Albert Heijn lanceert het Grobbebollen hobbypakket Henriet te Beukers is de moeder van de Grobbebol SS Bollen, knollen, struiken, heesiers en tuingereedschap 2?5 25s 3.- 35° 6.- (tarnen Vruchiensiruiken Grooi assoriimeni Rozensiruiken Grooi assoriimeni Voorjaarsbollen Tuingereedschap Hobby kweekkasije verkrijgbaar in een grooi aanial Supermaris. 495 fWM vers bier Vakmanschap is Meesterschap Pommelfie Studio 185 Ba|fe=s ïvJkZ# W1 «tfj I 1" iann |95 MAART ALLERHANDE 5 (Advertentie) "pOEN Meneer de Uil nog dagelijks op het tv-scherm zijn fabeltjes voorlas had niemand kunnen denken dat er zo'n populaire opvolger zou komen als Ti-Ta- Tovenaar. Maar de kijk cijfers en de kinderen niet alléén de kinderen spreken daarover klare taal: de tovenaar met zijn dochter en haar poppen hebben de harten ver overd. En het zijn vooral de laatsten, de Grobbe bollen dus, die eigenwijze wollige wezentjes met hun verschillende karak ters, die het helemaal maken bij de kijkers. Er komen zelfs brieven bij de NOS in de trant van: „Beste meneer, kunnen we alstublieft niet zo'n Grobbe- bol voor thuis krijgen" en „Wij willen dolgraag een of twee Grobbebollen komen halen, want we zijn hardstik- ke gek op ze". Wel, iedereen kan met in gang van 15 maart zijn eigen Grobbebollen vertroetelen, knuffelen en laten praten: Albert Heijn verkoopt ze ex clusief voor al zijn Neder landse zaken als hobbypak- ket. En dat betekent dat iedereen met een kléin beetje handigheid in een paar gezel lige avonden zo'n populair speelbeest in elkaar kan knutselen. Een gemakkelijke draagtas bevat alle Grobbe-ingrediën- ten, zoals jute, wol, vilt, ogen, handjes, een uitvoerige hand leiding en nog een staatsie portret van het uiteindelijke resultaat. Voor 5,50 is zolang de voorraad strekt zo'n hob bypakket van de praatgrage gele of meer bedachtzame groene Grobbebol te krijgen. De winkelwaarde van zo'n Grobbebol-hobbypakket is minstens 10. Maar er zo'n kreatie van dat de tv-Grobbeboilen scheel worden van jaloezie. ambachtelijk gebrouwen, met een eigen karakter en een bijzondere smaak en frisheid; bereikt door een volkomen natuurlijk brouw en rijpingsproces, dat bijna vier maanden duurt. beugelfles 66 cent, pijpje 50 cent, want alle waar is naar zijn geld. „Henriëtte Beukers-Len selink" staat in geborduur de lettertjes op een lap voor de glazen toegangsdeur tot haar flat aan de Jisper- veldstraat in Amsterdam- Noord. Het originele „naambordje" doet binnen nog wel meer proeven van handvaardigheid verwach ten en daarin stelt ze de bezoeker niet teleur: een bonte galerij van zelfge maakte poppen, kussens en wandkleden stoffeert de flat van de vrouw die met recht de ..moeder van de Grobbebol" mag worden genoemd. De (geestelijke) vader is de schrijver van het Ti-Ta-Tove- naar-verhaal Lo Hartog van Banda, maar de vrouw die de Grobbebol zijn kleurig, wollig, aanhalig, eigenzinnig en char mant uiterlijk meegaf is me vrouw Henriëtte Beukers. Zij is ook de moeder van twee zeer menselijke zoons Eelco (12) en Haico (14) en de echtgenote wan reclame-ontwerper Henk Beu kers. Met hem samen maakte ze óók de illustere voorgangers van het Grobbe-duo: de dieren van de Fabeltjeskrant. Henriëtte is in haar popperig domein een rasechte doe-hèt- zelfster, die al jarenlang met stoffen en stofjes knutselt. „Ik geloof dat ik een jaar of 14115 was toen ik mijn eerste pop voor de handel maakte", herin nert ze zich. Dat was (om streeks '56) 'Pommeltje', een weldoorvoede bij die als vignet diende voor een Zaanse fabriek van honingkoeken. Hij had een zwart-geél gestreept lijfje en keek aanhoudend blij, wat niet verhinderde dat de fabriek werd gesloten. Na Pommeltje volgde een cursus mode-ontwerpen op de Rotterdamse academie voor beeldende kunsten, vervolgens een jaar werken op een confec tiefabriek, daarna ettelijke ja ren poppenkleding maken voor o.a. Ina Broerse en tenslotte een periode van helemaal free lance werken. Inmiddels werd ze ook nog (hoofd)redactrice van het Maandblad voor Handwerken 'Ariadc.e', zette ze eeh weef-af- deüng op bij een grooth.ar.de: in handwerken en heeft ze eens per maand een eigen tv-pro- grammaatje. Dat zijn tien mi nuten in het woensdagavond- programma "Studio Vrij" van de KRO, waarin allerlei vrije- tijdstoestanden aan de orde ko men. Fabeldieren, Grobbekuikens (die ze óók al ontwierp) - en Grobbebollen blijken elkaar in de praktijk niet te bijten. Ze klitten saamhorig bijeen in Henriëttes werkstudio, waar ook nog verkommerde Fabel- tjesdieren worden gerestau reerd en vervangen, omdat de serie nog voor een aantal lan den doorgaat. (Daar komt vrij wel zeker ook Amerika bij). De Grobbebollen zijn wel heel andere personages. Ze zijn bijvoorbeeld veel slapper in de gewrichten dan hun F abel- vrienden, want in de tv-serie zijn ze marionetten, die bewe gen bij de gratie van het echt paar Brugmans. Wat eer. Grobbebol is laat zich overigens r.'et zo gemak kelijk opschrijven Auteur Lo Hartog van Banda creëerde ze als de speelmakkers van de to venaarsdochter, waarbij de spraakwaterkaraf voor de een aanmerkelijk meer uitschoot dan voor de ander. Zo is de gele Grobbebol. behalve behept met een komisch punthoofd, ook geworden tot een agressief prater tegen zijn beduidend slomere collega in groen/paars, die overigens wél een door denkertje is. Dat vermogen om logisch te denken wekt dan weer enige jaloezie bij klets kous nummer één. Corrie van der Linde (die ook Calimero „inspreekt") kan ze mooi tegen elkaar uitspelen, want zij geeft beide haar stem. In handen van moeder Hen riëtte betekent het Grobbebol- werk een tweetal sympathieke maats in bet moderne genre der gnomen, gnuffels of trollen. Ze spuien beide hun klets- theorieën uit een grote vilt- mond en gaan prat op een pels van geknoopte wol. Want en dat is ergens de Grobbebollen- grap aan hun velletje van jute wordt, net als bij een smymatapijt, hun vacht vast geknoopt. Henriëtte: „Normaal worden poppen als het om grote hoe veelheden gaat op fabrieken in Japan gemaakt. Daar zijn de vrouwen erin gespecialiseerd, ze werken er vreselijk vlug met die kleine handjes. Daar kunnen wij in het westen niet tegenop". Maar de Grobbebol bleek door zijn eigengereide uitmonstering geen haalbaar fabrieksprodukt. Men begon er eenvoudig niet aan. „Waarom maken we er eigenlijk geen handwerkpakket van, dan kun nen de mensen het zelf doen", bedacht Henriëtte. En zo is 't gekomen. Dat. het een inspirerend werkje is om zo'n pluizige snuiter in elkaar te zetten met zijn viltvoeten, zijn dradenbuik en zijn verbaasd-blauwe ogen, daar staan de Grobbebollen ga rant voor met heel hun gewat teerde hart. Albert Heijn uw luinshop Heggeschaar Engels model met 8" gesmeed blad voor zien van takafsnijder Rode- en zwarte bessen, bramen per struik Handschopje gelakte uitvoe ring - met plastic greep Klimrozen, Groot bloemige rozen, diverse kleuren Trosrozen per struik Gladiolen-bollen maat12/14 diverse kleuren 10 stuks 5-tands Handkrabber ge lakte uitvoering - met plastic greep Frambozen 2 struiken M Kruisbessen per struik Slanghaspel kunststof met versterkingsribben en ophang ogen - geschikt voor 35 mtr. tuinslang Forsythia, Philadelphus, Laburnum, Ribes, Weigelia, Deuzia, Spirea 185 Lelie-bollen diverse kleuren 3 stuks en Jasmijn per struik Hazelnootboompje per stuk Tuinslang prima kwaliteit - 112" doorsnede - 15 mtr 25 mtr. Handhark 7 tands - gelakte 4%afE uitvoering - voorzien van 9 plastic greep f, Stolzevon Of Berlin IV i BenTrovato HL Dahlia-knollen maat 1 diverse kleuren en soorten 2 stuks Anemonen-knollen maat 5/6 enkel- en dubbelbloemig, gemengde kleuren 20 stuks Montbretia-knollen maat 6/7 gemengde kleuren 15 stuks Incarvillea-knollen maat 1 2 stuks Begonia-knollen maat 4/5 diverse kleuren en grootte 4 stuks met bijbehorende turfpotjes per stuk Gazonsproeier sproeioppervlakte van 9 mtr2. Schoffel bladbreedte 14 cm. - groen gelakt - zonder steel Hak recht model - groen ge lakt - bladbreedte 16 cm. - zonder steel Losse steel van paranapine - lengte 1.70 mtr. Graskantafsteker blank blad - afmeting 200 x 120 mm. - zonder steel Snoeischaar voorzien van sluitciip - lengte 22 cm. - handvatten met rood plastic overtrokken Grasschaar messen van Zweeds staal - met sluiting - lengte 28 cm.

Allerhande | 1973 | | pagina 5