Bami Goreng Molde? 1973 wordt het grote - Albert Heijn brengt televisieheld in exclusief en kleurig avontuur Met melk het land in Suède altijd in de mode w Tovenaar Ton Lensink droomt van een huisje m een 1 warme Franse uithoek Uitslag Kerst- D, februari Nooit tijd Korte duur Sfoommachientjes Heerlijk, heerlijk Vakmanschap is Meesterschap Februari een „onmogelijke* maand, maar... ALLERHANDE 5 ~r~\e enige echte tove- naar, die Nederlands - is, woont in het mod dervette, N oord-Hollandse polderlandschap én wekt aanvankelijk niet de in druk, dat hij dóór zijn te levisional r gegoochel ooit ehige blijdschap heeft on dervonden. Hij ontvangt je zwijgend en met voortdurend peinzende ogen achter brilleglazen in zijn boerderijtje, dat van een smalle dijk in Groot-Schermer lijkt te zijn gevallen. Die fraaie bedachtzaamheid zal hem ook in de -loop van het gesprek geen moment verla ten. Zijii bronzen stem ventileert dè feiten niet tegenzin. Het is "duidelijk, dat mén hier te doen heeft met een tovenaar tegen wil en dank. Tóch zegt schrijver Lo Hartóg van Ban- da, schepper van de razend populaire televisiè-strip met gróte oprechtheid: „Ik heb dat tovefiaarsver- liaal hélemaal op Ton Lensink geschreven. Hij is vóór mij de énige acteur, dié een wat we reldvreemde, vriendèlijke en in de ogen van kinderen wat dómme tovenaar kan uitbeel den". steld. Ze lijkt me geknipt voor, die rol". AT tovènaar Ton Lènsirtk er zélf ovèr dénkt? Hij haalt moedeloos zijn schouders op, zegt: ..Pas na maanden heb ik Ti-Ta-Tovcnaar kunnen zien op de televisie. Ik had nooit tijd, was niet thuis of had geen zin om die kast. aan te zetten. Ik was in feite verge ten, hoe het allemaal was. Ik moet zeggèn, dat het er erg leuk uit ziet. In tótaal worden ér zo'n 250 aflevèrihgèn ge maakt en mocht blijken, dat dè serie aaitslaét, dan volgèn ér mèer. Ik vind hét bést". Over zijn tegenspeelster, bèeldbuisdochtér Tit.a, die wórdt geèpeèld door dè doch ter van Tóetèriks Tobi Rix Maroèsja Lacunes, zegt hij nog: „Die doét het verrekt i leuk. Ze is nieuw in de toneel - i wèrèld, maar ze spéélt heel i natuurlijk. Volledig ongèkun- AAR is dan, wat hém be treft, alles mee gezegd. Hij is indertijd acteur geworden uit ijdelheid en verlegenheid. Was aanvankelijk journalist bij dagblad De Tijd in Amster dam. Meende toen, dat hij te verlegen was om voor een zaal vol mensen ooit met succes zijn mond open te doen. „Daarom heb ik die toneelop leiding gevolgd. Daarom al leen. Ik dacht, dat ik er meer flair en zelfvertrouwen door zou krijgen. Mijn eerste rol speelde ik als „Sproeikop" in het stuk „Vogel vlieg de we reld in". Misschien was het wel een succesje, want ik beeldde een domme, onhandi ge jongen uit en dat was me letterlijk op het lijf geschre ven. Ik ben toen toch maar weer teruggegaan naar de krant, want ik zag het zelf niet zo zitten". LI IE stap terug was van kórtè duur, want èen jaar la ter was stugge Lensink toch wèer terug in de arena van de menselijke ijdelheid. Hij spèelde daarna in hóóg tempo vele róllen en specialiseerde zich met name in televisie creaties (Ha die massa) „Bij dat medium ben ik opgegroeid en geworden, wie ik ben. Maar voor de mensen maakt het helaas niet uit, of je naar je eigen gevoel iets goeds doet of brandhout hakt. Als ze je maar herkennen van de tele visie, dan heb je. het ge maakt". I OVENAAR Lensink denkt er in .zijn boerderij omringd door zo'n negentig i stoommachientjes, die zijn grootste passie vormen dan ook hard over om zijn loop baan als toneelspeler vaarwel te zeggen: „Nu ik wat bekend heid heb gekregen, vind ik er eigenlijk niks meer aan. Ik wil het. eerlijk toegeven: Ik ben wat blasé. En als ik echt wat anders had gekund dan verdienstelijk toneelspelen, dan was ik allang wegge weest". Hij denkt, er nu serieus over om de wijk te nemén. „Ik wil een klein huisje in Frankrijk kopen en daar' rugtig verder leven. Een lekker, warm land, waar je nog kunt leven. Daar voel ik alles vóór. Hoe ik dan aaii dè kost moet komen is een zórg voör latèr". Hij kijkt zijn gast wat móè- dèloos aan. Waarom eigenlijk, vraag je je af. Voor een beetje tovenaar moet dat toch niet zo'n probleem ziin. Vervolg van pag. 1 Steeds meer huisvrouwen hebben een eigen baan en kun nen niet meer aan de huisdeur verschijnen om de melkpro- dukten in ontvangst te nemen. Dé aankoop geschiedt in dat geval buitenshuis: anderen wil len gewoon niet meer afhanke lijk zijn van de melkman, die aan huis komt en weer een an dere categorie moet de deur wel uit, omdat zoals uit de genoemde cijfers blijkt het vertrouwde gerammel van de melkwagen niet langer klinkt.' Een factor van belang is te vens, dat zuivelprodukten de hoogste aankoopfrequentie heb ben. anders gezegd, het is een produkt dat, bijna elke dag op nieuw wordt aangekocht. Toch zal Albert. Heijn met de verse zuivel in huis nog moeten op boksen tegen enkele opvallende vooroordelen, die bij de consu ment leven. Wat zei namelijk het merendeel (52 procent) van de huisvrouwen op de vraag of zij voorstanders waren van me]kverkoop in supermarts. 'In derdaad het antwoord luidde: neen. KOELAUTO'S Op de vraag wie de meeste verse melk verkoopt antwoord de veertig procent: de melk man. Vandaar dat Albert Heijn wijst op dat unieke distributie systeem niet de koelauto's, dat is opgezet. Dit systeem garan deert „uierverse" melk en ul- traverse zuivelprodukten. De zuivelspeurders van AH ontdekten nog meer, De huis vrouwen van Nederland 'heb ben klachten over de slechte informatie op de verpakking van melk- en melkprodukten, zoals die op het moment in de handel zijn. Dus zei men in Zaandam dan geven wij een duidelijke en betrouwbare in formatie, die is opgesplitst in de onderwerpen: beprijzing, voedingswaarde, calorische waarde en houdbaarheid. Een stukje duidelijkheid dat door de huisvrouwen zeker op. prijs zal worden gesteld. Gebleken is dat 71 procent van de kopende vrouwen geen onderscheiding kent t.a.v. melkproducten. Er zijn geen favoriete merken. Dat onderstreepte de plannen van AH nog eens om met een eigen merk, een brok eigen identiteit dus, op de markt te (Advertentie) Ja, vanVerstegen!^^ Erg gemakkelijk. Met zo'n blokje maakt U in een wip Bami Goreng. Vréag ernaar! Ook blokjes voor Nassi Goreng, Macaroni enz. komen. De kwaliteit wordt zon dermeer gegarandeerd. De eigen technologische dienst zal de produktèn streng controle ren aan de hand van tevoren vastgestelde eisen. Klachten hadden de consu menten ook over de verpakking van zuivelprodukten. Het uit- scheriken bleek bijvoorbeeld bij veel pakken problemen te ge ven. AH zocht daarom naar een verpakking, die zowel voor de produktie en distributie goed is als voor de klant en die op beis. vlak van de hygiëne de toets der kritiek gemakkelijk kan doorstaan. ZWEDEN Na deze keuze heeft de leve rancier opdracht gekregen een viertal verpakkingsmachines te installeren. De Zweèdsè firma Tetrapak ■yverd uitgekozen als producent •van de eigen verpakking. Een vormgever uit Zaandam ging er speciaal voor naar Zweden. De melkpakken vail Albert Heijn hebbeneen geheel eigen ge zicht. In dè kleuren donker blauw volle, melk, lichtblauw (halfvolle melk), wit (magere melk) en groen (karnemelk), al lemaal voorzien van afbeeldin gen van Nederlandse boerderij typen, zullen zij binnenkort hun eigen plaats in de super marts meer dan waard zijn en- gemakkelijk herkenbaar zijn voor de klant. VERZORGING Anderhalf miljoen moest het bedrijf alleen al investeren in de aanpassing van de winkèls. Een goed produkt moet ook een voortreffelijke verzorging heb ben. zt> was de redenering. De melk mag in de auto's en in de winkels nooit boven een tempe ratuur van zeven graden ko men zeiden AH's zuivelmannen en zij kunnen bet weten - en dat eist voorzieningen. De meeste supermarts krij gen' de beschikking over een z.g. „melkhuisje", dat is een in- rij vitrine, waarin een ról con tainer kan worden gereden. Een ingrijpende verandering van de gekoelde vitrines was zondermeer noodzakelijk, te meer daar deze tot 1971 slechts toereikend waren voor het koe len van'margarine en kaas. We zagen het hierboven al, de 21 nieuwe koelwagens van dè Ne derlandse Melk Unie zullên over enkele weken elke dag zes. keer per week heel Ne derland bestrijken. De zuivelproducten van AH moeten verser dan vers zijn, het kopend publiek moet de as sociatie AH-rr.elk en mëlkpro- duk'.er. -VERS meteen maken, is de mening op het hoofdkan toor in Zaandam AH wil zon dermeer eer. lopprodukt, ook melk is verser bij AH. Een dui delijke codering op de pakken zal de klant wijzen op de uiter ste verkoopdatum/dié voor het 'pak geldt. Die datum is zo vastgesteld, dat de koper van bijvoorbeeld eeti pak melk dit produkt nog minimaal drie da gen na de uiterste verkoopda tum goed kan houden, mits in' de koelkast bewaard. Enkele jaren is Albert Heijn met dit alles bezig geweest. Pas nu wordt lret zuiveljplan uitge voerd. Er is gezocht, er is ge speurd, er zijn enorme bedra gen geïnvesteerd. Dat allemaal omdat AH zuinig is op die goe de, eigen naam. Eén nieuwe stap wordt alleen weloverwo gen gezet. Het gaat tenslotte om Koning Klant en daarvoor is AH niets te veel. ambachtelijk gebrouwen, met een eigen karakter en een bijzondere smaak en frisheid, bereikt door een volkomen natuurlijk brouw en rijpingsproces, dat bijna vier maanden duurt. beugelfles 66 cent, pijpje 50 cent, want alle waar is naar zijn geld. (Advertentie) De eerste daverende ver rassing, die Albert Heyn in het nieuwe jaar 1973 brengt is de unieke, grootscheepse TI-TA-TOVENAAR-ACTIE. Even alles stil gezet, en op let: van 5 februari tot 7 april, dus negen spannende weken lang, krijgt u als Al- bert-Heijn-bezoeker bij be steding van elke tien gul den aan boodschappen een enveloppe met 5 plaatjes in kleur, die het spannende verbaal van „Ti-Ta-Tove- naar en het Grobbekuiken" illustreren. Weekend Londen voor 2 perso nen: Mévr. J. Trómp, Ballade straat 189, Nijmegen (Gld.). Marina Look Cosmetica: Mévr. A. v.d. Na dort-Schouten, Lan- gendijk 42, Gorinchem. 10 Volkomen Vleesboeken gaan naar: A. E. Schut-Kannémans Rippingstraat 25, Alkmaar: J. Klamer, Rubénssingel 121, Ca- pelle a.d. IJssel; C. P. Grave- stein, de Klerkstraat 16. Rotter dam 3014; J. R. L. C. Hornstra- Kannegieter, Juïianalaan 121, Delft; G, Zwart, De Tijen 77, Drachten; Mevr. Alberts-Derks, Rembrandtlaan 16, Almelo (O.); C. E. J. Visch-Kaplan. A, Krijt- straat 8 II, Diemen;. A. Hoekse- ma-Snip, Meerstraat 220, Era- men Dr.; J. J. Lapien, Gen. de Wetstraat 51, Tilburg; A. v.d. Zwaard, W. van Noortstraat 7, Arnhem, 10 Volkomen Groenteboekèn gaan naar: Mevr. T. Vostêrs, Orchidéeënstraat 53. Eindho ven; G. Velzen, Nw. Kazerne laan 7, Ede; G. Arensman- Reinders, Emmalaan 19, Den Burg-Texel; H. v.d. Schuit. Charlotte van Bourbonstraat 32, Weert; Mevr. M. G. Kórs, Kerkstraat 56, Wassenaar: C. W. Mol-Kooy. Keulse Slag 128, Arnhem: H- Schoemaker, B. v. Sevenhovenstraat 34, Stadska naal; M, F. Post-Sjamaar, Ade- nauerlaan 57', Utrecht; A. van Sorge Glacisstraat 67. Vlissin- gen; A. F. Wevers-Hagreize, p/a Kranenburglaan 20, Har derwijk. 10 Volkomen Wijnboeken gaan naar: W. B. de Jong, Van Maeflantlaan 7. Vlaardingen; A. A. Berende, Lagekant 122 C, Breda; D. J. Roosenstein, Kiel- straat 2, Sneek; A. H. Janssen- Van Veelen, Haendellaan 59, Zwolle; Mevr. M. H. Portegies, Rijksstraatweg 193. Haarlem; Mevr. V. v.d. Ancker. de Bruinlaan 31, Amstelhoek-Uit- hoom; B. Delwel-v.d. Vossen, Schoutendreef 22, Den Haag 14; H. van Heeswijk. Stationstraat 65, Gronsveld (L.j; O. Detigêr, Karwijstraat 103, Hoogvliet 3200; E. A. Vonhoff, Henry Du- nantstraat 10, Purmerend. Zwarte blazer, afgeboord met een contrasterend koord, een grijze flanellen pantalon; een zwart-wit katoenen pied-de-pou- le jasje op een mouwloos zwart linnen jurkje met plooirok, daar bij een lang parelsnoer; een zij den sjaal en een hele collectie tassen om verre reizen mee te doen, dit alles ontworpen door Dick Holthaus. Schrijver Lo Har tog van. Banda heeft dit avontuur ex clusief voor Albert Heijn ge maakt. Het complete verhaal, dat tenslotte tachtig full color plaatjes zal bevatten, vindt men in een kostelijk album, dat men slechts voor één gulden in alle AH-filialen kan kopen. En nergens anders, want Ti-Ta- Tovenaar en het Grobbekuiken hebben hun avonturen alleen voor Albert Heijn geboek staafd. Het boek om te lezen en om uit voor te lezen, om einde loos in te bladeren en daarna een ereplaats te geven in elke kinderkamer heeft, als extra verrassing een kleurenposter met de belangrijkste figuren uit de TV-serie voor de kinder kamer. In het begin van deze grote verrassingsactie kan men bij besteding van tien gulden aan boodschappen zolang de voor raad strekt, een gratis spaar- plaat krijgen, waarop ruimte is voör vijftien tovenaarsplaatjes. Als men daarna de smaak te pakken heeft en reken er op. dat is zo voor elkaar getoverd kan men dus voor 1 gulden een vorstelijk Ti-Ta-Tovenaar- boekje open doen. Een prachtig boek. Met harde kaft.' met kleurenplaat op de omslag. En met een royale omvang van 24 bjj 34 centimeter. Dus: even alles stil gezet, en opgelet. In alle AH-filialen in Nederland is op 5 februari de leuke Ti-Ta-Tovenaar-actie be gonnen. Het schrandere Grob bekuiken zal strategisch positie kiezen op bet verpakkingsma teriaal voor uw boodschappen. En zoals het een grote televi sie-tovenaar betaamt: tijdens de negen weken van de actie zorgt Albert Heijn telkens voor nieuwe verrassingen. Het, is dus niet alleen zaak om elke dag om kwart voor ze ven naar de televisie-avonturen van Ti-Ta-Tovenaar uit te kij ken, maar pok deksels goed op te letten wët hij en het Grob bekuiken exclusief voor U als Albeft-Heijnbezoeker verder in petto hebben. Werphengel met molen: K, Mienis, Orteliusstraat 158 I, Amsterdam. ..Fend Pennenset": R, J. Quandt, Ganzerikpad 4, Spijke- nisse; A. de Leeuw van Wee- nen, Blanckstraat 24, Goes; A. J. Trines-Keuning, Kagerdreef 136, Sassenheim; M. A. van Leeuwen-Deen Hamerstraat 86, Bussum; Corine Sleeswijk, Lekstraat 98, Amsterdam. „Nelco" dameshorloge: E. Die teren -Honings, Odasingel 27, Sittard. „Nelco" Herenhorloge G. A, van het Spijker-Scholten ;Gen» v.d. Boschweg 32, Veenhuizen (Gem. Norg Dr.). Friitala, lumbevjacket in dames- en herenuitvoering van Fins lams suède met contrasterende gebreide boorden. Herenpan talon van hetzelfde materiaal. Ontwerp Karen Helleman, -r t-IT een oogpunt van- i J mode is februari een o 'n m o g el ij k e maand. Officieel heeft dé wintermode afgedaan, de uitverkoop is achter de rug. De winkels zijn bevoor raad met voorjaarsmodel len. Alleen, dat mag dan erg aardig wezen voor Ro me of de Rivier ain ons kil klimaat beginnen we er niks mee. Voorjaarskleren dragenWe zullen wel op passen. Er zijn echter dingen, die zo'n beetje door de seizoenen fyeen lopen. Een zomers uit ziend jurkje 'van vrij stevig materiaal kan naar gelang van weer en temperatuur met of zonder een jumper eronder worden gedragen - en verschilt een zachte februaridag zo erg veel van een kille dag in mei modellen en zelfs... leren bad pakjes HOLTHAUS ■Dick Holthaus gaf -een show van uitsluitend door hemzelf ontworpen modellen niet al leen dames- en herenkleding, rnaar ook zonnebrillen, siera den. sokken, pantys en canvas tassen die door diverse fir ma's zijn vervaardigd en dóór Nederlandse detaillisten zijn ingekocht. (-Al zijn we echt niet in staat u te zeggen welke.) Dit is al uilgesproken voorjaarskle- ding, maar kom. we moeten toch ook een beetje weten wat ons te wachten staat. Dot zijn, om maar wat te noemen, jum pers. die een accentuering van de mouwinzet kunnen hebben maar ook wel eens zo mouw loos en bloot uitvallen als eèn ouderwets hemmétje, twinéets voor heren, blazers, sportieve damesblouses, die graag op een pantalon worden gedragen, ■jurkjes zondermouwen, prettig combineerbaar mét contrasterende jasjes. ALLE KANTEN Met suède kunnen we ook al le kanten uit. Het. sluit zélfs.dè schérpste wind buiten én of we ons er warm of koel in bevin den is afhankelijk van wat we eronder dragen. Nu zijn er massa's mensen schrijfster dezes inbegrepen die er be zwaar tegèn hebben om in die- renvellen rond te lopen. Het Stenen Tijdperk is al eèn poosje voorbij en wé kunnen onze medeschepselen wel op een vriendelijker manier beje genen dan ze hun huid te -ont nemen. Hoe dan ook, wie deze gewetensbezwaren niet deelt, moet eens attent wezen op de ontwerpen van Karen Helle- ma a nee, geen Friese, doch Finse verschijnend onder de merknaam Friitala. IDEAAL Wot er uit. die Finse handen komt, is een ideaal mengsel van fantasie, goede smaak en virtuositeit. Helemaal, winters zijn de jassen mét bontbinnen kant en alle coupe- en sierna- den zodanig verwerkt, dat ér een vleugje van het haar te zien komt. heel nieuw en deco ratief. Zo warm hoeft het ech ter niet, er zijn ook overgangs-

Allerhande | 1973 | | pagina 5