Verser kan het niet Ontdek uw eigen land Enkele uren na oogst bij AH te koop Lente, dat is net zo iets als l Huisvrouwen enthousiast over prijsaanduiding per standaard-hoeveelheid Italiaanse zon van gisteren straalt op Nederlandse tafels van vandaag Wasmiddelensausen en olie Win een prijs met een PMC-puzzelrit Drie routes Distributie Standaardpri j s, -gewicht en -kwaliteit Objectief Nieuwsblad van Albert Heijn N.V. Zaandam Verschijning iedere maand. Verspreiding qratls in verzorgingsgebied AH winkels. Redaktie: Public Relations Adviesbureau G. J. van Hulzen. Advertenties: Albert Mllhado Co N.V., Plantage Middenlaan 38 Amsterdam. Correspondentieadres en bezorgklachten Aller Hande Postbus 200 Zaandam. HOFLEVERANCIER April 1973 oplage 2.001.400 19e jaargang nr. 5 (203) iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiriiiiiiiiiiii lllllllllllllllllllllllM LUCHTBRUG- voor AARDBEIEN Heeft u de nieuwe PMC- voorjaarscatalogus al ge haald? Daar staat het pre cies in. Op pagina 63. Is u niets bijzonders opgevallen? Ach, dat is eigenlijk maar goed ook, want anders zou dit stukje helemaal voor niets geschreven zyn. Het gaat over toeristische autotochten en stadswande lingen, maar het extra ple zierige is dat u er nog een aantal fijne prijzen mee kunt winnen ook. Want aan elk van de drie tochten is een prijsvraag verbonden die u meer doet genieten dan anders het geval ge weest zou zijn. Wat zo'n puzzeltocht inhoudt: Een dag lang ontdekken dat er in Nederland nog steeds heel veel te ontdekken is. Dat je overal nog de meest merkwaar dige dingen kunt tegenkomen. Dat het eigenlijk verschrikke lijk jammer is dat we al dat moois voor vrijwel niets anders gebruiken dan om het uit te stallen voor een paar stille ge nieters. Vorig jaar heeft PMC ook puzzeltochten georganiseerd. En met sukses. Tienduizenden min naars van eigen land hebben er aan deelgenomen. Voor PMC reden voldoende om ook voor dit jaar een aantal interessante Zie verder pagina 3 yoelt u het? Dat vreemde tintelen in uw bloed? De onrust? Die onweer staanbare kracht die u zo maar van de ene dag op de andere aan het schoon maken zet? Preciesdan bent ook u in de ban van de lente. En wat is er heerlijker dan dat? Het is eigenlijk net zo iets als liefde: lang leve het leven, met opgerolde mouwen de zomer tege moet. Wat u een heel jaar lang makkelijk onder tafel wist te houden barst nu plotse ling los. De bezem moet door de winter. Tochtvrije mode maakt plaats voor mode die zorgeloos is. Stil- zitters worden wegwezers, en ze zullen nog wel zien waarheen. Daarom pagina 3 met al lerhande tips. Voor als u moeite heeft zich langer te beheersen. Als u met ha mer en beitel de benau wende ruimte in uw keu ken wat stroomlijnen wil. Als u wilt zaaien om straks een tuin vol zomer te oogsten, maar niet pre cies weet wat u zaaien moet. Als u eindelijk van uw tochtig balkon een bladgroene geveloase wilt maken. Een handige pagina om dat het lente is. Omdat u het toch niet kunt laten TN april wordt een kleurige, geurige luchtbrug gelegd nissen Italië en Nederland. Vliegtuigen van Martin air, die overdag toeristen naar bet zonnige Zuiden brengen, keren over de Alpen terug, beladen met verse aardbeien enkele uren tevoren geplukt bestemd voor de verkoop in vele filialen van Albert Heijn. Zo zal de Italiaanse zon van gisteren ötralen op de Nederlandse tafels van van daag; verser kan het niet. Toch zal menigeen zich af vragen of men werkelijk zo ver moet gaan, terwijl ook in de Nederlandse kassen aardbeien groeien. Uiteraard geeft Albert Heijn de voorkeur aan Nederlandse pro- dukteii, zo die beschikbaar zijn in de hoeveelheid en de kwaliteit, die gevraagd worden. Op aard-beienterrein liggen in dat opzicht hindernissen. De dis tributie is gedecentraliseerd over vele veilingen en niet aan elke knop kan een AH-inkoper zitten en afwachten of die dag veel of weinig zal worden aangevoerd en hoe de prijzen zullen liggen. Die kunnen- tegen het weekeinde of in een zonloze periode flink oplo pen en later weer onverwacht laag Zijn. Wisselende prijzen pas sen niet in het systeem, waarbij men de clientele tevoren wil in lichten. De verspreide aanvoer maakt een centraal distributiepunt moeilijk, de kwaliteit in de teelt- gebieden wisselt en toch ver wachten de huisvrouwen een ge standaardiseerd aanbod. Een vliegtuig van Martin-air dat 15.000" kg in één reis mee-., brengt, maakt alles veel gemak kelijker. De vroegste aardbeien worden •rondom Napels geoogst; later ko men ze uit de omgeving van Ve rona, waar men met een grote firma een kontrakt heeft afgeslo ten. Vers van het veld gaan de vruchten in mandjes, die in april 250,. na begin mei 500 gram zullen bevatten. Een voordelige standaardprijs is mogelijk doordat tussensta tions, die geld kosten en de kwa liteit nadelig beïnvloeden, zyn uitgeschakeld. Zie verder pagina 2 Zondoor stoof de Italiaanse aardbeien rollen met ingang van deze maand 'aan de lo pende band' Nederland binnen: 15.000 kilogram per (lucht) - reis. Aldus ziet Albert Heijn kans de sappige vruchtjes en masse aan ons voor te schote len. Tegen een voordelige standaardprijs, doordat 'tussen stations' zijn uitgeschakeld. Een kwestie van de zaak in eigen hand houden. (Zie ook onze pa gina's 'receptuur', waarin het 'ingrediënt aardbei uiteraard ook aan bod komt). „Mijne heren. Graag ivil ik u een compliment maken over uw artikel in AllerHande betreffende de was middelen; ik hoop van harte, en met mij ongetivijfeld duizenden „prijsbewuste" huisvrouwen dat u met de aan- uit door- Ziehier één van de vele positieve reacties (in dit geval van mevrouw J. J. N.-de G. uit Amsterdam), die Albert Heijn ontving op het artikel in Aller-Hande van februari, waarin werd aangekondigd dat in alle AH-winkels in het vervolg bij alle voorradige soorten wasmiddelen naast de ver koopprijs ook de prijs per standaard-hoeveelheid (100 gram) wordt vermeld, zo- doorlichtingvan de diverse merken en betreffende inhoud, indien mogelijk met alle hiervoor in. aan- merking komende huishoudelijke artikelen gaan." dat gemakkelijk kan wor den nagegaan wélke ver pakking van welk pfodukt het voordeligst is. Uit de vergelijkingen blijkt bijvoorbeeld dat grootverpak kingen en speciale aanbiedin gen gemeten naar de inhoud lang niet altijd voordeliger zijn dan hetzelfde wasmiddel in andere verpakking, hoewel dat soms wel gesuggereerd wordt. Uit de reacties is -gebleken dat -de huisvrouwen het initia tief om duidelijkheid te schep pen in de doolhof der wasmid- delenprijzen bijzonder op prijs hebben 'gesteld. Dat bleek o.m. ook tijdens Vara's radiopro gramma „Spitsuur", waarin AH's M. de Boer de gelegen heid kreeg een serie telefonisch binnengekomen vragen te beantwoorden. Eén van de in dit programma gestelde vragen was of het niet veeleer de opzet van Albert Heijn is •temidden van het uit gebreide scala van merken met name de eigen merken naar voren te ha-len, temeer omd-at deze merken „toevallig" in vrijwel alle gevallen het voor deligst blijken te zijn. De heer De Boer heeft dit nadrukkelijk ontkend. Albert Heijn heeft nimmer de opzet om door middel van subjectieve voorlichting een eigen merk naar voren te schuiven. Albert Heijn heeft wel de bedoeling om door middel van een breed assortiment van allerlei soorten merken de consument een zo volledig mogelijke keuze te bieden. En daarbij te helpen door eerlijke, objectieve voor lichting en informatie, ook over de prijzen. Lentemode voor lentemensen een jonge Franse ontwerper brengt deze couturemo dellen voor de jonge vrouwMantel en kort jasje in blok idee ge combineerd met uni-rok en gebloemde crêpe de chine blou- son. Tweemaal een deux pieces uitgevoerd in crêpe de chine. Daarop gedragen het korte uni- jasje double face. Die stellingname wordt in de praktijk (in de winkels) ook -duidelijk bewezen. Nergens worden AH-produkten direct met andere merken vergeleken. Wel worden naast de aan duidingen op de diverse vakken de prijzen per 100 gram van afzonderlijke pro duktgro epen op duidelijke wijze met elkaar vergeleken. Zie verder pagina 2

Allerhande | 1973 | | pagina 1