Unieke AH-weekends naar de lichtstad Droomplekjes bij de vleet Uiterste verkoopdatum Lijst met artikelen met verse data llilftl "golden wonder Containers •fe Slaapmuts Pauweveer Fijnste plekjes Vier dagen •fe Droomstad Vakmanschap is Meesterschap •fe Exclusief vers bier ^Maaltijden JANUARI ALLERHANDE 3 VOOR PRETPRUS NAAR PARIJS JN het novemher-rium- mer van AllerHande schreven wij over de Alle Hens actie, die tot doel heeft, het huishoudelijk afval voor te sorteren tot hehoud van kostbare grondstoffen, zoals papier, glas, metalen etc., ter wil le van de reddende kring loopeconomie. De organisatoren van de Alle Hens actie beschik ken thans over een aantal depots, waar men papier, glas- en metaalafval kan deponeren. De depots zijn te vinden in de navolgende plaatsen: Amersfoort, Mevr. Pelt, v. Marnixlaan 39 Arnhem, Wereldwinkel, Zwanenstraat 24 Baarn, Mej. Ter Meulen, Roosterhoek Baarn, Alle Hens, Juliana- laan 5 Bussuni, Huizerweg 41; Vliet- laan 12; Parklaan 16; Floralaan 2; Regentesselaan 17; Lange Heul 181; Ceintuurbaan 211; Randweg 161; A. Dekenlaan 199; Lothariuslaan 70 'a Ja- coblaan 12; C. Huygenslaan 30 v. Ostadelaan 38; L. Majoorlaan 43; Gooilandseweg 8; Melk- straat 10 "Bantam"; Bollelaan 10; J. Bellamylaan 30 Driebergen, Mevr. Van Hoo- genhuijzen, Arnhemse Boven- weg 9 Eemnes, School DE WEG WIJZER, Ploeglaan 2 Den Haag, Mevr. Brongers, Ridderspoorweg 210 Den Haag, Gall Gall, Val- kenbosplein 7 Hilversum, Rusthuis „Marie Boddaert", Bergweg 16; Mevr. Hom, Oude Loosdrechtseweg 4; Mevr. de Slegte, Gjjsbert van Amstelstraat 198; Huizen (N.H.), Hoogedoom winkelcentrum Kostmans; Mevr. Van Heide, Akkerweg IJmuiden, Wereldwinkel Laren (N.H.), Mevr. Karsten, Groene Weegje 1 Leidschendam. Mevr. Schats, Joh. Willem Frisolaan 547; Ba sisschool, Mej. A. v. Velthuy- sen, Pr. Bernhardlaan 13; Fa. de Bruin, Burg. Zweenslaan hoek Burg. Keijserlaan Nijkerk, Heer Steenaart, Ahornlaan 1 Utrecht, Troosterhof 17. Venlo, Mevr. Witmond, De ken van Oppensingel 17 Voorschoten, Slijterij Vliet- zicht, Vermeerplantsoen 6 Naast deze punten zijn containers geplaatst bij de volgende AH Super- marts: Amstelveen Haarlem op diverse pun ten in de stad Heemskerk Den Helder, Julianaplein; Marsdiepstraat Leiden, Bevrijdingsplein; Kooilaan Rijswijk, In den Bogaard Voorschoten Wassenaar Besprekingen worden ge voerd om containers te plaatsen bij Alblasserdam Capelle a d IJssel Delft, Laan van Altena; Mar- tinus Nijhofflaan Dordrecht, Admiraalsplein 's-Gravenhage, de Stede; Ma- riahoeve; Lorentzplein; de Sav. Lohmanplein Ridderkerk Rotterdam, Keizerswaard; Hoogvliet; Nw. Binnenweg; Marinus Bolkplein; Slinge 191 en 690; Streksingel; Hesse- plaats; Rozenburg Vlaardingen, De Loper; Dr. Wiardi Beckmansingel Voorburg Waddinxveen Zoetermeer A LS u toch mocht snakken naar een waterdichte uitvlucht in een lange, grijze, vaderlandse winter dan heeft Albert Heijn-reizen voor u de geknipte ontsnappingsclausule met vliegende start klaar liggen. Wat denkt u van een vorstelijk weekend grasduinen in Parijs? Snuifje Seine, croissant uit het knuistje, glaasje heffen en een mondje knoflook (als u tenminste de authentieke lucht wilt krijgen van een echt Frans uitje). En verder? Wat rondslenteren in de stad, die nog steeds het mekka is voor fijnproevers en smaakmakers. Vervolg van pag. 1 De verkregen datum is steeds aan de voor de konsument vei lige kant, d.w.z. dat als die da tum voorbij is het ptrodukt echt nog wel enige dagen houdbaar is. Om in het geheel één lijn te brengen, verdwijnt de zgn vers tot-datum en komt er op de verpakking een uiterste ver koopdatum te staan. Tevens wordt daarbij aangegeven hoe lang het produkt nog in opti male staat blijft na het ver strijken van die datum. Bij goede behandeling uiteraard, maar AH vertrouwt erop dat de huisvrouw weet dat b.v. vleeswaren niet bij de kachel bewaard kunnen blijven. Van de zijde van huisvrou wen komen, niet dagelijks, maar toch wel geregeld sug gesties binnen om een bepaald produkt van een datum te voorzien. Vorig jaar vermeldde AH voor het eerst een datum op boterstaven en kerststaven, binnenkort volgen o.a. toost en kaas. Of de huisvrouwen kopen op datum? De ervaring leert dat sommigen hem zien, anderen vertrouwen erop. En dat laatste Is juist waarnaar gestreefd wordt: de klant moet in blinde lings vertrouwen de artikelen pakken. AH pretendeert niet de enige te zijn die werkt met uiterste verkoopdata, er zijn er geluk kig veel meer. AH is wel zo onbescheiden te stellen dat zij al veel gedaan heeft en kan verzekeren dat er nog meer zal gebeuren. Omdat het noodzake lijk wordt gevonden voor de klant en voor het bedrijf. En dat geldt zowel voor de eigen merkartikelen als voor de produkten die van derden wor den betrokken. Overigens kan Wat is verder bij de prijs in begrepen? De luchthavenbelas ting en de bekende, uitgebreide Albert Heijn-verzekering (reis- ongevallen en bagage). Mocht u overigens de slaap in Parijs niet kunnen vatten (Advertentie) In Parijs hoeft niks, mag al les en ook u, als bevoorrechte weekend-gast, kan er alle kan ten uit. U vindt er ijzensterke en daarom terecht wereldbe roemde monumenten; de beste musea en de mooiste kerken staan voor u open, de wonder lijkste eethuisjes noden u aan tafel, de beste shows staan avond aan avond op scherp om u op topamusement te tracte- ren. Ooit de benen van Zizi Jean- maire in het echt gezien? Even een AH-weekend naar Parijs boeken en u kunt haar fascine rende heffing ineens van nabij meemaken. Of toch maar liever de Folies Bergères om een pau weveer Weg te blazen? Ook dat kan soepel geregeld wor den. Voor een tweedaagse trip naar Parijs betaalt u bij Albert Heijn vanaf 169 gulden. En voor dat bedrag krijgt u het volgende: Een comfortabele heen- en terugvlucht per modem lijntoe- stel van K.L.M. of Air-France. Lijndienstcomfort dus voor charterprijzen. Beter kan het niet. En eenmaal ter plaatse vindt u uw bed gespreid in ééri van de goede middenklasse-hotels Londres New York of Anglo Americain, waar u verblijft op basis van logies met ontbijt in een 2-persoons kamer zonder bad. Deze hotels liggen vrijwel naast elkaar en vlakbij het be kende Gare Saint Lazare. Dat wil dus zeggen, dat de fijnste plekjes van Parijs pal achter uw deurmat ligsren. U zit en ligt dus loge. (Wilt u in deze hotels overigens ook in uw kamer nattigheid voelen, dan kunt u voor tien gulden meer een kamer met bad boeken). Voor een één-persoons kamer zonder bad bedraagt de prijs 175 gulden, met bad 189 gulden. Kunt u er twee dagen tus senuit dan vertrekt u op zater dag uit Nederland en komt u op zondag terug. Wat de ver trektijden betreft kunt u ook nog kiezen: 's morgens 9.10 uur of 's middags om één uur. De terugreis op zondag kunt u be ginnen om drie uur 's middags, of vijf over zeven en vijf voor negen 's avonds. Vindt u twee dagen te weinig om de sfeer van Parijs te proe ven, dan ligt er voor u nog een vier-daags arrangement klaar. U vertrekt dan op donderdag (weer keuze uit het toestel van 9 uur 's morgens of één uur 's middags) en u keert op zondag terug (op één van de tijden, die ook voor de twee-daagse trips gelden). Voor deze king-size-onder- breking van de dagelijkse sleur betaalt u 215 gulden voor een 2-persoons kamer zonder en 230 met bad. Dit per persoon. Voor een 1-persoons-kamer worden deze prijzen respectievelijk 220 en 270 gulden. lang niet ieder produkt geda teerd worden, er zijn namelijk ook wettelijke regelen die dat verbieden, met name op het ge bied van zuivelprodukten. Op roomboter bij voorbeeld had AH een datum, maar die moest eraf vanwege een EEG- bepaling. Warrig is het met de eieren-extra, die volgens een EEG-norm voorzien moeten zijn van de datum waarop zij verpakt zijn en dan gedurende zeven dagen verkocht mogen worden. Geen wonder dat me nige huisvrouw denkt dat AH's eieren oud zijn, terwijl het te gendeel het geval is. Het niet opvolgen van de EEG-regel zou echter beteke nen, dat AH geen extra-eieren (een kwaliteitsaanduiding) mag verkopen en dat is nu net de kwaliteit die het bedrijf wil. In de eerste helft van dit jaar komt er een regel die AH zonder meer toejuicht. Een uiterste verkoopdatum op melk en melkprodukten. Alweer een stap in de goede richting, want hoe meer produkten worden gedateerd hoe beter voor de huisvrouw, die overigens ook op ander front voordeel van de datum kan hebben. Voorbeeld: vacuüm ver pakte nootjes blijven erg lang vers, maar zyn door de verpak king vrij duur. AH nu beeft op zijn gewoon verpakte nootjes een datum gezet, die pakjes zijn goedkoper en de huisvrouw weet afgaande op de datum toch hoelang ze ze kan bewaren. Parijs: een stad om hard op van te dromen en er vervolgens reddeloos op verliefd te worden. Albert Heijn geeft u nu die kans: elk weekend van- beugelfles 66 cent, pijpje 50 cent, want alle waar is naar zijn geld. En dan nog zijn de Parijse uitvluchten niet uitgeput bij Albert Heijn. Er is ook nog het uitstekende 3 sterren-hotel Frangois. op de Boulevard Mont Martre (hartje stad dus), waar men uitsluitend kamers met bad/douche en eigen toilet heeft. Voor dit privé-gerief be taalt u voor een twee-persoons kamer gedurende twee dagen 185 gulden, voor een vier-daags arrangement 250 gulden per persoon. Voor een één-persoons kamer komen deze prijzen op 195 gulden en 285 gulden. zonder Hollandse dubbelgebei- de slaapmuts: koop hem dan Voor êen luttel bedrag in de taxfree-winkel op Schiphol. U zult zich echt niet geflest voe len, want daarnaast mag u nog eens gratis 20 kilo bagage mee nemen. Wat u zelf moet betalen is het vervoer van de vliegvelden Le Bourget (K.L.M.) of Orly (als u per Air-France reist). Een tip vooraf van de Albert Heijn-experts: de bus vanaf beide luchthavens naar de stad Aerogare kost u 6 franken per persoon (vier gulden). Bent u met zijn tweeën, dan is het vanaf Le Bourget even duur (of goedkoop) om een taxi rechtstreeks naar uw hotel te nemen. Vanaf Orly, dat verder ligt, merkt u het voordeel pas, als u tenminste met zijn drieën reist. af 4 januari tot 31 maart. Au revoir bij Marianne, zullen we maar zeggen. Vraagt de weekendfolder Parijs en Londen bij Al- bert Heijn Reizen, Postbus 500, Zaandam. (Advertentie) Hieronder een lijst met ar tikelen die reeds voorzien zijn van een vers-tot-datum of uiterste verkoopdatum: VERS-TOT-DATUM AH gepelde en gezouten pin da's AH Israël pinda's in dop 250 gram AH Sjanghai nuts 200 gram AH paprika pinda's 200 gram AH Candy nuts 200 gram AH gezouten mixed nuts 150 gram AH gezouten cashewnoten 150 gram AH borrelgarnituur 125 gram AH Cakemix Onitos (gebakken uitjes) Olvarit baby- en kleutervoe ding Bebirix AH roggebrood, donker vol koren, groot en klein pak AH beschuit alle ontbijtkoek (AH der den) AH chips zout paprika AH minifriet zout paprika Eubisfa Cornuco's Eubisfa Cornuts Golden Wonder Kroepoek (naturel en bami) Alle AH koekjes stuksarti kelen (m.u.v. biscuits, kokos banket en speculaas) Alle andere merken koekjes derden (m.u.v. Nobo Nougat oublies, Parein Couque Bas- togne, bokkepootjes) Alle voorverpakte banket Wever stroopwafels Punselie wafels Marina taartbodems Vacuum gesneden kaas Borrelkaas Duitse Emmentaler stukken en plakken Vacuum verpakte vleeswaren en stuksartikelen Haring, rolmops, braadharing Convenience kip ambachtelijk gebrouwen, met een eigen karakter en een bijzondere smaak en frisheid, bereikt door een volkomen natuurlijk brouw en rijpingsproces, dat bijna vier maanden duurt. UITERSTE VERKOOPDA TUM AH Queen margarine AH Camembert AH Brie Boursing 75 en 150 gram Zingg Fondue 400 en 800 gram AH koffiemelk 1/1 ltr. AH koffiemelk '/z ltr. AH halfvolle koffiemelk fz ltr. AH magere chocolademelk 1/1 ltr. Melfri chocolademelk Domomelk gesteriliseerd Minimel gesteriliseerd Domo vla's gesteriliseerd Alle verse melk en verse melkprodukten Mona dessert produkten Jolly yoghurt dessert produk ten VERPAKKINGSDATUM Op vers vlees, geleverd door Albert Hejjn's Centrale Sla gerijen. En wat de maaltijden betreft: het is een overbekende zaak, dat Parijs voor de lekkerbek eten en drinken is. U vindt vlakbij uw hotel of na. een avontuurlijke zwerftocht door één van de schilderachtige wij ken beslist dat verrukkelijke eethuisje, waar u uw zorgen kunt laten varen in de heerlijke uiensoep. Voor een krats kunt u echter ook een hamburger uit het handje nuttigen of een negen gangen-maaltijd laten aanruk ken voor een courante lap van honderd.

Allerhande | 1973 | | pagina 3