Vermelding prijs per standaard-hoeveelheid Melk van eigen merk Nostalgie mmrnm Binnenkort vergelijkende prijzen levensmiddelen Naar de Sahara met AH: Ziepag.2 Super obligaties een nieuwe nationale trend iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiaiiiiiii Doolhof Groot nieuws over TI-TA- tovenaar zie pag. 5 Gewicht-controle Nieuwsblad van Albert Heijn N.V. Zaandam Verschijning iedere maand. Verspreiding qratis in verzorgingsgebied AH winkels. Redaktie: Public Relations Adviesbureau G. J. van Hulzen. Advertenties: Albert Milhado Co N.V., Plantage Middenlaan 38 Amsterdam. Correspondentieadres en bezorgklachten Aller Hande Postbus 200 Zaandam. Aller HOPLBVBRANCBR Februari 1973 oplage 2.001.400 19e jaargang nr. 3 (201) Albert Heijn ,Met melk het land in". Dat zou het motto kunnen zijn voor de reusachtige witte golf" van Albert Heijn, die ons land de ko mende weken zal overspoe len. Het wordt melk van eigen merk, van een bekend merk dus. Voordat dit besluit werd genomen is er in en buiten liet fraaie „hoofdkwartier" van Albert Heijn, dat zich fier verheft in Zaandams binnenstad, heel wat werk verricht. Kwaliteit is onze beste recla me is de gedachte binnen AH, vandaar dat er intensief onder zoek is gepleegd voordat de zaak rond was en -Albert Heijn had besloten om zelf zuivelle- verancier te worden. Geen overhaaste maatregelen, maar een weloverwogen opzet, waar bij ten volle rekening werd ge houden met de wensen van de klant. VIER MILJOEN Vandaar dat vier miljoen gulden werd geïnvesteerd in het zuivelplan. En dat allemaal, omdat Albert Heijn van me ning is, dat als een nieuw pro ject ter hand wordt genomen dit grondig moet gebeuren. Vandaar ook dat er al in juli 1971 een zuivelplan op tafel lag. „We wisten wat we wilden en waar we terecht wilden ko men", zeggen de heren E. de Groote en K. Schep, respectie velijk product group manager van o.m. zuivelprodukten en (Van onze speciale verslaggever) ZAANDAM/DEN HAAG Albert Heijn lieeft besloten orde te scheppen in do chaotische situatie op het gebied van het wasmiddelenaanbod waardoor prijsverge lijking door de huisvrouw tot nu toe een vrijwel onmogelijke opgave was. Met ingang van 8 februari namelijk wordt in alle AH-winkels bij alle voorradige soorten was middelen naast de verkoopprijs ook de prijs per standaard-hoeveelheid (100 gram) vermeld, zodat gemakkelijk kan worden gezien welk produkt het voordeligst is! Büjtoe. k JS inkoper zuivel. Uit een rapport bleek, dat de verkoop van zui velprodukten (inclusief de melk zelf) in de supermarts van AH sinds 1968 gemiddeld met vijf tig procent per jaar was geste gen. Geen produkt dat zich daarmee ook maar enigszins kon meten. SPEURWERK Op een zo breed mogelijk vlak werd speurwerk verricht of het nu ging om de frequen tie van de melkbezorging in den lande, de verpakking of de leverancier, die moest worden gekozen. Dat allemaal om de klant in alle opzichten een kwaliteitsprodukt te kunnen bieden. Een produkt, dat ultra vers of misschien beter nog „uiervers" zou moeten zijn. Nu is het inmiddels bijna zover. Zoals gezegd, er werd vier mil joen gulden geïnvesteerd. Dat geld was nodig voor het plaat sen van extra koelmeubelen in de filialen, voor het aanschaf fen van 21 fonkelnieuwe koel wagens en vier inpakmachines door AH's leverancier de Ne derlandse Melk Unie en voor het kopen van z.g. rolcon tainers, die de winkels in kun nen worden gereden. Liefst zes keer per week zullen de koel wagens naar alle uithoeken van Nederland rijden om ervoor te zorgen, dat de zuivelhoek in de Albert Heijnzaken altijd verse -waar heeft. DISTRIBUTIE Wat heeft AH nu allemaal I onderzocht voordat het bedrijf besloot „in de zuivel te gaan", j Eerst vroegen AH's zuivelman nen zich natuurlijk af, waarom I men zoiets moest gaan doen. I Een belangrijke overweging daarbij was de enorme veran dering in de zuiveldistributie. I In 1965 waren er 1000 kruide niers in ons land, waar melk werd verkocht, begin '72 was dat aantal opgelopen tot maar liefst 9000. Melk- en melkprodukten I hadden dus in tal van zaken hun intrede gedaan. In diezelf de periode 1965-1973 liep het aantal melkmannen in Neder land, dat de melk aan huis I brengt, terug van 11.500 naar 7500. In 1968 werd nog 85 pro cent van de melk thuisbezorgd; in 1972 was dat 71 procent in 1975 zal dat getal vermoe- I delijk 60 a 65 procent bedragen. Nog een aardig cijfer over de I melkbezorging in de drie grote j steden, vergeleken Groningen, Friesland en Dren the. In de noordelijke provin- I cies wordt nog 79 procent van de melk thuis bezorgd, in de drukke randstad slechts 58 pro- cent. Het Is duidelijk,zo conclu- I deerden AH's onderzoekers, de consument zocht en zoekt nieu we aankoopplaatsen voor zijn I zuivelprodukten. Daarvoor zijn verschillende oorzaken aan wijzen, (vervolg zie pagina 5)1 mzmmmmm. En dat is nog maar een. be gin. Want als deze proef goed verloopt (en we twij felen er niet aan dat de huisvrouw deze informatie op hoge prijs zal stellen), zullen op korte termijn an dere groepen produkten volgen. Zulks geheel overeenkomstig het beleid, waaraan de heer J. van Meer, president-direkteur van Albert Heijn Supermart bv. tijdens een vraaggesprek met Aller Hande (november) samenvattend uiting gaf: „De consument heeft het volste recht op eerlijke, juiste en zo volledig mogelijke informatie. Ik vind dat hij de verkoper daarop moet kunnen aanspre ken. In het AH-beleid heeft die informatie een zeer hoge prio riteit." "Vanaf 1 februari 1973 zijn de Ceehorn obligatie coupons lening '71 (b r u i n_ kleurige stukken) met de letter „p" en de datum 1 februari 1973 be taalbaar. Op de ongestempelde1 coupons wordt 8,50 uitbe taald en op de gestempelde coupons het bedrag dat het stempel aangeeft. De coupons kunt u in wisselen op maandag, dins dag en woensdag bij alle filialen van Albert Heijn Supermart B.V. Ook zijn de coupons betaalbaar bij ons hoofdkantoor te Zaan dam en de kantoren van de Amsterdam-Rotterdam Bank in Amsterdam (O.Z. Voorburgwal 274), Rotter dam (Coolsingel 119), Den Haag (Kneuterdijk 8) en Zaandam Westzijde 13). De coupons met de letter „o" en de datum 1 februari 1972 kunnen eveneens nog ter verzilvering worden aangeboden. De betaalbaarstelling van de Ceehorn obligatiecou pons lening 1972 (paars- kleurige stukken) is vanaf 1 juli 1973. Obligaties van deze le- ning zijn nog te verkrijgen i door inlevering van 2 volle 'spaarboekjes (totaal 980 1 zegels).. liiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiHiiiniiinmiuiiiiunii Welnu, Albert Heijn is thans begonnen dit waardevolle bé- ginsel op nog breder vlak te concretiseren. Wordt de prijs per standaard-hoeveelheid op vlees, verpakte vleeswaren en verpakte kaas al geruime tijd aangegeven, nu is het ogenblik aangebroken om deze informa tie tot andere groepen levens middelen uit te breiden. Dat de wasmiddelen als eer ste op het lijstje staan, zal hij weinigen verwondering wekken bij velen uiterst welkom zijn, want het moet de huis vrouw langzamerhand wel dui zelen van het aantal merken, soorten, variaties en „speciale aanbiedingen", waarmee zij da gelijks geconfronteerd wordt. Wie weet in deze wasmiddelen- doolhof de weg nog te vinden? Wie is nog in staat te bereke nen of de inhoudvan een nieuw soort grootverpakking in overeenstemming met wat nogal eens gesuggereerd wordt en doorgaans als vanzelfspre kend wordt aangenomen in derdaad voordeliger is! (Prijs vergelijking per standaard-hoe veelheid wijst uit, dat dit lang niet altijd het geval is Het Albert Heijn-concem be schouwt het als zijn eerste en voornaamste taak de consu ment te dienen en aangezien geen enkele huisvrouw gediend is met de huidige „warwinkel" op wasmiddelengebied is AH er thans toe over gegaan doorzich tigheid in de chaos te scheppen. Delaunnoit Renaud, België. Jurk je in kielmodel in dubbele jersey van dacron met wol in een oran- je-geel-wit dessin. Draag het op koude dagen mèt, óp warme zonder een witte of gele jum per eronder. Met ingang van 8 februari jl. namelijk vindt u in alle wïn- kelfilialen bij de diverse soor ten (op overzichtelijke wijze opgestelde) waspoeders en wel op de rails onder de betref fende artikelen een duidelijk strookje met de volgende gege vens: 1. merk van het wasmid del; 2. de prijs per 100 gram (gedrukt in zwart op een gele achtergrond); 3. de totale in houd van de verpakking en 4. de totale prijs. 'Eventuele voordeel-aanbie dingen (met prijskortingen) worden niet op deze strookjes vermeld, maar op andere wijze in de onmiddellijke nabijheid bekend gemaakt. Elke wijziging in de inhoud van de verpakking en/of in de prijs ervan wordt onmiddellijk verwerkt op een nieuw strook je. Daar de meeste fabrikanten het gewicht niet op hun was poeders vermelden en de ver pakking zelf vyij regelmatig wordt vernieuwd (en daarmee veelal ook de inhoud) brengt dit de noodzaak mee het ge wicht telkens te controleren. Dat heeft Albert Heijn evenwel graag voor een konsekwent juiste informatie van de huis vrouw over. De prijsvergelijking per stan daard-hoeveelheid zal zelfs zo nauwkeurig zijn, dat ook tien den van centen worden ver meld. Elders in dit nummer plaat sen we een schema, waarin de laatste ggevens omtrent in houd, verkoopprijs en prijs per standaard-hoeveelheid (PPS) van alle bij Albert Heijn ver krijgbare wasmiddelen eens overzichtelijk op een rijtje zijn gezet en waarin de PPS-bere- keningen eveneens tot op tien den van centen nauwkeurig zijn aangegeven. (Het genoem de assortiment is wel in alle AH-supermarts, maar niet volledig in alle AH-zelfbedie- ningswinkels aanwezig). (vervolg zie pagina 2) schept duidelijkheid in de prijzen van wasmiddelen Is het u niet opgevallen hoe aandoenlijk we met z'n allen aan het hunkeren zijn naar toen? Naar het al bij na vergeelde uit de jaren achter ons? Ja hoor, er is weer sprake van een trend: de alles- komt-terug-trend. Een his- torische wapenschouw van al het melancholieke dat we uit onze jeugd kunnen herinneren. Kompleet met warme cacao en het blazen van pluisjes -'omwille van een zuinige zoen. De westerse wereld, adembe nemend in zijn vooruitstre vendheid is in de ban van het verleden. Waarbij we vooral nooit mogen vergeten, dat het idealiseren van de feiten oog luikend dient te worden toege staan. FIETS En plotseling willen we weer op de fiets, de ongereptheid van de Utrechtse Heuvelrug te gemoet. En even plotseling be zoeken we nog maar één soort café, het meest donkerbruine. Net op tij,d, want het was aar dig op weg zichzelf in de druk kende stilte te vergeten. En de mode van nu wordt de mode van toen. Wat rond is en gemaakt om het oog te strelen raakt voor de zoveelste maal verdwaald in bergen textiel. Maar inmiddels worden de ra dioprogramma's met de mafste muziek uit het nabije verleden, kaalgeluisterd, en hebben ook onze tv-makers de weg naar het sukses ontdekt: vul een programma met de melancholie van de Drentse klak en het frisse geklepper van jongens klompen en de hoogste kijk dichtheid valt je zomaar in de schoot. Overigens is ook ons verlangen naar een kwieke quick-quick-step weer terug. En als alles weer als vroeger is, is het organiseren van een kan jer van een barbecue-partij ter versterking van ons lang ver drukte saamhorigheidsgevoel nog slechts een kleinigheid. WALS Maak niet de fout de nostal gie te beschouwen als een pri vilege van alles wat oud en uitgeteld is. Ook wat jong is, de 20 nog niet gepasseerd, kan er aardig mee overweg. Want niet graag zou ik de schoolfeesten willen subsidiëren waar de wals als tophit hoge ogen gooit. En let toch ook eens even op moeders afgedankte bontjas. Wie had ooit kunnen denken dat dit verlepte symbool van onbesproken status om de ran ke schouders van onze jongste dochter weer tot hoog mode zou worden opgestuwd? (vervolg zie pagina 3)

Allerhande | 1973 | | pagina 1