ALLERHANDE B 11 0 APRIL NAal deze Amsterdamse huizen nog Maison Kuiper uit Zeist, die in hoofdzaak Franse kleren brengt. Een belangrijk deel van de collectie wordt gevormd door de eigen pret a porter van de voor naamste couturiers. Ook hier weer combinatiemo gelijkheden en nog altijd romantiekspeciaal bij de Foto links boven: -> Denis Deux, rok-bloes- sjaal in exact op el kaar afgestemde kleu ren en daarop een zwar te cardigan. Cardigans in alle kleuren, met zakken, zijn erg mo dieus Foto links midden: ir The Society Shop, klas sieke costuums van ve lours met contraste rende stiksels, die pre cies de kleur van de knopen hebben. Foto links onder: Witte Danlon panty met romantisch bloemmo tief. Schoenen van De Lange. Foto boven midden: Lücyna Konarska, Ita liaanse regenmantels in een zonnig dessin. Foto rechts boven: Frans Molenaar, plooi rok-ensemble met ge streepte bloezes. Foto rechts midden: Dick Holthaus, zwart linnen pantalon met overhemdjasje van wit te shantoeng, waaron der een geborduurd plastron schuilgaat. Foto midden onder: ih Edgar Vos, romantische zomerjurk van ge bloemd batist met een ruche langs de zoom, pofmouwen, en een driedubbele kraag van organza. O IJ de wisseling der seizoenen moeten we vanzelfsprekend ook andere kleren aan. Ook poezen verharen en vogeltjes gaan in de rui om zich aan te passen aan andere tempe raturen. Bittere noodzaak dus? Kom nou. nodig is het, maar we vinden het in de eerste plaats fijn, vooral wanneer de mode zo fleurig en aan trekkelijk is als deze keer. En daarmee be doelen we dan nu de mode, die in eigen land gemaakt wordt, en ook de goede buitenlandse kleren, die in Nederland te koop zijn. Om bij de Nederlandse ontwerpers te beginnen Edgar Vos maakt kwieke, jeugdige pakjes en japon nen met een uitgesproken romantische inslag. Ro mantische jurken vragen eigenlijk om een midirok. en die krijgen ze dan ook vaak. Dick Holthaus ziet nog veel in de vrouw met de broek aan, waarboven hij haar graag veel bloots gunt onder een correct jas je. Hij romantiseert zijn pa ntaionensembles met behulp van wijde pijpen, vloeiende lijnen en grote hoeden. De altijd zo strakke lijn van Frans Molenaar heeft een versoepeling onder gaan, waaraan plooirokken met gladde heupstukken en wijde bloezémouwen met lange smalle polsen te pas komenmitgaders ve lerlei strepen en ook rui ten. middag- en avondkleding. Wat dragen we bij dit al les aan de benen? Danlon zegt: alle vrolijke, vrien delijke kleurtjes van de voorjaarsmode. Jonge vrou wen in staande beroepen kunnen die kleurtjes ook krijgen in steungevende panty s, die al helemaal niet dikker uitzien dan de gewone. Bij een romantisch jurkje gaan de beentjes in het wit, met een geschil derd boeketje bij de en kel JEAXETTE TEENGS J-fOE reageren de heren op de romantisering van de damesmode? Ze worden weer elegant, met klassie ke costuums waaraan een vleugje fantasie is gespen deerd, zegt Society Shop. Het spijkerpak kan alleen nog dienen als hobbykle- ding. Wat de buitenlandse top- confectie betreft, bij Lucy- na Konarska vinden we Italiaanse ensembles en losse onderdelen panta lons, bloezes, jasjes, debar- deurs, cardigansdie on danks verschillende her komst zo precies in kleur bij elkaar passen, dat ze ge rust separates mogen lie ten, en verder prachtige Italiaanse en Franse man tels voor regen en zonne schijn. Denis Deux is meer Frans georiënteerd met wat Italiaans ertussen. Ook hier vinden we perfect uit gekiende combinatiemoge lijkheden, waarbij vrolijk gekleurde jasjes van ver schillende proporties een belangrijke rol spelen omantisch paasbest fcj.

Allerhande | 1973 | | pagina 11