OMZETSTIJGING VERSE MELK BOVEN VERWACHTING straks ook vla Super - Obligaties zeer in trek Na karnemelk GROBBESTUNT Diepgaand onderzoek over datum op verpakking Hoe lang is produkt thuishoudbaar DE consument heeft AH helemaal geaccepteerd als zuivelleverancier. De cijfers spreken voor zich zelf. Na de introduktie van de AH-melk, geleverd dooi de Nederlandse Melk Unie, is de weekomzel van melk en melkprodukten maar liefst met 60 procent gestegen. Kwaliteit Vertrouwen Albert Heijn beschermt de waarde van uw geld Efficiënt Koellijn Er komt weer een herdruk Ti-Ta- Tovenaar album Pluspunt Aller i» Hande HOFLEVERANCIER Nieuwsblad van Albert Heijn N.V. Zaandam Verschijning iedere maand. Verspreiding gratis in verzorgingsgebied AH winkels. V Redaktie: Public Relations Adviesbureau A G. J. van Hulzen. Advertenties: Albert I Milhado Co N.V., Plantage Middenlaan 38 Amsterdam. Correspondentieadres en bezorgklachten Aller Hande Postbus 200 aaaMiK» „inriimihi - ri M -w mm m -> ,n_0 7aandam ntawuwxm «ma»» 01 1,1 «sfiMOSèa aAHSta Maart 1973 oplage 2.001.400 Zaanaam. hofleverancier 19e jaargang nr. 4 (202) Goede start AH-zuiveldistributie Zelfs de meest enthousiaste rekenaars in het hoofdkan toor te Zaandam hadden met zo'n stormachtige groei geen rekening gehouden. En dan te bedenken, dat nog maar een eerste stukje van de AH-zuivellij-n voor de consu ment zichtbaar is geworden. Alleen de verpakkingen: volle melk, 69 ct, half volle melk 64 ct, en magere melk 59 ct prijken tot dusver als enige artikelen in de winkels. Op het moment dat deze krant in de brieven bus glijdt, is daar de karnemelk bijgekomen, in een eigentijdse groene verpakking. Over een paar weken wor den aan het AH-zuivelassor- timent de chocolade- en vanillevla toegevoegd: "de klant heeft getoond alle ver trouwen te hebben in de zuivelprodukten van AH", stelt K. Schep op de 6de etage in het hoofdgebouw in het centrum van Zaandam. Vooral het grote volume aan melk dat de supermarts dank zij de zogenaamde "melkhuisjes" bieden, wordt door het win kelende publiek zeer op prijs gesteld. Dat "melkhuisje" een inrijvitrine waarin een roll- container kan worden gereden prijkt in tientallen Super marts, en de ervaringen ermee zijn uitstekend. De heer J. IJsseldijk, bedrijfs leider van de Supermart in Baam, heeft dat aan zijn klan ten kunnen merken. "De vraag van de consument naar melk onder eigen AH merk was er trouwens ook", constateert hij. De heer IJsseldijk: "toen onze concurrenten in aktie kwamen op het melkfront, kregen wij vragen waarom AH achter bleef". Net zoals in andere filialen kregen de vragenstel lers te horen dat de AH-melk in aantocht was, maar dat was besloten niet overhaast met zui vel te beginnen, maar nauw keurig gepland om het land goed te kunnen bedienen en een kwaliteitsprodukt te kunnen brengen. mag niet boven 7 graden ko men, zo luidt het parool en dank zij de koelwagens en de "melkhuisjes" gebeurt dit ook niet. Veel aandacht is eveneens be steed aan de fabricage van de verpakking van de karnemelk, die nu in de winkel ligt. De Zweedse firma Tetrapak ont wikkelde een melkpak met alu miniumfolie. Een absolute voor waarde om de hoogste kwaliteit karnemelk te brengen is name lijk dat de luchtdoorlaatbaar- heid van de verpakking gering moet zijn; als aan deze voor waarde is voldaan kan de zuur stof de karnemelk niet aan tasten en blijft de smaak voor treffelijk. Uit alles blijkt dat zelfs aan de kleinste facetten van het zuivelplan de grootste aandacht is gegeven. Dat geldt voor alle zuivelprodukten die nog zullen verschijnen in de loop van dit jaar, want de bedoeling is dat het melk- en melkprodukten- pakket uit ongeveer 16 artikelen zal gaan bestaan. "De consument heeft ons het vertrouwen gegeven zo is uit de eerste resultaten gebleken", zegt men in Zaandam. "Daarom zullen wjj ook zorgvuldig na komen wat wij beloofd hebben: het op de markt brengen van kwaliteitsprodukten". 3SSC* Het vervolg op de succesvolle Ti-Ta-tovenaar-aktie heeft in Heerenveen een mooi startschot meegekregen. Een mans hoog Grobbekuiken vormde er het middelpunt van een stunt waarbij het juniorenteam van de voetbalvereniging Heerenveen zich evenmin onbetuigd liet. Barbara Farber, zij en hij in levendig ge streepte strandkleding. Voor meer voorjaars mode zie pagina 6. De eerste lening van 250.000 Super-Obligaties van Albert Heijn mag dan een enorm sukses gehad hebben op 1 juli van het vorige jaar werden de laat ste exemplaren door onze klanten besteld ook de medio '72 gestarte tweede lening met een renteper centage van 8 tot 12%% is zeer in trek. Dat de actie zo enthousiast is ontvangen, is niet zo moeilijk te verklaren. Het gaat hier immers om een interessante belegging die een aantrekkelijke bescherming geeft van de waarde van uw geld. Door hun oplopende percentages zijn de Super-Obligaties uniek. Uniek ook omdat ze naast een steeds stijgende rente ook het voordeel van een extra aflos singspremie bieden. Hoe en wat Om uw geheugen weer eens een beetje op te frissen zullen we het hoe en wat, het waar en wanneer van de Super-Obligaties hieron der nog eens de revue passe ren. Super-Obligaties worden uitge geven in stukken van 100, door N.V. Ceehorn, een beleg gingsmaatschappij van Albert Heijn op het gebied van onroe rend goed. AH garandeert de be taling van rente en aflossing van deze lening. De obligaties brengen de vol gende percentages op: t/m 30 juni 1978 8 1 juli 1978 t/m 30 juni 1983 8%»/o 1 juli 1983 t/m 30 juni 1988 9%% 1 juli 1988 t/m 30 juni 1993 10Vj°/o 1 juli 1993 t/m 30 juni 1998 12'AV» Albert Heijn is misschien wel de enige in Nederland die een open oog heeft voor de actualiteit van de leuke dingen. Men weet dat er behoefte bestaat aan de ar tikelen die gewoon wat plezier geven aan het leven van alledag en daarom is nog kortgeleden het hele dierenbos van meneer Den Uil voor de jeugd zo maar voor het grijpen gebracht. En nu dan de sprookjes- beesten uit het rijk van Ti- Ta-Tovenaar: de grobbe- bollen. Voor iedereen dus die zo'n snoezig geval rijk wil' zijn is er een of meer. Bij iedere AH-zaak. Alleen bij Albert Heijn. Meer nieuws over deze Grobbebollen-ac- tie zie pagina 5. Dit betekent dus dat u van 1 juli van het vorige jaar af op één Super-Obligatie van 100.— na 5 jaar 40 gulden rente hebt ontvan gen; na 10 jaar al ƒ82,50; na 15 jaar 130,— na 20 jaar 182,50 en na 25 jaar 245, Hoe komt u eraan Om in het bezit te komen van zo'n Super-Obligatie moet u twee volle AH-Spaarboekjes in een AH-filiaal inleveren. U krijgt dan een bewijs van ontvangst en ongeveer 3 weken later kunt u tegen inlevering van dat bewijsje uw obligatie bij het AH-filiaal afhalen. In verband met de drukte aan het eind van de week kan in leveren en ophalen uitsluitend op maandag, dinsdag en woensdag geschieden. De eerste rente kunt u op 1 juli van dit jaar verwachten. Aan Zie verder pag. 8 Ook spraken wij met de heer C. Raateland van de NMU die speciaal belast is met de bege leiding van de melkstroom naar Albert Heijn. Deze stelde dat, door het maken en nakomen van goede afspraken de bevoorrading zeer efficiënt verloopt. De omzet- toename is dan ook goed opge vangen, waarbij vooral de roll- container zijn grote voordeel heeft bewezen. De toeneming van de melk- afzet is zo groot, dat de 21 koel wagens, die door de NMU zijn aangeschaft om alle punten te kunnen bevoorraden, het werk niet meer aankunnen. Het aantal van 21 auto's zal binnenkort dan ook op 30 worden gebracht Dat is zonder meer een noodzaak ge worden nu de groei zo snel ver loopt. Juist deze zorgvuldig opge zette koellijn zorgt ervoor, dat de melk in optimale conditie in de winkels arriveert. De melk Alle reacties van de daarvoor in aanmerking komende artike len onder verschillende om standigheden moeten nauwkeu rig worden onderzocht voor AH op de verpakking durft te zet ten: artikel A is thuis nog pak weg" 6 dagen houdbaar. Natuurlijk kan op artikelen, die klein tot zeer klein zijn uit gevallen een rolletje drop niet in extenso vermeld wor den: uiterste verkoopdatum zo veel en zoveel dagen (thuis) houdbaar. In die gevallen moet toch naar een soort code terug gekeerd worden maar In ieder geval een code die voor de con sument gemakkelijk is te ont cijferen. B.v. U.V.D. feb. 18 plus 7, of U.V.D. 18-02, plus 7. Daarmee worden geen pro blemen geschapen. AH probeert alle artikelen met een houdbaarheid van minder dan een half jaar op bovengenoemde manier te be geleiden. Produkten, die langer dan een half jaar houdbaar zijn. blijven voorlopig buiten beschouwing. Tot nu toe blijven de reacties van huisvrouwen op de reeds „gecodeerde" artikelen zeer gunstig. Het vermelden van een uiterste verkoopdatum blijkt het vertrouwen in AH nog meer te hebben verstevigd. Een stuk ingebouwde veilig heid, het streven naar het ver melden van de uiterste ver koopdatum. Maar juist omdat AH ook uiterst degelijk op de verpakking voor de dag wil komen, moet u nog even geduld hebben voor het gehele karwei is geklaard. "Je ziet nu dat men veel gro tere hoeveelheden durft mee te nemen, omdat de cijfers op het pak worden gegeven. Dat mag je een pluspunt noemen". Het is de laatste tjjd nogal rumoerig ge weest op de "melkmarkt". AH heeft zeer bewust de marktprijs niet verstoord. De belangstelling voor de Ti-Ta-Tovenaar albums is 2 overweldigend. De eerste herdruk was bijna net zo 2 snel uitverkocht als de oor- spronkelijke oplage. Er g wordt met man en macht gewerkt om de tweede her- druk snel beschikbaar te e krijgen. Omstreeks 24 maart zal deze derde en tevens laatste druk in de AH-win- kels verkrijgbaar zijn. Het nationaal rijtuigmuseum Nienoord te Leek is een von de vele pleisterplaatsen die Aller- Hande voor u heeft uitgezocht, mocht u eens een dagje uit wil len, nu het voorjaar onherroepe lijk is begonnen en noodt tot veel kijkplezier in de natuur en als het weer niet al te goed meezit, in een museum, waar romantiek en vertedering toch wel van een tijdloze lente zijn Ook in Baarn vloog de week- omzet van melk- en zuivelpro dukten omhoog. In dit AH- filiaal, dat op het ogenblik wordt verbouwd, komt over enige tijd al een tweede "melk huisje" te staan. Om aan de grote vraag van de klant te kunnen voldoen. "De duidelijke codering die op het pak staat voor wat betreft de houdbaar heid wordt door de consument zeer op prijs gesteld", zegt bedrijfsleider IJsseldijk. Juist omdat AH er geen stunt van wil maken, m.a.w. zich zijn verantwoordelijk heid terdege bewust is, is het gehele daarvoor in aanmer king komende assortiment artikelen nog niet van een datum op de verpakking voorzien. AI wordt de lijst wel gestaag langer. Wat wil het geval. Zoals in het januari-nummer van Aller Hande vermeld, streeft AH er op zo kort mogelijke termijn naar alle „kort houdbare" pro dukten behalve als de wet anders voorschrijft van een op de verpakking aangegeven datum van uiterste verkoop te voorzien. Die datum is een garantie, want de huisvrouw kan ervan zijn verzekerd dat het produkt binnen de gestelde termijn vers is en niets aan kwaliteit heeft ingeboet. Eenvoudig genoeg! Maar AH was er nog niet tevreden mee. Er ontbrak iets. Men wilde te vens aangeven, hoe lang de houdbaarheid thuis zou bedra gen, vooropgesteld dat de wa ren „normaal" bewaard wor den. Juist het onderzoek naar die huiselijke houdbaarheid kost tijd, vooral ook omdat hierbij de grootst mogelijke nauwkeurigheid betracht moet worden. Dit onderzoek is in alle gevallen nog niet afgesloten. Vandaar. Neem bv maar eens chocola. De houdbaarheid van chocola verschilt 's zomers totaal van die in de winter. En ook de ene lente is de andere niet. Het is ook duidelijk dat b.v. koffie in een gewone verpakking sneller veroudert dan vacuüm verpakt of in blik. Maar dan weet u ook precies hoe laat het is. Of hoe laat het kan worden, althans.

Allerhande | 1973 | | pagina 1