Ga leuke, gekke, originele hepnamen verzênnen.Waiit daar zijn méé Antwerpen op z'n zondags Wie de meeste soepnamen zendt, wordt met een snoepreis verwend! Bedenk 'sisoepnaam! ;V 10 2-persoonsreizen naar zonnig Maiiorca of ibiza (15 dagen). 20 royale longweekends voor 2 personen naar Swinging London of Romantisch Parijs. 80 rondvluchten - boven ons eigen landje. 100 prijzen van vijfenveertig >gulden. Goed voor zo'n prachtige Polaroid camera. 20.000 andere gezellige prijzen. JANUARI AIAKKIIANDE 4 HONIG SOEr I 'V I Want daar gaat het om in Honig's Super- i Soep-Race. U mag ook bestaande soepnamen" gebruiken. Maar natuurlijk is het leuker om zélf 'n soepnaam te verzinnen. 1 Eén ding, die soepnamen moeten wel uit één of "twee eetbare bestanddelen bestaan: kippesoep of beukenootjessoep met mayonaise zou dus goed zijn. Tante Marie soep of Amsterdamse soep zijn wel leuk. maar niet goed. In do winkel op riet Honig 6-borden-pak vindt u do volledige spelregels en een deelnemerskaart. Hoe méér soeprianen u inzendt, des te méér kans heeft u op die prachtige prijzen! ALS u eens een zondag an- ders wil. Als u de aange- roeste landerigheid van onze nationale luierdag voor even wilt doorbreken, ga dan eens naar België. Stap eens rond zeven uur van uw matras af. Zet u ver volgens met het gehele gezin kwiek achter het ontbijt, er voor zorgend dat il om en nabij acht uur in uw vervoermiddel koers zet in zuidelijke richting. De wegen zijn nog rustig, uw stemming nog monter. Bij ma tig gasgeven kunt u om en na bij tien elf uur het Antwerpse binnenrijden. Laat u zich niet verstoren door allerlei naar rechts wijzende borden. Rij door tot u Antwerpen-Centrum aangegeven krijgt en in de kortste keren staat u oog in oog met de Antwerpse zondags markt. Een kostelijk oord waar alles nog voorkomt wat bij ons allang ter ziele is. Een markt met rommelkraampjes met voor een paar gulden leuke dingen uit grootmoeders tijd. Honden? Te kust en te keur. Vogels, kippen, konijnen, dui ven, onderbroeken en dito hemden in de meest onwaar schijnlijke maten, hemden met kleppen en knopen van weer barstig dik flanel. Remedies te gen de liefde, maar wel gulzig gekocht. En dan de mannen in hun ivitte jassen met achter zich landkaarten van het menselijk lijf in opengewerkte toestand. Tincturen verkopen ze, die goed zijn tegen alles. Ze stillen pijn, verdrijven gloed boven de ogen, geven aan krakerig bot- werk weer nieuwe souplesse. De ampullen vliegen over de toonbank en de franken in des heelmeesters zak. Kwakzalvers worden hier niet zo snel vervolgd. Net zo min als de man van de vibrators. Een apparaat dat in ons land strikt voorbehouden is voor de ver koop in erotikawinkels. Het zelfde doosje, hetzelfde merk, slechts de gebruiksaanwijzing verschilt. Hier is het bestemd voor het verdrijven van vrese lijke pijn. Pijn en stijfheid in de nek, stramheid in de enkels. Vergiftig uw lichaam niet met pillen en poeders, verdrijf het kwade met de heilbrengende trillingen van dit vernuftig ap paraat... En de beurzen vliegen open. Net als bij de vrouwen met de glim- en polijstmidde- len. Net als bij de kwieke kna pen in hun scherp gesneden pakken en hun waterval van woorden. Ze laten u geloven dat het einde van uw klosetpot in het verschiet ligt als er nog langer getalmd wordt met het aanwenden van hun roestver- drijvers, kalkoplossers en voor de ruimtevaart ontwikkelde waterverzachters. Tien passen verder weet u zeker dat uw af voerpijpen langzaam bezig zijn lot stof te vergaan. Dat er in het riool een strijd gaande is tussen bacteriën waartegen niets is opgewassen. Maar te treuren behoeft u op de Ant werpse markt niet. Er wordt onrust gezaaid, maar ook hoop gebracht. In potten en tubes. Kosten twee frank. En wie de baat niet heeft ge vonden die hem beloofd werd? Die mag naar voren treden. Maar niemand verzet een stap. Want voor twee frank laat geen Belg zich kennen. Iedereen heeft het er goed, iedereen lacht en is tevreden. Behalve de kippen. Door hon derd handen worden ze betast en beknepen, opgepakt en terug gezet als hun korpulentie te genvalt. Kippen worden er ver pakt als hemden. In kranten zakken en dozen. Hun laatste gang. De gang naar de pan. Wat ze aan luxe te kort kwa men tijdens hun laatste vervoer wordt hun rijkelijk vergoed op de braadslede. Ieder het zijne. In België geldt dat ook nog voor de kippen en de konijnen. En als u linnen te kort komt om uw tranen te drogen dan is daar altijd nog de zakdoeken koopman. De vleesgeworden woordenwaterval. En nog één doet-ie erbij en nog één en nog één. Een pak zakdoeken voor zeven frank. Duizenden pakken per dag. En als u na uren slenteren wordt bekropen door een op dringerige trek, wees dan niet koppig, maar geef er aan toe. Schiet eens een eethuis binnen. Schuif eens aan tafel. Ach nee, laat ons niet zeggen wat u moet kiezen. Kies wat voor uw kie zen komt. Patat met mosselen met brood met boter? Altijd goed. Een verrukkelijke pan vol lichtverteerbaarheid. En dan het bier van de buren. Schuimende blondheid, warm bloedige volheid. Wat een zon- T

Allerhande | 1973 | | pagina 4