fill Zomerreizen 1973 Vlieg met fill nciarde zomerzon Vrijheid, blijheid: met uw auto naar uw uakantiebe/temming Geheel verzorgde touringcar- rondreizen voor fijnproever/ Uw caravan /taat klaar Avontuurlijke jongerenreizen: ga op expeditie in £uropa, Azië of Afrika Telefonische informatie en boekingen bij Albert Aeijn Reizen, Zaandam: 02980-92070 of 92I80 (maandag t/m zoterdog van 9 tot 6 uur). ALLERHANDE - KERSTNUMMER 1972 Voor het tweede jaar: Albert Heijn Reizen. Het uitgebreide, zorgvuldig geselecteerde programma biedt een nog grotere keuze dan vorig jaar. Meer variatie In het nieuwe programma is de ervaring verwerkt van het afgelopen seizoen. Omdat niet iedereen dezelfde ideeën heeft over vakantie,hebben wij nog meer variatie aangebracht. Naast comfortabele bestemmingen zijn er nu ook sportieve reisdoelen, exclusieve campings met sta-caravans en avontuurlijke expedities voor jongeren door Europa, Azië en Afrika. Alles bij elkaar een programma met veel soorten reizen! Vakantiegarantie Zoals gezegd: in het programma 1973 is rekening gehouden met ervaringen opgedaan in het vorige seizoen, mede aan de hand van reacties en enquêtes. De nieuwe reisgids geeft u objectieve voorlichting. Hij is samengesteld door reis- experts,die zich ter plaatse-van alles op de hoogte hebben gesteld. De Albert Heijn Reizen hebben dan ook de unieke AH Vakantiegarantie. U leest er alles over in de' reisgids. Korting voor de kleintjes: extra vakantiebudget Speciale kindertarieven geven u extra vakantie-budget: o.a. bij de appartementen Don Alberto op Mallorca, waarover u in deze advertentie kunt lezen. Alles staat compleet in de AH Zomer- reizengids 1973 U vindt op deze bladzijde slechts een zeer bescheiden greep uit het uitgebreide programma, dat AH voor u samenstelde. Sla dus zeker de reisgids nog eens op, voor u uw definitieve vakantiekeuze maakt. U weet het: de AH Zomerreizengids 1973 met 64 pagina's eerlijke informatie over zorgvuldig geselecteerde vakantie bestemmingen meteen unieke vakantiegarantie. Een voorbeeld uit het uitgebreide programma vliegreizen: Appartementen Don Alberto in Arenal op Mallorca. Een gloednieuw appartementen gebouw speciaal gereserveerd voor de gasten van Albert Heijn Reizen, in El Arenal, aan de westkust van Mallorca, met ongetwijfeld één van de beste stranden van het eiland. El Arenal is als badplaats zeer in trek bij jonge gezinnen. Ze vinden hier een strand van 5 kilometer lengte en de bodem van de zee helt geleidelijk af. Dat is belangrijk en prettig voor kleine kinderen en niet-zwemmers. Langs het strand van Arenal loopt een brede boulevard, waar u tal van terrasjes en gezellige gelegenheden vindt. Ook 's a.vonds biedt deze badplaats veel vertier. De appartementen liggen niet meer dan 100 meter van de boulevard en het strand, in een niet al te drukke zijstraat,die op zee uitkomt. Het merendeel van de appartementen beschikt naast de woonkamer (waarin slaapgelegenheid voor 2 personen) over twee 2-persoons slaapkamers. Er is dus een totaal van 6 slaapplaatsen per appartement. Vanaf f 338,- per persoon voor een 6-persoons appartement. Bovendien is er een speciale aantrekkelijke korting voor de kleintjes. heen- en terugreis. Op de plaats van bestemming heeft Albert Heijn uw verblijf geregeld. Bijvoorbeeld: Appartementen 'Regina' in het Oostenrijkse Zeil am Ziller. Zeil am Ziller ligt in het Zillerdal, daar waar het 'wilde' Gerlosdal uitmondt, niet ver van het bekende Mayerhofen. Hier ligt het gebied van de Hohentauern, de Grossglockner, de groene bergalmen, natuurlijke zonneterrassen en vrolijke, fleurige bergdorpjes rondom. In Zeil am Ziller ligt het appartementen-chalet 'Regina', waar wij voor u reserveerden: een aantal 4- en 6-persoons appartementen, comfortabel en gezellig ingericht. Het chalet ligt maar 1 minuut lopen van het dorpscentrum, in alle rust.Vanaf f95,- per week huurt u al een appartement in Zeil am Ziller. 5-persoons caravan, inclusief warme maaltijden. Albert Heijn biedt u de keuze uit individuele reizen naar Spanje, Italië, Oostenrijk, Duitsland, Noorwegen en Zwitserland. U bent van niemand afhankelijk en bepaalt uw eigen tempo van Een voorbeeld van zo'n 15-daagse rondreis: Scandinavië. Op deze reis maakt u kennis met Denemarken, Noorwegen en Zweden. U krijgt zeer veel te zien, dat ligt voor de hand. In Oslo overnacht u drie maal, in Kopenhagen en Stockholm elk twee maal. Hierbij zijn ontbijt en diners ook verzorgd. U rijdt door allerlei landschappen... enfin, wij hoeven u niets aan te prijzen: zo'n reis spreekt voor zichzelf. De complete reis kost f 1025,- per persoon! Andere rondreizen per luxe touringcar kunt u maken in Engeland/Schotland, Frankrijk en Italië. Een vakantie voor de sportief ingestelde vakantieganger. Albert Heijn heeft uw caravan al klaargezet en gerieflijk ingericht. U rijdt rustig met uw auto naar de voor u gereserveerde caravan. Wij kozen een tweetal campings uit, die qua ligging en accommodatie uitmuntend zijn. Eén daarvan is Camping Valtenesi, nabij Padenghe aan het Gardameer in Italië. Een grote camping (opp. 40.000 m2) aan de mooie zuidwestkant van het Gardameer. Terrasvormige aanleg, u hebt overal uitzicht op het meer. Prachtige, lommerrijke omgeving, zeer verzorgd. De gasten hebben een eigen strand van 300 meter en eigen aanleg steigers. In het hoofdgebouw bevinden zich supermarkt, restaurant met Hollandse keuken en een bar met schuimend bier uit de tap. De sanitaire voorzieningen zullen zeker uw goedkeuring krijgen. Vanaf f 378,- per week huurt u een In elke reisgids wordt aan 'de jongeren' gedacht. Maar wie zijn die jongeren? Mensen tussen 18 en 35 jaar, om maar een grens te trekken? Goed, dan hebben wij op onze manier ook aan de jongeren gedacht. En wel, op een heel eenvoudige, maar misschien juist daardoor heel bijzondere wijze. Het is een feit,dat het moderne ch nazal toerisme niet veel heeft overgelaten het échte reizen in de zin van 'er op trekken'. Reizen waarbij luxe moet plaatsmaken voor romantiek en persoonlijke creativiteit. Reizen waarbij ie' gevraagd wordt van eigen vindingrijkheid, waarbij gevoel voor humor, liefde voor het ongewisse ên een mentaliteit van geven- en-nemen vanzelfsprekend zijn. Worden zulke reizen nog gemaakt? Ja, en ze vormen op reisgebied het opvallendste succes van de laatste vier, vijfjaar. Ze spreken namelijk tot de verbeelding, ze zetten aan tot eigen activiteit. Deze reizen worden georganiseerd door de Engelse Expeditie Organisatie 'Transtrek', die de zogenaamde Transtrekexpedities biedt naar bestemmingen in Europa (o.a. Griekenland, Turkije etc.) en Noord Afrika (Tunesië, Marokko, Algerije). Vanwaar de naam Transtrek? Er wordt mee bedoeld,dat uw reis het midden houdt tussen een vakantie en een expeditie. U maakt zwerftochten, ver van de normale, toeristische routes. Als Transtrekker bent u geen passagier, maar lid van een expeditiegroep. Dit betekent, dat iedereen onderweg meehelpt, ook met het op- en afladen van wagens, het kamp maken en het kamp opbreken. En het kan best wel eens gebeuren,dat de Landrover of de Minibus een duwtje nodig hebben! Exclusief Transtrek expedities voor de jeugd worden in Nederland exclusief door Albert Heijn Reizen gebracht. Onze reizen De keuze is overweldigend, zonder te overdrijven kunnen we zeggen, dat u werkelijk veel kanten uit kunt. Hier een kleine selectie Transtrek expedities: Marokko en de Sahara (3 weken) Expeditie naar Centraal- en Zuid- Marokko via het Hoge Atlasgebergte. Hier maakt u kennis met de echte woestijn nomaden. Deze trip vanaf f 420,-. Griekenland en Turkije (3 weken) Langs de zuidkust van Europa naar Athene en Istanboel via Oostenrijk, Joegoslavië en Bulgarije. Vanaf f 450,-. Turkijë, Griekenland, Italië (3 weken) Naar Belgrado, Sofia, Istanboel en Athene. Vervolgens een cruise over de Adriatische Zee naar Rome en Florence. Vanaf f 550,-.

Allerhande | 1972 | | pagina 9