vindt. Zodoende komen de huisvrou wen, die vroeg hun inkopen doen beter aan hun trekken dan hun werkende zusters, die tegen win kelsluiting genoegen moeten ne men met de lichtste en dikwijls minst aantrekkelijke doosjes. Het is zeker mogelijk dat dit initiatief van Albert Heijn op aardbeienterrein nieuwe ontwik kelingen op gang brengt, waar mee uiteindelijk iedereen blij zal kunnen zijn. De echte ontwerper van de Grobbebol heet Herbert Stakelbeek en hij woont in Amstelveen. Een soort „communicatiestoornis" heeft ertoe geleid dat zyn naam werd „vergeten". Zijn eerherstel vindt men elders in dit nummer. Een nieuwe frisdrank, maar dan wel een héél bijzondere is begin april in AH's filialen gekomen: bronwater met ci tron oftewel bronwater met eitroensmaak en dat betekent zoveel als een zusje-met-een- typisch-eigen-smaakje van het al bekende en beminde „gewone" mineraalwater. Dit laatste mineraalwater wordt door AH al enige tijd onder eigen merk gebracht. Het is afkomstig uit de bron nen van Chaudfontaine in de Ardennen. De Belgen zelf zijn al sinds vele jaren bijna ly risch over dit produkt, omdat zij het zeer zuiver en zeer licht bronwater vinden waar- E van dan ook nog een heilzame 1 werking uitgaat. Ditzelfde mi- n neraalwater heeft bij AH's E klanten ook een goed onthaal M gevonden. Het wordt vooral M gedronken als tafelwater, §f maar ook vrij veel gebruikt in H longdrinks (whisky, vermouth) §j en in limonadesiropen. E Naast dit bronwater dan nu 1 bronwater met citron als ge- zonde, natuurlijke frisdrank jj| met een verrassend smaakje. De prijs: 89 cent per literfles, s maar tijdens de kennismaking E 79 cent. E

Allerhande | 1973 | | pagina 2