TE KOOP: ZO GOED ALS NIEUWE KERSTGEZICHTEN FEESTKLEDING KERSTPUZZEL Dit zijn de prijzen: het betere Franse wijngebeuren Pag. 7 ALLERHANDE - KERSTNUMMER 1972 Dit zijn de dagen waarin de kos- metische industrie ons metz'n allen hoog wil verheffen boven het tobberige aardse gewoel. Wij gaan de lucht in met glittertjes in de wenkbrauwen-, met kapseltjes van vorstelijke allure ontstijgen wij de dagelijkse routine, met jurkjes die, in alle eenvoud, de Parijse haute couture-herkomst verraden, zweven wij voort boven kerstboom en kerstdiner op weg naar de wintersport, alwaar de romantiek nog voortleeft en de mooie vrouw krijgt waar zij recht op heeftaan dacht, complimenten en alles wat haar zolang werd onthouden te midden van zeurende kinderschaar, stofzuig-routine en geldzorgen. Met de kerstdagen in het nabije verschiet belooft de kosmetische industrie ons een nieuw gezicht, het gezicht dat wij reeds zolang wilden hebben. Zoekt u maar uit, bepaalt u uw keuze en de deposi- tair zal het u leveren, verpakt in flesjes en potjes. Meen niet dat wij doende zijn tekort te schieten in onze voor lichtende taak en onze onwetend heid trachten te camoufleren met vage spot. O nee, wij beseffen dat het hier om een ernstige zaak gaat. Lees er de uitvoerige tijdschrift artikelen maar op na: ellenlange beschrijvingen van wat er allemaal moet gebeuren alvorens men mooi aan het kerstdiner kan verschijnen. Dagen vantevoren dienen de kin deren in het kolenhok opgesloten te worden, de echtvriend krijgt brood mee vooreen week minstens en hij wordt verzocht voorlopig uit de buurt te blijven. En dan de badkamer in. Neem er de tijd voor. Lui liggen weken in het bad want wie heeft er nou geen bad, zo vlak voor de kerstdagen een maskertje hier en een lotionne tje daar. Heerlijk. Heerlijke lektuur ook, die, maar dan verliezen wij heel even de ernst uit het oog, ons doet denken aan de lezenswaar dige recepten voor het kerstdiner: het plaatje ziet er goed uit, maar het lijkt nooit en te nimmer op het resultaat dat wij opdienen. De kosmetische industrie beseft, dat wij af en toe moeite hebben met het aanmeten van het nieuwe kerstgezicht en de bijbehorende stemming. Revlon bijvoorbeeld zegt helder en klaar dit: 'Ondanks de vele ontwikkelingen in de kunst, de literatuur, de mode en de schoonheid, zijn er slechts weinig indrukwekkende veranderingen mogelijk in het uiterlijk van een vrouw.' Dat noemen wij nog eens begrip hebben voor de dagelijkse zorgjes die een ieder weieens kwel len. Zonder omwegen laat men ons van deskundige zijde weten, dat het een illusie is te menen dat met de hulp van welk kosmetisch produkt dan ook een nieuw gezicht te ma ken zou zijn. Dat is een hele zorg minder. Maar het mag geen reden zijn om het eigen hoofd, waarvan het gezicht ons zo onappetijtelijk uit de spiegel aanstaart, in de schoot te leggen. Niemand minder dan Charles Rev- son waarschuwt: 'Het mooiste van een vrouw, haar gezicht, moet wedijveren met de ontwikkelingen in de mode.' Nou, ga daar maar eens aanstaan. De heer Revson meent dat de ogen van ons Kerst gezicht de meeste aandacht ver dienen: hij vindt die ogen het meest opwindend. En hij wil dat de ogen zodanig opgemaakt worden dat het oog groter lijkt dan het is en dat het tevens, door 2 harmonië rende tinten oogschaduw te ge bruiken, 'zich opent als een bloem'. Daar kijkt de zoekster naar haar kerstgezicht 1972 zeer van op. Misschien dat de oprechte ver bijstering haar gezicht reeds de gewenste glans heeft verleend. Anders kan zij zich altijd nog wen den tot Max Factor die, in een vertwijfelde poging om het- on overzichtelijke overzichtelijk te ma ken, het kerstgezicht '72 in een plattegrondje heeft vastgelegd. Het is een tekening die door haar onbe holpenheid bepaald charmant voor de dag komt: sterretje op de boven lip, glimmer of g/osser rondom de ogen, een glanzende teint in de kleur van zonnige zandstranden. Heerlijk. Elizabeth Arden viert de kerstdagen met de Darling Look, de terugkeer van de tedere roses in verschillende nuances. Een gezicht met een natuurlijke niet overdrijven alstu blieft) fluweelachtige perzikhuid en boven het gezicht 'wazig haar dat in soepele golven valt'. Dit laatste kan met de kapper geregeld wordenin noodgevallen: een pruik. U moet, zegt Elizabeth, spelen met de kleuren en gebruik maken van de 'verfijnde toverkracht van de make up'Daar schiet u weinig mee op, maar dat komt omdat u te weinig met kleuren speelt en misschien ook niet genoeg tovert. Let echter op de ogen: maak ze mooier, maak ze groter, laat ze geprezen worden, laat ze wel- spreken, romantisch ook, raad selachtig desnoods. Het kan Eli zabeth eigenlijk niets schelen wat u met de kerstogen doet, zolang u er maar iets mee doet. Laat ze desnoods glanzen van innig wel behagen, omdat het gezin com pleet is, er niet al te veel vervelende dingen aan de hand zijn, het gebak in de oven gezellig geurt, de geld zorgen niet al te onoverkomelijk zijn. Laat ze om welke reden dan- ook glanzen en zie vervolgens in de spiegel dat glanzende ogen en een gemeende glimlach al een heel aanvaardbaar kerstgezicht op leveren. Nou ja, die rimpeltjes blijven. De jaren laten zich niet uitwissen. O nee, vraagt Harriet Hubbard Ayer verontwaardigd. En mijn Face Lift Base dan. 'Een complete schoonheidsbehandeling, inge bouwd in een gekleurde founda tion-crème, die de jaren uitwist'. Klinkt dat niet opwindend, zo vlak voor de feestdagen Dermatologen mogen beweren dat er aan de ouder wordende huid weinig valt te verjongen, maar Harriet weet het beter. De jaren worden uitge wist, weg ermee, de huid wordt verjongd en is zelfs transparant in kleuren naar keuze. Zo mogen we het horen. Enkele uurtjes zal de huid er waarschijn lijk inderdaad wat frisser, leven diger voor de dag komen en na het kerstdiner zien we wel weer. Maar dan zitten we nog wel met het kapsel dat ons werd aanbevolen door Alexandre, Harriet's kapper. Overdag kort haar, glad over het bolletje gestreken, zodat het hoofd een voetballetje gelijk is: 's avonds - aan het kerstdiner dus - mag het voetballetje opgedirkt worden met haarstukjes in de vorm van peren, bananen, mango's en andere fruit- soorten. Zes van die haarstukjes op één hoofd is toegestaan, zolang de compositie niet al teveel uit de kerstsfeer valt. Soms menen wij, bij het vernemen van de kosmetische informatie, dat ons gezonde verstand het enigszins af laat weten. Maar dan is er altijd wel weer een Huis dat het evenwicht herstelt met een nuchtere opmerking als deze van Revlon bij Nice 'n Natural - kleu ren voor jonge meisjes): 'Veel buitenlucht, verantwoorde voe ding en een behoorlijke nachtrust doen wonderen'En als u dèt nou maar goed beseft: Voor het kerst diner even een wandeling door de vrieskou en uw kerstgezicht is reeds voltooid. Maar nu gaan wij te ver: U staat immers in de keuken. Wij leven met u mee en hopen dat de kosmetische indu strie toch nog iets moois voor u doet. nou helemaal gek!" Kom, kom, u kookt toch zeker van te voren! Op de dag zelf hoeft u het diner enkel maar warm te maken en op te dienen. Natuurlijk doet u in de keuken uw huishoudduster over uw avondtoilet. Als u dat leuk vindt, mag u er voor mijn part een koksmuts bij opzetten ook. Ja, natuurlijk komt de lange rok onder uw duster uit. Dat doet uw daagse pantalon ook, en toch hebt u daar tien tegen een nog nooit op gemorst bij het koken. Alle hier afgebeelde toiletten be horen tot het zeer prijzige genre en dat schikt lang niet iedereen. Voor dat u nu overijld besluit om dan toch maar iets korts aan te trekken, moet u toch even bedenken, dat bij C A avondjaponnen van rond 100 gulden te koop zijn. U kunt ook bij een lingeriezaak aanlopen en kijken, wat ze daar voor vrije- tijdskleding hebben hangen. Ge woonlijk zijn daar ook lange jurken bij, die zich heel goed als feest- toilet laten dragen. Zo niet, probeer het dan nog eens ergens anders, er is vast iets voor u te vinden. Deze minder formele feestkleding heeft het voordeel, dat uw heer niet ver plicht is in smoking te verschijnen, Wedijveren met een miljonairs vrouw is echt niet nodig! Jeanette Teengs Om ons echt feestelijk te voelen, net even anders dan anders, moe ten we ons ook inderdaad feeste lijk kleden. Dat geldt voor concert en schouwburgbezoek en natuur lijk ook voor Kerstmis. U moet vooral niet denken, dat zoiets maar flauwe kul is. Door onze kleren dragen we niet alleen bij tot onze eigen stemming, maar ook tot die van anderen, tot de sfeer van het geheel. Daags of nonchalant ge kleed verschijnen in een feestelijke omgeving is zo bekeken een on beleefdheid tegenover de andere aanwezigen. Uitvoerende kunste naars - en nu bedoel ik geen pop sterren, want die zien graag een hip publiek tegenover zich - voelen zich meestal geïnspireerd door een zaal in avondtoilet, terwijl ze slor dige kleding als een blijk van ge ringschatting kunnen voelen. Feestkleding kan kort zijn. Dan is het vooral een kwestie van mate riaal. Zijde, fluweel, lamé en pail letten stempelen een kort jurkje of pakje tot iets feestelijks - en kostbaars. Maar waarom zouden we het niet echt in het lang doen? Van te voren afspreken en allemaal in een lange avondjurk verschijnen, dat geeft het feest ineens een an dere dimensie. En niet bang zijn om eens als enige in het lang in het concertgebouw te zitten. Niet denken dat u een mal figuur slaat, in tegendeel, al die andere vrouwen hebben het land, dat ze zelf niet op het idee gekomen zijn. Nu zijn niet alle avondtoiletten even geschikt om ermee aan de Kersttafel te zitten. Misschien bent u wèg van zo'n heel luchtig geval met een enorme dot volants aan de voorsteven, maar dat is werke lijk niet aan te raden. Denk aan de soep, de mayonaise, de jus! Die volants vormen een honderdvou dige vergroting van het morsrisico. U bent veel beter af met een avond tailleur, zeker als u er ook nog eens mee in een tochtige zaal wilt zitten. Is dat u te geposeerd, dan is een avondrok met bijpassend jum- pertje of bloes een bruikbaar ding. Ik hoor u al zeggen: „En ik zeker koken in avondtoilet. Mens, ben je In alle Palthe-winkels, Palthenettes en bij de rijdende verkopers, Het juiste antwoord is in vele gevallen te vinden door dit blad aandachtig door te lezen. Op de gearceerde regels komt de wens van de redactie aan haar lezers te staan. Stuur de wens op een briefkaart naar Aller Hande, Postbus 200, Zaan dam vóór 15 januari 1973. Over de uitslag kan niet worden gecorrespondeerd. TAKKEN 1.Geen tam stukje gebraden vlees Niet onder. 2. Doet men een kerstboom-Fijne roze vis. 3. Dichter van een treurspel, spe lend in Amsterdam in de Kerst nacht (schoner dan de dagen) - Man die de kraamvrouwen koorts bestreed en de grond slag legde voor de moderne hygiëne. 4. Verloskundige dame. 5. Een Weens snijsel is al zo'n smakelijk stukje vlees, wat zal dan wel een kerstvogelsnijsel zijn! 6. Zuivelproduct-Geliefkoosd en verwend huisdier (of speel goedbeest). 7. Haar van hemellingen om de kerstboom mee te tooien - Het eerste wat een kind moet heb ben. 8. Fijne riviervis - Feestelijkste aller dranken. 9. Juridisch geschoolde dames borrel - Festiviteit voor de jongsten. 10. Hongaarse vrucht, nu in drie kleuren verkrijgbaar - De dag waarop Nieuwjaar valt. 11. Ze hangen aan de boom en blinken - Roerend goed uit - de keuken. 12. Geen bedrijfsgroep van 4, doch de oude naam voor ge meentebestuur - Het werk van de bakker, maar de huisvrouw doet het ook. 13. Lief huisdiertje, graag gebruikt bij een kopje koffie na het diner - Onze eierproducente is geen zoogdier, toch levert haar boezem een smakelijke hap op - Vogelprodukt. 14. Huisdier, echtgenoot van 13 1°, maakt zijn ongewenste op wachting na een alcoholische fuif - Kerstvogel op satéstokje. 15. Maakt geen slapende eieren wakker, doch waarschuwt de huisvrouw - Laatste maand. 16. Rauwkost - Kerstdos. 17. Als ontbijt en lunch samen vallen - Bijzonder fijne vleesrol. 18. Dit Duitse kersenwater heeft een pittig alcoholgehalte - Ba- bybed - Kindersnoep. SLINGERS 19. Zoet, vet en rond, worden ge geten op Oudejaarsavond. 20. Wie 39 niet wil hebben, die neemt een toevlucht tot de 21 .Vrouwenarts. 22. Bijtmiddel, verwant met soda en keukenzout. 23. Branden aan de boom en elders. 24. De dag na vandaag. 25. Hemellichaam i.v.m. Kerstmis. 26. Naspel, narede. 27. Speciale feestboterham met krenten en spijs. 28. Feestelijk eten met zijn allen uit één pot. 29. Ergernissen voor de huisvrouw, wanneer de boom ze laat val len. 30. Het risico van een kerstboom. 31. De kortste dag. 32. Alcoholvrije vogeldrank. 33. Plateservice van zwemvogel, niet om te eten, maar als spel. 34. Wordt afgestoken bij de jaar wisseling. 35. Feest van lekkerbekken. 36. Midwinterbloem, die hoege naamd niets met rozen te ma ken heeft. 37. Goede wijn behoeft hem niet, goede Kerst wel. 38. Moet met de jaarwisseling ver vangen worden. 39. Nakomeling. 40. Rond, warm en pittig, worden geserveerd bij een lekker drankje. 41. Voor de Fransen elke padde stoel, voor ons alleen een lek kere eetbare soort. 42. Worden gezongen met Kerst mis. 43. Tracht hem bij het kerstdiner niet te overladen! STAM EN POT HORIZONTAAL 46. Voorval, omstandigheid 51Vader 53. Rivier in Spanje. 57. Bron. 58. Voordat 60. Groet 62. Voorteken 64. Knaagdier 65. Blij, opgewekt Weekend Londen voor 2 personen; Marina Look cosmetica van Max Factor; Vishengel met molen; 5 pennensets merk Fend (ball point potlood); Ne/co - dameshorloge; Nelco - herenhorloge; 10 Volkomen Vlees- boeken; 10 Volkomen Groenteboeken; 10 Volkomen Wijnboeken. 66. Snijwerktuig 67. Eveneens 68. 25 december 69. Bijbelse vrouw 70. Voegwoord 71. Getij 72. Sliknat 73. Pers. voornaamwoord 74. Fortuinlijk, tevreden 79. Voegwoord (Frans) 80. Zucht van verlichting 81. Als 73 82. Bijwoord 83. Winters vervoermiddel 84. 1973 87. Transportonderneming 88. Slaginstrument 90. Sterk (muziekterm, afk.) 91. Hijswerktuig 92. Ten bedrage van 93. Vogeltje 94. Boom 95. Zacht (muziek, afk.) VERTIKAAL 44. Hemellichaam in verband met Sinterklaas 45. Nagerecht 46. Plezier 47. Oude maat 48. Dikwijls 49. Lage vrouwenstem 50. Bestaan 51Verwijderde 52. Stopplaats 54. Drinkgerei (m.v.) 55. Europese hoofdstad 56. Gezonden 59. Rood gebraden vlees 61Komt na de vierde 63. Jaarbeurs (Duits) 68. Keus, voortreffelijkheid 75. Bergplaats 76. Gezellig 77. Horizon 78. Goedgeefs 80. Snaarinstrument 85. Vragend voornaamwoord 86. „Handig" zoogdier 89. Noot

Allerhande | 1972 | | pagina 7