Wilt u óók Verzorgd Wonen in Doorn? Wij? Zonder betutteling? vooruw yif. „Die ouwe tijd was pet99 f In alle Palthe-winkels, Palthenettes en bij de rijdende verkopers. I I I I Verzorgd Vronen n.v. FEBRUARI ALLERHANDE spaar v voor edelstaal bij Bona Aan: Albert Hei,in n.v., Redactie „Allerhande" Zaandam Geachte heren Omdat de draaideksels van uw kruidenflesjes aan de bo venzijde een handige brede rand hebben, heb ik voor mijn echtgenote een kruidenrekje gemaakt, waar de flesjes in hangen, je kunt ze gemakkelij ker pakken en terughangen dan bij de „bekende" r*kj waar de flesjes in staan, het val is. Bovendien is dit rel gemakkelijker stofvrij te ho den. Ik heb bijgesloten foto maakt, om u de gelegenheid geven deze te plaatsen in J lerhande". Zodoende kunt u v le doe-het-zelvers aan een aó dig idee helpen. II. J. J. G. I inde Brakelseweg Wageninge (Vervolg van pagina 3) Dat is de moderne stijl. We hebben alle heilige huizen om ver getrapt, erkennen geen en kel taboe meer. Maar we heb ben ook verleerd om te leven. Ze hebben de normale fat soensnormen over boord gekie perd en er niks voor in de plaats gekregen. Wat momen teel ontbreekt is de echte le venskunst. Ze hebben het geld voor alles, maar zijn te beroerd om er van te genieten. Pure wanhoop Uit pure wanhoop vluchten ze daarom nu naar die geheim- zinnige tijd van vroeger. Toen was alles tenminste overzichte lijk, toen was de samenleving zogenaamd gezellig en roman tisch. Ze vergeten dan gemaks halve de ellende en de narig heid en pikken er alleen de gouden graantjes uit. Veel zullen ze er overigens niet mee opschieten, want ze vergeten, dat het geheim van het leven dieper zit dan oma's soepjurk en de liedjes van vroeger. Ik heb er zelf een lang leven over gedaan dm te ach terhalen, dat je nooit van je vrije tijd kunt genieten, als je niet eerst je plichten vervuld hebt. Ik hoef in feite.niks meer te doen, ik hoef me .niet eens meer te wassen, want er is nie mand in mijn huis," die het eventueel ruikt. Maar ik begin toch pas goed te genieten, als ik gedaan heb, wat ik moet doen. Ik doe nog elke dag mijn gymnastiekoefeningen, een beetje turnen om de spieren los te maken. Daarna neem ik een koud bad en maak ik een wan delingetje. Pas, als ik daar mee klaar ben, smaakt het ontbijt me. Tijd te kort Misschien is dat ook de re den. waarom ik nog steeds tijd tekort kom. Dat was al zo in de dertiger jaren en dat is nu niet anders. Ik doe mijn taalstudie, ik schrijf artikelen en elke dag speel ik een half uurtje viool. Soms met mijn oude maat Otto Krol op de piano. Zo geniet ik elke dag op nieuw. Ik ben nu bezig aan een bundel met liefdesverhalen. „Distels in Eros' tuin" gaat ie heten. Het wordt een dun boekje van zo'n honderd pagi na's, waarin ik wat filosofeer over de mogelijkheden en on mogelijkheden van de liefde. Een boeiend onderwerp, neem dat van Coret aan. Het is jam mer, dat mijn vorige boek ..Den Haag mal dwaas" net even te vroeg is uitgekomen. De eer ste druk was al uitverkocht, toen de nostalgie naar de dagen van vroeger pas goed op gang kwam. Misschien kan de uitge ver nog eens een tweede druk op de markt brengen. Dat zou voor vele mensen een troost zijn. Denk ik. Levenskunst Versta me goed. Ik vind het best, dat de jeugd weer ver langt naar de dingen uit de dertiger jaren. Maar ze moeten wel van een oude, springleven de vent aannemen, dat ze er alleen maar plezier van kunnen hebben als ze eerst leren, wat levenskunst is. Het zal voor hen misschien een troost zijn om te horen, dat ik dit ook een beroerde tijd vind. De grote kunst is om er toch wat van te maken. En dat blijf ik met per missie elke dag opnieuw probe ren." Facultatieve service. Wat is er zo uniek aan deze flat? Dat is in de eerste plaats de facultatieve (niet verplichte) service. Elke bewoner kan gebruik maken van één of méér diensten uit een servicepakket, dat uit gebreider is dan dat van een doorsnee- verzorgingsappartement. U kunt vrijblijvend - en uitsluitend op verzoek - uw warme maaltijden laten verzorgen, gebruik maken van eep huis houdelijke hulp en van een verpleeghulp, diëtiste, fysiotherapeut, pedicure en van een ziekenafdeling. Verder staan tot uw beschikking een restaurant, een hobbyruimte en logeer kamers voor uw gasten. Er is een storings dienst (voor kleine reparaties) en een wasserette, kapsalon, supermarkt, tijd schriftenkiosk, bloemist, bank, postkantoor, een planten- en een dierenpension. Niets van dit alles hoeft, maar als u wilt bent u kompleet verzorgd en u betaalt' uitsluitend voor dié verzorging die u afneemt. Plantage Middenlaan 34, Amsterdam. Telefoon: 020 - 943003 I"" I „tk-heb-belangstelling-Bon" J In open envelop, zonder postzegel, I opsturen aan N.V. Verzorgd Wonen, Antwoordnr: '7065, Amsterdam-1004. Ik wil meer weten over „Woonpark Boswijk" te Doorn. Naam: Adres: Plaats: j Telefoon: j Leeftijd: Méér dan een gewone verzorgingsflat is voor u beschikbaar. In het Woonpark Boswijk aan de weg Doorn-Driebergen vordert snel de bouw van een uniek appartementengebouw. Het is ontworpen voor mensen die zelf standig willen wonen, maar die, vanaf het moment dat ze dat zelf nodig achten, verzorgd willen zijn. Dat zijn dus veelal ouderen. Maar ook echtparen zonder inwonende kinderen en werkende vrij gezellen. Volstrekte zelfstandigheid. Als u komt wonen in Boswijk, krijgt u een privé voordeur, symbool van uw volstrekte zelfstandigheid. U hebt met niemand wat te maken, tenzij u dat zelf wilt of nodig hebt. 'n Comfortabel appartement. De appartementen in Boswijk hebben: een forse woonkamer, een ruime slaap kamer, een keuken (met kookapparatuur, afzuigkap en koelkast), een badkamer met zitbad, douche en vaste wastafel, een apart toilet, een loggia, tuin of dakterras en een eigen berging. Aanwezig zijn: een individueel te regelen modern verwarmingssysteem, boiler, rijkstelefoon met aansluiting huistelefoon, een centrale antenne, die zo gemaakt is, dat u overdag (op uw eigen toestel) het t.v.-programma kunt zien, dat u de vorige avond hebt moeten missen. Een redelijke prijs en geen huurverhogingen. De huurprijs van een appartement (twee personen) in het Woonpark Boswijk varieert van f 674,- tot f 1.124,- per maand. Dit is afhankelijk van het type appartement dat u kiest, de ligging en de grootte. De kosten van de uitgebreide basisservice zijn begroot op f 200,- per maand per appartement. Voor de facultatieve service worden de werkelijke kosten in rekening gebracht. Met verstrekking van een lening vap f 3.000,-, welk bedrag weer tot uw beschikking komt na beëindiging van de bewoning (en waarvoor u 6% rente per jaar vergoed krijgt), zal de huur gedurende 10 jaar niet worden verhoogd. Bent u 65 jaar of ouder dan zal er ook na die 10 jaar géén verhoging van huur meer plaats vinden, zolang u in q Boswijk woont. Schitterende recreatie-mogelijkheden. Bij de huur inbegrepen (dus apart van de service die u uitkiest en waarvoor u extra betaalt) zijn: het gebruik van de foyer, de biljartzaal, het dienstencentrum en - niet te vergeten - het luisterrijke park van bijna 6 hectare. Als u de vrijheid liefhebt en toch voor de zekerheid alles bij de hand wilt hebben, dan moest u eigenlijk onderstaande bon eens invullen en opsturen. Let wel: dit verplicht u tot niets. Het is voor ons alleen maar een teken, dat u wat méér wilt weten. Wilt u reeds deze zomer in ons Woon park komen wonen, maak dan nu een afspraak voor een bezoek aan de ingerichte modelappartementen.

Allerhande | 1973 | | pagina 4