BOEKINGEN overtreffen STOUTSTE Vliegende start AH-vakantie-programma Kenia-reizen voor ongekende prijzen Reizigers weten nu waar ze aan toe zijn Zestien verrukkelijke dagen in Afrika Van goudzoeker tot moderne jonge vrouw Nassi Goreng blokje? Oplossing kerstpuzzel vers bier Vakmanschap is Meesterschap vers bier Vakmanschap is Meesterschap Listige tactiekvan mevrouw D. Paternotte Lekker, lekker van Verstegen! JANUARI ALLERHANDE 2 KENIA: land boorde vol zoete vakantie-belof tes. Handwarm paradijs achter de Evenaar. Met een overweldigende na tuur, bij de wilde beesten af. Met rust, ruimte en ro mantische stranden, waar u binnenkort de lucratieve voetsporen van succesfil mer Bert Haanstra kunt drukken, als u nu besluit om met Albert Hejjn een Afrika-reis te maken. Op 8 november 1972 ver trokken de eerste globetrotters naar de zon en de zee van stilte in Kenia. Ze zijn terug gekeerd met een schat aan er varingen. Met razend enthou siaste verhalen over het avontuur van hun leven. En dat voor een prijs, die tot nog toe onbestaanbaar was in de aanbiedingen van Afrika-reis- specialisten. Geïnspireerd door deze re acties heeft AH-Vakantierei zen het aantal mogelijkheden voor een Kenia-reis nog voor dit jaar aanzienlijk uitgebreid. Na een inventarisatie ter plaatse kwamen de volgende reizen alsnog uit de vakantie bus van AH 2) Dan is er een zestien- heeft voor u een passend ant- daagse rieleks-reis met ver- woord klaar. Er is een exo- blijf aan het palmenstrand tisch restaurant in de open van Diani ten zuiden van lucht, er is een eigen vliegveld, Mombassa. Als gast van het een eindelozebar, er zijn vol- Trade-Winds-hotel heeft u de warme Indische oceaan als onmiddellijke overbuurman. Geruststellend idee is ver der, dat een koraalrif ter plaatse de natuurlijke barrière vormt voor de talrijke roofvis sen verderop in zee. U heeft in Diani dan ook het zee-rijk al leen. op mogelijkheden voor excur sies naar Mombassa, naar di verse natuurgebieden en naar het hoogst interessante natio nale zee-museum. Een uitje, dat in feite exclu sief is voorbehouden aan de rijken der aarde, we geven het grif toe. Maar AH waagt het Palmen 1) Liefhebbers van een „eigen initiatief" vakantie in zonnig Kenia komen volledig aan hun trekken tijdens een zestiendaagse reis met ver blijf in hotel Boulevard in Nairobi, de hpofdstad van Kenia. Dit op basis van logies en ontbijt. Uw ka mer heeft bad en toilet. Het hotel grenst aan een verruk kelijk park, heeft een zwem bad, een welvoorziene bar en een cafetaria. De wildgebieden liggen pal in de buurt. De exotische eetgelegenhe- den trouwens ook. Albert Heijn biedt u deze rieleks-va- kantie met talloze excursie mogelijkheden aan voor de prijs van 1495 gulden. Voor professionele en ama- er t°ch maar op en biedt u - - een zestiendaagse reis naar deze exclusieve vakantiebe stemming aan voor 1995 gul den. En dat ook nog inclusief een luxe champagne-party en enkele barbecue-maaltijden. Arts-service Als onbetaalbare en daarom gratis service zorgt Albert Heijn, dat u tijdens uw ver blijf in Kenia lid wordt van de Flying Doctors' Society of Africa". Mocht u onverhoopt iets overkomen tijdens uw va kantie en bent u op dat mo ment toevallig ver van hotel en stad, dan komt de dokter toch bij uw bed in het oer woud. De arts vliegt naar u toe, waar u ook bent en zorgt voor optimale medische bege leiding. Als u deze service zelf zou moeten betalen, moest u honderden guldens neertellen. Tussen haakjes: alle lodges, die AH in zijn Kenia-pro- gramma heeft, beschikken over een eigen vliegveldje. Heeft u interesse voor één van deze drie superbe Kenia- reizen (of voor de Afrika-safa- ri uit het AH-reisboek 1973. Een reis met het allure van (Advertentie) ambachtelijk gebrouwen, met een eigen karakter en een bijzondere smaak en frisheid, bereikt door een volkomen natuurlijk brouw en rijpingsproces, dat bijna vier maanden duurt. teur-diepzeeduikers is de on derwaterflora en -fauna in dit deel van de oceaan een sprookje. In dit uitgelezen ho tel zijn voor u 2-persoons ka mers met ligbad en douche gereserveerd. Er is voorts een zoetwater zwembad en een exotische tuin vol luie stoelen. De hotel bar dankt zijn faam aan de sfeer en de oeverloze voorra den drankjes uit alle wind streken. Vanuit uw hotel kunt u excursies maken naar o.a. Mombassa: één van de schil derachtigste en meest foto genieke havensteden van Afrika. De prijs voor dit su perbe reisgenot: 1650 gulden. Voor zestien dagen. Albert Heijn kan (en wil) er ook niet meer van maken. 3) Dan de derde mogelijk heid. Een reis voor internatio nale fijnproevers. Met een verblijf van twee weken in de zeer verfijnde, luxueuze Mna- rani-club, die paradijselijk is gesitueerd aan Kenia's mooiste kuststreek. Voor u heeft Albert Heijn hier ruime, twee-persoons ka mers met bad en douche ach ter de hand. En voor de rest een expeditie, gekoppeld aan kunt u in deze club alle kan- een zonnige strand vakantie, ten uit: duiken, waterskiën, Prijs 1800 gulden), vul dan snel zeilen, diepzeevissen, vogelstu- onderstaande bon in en stuur die, tochten maken in een boot hem naar postbus 500 in met glazen bodem door de ko- Zaandam. Zet op dé enveloppe ralen, spelevaren in de.Kilifi- Albert Heijn Réizen Kenia, U- kreek. krijgt dan per omgaande uit- U kunt het zo gek niet be- gebreide informaties over deze denken of de Mnarani-club reizen. kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkt ^LBERT Heijn Vakantiereizen lieeft voor liet kers verse seizoen 1973 nu reeds een vliegende start gekregen dankzij talloze boekingen van supersnel reagerende reizigers in spé. Onder ben zijn er velen, die vorig jaar reeds bun vakantie-dromen bij Albert Heijn verzilverd hebben en ook ditmaal dezelfde veilige voorrangsweg naar bun tijdelijke vrije-tijdsstek fereren. pre- beugelfles 66 cent, pijpje 50 cent, want alle waar is naar zijn geld. Deze keer was het AH-va- kantieboek voor een uitgelezen uitvlucht nauwelijks van de persen gerold, toen de reisin- formatrices in de AH-super- marts en in het Zaanse ze nuwcentrum van AH-Vakan- tiereïzen al overstelpt werden met enthousiaste reacties. ..Een beter begin van ons ambitieus zomerprogramma hadden we ons moeilijk kunnen wensen", kan de general-ma nager van AH-Vakantiereizen, C. Pieters dan ook nu reeds con cluderen, „wij zijn na onze en tree in de turbulente reiswe reld, vorig jaar, nu aan ons tweede seizoen begonnen met een nog gevarieerder, nog uit gekiender programma. Daarin hebben naast enkele „toppers van toen" ook vele nieuwe be stemmingen en reismogelijkhe den een plaats gekregen. Er is meteen enthousiast ge reageerd op onze plannen en de boekingen, die nu rèeds bij ons binnen zijn, overtreffen onze stoutste verwachtingen. Uiter aard zijn de bekende Spaanse strand-oases ook bij ons koplo pers van het eerste uur. Wie dan ook in Benidorm, aan de Costa del Sol of op Mal- lorca nog een veilige, handwar me loge-plaats wil claimen, moet er snel bij zijn. De meeste vakantie-vluchten in het hoog seizoen zijn namelijk nu reeds nagenoeg volgeboekt." Gardameer Als een andere onverbidde lijke vakantie-hit noemt mana ger Pieters het Garda-meer en de Italiaanse bloemen-rivièra. „Ook deze bestemmingen zijn (Advertentie) ambachtelijk gebrouwen, met een eigen karakter en een bijzondere smaak en frisheid, bereikt door een volkomen natuurlijk brouw en rijpingsproces, dat bijna vier maanden duurt. beugelfles 66 cent, pijpje 50 cent, want alle waar is naar zijn geld. MEVROUW D. Paternot te uit Amstelveen wil achteraf best bekennen, dat ze haar Kenia-reis in feite te danken heeft gehad aan een kundig opgebouwde list. De buit is nu toch im mers binnen. Die zestien verrukkelijke dagen in Afri ka kan niemand haar meer afnemen. ,Mens, wat een ervaring is dat geweest", zegt ze met nauwelijks on derdrukt heimwee, „ik ben vaak op reis geweest. Ik behoor nu eenmaal tot het ongeduldige type, dat na een paar maanden vlijtig huishouden graag weer eens over de grens wipt. Maar zoiets heb ik nog nooit meegemaakt. AI die herinne ringen spoken nog door mijn hoofd; ik droom elke nacht van kuddes buffels en van apen, die me een knipoog geven en me dan een enorme oplawaai in mijn zij verkopen. Ik heb 's avonds mijn ogen nog niet dicht, of ik loop weer door de bush bush en zie de olifanten op me afwaggelen. Dat zijn dingen, die je nooit meer ver geet. Als je eenmaal in de lodge bent geweest en bij het vallen van de avond de luipaarden en gazelles naar de drinkplaats hebt zien sluipen, denk je: „wat doe ik hier eigenlijk in Amstelveen?". Je zit opeens weer in dat geciviliseerde we reldje met de bakker aan de deur en de slager, die je de bestellingen telefonisch door geeft. Allemaal keurig geregeld, maar het avontuur is wel goed zoek. In de lodges zag je heel wat meer. Torren Ik lig nu in bed en ik mis zelfs de torren. In de lodge zag je er elke nacht een heel regi ment. Vooral, als het net gere gend had. De eerste keer denk je: hè bah, een tor". Bij de volgende haal je je schouders op en zeg je tegen jezelf: „Iaat maar zitten". En na een dag heb je er volledig vrede mee, dat je je hutje moet delen met wat los kruipend ge dierte. Leven en laten leven is een deugd, die je je in Afrika heel snel eigen maakt". Vluchtweg Mevrouw D. Paternotte heeft er overigens een gewoonte van gemaakt om elk jaar rond sep tember, oktober een vrolijke vluchtweg yit Amstelveen uit te stippelen. Haar man is een verwoede jager en brengt tij dens de herfst zoveel schot in zijn leven, dat hij in die perio- de met veel meer verve en vuur spreekt over patrijzen en hazen dan over de zegeningen van een gezinsleven. Zijn vrouw heeft daaruit de logische conclusie getrokken, dat ze tijdens zijn telkens te rugkerend jachtig leven zonder enig bezwaar haar eigen reis lust kan bevredigen. Rondreis Met een vriendin is ze de laatste jaren steeds naar Spaanse vakantie-stekken ge trokken, maar dit jaar wilden ze beiden niet alleen de kanen uit hun vrije tijd braden, maar ook wat doen, wat zien, aan het avontuur ruiken. „We dachten eerst aan een rondreisje door Marokko, maar net in die tijd deed ik bood schappen bij Albert Heijn in Hilversum en daar ontdekte ik, dat je al een safari naar Kenia kon maken voor 1800 gulden. Een bedrag, dat je tussen de soep en de runderlap niet even aan je man doorgeeft, dat geef ik toe. Maar in vergelijking met an dere aanbiedingen van Afrika- reizen was het toch een schijntje. Ik heb de prijzen la ter terdege vergeleken en «daar bij heb ik gemerkt, dat Albert Heijn soms wel zo'n duizend gulden lager zat met zijn Ke- nia-aanbod. Mexico Ik heb het daarna mooi opge bouwd. Ik heb eerst tegen mijn man gezegd, dat we wel wat voelden voor Mexico. Ik dacht: „Dat is ook een lekker eind weg en dan zakken we vandaar wel af naar Kenia. Een kwestie van tijd en tactiek. Toen ik eenmaal zei dat we naar Kenia wilden, zei hij al leen: „Hoe denkt Ben erover?". „Oh", zei ik, „die vindt het een geweldig idee, als jij eerst maar „ja" zegt." Zachtjes door drukken, noem je dat. Toen ik daarna de prijs noemde, riep hij gelijk: „Voor dat geld zou ik altijd gaan". Grandioos Ze heeft achteraf geen secon de spijt gehad van haar ge plande doordouwen: „Ik heb de reis van mijn leven gehad. Ik heb de meest grandioze dingen gezien, rondgezworven op de markten van Mombassa en Nairobi, de bush bush in ge weest en de tropennachten doorgebracht in romantische lodges. Ik ben nu eenmaal een doe mens. Ik houd er niet van om veertien dagen op mijn dooie rug te liggen. En alleen daarom was deze reis al voor mij ge knipt. Ik begrijp overigens nog steeds niet, hoe Albert Heijn een dergelijk aanbod kan doen voor zo'n zachte prijs. Maar dat is gelukkig hun zaak. in het hoogseizoen van 1973 zo goed als uitverkocht. Datzelfde geldt voor het vertrouwde Zeil am Ziller in Oostenrijk en voor de unieke bungalowreizen naar Noorwegen. Het moment van „neen" verkopen is voor deze vakanties nu al gekomen. Trekkers van jewelste zijn dit jaar ook de kant-en-klare camping- en caravan-vakanties in Zwitserland en Italië. „Het feit", aldus manager Pieters, „dat men tijdens deze vakanties elke dag een voor treffelijke warme maaltijd krijgt, werkt als een magneet op de huisvrouw. Ze wil best volmondig „ja" zeggen tegen het avontuur van een camping, maar terecht wil ze in haar eigen schaarse vrije tijd ook wel eens van de kook raken. Tot nog toe had ze de handen vol aan de volle maaltijd, maar nu kan ze met de rest van de familie in heerlijk nietsdoen wachten op het avondeten. Het uitgekookte troef je blijkt in de praktijk een extra stimulans te zijn voor Nederlandse vakan- tie-gangers." In de bus geblazen Onomstotelijk is ook komen vast te staan, dat naast de vliegvakantie ook de tochten per touringcar nog vele fervente aanhangers teilen. De bus is niet dood, maar springlevend. Ma nager Pieters: „Voor een aantal data in het hoogseizoen zijn de touringcar-reizen, naar frank rijk, Italië en- Scandinavië nu al volgeboekt. Het is voor ons een nieuw bewijs, dat een kwalitatief ge waarborgde rondreis per mo derne, touringcar bij velen nog altijd de voorkeur geniet. Het zijn vooral de „zieners", de mensen, die zonder haast een land goed willen leren kennen, die een bus-reis prefereren. Wij van onze kant blijven er voor zorgen, dat hun wensen bij ons „in de bus komen." len. Ik ben ook tijdens een wandeling ingesloten door een troep wilde apen, die me van alle kanten begonnen te sarren. Mensje pesten, noemen ze dat daar. Aan je haren trekken en voor je voeten spuwen. Met steentjes gooien heb ik ze ein delijk weggekregen." Ze heeft veel gezien, veel ge daan, ongelooflijk genoten, „Als ik het nog eens over mag doen", vertrouwt ze me nu in haar Amstelveense bungalow toe, „dan zou ik die week strandvakantie sterk inkorten en langer op safari gaan. Beeldschoon De stranden in Kenia zijn beeldschoon, de hotels zijn goed, maar daarvoor ga je toch niet naar Afrika. Dan kun je voor hetzelfde geld naar Zand- voort tuffen. Ik heb onderweg nog even geïnformeerd naar de mogelijkheden voor jagers en ik ben nu zover, dat mijn man er alles voor voelt om het reisje het volgende jaar nog eens dunnètjes over te doen." En weer met Albert Heijn? Ze zou het wel denken: ,.Na zo'n machtige ervaring voel ik niet de behoefte om opeens te veranderen van reisorganisatie. Ik wist het trouwens al van te voren. Albert Heijn kan zich niet permitteren om een reis aan te bieden, die het niet he lemaal is. Ze willen toch ook, dat ik hun bruine bonen blijf kopen en dat doe je niet. als je een nare reiservaring hebt ge had. Zo zit dat. Neen, van mij kunnen ze er wat van." Transtrek Een voltreffer blijkt ook het alternatieve en razend avon tuurlijke vakantieprogramma van Transtrek te zijn, dat in het AH-reisprogramma terecht een ereplaats heeft gekregen. Enkele reizen zijn zelfs nu reeds volgeboekt." „Ook in ons tweede seizoen", zegt manager Pieters resume rend, „handhaven wij onver kort onze hoge kwaliteitseisen. De variaties in het reispro gramma zijn groter dan vorig jaar, maar deze zijn beslist niet ten koste gegaan van de garan ties die wij, als groot gerenom meerd bedrijf, onze gasten van begin tot einde van hun reis durven en kunnen bieden. Wij verkopen geen dromen, maar werkelijkheid." Gelijk boekeu Wie dan ook in 1973 de boot, het vliegtuig of de bus in zijn vakantie niet wil missen, doet er goed aan om zich nu snel te laten informeren aan één van de reisbalies in 25 AH- Supermarts in Nederland of telefonisch onder nummer 02980 - 92070 of 92080. U hoort dan in elk geval meteen, of u in de komende zomermaanden op het zachte fluweel van een veilige, zon-zekere vakantie zit. ZIJ in grote ruiten en HIJ met een diplomatenbies langs de Levi's broek weekend- en vakantiekleding voor dit voorjaar. JjEVI STRAUSS was een jongeman uit de Beierse Alpen, die zijn geluk ging beproeven in de goudvel den van Californië. Hij reisde schrik niet per schip om Zuid-Amerika heen (we schrijven 1852) met als enige stoffelijke ze kerheid een paar rollen tentdoek in zijn bagage. In Californië kwant hij op het idee om van het doek broe ken te laten maken en die aan de gouddelvers te verkopen. Het werd een doorslaand suc ces, want dat was nu eindelijk de onverwoestbare kleding die men bij het zeer ruwe werk nodig had. Het markante detail liet ook niet lang op zich wachten. E^i van de goudgravers had de ge woonte zijn zakken vol te stop pen met stenen, die hij van goudspoortjes verdacht. Daartegen is geen kleding stuk bestand en de veelgeplaag de reparateur zette tenslotte de verwoeste naden vast met ko peren klinknagels. Toen Strauss die broek zag, nam hij heel enthousiast patent op de vinding van het onbekende kleermakerij e. Zo werd de spijkerbroek geboren. AAN een ijzersterk kle- dingstuk zonder pretenties bestaat overal ter wereld be hoefte. Het is uiterst bruikbaar voor iedere vrijetijdsbesteding auto wassen, haag snoeien, zolder verbouwen, keuken wit ten. sleutelen aan de brommer voor elke klus is dat ding geschikt. Het vorige jaar liep hij plot seling uit de hand en werd een modeartikel, of zeg maar liever een rage. Nu weet ieder, die met mode te maken heeft, dat al wat een rage wordt, ten dode is opgeschreven. Op een gege ven moment gaan modebewuste figuren denken: „ajasses, daar loopt iedereen mee, mij niet meer gezien." Dan is het ogenblik nabij, dat „men" zich er niet meer mee vertonen kan. Dat wordt, let wel, het einde van de spijker broek als modeartikel, niet als gebruikskleding. Er zullen nog altijd auto's gewassen, tuinen gespit, gangen geschilderd enz, enz. moeten worden, en wat denkt u. dat men daarbij het liefst zal dragen? Juist! TAe huidige directeuren van Levi Strauss sedert lang niet meer een persoon, doch een zaak en zelfs een begrip weten drommels goed hoe de mode functioneert. Ze hebben dan ook tijdig gezorgd een mo dieuze voorjaarscollectie samen te stellen, waarbij Miss Levi's de hoogste ogen gooit. Dat zijn dan niet alleen meer pantalons en jasjes, maar ook schattige truitjes, en alles in verschillende kleuiren. Er ko men nu trouwens ook alle mo gelijke dessins aan te pas strepen, ruitjes, fruit, poppen, parapluutjes, circusmotieven in het klein of in het groot. Dit alles is niet meer uitslui tend bestemd voor de aller jongsten in Amerika waren de blue jeans sedert lang de dracht van de college girl maar voor de vrouw tot pl.m. 35 jaar. Deze kleding is ook niet meer alleen ingesteld op lichamelijke arbeid vrije tijd sport, er zijn daarnaast nu geklede mo dellen, waarbij ecrukleurig fla nel gecombineerd wordt met pastelkleurige strepen en rui ten. Men kan ook ruiten en strepen samenvoegen, het coör dinatie-principe is zonder zo veel woorden in feite door de hele collectie aanwezig. Ook de heren-jeans komen in pasteltinten, vooral in corduroy is er een grote verscheidenheid van kleuren. Jeanette Teengs (Advertentie) Gazellen Ik heb in elk geval de giraf fen gezien en de struisvogels, de gazellen, de olifanten, de buffels met duizenden tegelijk, de nijlpaarden en de krokodil- H Ja, ik ben geïnteresseerd in uw Kenia-programma en wil graag meer informaties 1 1 over de volgende reis (reizen). Hokje(s) voor de gewenste reis zwart maken. j Zon-zee-vakantie in hotel Boulevard in Nairobi voor 1495 gulden. Rieleksreis in het Trade-Winds-Hotel- in Diani voor 1650 gulden. Luxe-reis naar de Mnarani-club aan Kenia's mooiste kust voor 1995 gulden. Safari-strandvakantie, zoals beschreven in het AH-Vakantiehoek 1973 voor 1800 I gulden. Uw Naam: i Adres: I Woonplaats: (Adresseer in open enveloppe als drukwerk aan Albert Heijn Vakantiereizen Kenia. Postbus 500 in Zaandam.) l iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin Ja, van Verstegen! Erg gemakkelijk. Met zo'n blokje maakt U in een wip Nassi Goreng. Vrdüg ernaar! Ook blokjes voor Bami Goreng, Macaroni enz. Velen hebben de oplos sing gevonden van de kerstpuzzel, ondanks het feit, dat er een foutje in zat. Gelukkig had dit geen konsekwenties voor het vinden van de wens, die luidde: Vrolijk Kerstfeest Gelukkig Nieuwjaar. Uit. de vele inzendingen wor den thans de winnaars ge kozen. Wij zullen ze In het februarinummer van Aller- Hande vermelden. Alsnog onze excuses voor het fout je in de puzzel.

Allerhande | 1973 | | pagina 2