Voorjaarsmode vol distinctie RADIO, TV, PARKET EN FIETSEN IN PMC \e\»^£j| W i e de schoen de handig om te weten serie van Royco Royco En de kinderen? AANVRAAGKAART mé MAART -YLI,IM\JlYi\ UIL T\E haute couture van Parijs en Rome brengt een vrien delijke, flatteuze en draag bare mode voor wat op het ogenblik een vergeten vrouw van boven de 30. Ge waagdheden en opvallende toe standen hoeven nietschrille kleurcontrasten evenmin. We hebben weer het recht om da- groep dreigt te worden de me te wezen met alle bij.be/io- Laroche, japon van wit wollen kamgaren crêpe met heel wijde mouwen hoven brede manchet. Daaroverheen een zonnig gele mantel van double-face laken met brede capemouwen. rende distinctie. Natuurlijk worden er nog pantalons gebracht kan iemand zich voorstellen, dat we daarvan ooit weer afstand zou den doen? maar ze raken ivat op de achtergrond. De meeste pantalons zijn flink wijd, maar nauw en recht met omslagen komt ook voor. Zou dat een aanloopje wezen tot een terugkeer naar de smal toelopende broek ii de jaren 50? Hoofdschotel is de japon, veelal enigerlei vorm van che- misier. De smalle, rechte tube- lijn is in opkomst. Dior werkt veel met een kexirs in de taille. In plaats van de tailleur ver schijnt meestal de japon met jasje. Bij rok-met-jasje vinden we haast altijd twee verschil lende stoffen en dessins. Nieuw zijn de rechte rokken en de mouwen op ellebooglengte, met manchetten. Wijde mantels en redingotes bestaan voort, maar nieuwer zijn de rechte mantels en de jassen. De schouders ivor- den bij het mantelwerk recht gemaakt, eventuele ceintuurs dienen strak aangehaald. De stoffen? Soepele mousseli- nes, crêpes en Jiattés, zachte en geruwde stoftypes. Als dessins zijn er pied de poules, ho ningraten. visgraten, ruitjes, stippen, strepen, dit alles inge weven of gedrukt Verder zijn er als imprimé nog geometri sche dessins op zwarte of witte ondergronddruppels, vlinders, grote bloemen. De kleuren? Naast grijzige, bruinige en bei ge tinten vinden we kobalt blauw, smaragdgroen, zonne- bloemgeel, verder het obligatoi re marine, wit en rood en een reeks fruitachtige pasteltinten perzik, meloen, appelgroen, enz. Foto links: Capucci, mouw- loze japon van wollen jerseywaarover in de taille gesloten blouson van zachtblauwe mousseline wordt gedragen. Foto mid den: Diorbroekpak van beige flanel met wijde pan talon en hemdjasje. De tur ban met lang afhangende flappen is beige met donkerblauw. Foto rechts: Lanvin, kortruim wit jasje van wolmerk velours, gedragen op een wijde, recht gesneden pantalon van marineblauwe jersey. Let eens op die hoed! Bata Internationaal, rustige elegante schoenen om te dragen bij echte dameskleding. Bata Internationaal, klompschoen en sandaal op knotsen van zolen. Barbara Farber voorziet de jeugd van ongeacht welk ge slacht van T-shirts, panta lons, bloesjes en hesjes in heel letterlijk alle kleuren van- de regenboog, met uitzondering van violet. Bij de effen tinten komen nog enige sprekende streepdessins en ruitjes. Alles is lekker combineerbaar tot fleurige, frisse pakjes. Het. aan tal laagjes kan naar believen worden gewijzigd naar gelang van de temperatuur. Daar komt dan nog bij, dat er voor de meisjes ook rokjes zijn en jurkjes in contrasterend ver werkte strepen of ruitjes, en voor allemaal een collectie vro lijk badgoed. Grappig, dat ook hier weer de prilste meisjes kleuters volledige, zij het hele maal platte bikini's dragen. Het zal wel iets te maken hebben met identificatie met mamma. Rob van Rijn had in niet meer dan twee repetities het hele stel jongens en meisjes van verschillende leeftijden ge vormd tot enthousiast en met overgave werkende mimespe- lertjes. Die man moet een spe ciale gave hebben om met kin deren om te gaan. Poets troiL- wens zijn eigen, hpogst amu sante aandeel aan de vertoning niet uit. Wonderlijk, als hij al leen maar doet alsof hij een jas aantrekt, dan heeft hij hem veel overtuigender aan dan wij, wanneer we ons echt hebben aangekleed om de kou te trot seren. JEANETTE TEEN GS IAMESA Cli TI GE kleding verlangtrustig, elegant schoeisel met een klassieke in slag en natuurlijk mogen ze dan voor de zomer best uitge sneden zijn. Ze blijken in de collectie van Bata International aanwezig in een eindeloze va riatie van zachte tinten. Wie nog niet aan de damesleeftijd toe is (dat is eerder een kwestie van mentaliteit dan van jaren), kan platformsandalen dragen variërend van cm tot... prak tisch gesproken tot torenhoog. Hoe hoger de zool hij kan ook overgaan in een slee-hak des te levendiger en opvallen der is meestal het kleurenspel. Sommige van die sleehakmo- dellen zijn instapmuilen of klompschoenen. „Nekbreker- tjes?" meende een collega. Er bestaan inderdaad makkelijker wandelschoenen, kijk maar naar de suède sportschoenen in dezelfde collectie. Maar wie een beetje bangelijk is uitgevallen, heeft, aan zo'n klompschoen een- kostelijk verdedigingswapen. Je hebt hem zo in de hand en met kracht en bij verrassing ge zwaaid helpt, hij een eventuele overvaller wel even buiten- westen, zodat je de tijd hebt om jezelf in veiligheid te bren gen, desnoods met beide schoe nen in de hand. Barbara Farber, kleine meisjes in ruitjes en streep jes. Het bontjasje van num mer drie is weliswaar ook gestreept, maar niet door Barbara ontworpen. j-JET zal u ongetwijfeld zijn opgevallen dat de vorige PMC-catalogus een heel ander aanzien had ge kregen. De voorjaarcatalo gus 1973, die zojuist is uit gekomen, trekt de verjon gingskuur nog verder door Maar ook is deze catalo gus volwassener geworden, want er zijn diverse geheel nieuwe sectoren bijgeko men, terwijl bestaande sec toren een opmerkelijke uitbreiding hebben onder gaan. Tot de grootste troeven be hoort het assortiment audio en TV apparatuur. Zo zijn er di verse draagbare radio's van 89,tot 339,— en een uit gebreide keuze stereo-appara- tuur in de merken Philips, Hi tachi, Koyo, Sony en Heco. Een heel aantrekkelijke pro positie is de draagbare 31 cm. TV voor 339,—. Fietsen staan midden in de belangstelling en daarom heeft PMC thans een dames- en he renmodel (beide 198,—). Een zgn. highriser kinderfiets kost 129,-. Er zijn pocket-fotocamera's vanaf ƒ48,—. maar er is ook een prachtige eenoog-reflex camera voor 274,—. Bijzonder aansprekend is de uitbreiding in de sector lede ren meubelen. Op grond van prijzen, modellen en afwer king kunnen deze als echte voltreffers worden aange merkt. De lederprijzen zijn sterk gestegen, maar toch is PMC nog steeds in staat om topkwaliteit aan te bieden voor ƒ2.950,- tot ƒ4.270,— (3-zitsbank 2 fauteuils), Maar.... er zijn ook bankstel len in ribcord en denim bijge komen 1.950,— resp. 975,-). Passend in de woonkamer is tevens het Bruynzeel lamel lenparket (ideaal voor zelfleg- gers) in eiken zowel als kam- bala, Er is nog veel meer nieuws, maar dat kunnen we hier niet geven. Raadpleegt u zelf de PMC-catalogus die in alle AH- filialen te verkrijgen is. Als gevolg van het grotere en gevarieerder assortiment barsten de showrooms in Am sterdam. Den Haag en Eind hoven haast uit hun voegen. Niet alle artikelen kunnen daarom meer in de showrooms worden getoond. Om een ver geefse reis naar een show room te voorkomen is het zaak eerst de catalogus te raadple- _j „Even Kijken" is de naam van een serie boekjes vo! tekeningen, kleurenfoto's, ideeën en ideetjes, die in uw gezin van pas komen. Er zijn nu al 6 van die aardige „Even Kijken" boekjes. In de eerste serie van 3 zijn verschenen: „Heerlijke hapjes", door B. J. Noorman. Een keur van ideeën voor gezellige avondjes. „Nog... nachtjes slapen en dan...", door Martie Verdenius. Om de verjaardag van uw kinderen tot een succes te maken. „Handig in huis", door Hans Uylenburg. Alle mogelijke handige ideeën voor klusjes en karweitjes bij u thuis. En nu zijn er in de tweede serie 3 nieuwe bijgekomen: „Schik- met bloemen", door Jolina de Haan. Eenvoudige grondbeginselen van de bloemsierkunst om zelf toe te passen. „Avonturen van een naald", door Cécile Dreesmann. Vol nieuwe ideeën, voorbeelden en nuttige wenken betreffende borduren. En tenslotte „Vlekkenverdriet bestaat niet", door Heieen Nieuwenhuis en Lia de Koning Gans. Vlekken zijn bijna altijd tamelijk eenvoudig weg te krijgen. In dit „Even Kijken" boekje leest u hoe dat moet. Doe deze aanvraagkaart, de Royco zegels en de postzegels of ingevulde girokaart in een envelop en frankeer deze als brief. Stuur uw bestelling aan: Royco, Postbus 1350, Groningen. S.V.P. IN BLOKLETTERS INVULLEN: NAAM: STRAAT:NR.: PLAATS: TEL.NR.PROV.:. Vlakkenverdriet bestaat niet Heerlijke hapjes Schik... met bloemen Nog... nachtjes slapen en dan... Avonturen van een naald Handig in huis Elk boekje 5 zegels f 2.50 op een girokaart of aan postzegels. Totaal aantal ingesloten Royco zegelsstuks. Totaal bedrag op girokaart of aan postzegels f HOE KRIJGT U DEZE BOEKJES? Vul duidelijk met blokletters de aanvraagkaart in. Kruis het gewenste boekje aan. Vul op de daarvoor bestemde plaatsen hettptaal aantal ingezonden Royco-zegels in en uw wijze van betalen (zie linksonder). Doe deze aanvraagkaart, de Royco-zegels en de post zegels (niet opplakken) of uw girokaart in één envelop en frankeer deze als brief. Stuur uw bestelling aan: Royco, Postbus 1350, Groningen. WIJZE VAN BETALEN Houders van een GIROREKENING kunnen een blauwe girokaart uit schrijven (dus géén giro-betaalcheque) voor het totaalbedrag (f 2.50 per boekje) ten name van: Royco „Even Kijken", Postbus 1350, Groningen, gironummer 219810. N.B.: De ingevulde blauwe girokaart, voorzien van uw handtekening, dient u dus niet naar de girodienst, maar samen met uw aanvraag in een ehvelop te zenden aan: Royco, Postbus 1350, Groningen. Niet-rekeninghouders kunnen uitsluitend betalen d.m.v. het opsturen van f 2.50 aan geldige postzegels (niet opplakken) per boekje. Levertijd van de bestelde boekjes is maximaal drie weken na ontvangst van uw bestelling. Levering geschiedt zolang de voorraad strekt. Eventuele reklames zijn alleen mogelijk binnen 14 dagen na ontvangst van de bestelde artikelen, onder vermelding van de besteldatum, aan: Royco, Postbus 1350, Groningen. Wenst u nadere inlichtingen over de boekjes-serie „EVEN KIJKEN", wend u zich dan tot Royco, Postbus 16, Delft Er komen overigens nog veel meer boekjes in de „Even Kijken" serie; de volgende drie staan op stapel: „Anders koken - vlug - eenvoudig - lekker" van Henriëtte Holthausen. U zult opkijken van de nieuwe eetdieetjes in dit boekje. „De kamerplantenkalender" van Mevrouw Mulder-ldzerda. Een kamerplant voor elke maand van het jaar en hoe u hem mooi houdt.' En „Mam wat zullen we nu eens doen" van Vic Sjouwerman en Hetty Paerl. Heel leuk om uw kleintjes gezellig bezig te houden. U ziet het. Royco biedt u een handige bibliotheek voorthuis. Spaart u mee? gemaakt voor vrouwen met soepfantasie

Allerhande | 1973 | | pagina 6