IC, DROP WAT WE KOCHTEN EN LEZEN MOCHTEN 1887: EEN BEWOGEN JAAR IN ADVERTENTIES EN BERICHTEN HOE ZAL ONS KINDJE HETEN? Ter voorkoming van een Faillissement kwaliteif® zuiverheid BELEEFD AANBEVOLEN: f 1,25 VOOR EEN KERSTMENU IN 10 GANGEN BOTERMARKT 5 EN 6. Specialiteit Echte Fransche Korsetten CAFÉ-RESTAURANT Set Goudeia Hoofd, hoek HOOGSTRAAT en DAGEL. GROENMARKT, W. GULDEN ARM. eene groote geldelijke opoffering te doen! BELANGRIJKEN UITVERKOOP TOT SPOTPRIJZEN, g ALLERHANDE - KERSTNUMMER 1972 Pag. 2 1887, een jaar temidden van een tijd waarin veel gebeurde. Een tijd van rusteloze industrialisatie, van een adembenemende bewustzijns verruiming en maatschappelijke omwenteling. Een tijd waarin de arbeidende klas se het niet langer meer nam: haar rechteloosheid niet, noch haar maatschappelijke onzekerheid en haar minimum inkomen, van vaak niet meer dan zes gulden in de week, waar gezinnen van moesten leven, maar niet van konden leven. Het was de tijd van Domela Nieu- wenhuis; van de Sociaal Demo craten. De tijd dat er bloed vloeide omwille van een beter bestaan. En daar tussendoor bloeide de we tenschap. Er vielen Nobelprijzen in Nederland. Maar ook doden, zoals de 26 tijdens de Palingoproer in de Amsterdamse Jordaan. Een turbulente tijd waarin naar dui delijkheid werd verlangd; waarin de Gereformeerde Kerken ontstonden en het katholicisme opnieuw tot bloei kwam. Namen van toen: Kuyper, Schaepman, Alberdingk Thijm, zijn nog steeds beladen namen. Van toen is ook het Noord zeekanaal; de Nieuwe Waterweg; de eerste aanpak van de Zuiderzee. 1887. Door een belangrijke her ziening van de grondwet steeg in dit jaar het aantal kiezers van ca. 100.000 op 350.000. Te zelfder tijd vestigde Albert Heijn zich als klein neringdoende in Oostzaan. 1887, hetzelfde jaar waarin het Leger des Heils, gesticht „tot red ding van dronkaards, landlopers, dieven en allerhande zondaren", zijn werk in Nederland begon. Hetzelfde jaar waarin Petrus Re- gout de Maastrichtse aardewerk fabrikant ondervraagd werd door een arbeidsenquêteur. Mijnheer Regout, u laat dus wer ken van 1 januari tot 31 december met vier dagen in het hele jaar vrij „Dat klopt en de stokers hebben geen enkelen dag vrij." Dus ook geen zondag vrij? „Neen, nooit." Er werken onder Uwe Direktie jongens van twaalf tot dertien jaar, die zes nachten van de week niet op hun bed komen? „Dat is waar, maar zij kunnen over dag slapen." Acht gij dat niet schadelijk voor de ontwikkeling van de aankomende jongens? „Neen, hoe zou het werk door kunnen gaan zonder die jongens. Eene brigade is niet compleet als er een aan ontbreekt." Naar aanleiding van een vraag over een uitsluitingsmaatregel: „Ik heb hun gezegd: wilt ge niet werken, gaat dan maar wandelen. Ik heb twee ovens laten uitdooven, en na veertien dagen kwamen zij met hangende pootjes vragen om weer terug te mogen komen. Toen hebben wij hen voor ons plezier eene maand laten wandelen en hen daarna weer aangenomen." Een maand voor Uw plezier bro deloos? „Ja, en dat was eene goede les." Nog maar 85 jaar geleden. Maar wie in de kranten van die tijd kijkt wordt bekropen door het gevoel alsof die tijd nooit heeft bestaan. Alsof er nooit gevochten is, nooit iets ingrijpends is gebeurd. Er werd gezwegen. Over de groeiende wanhoop, over de alom heersende armoede. Maar toch stonden de kranten vol „met schrijnende quaes- ties en aandacht vragende mis standen". Het Leidsch Dagblad. December 1887. De Quaestie van den baanveger. „Iedere schaatsen rijder geeft gaarne eene kleinigheid aan de baanveger. Dat sommigen dezer door oneerlijke middelen die giften trachten te doen vermeer deren is echter zeer af te keuren. Nog meer afkeuring verdient dat, wanneer er gevaar ontstaat. Zoo meldt men ons, dat ergens buiten de stad, onder eene brug door, ten gerieve der rijders een paar planken zijn gelegd. Deze zijn eigendom van den baanveger, die wel zoo goed is te waarschuwen, dat het ijs onder de brug zwak is. Deze waarschuwing slaat men niet in de wind, men maakt gebruik van de planken en geeft den baanveger een paar centen. Maar al vroor het nog zoo aan houdend en nog zoo sterk, nimmer zal het ijs te vertrouwen zijn, want onze vriend zorgt dat het ijs zwak blijft door het van tijd tot tijd stuk te slaan. 's Avonds neemt de eigenaar zijn planken mede, en wie daar nog moet passeeren mocht loopt groot gevaar te verdrinken. Nog een andere, niet minder gewichtige quaestie wordt ons medegedeeld. Toen hedenmiddag een baanveger aan ene jonge dame om een centje vroeg en de gift niet volgde schold de man de jonge dame uit op hoogst stootende wijze. Is er geen middel, zoo vragen wij, waardoor dergelijke voorvallen ver hinderd kunnen worden?" 1887, we houden niet van oneer lijke baanvegers, maar ook niet van rustverstorende pamfletten. Het Handelschblad: „Er zijn gis teren in het Volkspark te Amster dam weer aan omstreeks 1500 personen behoorende tot de Ver- eeniging van Werkeloozen ruim 4000 brooden uitgedeeld. Ook werden er strooibiljetten van so cialistische strekking verspreid. Naar aanleiding daarvan wees de secretaris van de even genoemde Vereeniging er in zijn toespraak met nadruk op, dat het bestuur die verspreiding niet kan beletten, daar de Vereeniging gastvrijheid geniet op het terrein, waar de socialisten recht hebben; hij verzocht echter in rust naar huis te gaan en de bil- W IJ X E X van de firma Modderman Hartevcü Co. csa [V I ieCicj hoc d :au;>ii:n.M:>. f i.~o dlial'. k?a l iv' (Pco.v 1' cBacjea. 2.10 i?. La efio.v St'. Ca u cc 111". 2.75 i?. Ccoinffc <?t'. chit'icit. 3.74 Jcwuvm h-:itivec cRoriicnCvca. 2.20 Cij Gjzaumifc f». 2.70 d ham p. cRuiiiac t' pczc c f f'i f £11 p". i3. K. 01c, 1 mm. Go. Sec. r.~ IN uit de Blikken Trommel van "Wed. J. BATE, te Zwolle, bereid volgens het aloude en eenig echte recept, is een verzachtend en losmakend middel, dat oogenblikkeljjk de prikkeling in de keel,waar door de hoest ontstaat, wegneemt. Per doos 30 Cents. - Vo- krygbaar bij N. K. SWEMER, REYST KRAK. Tevens verkrijgbaar bij A. J. GROEN P.Jzn. Hoe zal ons kindje heten? Soms wordt daar heel lang over gepie kerd, heel vaak is het in Nederland ook al een uitgemaakte zaak: het kind zal de voornaam krijgen van een der grootouders. Het kan ech ter ook een kwestie zijn van sim pelweg naar een tv-spel kijken of bedenken hoe de favoriete voet baller of filmster heet - en ziedaar, daar wordt een Fleur geboren ter wijl de Forsyte Saga draait, of een Danny omdat de vrouw van Johan Cruyff zo heet. Of een Raquel, omdat de vader Raquel Welch wel mooi vindt en moeder het daar best mee eens is. Sinds 1 januari 1970 is er vrijwel geen moeilijkheid meer, u mag een kind noemen naar wie of wat u maar wilt. De wet waarschuwt alleen voor „onwelvoeglijke na men" en u mag ook geen naam kie zen, die overeenstemt met be staande geslachts- ofwel familie namen, behalve dan als het toch ook een gebruikelijke voornaam is. RUZIES van de burgerlijke stand, omdat die een bepaalde naam niet wil in schrijven, zullen lang niet meer zo veel voorkomen als voor 1 januari 1970. Vier jaar geleden was er in het Zaanse dorp Wormer nog een boel herrie over de naam Sidorova, voor een jongetje, die de ambte naar van de burgerlijke stand niet wilde accepteren. In hetzelfde dorp werd in hetzelfde jaar ook de naam Merijam voor een meisje afgekeurd. Dat werd uiteindelijk Meriam en toen was het wel goed. ANNIE EN JAN Maar sinds bijna drie jaar hebben we dus nagenoeg de volle vrijheid. Niettemin heten nog een dikke tweehonderdduizend Nederlandse vrouwen Annie en zijn er bijna zevenhonderdduizend Jannen, „omdat een echte Nederlandse jongen Jan heet", zoals wel wordt gezegd. TOP TWAALF Maar ruzies met een ambtenaar Ondanks de vele moderne en bui- Advertentie KAT» tenlandse namen van tegenwoor dig hebben we voor de jongens namen nog een zeer klassieke „top twaalf" in ons land, opgesteld door dr. J. van der Schaar, die zich erg druk bezighoudt met onze voor namen. Dit zijn de twaalf meest voorkomende mannen-namen: Jan, Piet, Henk, Peter, Hans, Kees, Wim, Cor, Gerard, Gerrit, Johan en Rudi ofwel Rudolf. Jan, Hans en Johan zijn allemaal een vorm van de naam Johannes en dr. van der Schaar heeft uitgerekend, dat er zodoende bijna een miljoen Nederlandse man nen onder de naam Johannes val len. MODE Meisjes geven we veel eerder een niet zo klassieke naam, die zijn - als we het even zo mogen stellen - veel meer onderhevig aan een mode. Annie, Ansje, Marie, Alie en Tinie zijn nog wel veel voorko mende namen, maar niet veel men sen zullen hun kind nog Kaatje, Daatje of Neeltje noemen. Gebeurt natuurlijk nog wel, maar we kiezen toch steeds meer voor zoiets als Annette, Annemarie, Sandy, Clau dia, Brigitte, Larissa, Annabelle of Adèle. FRIES Natuurlijk doen jongetjes ook wel aan een mode mee en zo heten er die hem eeuwige trouw had be loofd! Wreede werkelijkheid! Hij vond haar in zoete kozerij met een winkelbediende! Janmaats bloed kookte. De win kelbediende minder krachtig dan Janmaat bevond zich weldra op straat. Toen zag de stoere zeeman zijne ontrouwe geliefde met rol lende oogen verwijtend aan, maar hij zei niets, zoodat zij, toen hij de armen om haar uitbreidde, zich vol berouw aan zijne borst wierp. Toen zij daar aan zijn harte lag, sloeg hij de armen vast om haar heen en plaatste haar, zonder dat zij een woord had kunnen zeggen in eene grote ton met regenwater welke vlak voor de deur stond. „Dat zal je afkoelen, slang", siste de zee man het gillende meisje toe. Toen verwijderde zich het matroosje en ging de eerste de beste kroeg binnen, spoelde daar met een aantal glaasjes „klare" zijn verdriet weg en zat enkele uren later in „kennelijke staat" in de doos." 1887. De typhus in Deventer is epidemisch verklaard. Voor de openstaande betrekking van veld wachter in de gemeente Scoten hebben zich 95 sollicitanten aan gemeld. Uit de buskruitfabriek bij Muiden werden dezer dagen be langrijke hoeveelheden buskruit verzonden naar de reede van Maassluis bestemd voor de west kust van Afrika. Wie van Koning Willem III zei dat hij een smeerlap was kon ingerekend worden en drie maanden krijgen. Toch bij de intocht van Willem III in Amsterdam was bijna elke straat in feestdos gehuld of buitenge woon verlicht. Voor de versiering Dames Nia ineens een boel Manolito als „High Chaparell" op de Nederlandse tv draait of Bud, naar oompje Bud uit dezelfde serie. Of Knud, als Deens „in" is. En in Friesland is het weer erg in trek, om kinderen juist weer een echt Friese naam te geven, als ouders en grootouders een niet-Friese vorm van een be paalde naam hebben. JOHANNES De keuze is onnoemelijk, ook al ver dwijnen er „ouderwetse" namen. Er komen ontzettend veel moderne en buitenlandse namen bij. En dan nog iets, om u een indruk te geven hoeveel namen er zeg maar van één „stamnaam" kunnen wor den afgeleid. Johannes, wat in het Hebreeuws Johanan is en „Jah weh is genadig" betekent. Wat al niet van dit Johannes is afgeleid: Hannes, Hansko, Jan, Jeantien, Jannesjan, Jenneke, Joan, Johnny, Joop, Jowan, Sjang, Ian, Evan, Hans, Hasse, Iwar, Janocha, Han- na, Hanne, Jaantje, Jany, Jannigje Jeanne, Joke, Jopie, Nanne, Netje, Juanita, Jessie, Wantje, Giovanna, Janet, Jonna, Sean, Gian, Jens, Haske, Jo, Kanne, Tini, Schan, Jussi, Janka en nog wel zo een en ander. En wie weet, wordt Hansko of Jussi in de wandeling wel Piepje genoemd, of Druifje. Want als we over bijnamen gaan beginnen, is het eind helemaal zoek. jetten buiten het park niet verder te verspreiden." Rustig naar huis gaan 1887. Januari. „Naar Het Handels blad verneemt zal de arbeid op de Landswerf te Amsterdam een dag in de week stilstaan, welke maatregel daaraan schijnt te moe ten worden toegeschreven dat het arbeidsloon te laag is. De werk lieden ontvangen dus één dagloon per week minder." „Het Handelschblad verneemt ook dat de fabriek van stoomwerk tuigen De Atlas te Amsterdam is gesloten. De arbeiders ten getale van 160 zijn ontslagen. Zij namen zaterdag-avond hun gereedschap mede en kregen de laatste week loon uitbetaald." Rustig naar huis gaan 1887. Het Utrechtsch Dagblad. „Naar wordt medegedeeld worden door de minister van justitie maat regelen genomen om de zigeuners die in den laatsten tijd ook weder over onze landsgrenzen willen binnenkomen naar hun land terug te voeren en wel in een spoorweg rijtuig 3e klasse, zoo mogelijk rechtstreeks doorgaande naar Dassau." Rustig in bed blijven Aldus meldt het Leidsch Dagblad betreffende nacht- en slaapwan delen: „Voor dezen ziekelijken toe stand is nog geen verklaring te vinden. Men kan het verhinderen door enkele groote natte dweilen voor het bed te leggen waardoor de patiënt wakker zal worden. Als dat niet helpt, strooit men kleine schoenspijkertjes op den grond." Een onzekere tijd voor dienstbodes en huisvaders 1887. „Naar het Handelschblad meldt heeft de Amsterdamsche rechtbank beslist dat het belee- digend is voor de huisvrouw en grond oplevert voor scheiding van tafel en bed als de man eene dienst bode weder in dienst neemt die door haar is weggezonden." 1887. Ook een onzekere tijd voor verliefden die zeevarend zijn. In het Leidsch Dagblad van Juni waarin peurders en kattenmeppers strenge straffen toegewensd wor den, waarin vier regels voorkomen over hoe te Noordbroek de jonge vrouw J. Hartman levende met twee kinderen van honger en koude gestorven is, plotseling een uitgebreid bericht, uitgebreider dan alle andere: „Hij had haar eeuwige liefde en zij hem eeuwige trouw gezworen. Doch de tijd kwam dat „Hij moest varen zoo ver vanhier", en in dien tijd zochten andere minnaars bij haar plezier. Spoediger dan Jan maat zelf verwacht had, was hij in zijn vaderland terug en ijlde over- kropt van verliefdheid naar haar, Het is niet waar, dat prins Chun, de vader van den Keizer van China, is gestorven. Hij was ernstig ziek, maai* is thans aan de beterhand. Do vrouw van den heer Tanneguy de Woganden beroemden reiziger, die met een papieren bootje alle werclddeelen heeft dporkruist, vraagt echtscheiding omdathaar man altijd op reis is en haar verwaar loost. Zij zijn tien jaar getrouwd en Di Wogan is tien jaar op reis. Een wijnbouwer van La Chatro (Eiankrijk), Chêramy genaamd, die zijn vierde kindje, eene maand ond, een bijtend vocht in de koel gegoten en zoo vor- moord hadheeft thans voor het Hof der Indro terechtgestaan. Reeds tijdens de zwangerschap zijner vrouw had hjj verklaard, dat vier kindcro» hom te veel was, en haar voorgesteld het uit den weg to ruimen wanneer het geboren werd. Op haar verontwaardigd 'protest had hij koeltjes geantwoord: ?Dan zal ik hot'alleen doen". Voor den rechter bokendo hij alles zonder aar zelen, zich beroepondo op zijne armoede. De Gezworenen verklaarden hem daarop onschuldig Roche fortin twist met den tooneelspeler Gamier naar aanleiding van sommige uitingen over Sara Rernhardts vechtpartij to Montevideohad geweigerd met hem eon tweegevecht aan te gaan. Garnier ontmoette Maandag Roche fort op st;aat en begon hem te beleedigen. Toen Rochefort zeide, dat hij met geen souteneur vechten wilde, sloeg Garnier den journalist herhaalde raaien de vuist in het gezicht, zoodat deze hevig be gon te bloeden. Garnier werd door de menigte op do vlucht ge jaagd. De gezondheidstoestand in do provincie Limburg ge durende do maand November II. was vrij voldoende. Het aantal sterfgevallen waaronder 32 levenloos aan- gegevenon bedroeg 393. Aan ziekten van verschillende aard bezweken 125, aan typhus I, aan diphthe- ritis 1, aan mazelen 13, aan huidziekten 3 aan hersen en zenuwziekten 53aan ziekten der ademhalings werktuigen 111, aan organische hartgebreken 20aan ziekten der spijsverteringswerktuigen 11 aan onder buikskwalen 11, aan ziekten van het kraambed 3, aan gewelddadige invloeden 5 door verdrinken 4, zonder geneeskundige behandeling 8. van de Kalverstraat waren 20.000 ballons giorno noodig en 10.000 gewone lampionglazen. Dit alles kostte 11.000 gulden. 1887. De heer toe Laer doctor in de rechten te Haarlem verzocht de Tweede Kamer beleefd doch drin gend de noodige stappen te on dernemen om rustige burgers te beschermen tegen vrolijke solda ten. Bij een stalhouder te Arnhem is een paard wegens droes ont eigend, afgemaakt en verbrand. De overige paarden werden vol gens wettelijke voorschriften ge durende 30 dagen verdacht ver klaard. En dan plotseling is daar toch de vooruitgang „De fabriek Krupp heeft een kanon gemaakt van 40 cm, waarmede op 10 meter voor de monding eene pantserplaat van 1,42 M door boort kan worden. De techniek schrijdt voort, concludeert het Leidsch Dagblad en als „bewijs van den ontzettenden vooruitgang der techniek moge dienen dat men nu evenveel centimeters dikke pantserplaat doorboort als in 1868 millimeters." Nog meer vooruitgang De Maasboode vestigt de aandacht der huisvrouwen op ene nieuwe tapijtschuier van de heeren Sala. Ondervinding heeft geleerd dat zij (de schuiers) keurig werken en voor de huisvrouwen van groot gewicht zijn. Een hele vooruitgang vormen ook de astmasigaretten voor borstlijders om over de gepatenteerde kunst trommelvliezen van Nicholson uit Parijs maar te zwijgen. Over de werkelijke vooruitgang geen woord. 1887, een zekere J. D. te Enkhuizen is bij het snoeien van zijn appelboom uit de boom ge vallen. 1887. De Sociaal Demo craten in Nederland vechten voor hun erkenning. Maar ook in Frank rijk blijken ze het niet gemakkelijk te hebben: „De Fransche schoenmaker Poil- lerat,van wie wij onlangs berichtten dat hij 40 millioen franken had geërfd van een broeder in Amerika, is tevens een socialist. Zijne geest verwanten willen thans zijne be ginselen op de proef stellen en hebben eene meeting belegd, om uit te maken wat er met het gehate kapitaal zal geschieden. Poillerat zit er geducht mee in", aldus het Leidsch Dagblad van de laatste dag van het roerige jaar 1887. te 's Öravenlinge. Dagelijks PLATS PU JOUR a f O.fiO. Diners van «f f 1, enz. Fx" ESI rijn wij genoodzaakt ten einde onze Wissels op tijd te kunnen voldoen, Het is ons gelukt voor (len tijd van glechtl veertien d3|fen eene gaschikte gelegenheid tfe vindon voor dezen jg in de KALVERSTltAAT N°. 139, bij het Spui te Amsterdam, i moeten dus onderstaande Goederen alle binnen dien tijjd zijn opgeruimd. Ten einde den verkoop te bespoedigen zenden wij onderstaande Goederen op franco aanvragen tegen Inzending 5pj j~ van postwissel of tegen rembonrs door liet gelieele Kijk. ALLE GOEDEREN' ZIJN ÏM PRIMA REALITEIT EN DE CONFECTIE VAN DE BESTE COUPE. Eg Nachtjaponnen n Pantalons ran uxr Hemden Tan lijn me a*t eatradeux ea kanten 1 Tan prima qnaltteit, ISO cM. lang. rjjk grgirae Mr aware Bngelacha keper teet breed* «Uoktn Dame* Hemden tan fijn mediana met lam en kant. 115 cM. lang Unmea Hemden »an Frootch madapolam, mot de band geleatoaeerrd, 115 cll. lang ikutnea plqur molton Onderrokken voor dan wiaur. de acfcomwte patronen (geteatonneerd) g-ebrelde wollen Onderrokka» »ao fijne roode wol Domes Bovenrokken toot den winter, met etroken en rijk gegarneerd, ran «waar laken Cl root aoort bult Innen Heeren en Damea Zakdoeken, goootad, prima osaliteit. per doano l'rurhtlffe lloon hnptlate Damea Zakdoeken met broede tomen, per Cotjjn. Oronle Zakdoeken roet gekleurde ronden, echt In de waach, prima qoalitelt, per detQn Zuiver nollaadich linnen Zakdoeken (fijoe qualiteit) 'oor Heeren en Damea, per dot do... Ktjn wit madapolam. 5/4 breed, root Bloopen en Kindergoed (onopgemaakt) ^tukken Frttnarh medium root fijoo Damea Hemden en Sloopen, per atok Tan 33 KI Zeer zwaar GraMInnrn .oor Hcerva Hemden, prima qualiteit breed Watert wint root T.akene. tonder aaad, buitengewoon aterk Groote 2-pert.oono Ledektotapreiea met aingewertn franje Buitengewone zware Lrdekantapreien met arobeake patronen Mrimptrlje .lichtflanellen h-utecgewone qaailMt, niet geel of hard wordendran ?r?r.."'e Handdoeken en Betratten, halflinnen, in de ecboonate patronen, per doiOn. Tafellaken* voor ontbijt, w de nleuwate deeain», prima qoaliteit Tafellaken* voor diner, 3 el lang, in halfgaren Huuddoek* en Lnlergroed, teet acboono «ware qaaliwit. i'rncbitgo Linnen Tafellakens, mat Starren en Oriekacbe Randen 1 ".'r,h 1 i'?arn tn« Koord. Kwaaten, echt Oobolio. root roads an tletkanle Tafeti".'! it lange moswen. ran eclrer WoL O.HO I 2.JO O.IO Ï.ÏA Wollen Het o getoerd, in dooe. AMERIKA. Het wonderkind Jozef Hofraann zou dezer dagen te New-York een reeks concer ten geven. In den staat New-York bestaat echter een wet op. den kinderarbeid, op grond waarvan de agent der maatschappij tot bescherming van kinderen het optreden van den kleinen pianist meende te moeten verbieden. Intussclien beeft de mayor be slist, dat de knaap dagelijks eenmaal voor het publiek mocht spelen, maar ook niet meer dan eenmaal daags. Te Dublin ie op een geestelijke geschoten door iemanddie met hem in een rijtuig reed. Deze aau- elag ie evenwel niet van politioken aard. De dader is zekere kapitein Dunne, de vader van een meisje, dat door den geestelijke was verleid. De kogel misto hare uitwerking doordat de manop wien ge schoten werdeene zeer dikke jas droeg. Een aardig boerinnotjo uit Erem- bodeghem, zeer netjes gekleed en met een allerinnemendst uiterlijk, ging vóór eenige dagen te Brussel op den trein om naar haar dorp terug te keeren. Tot Ternath ging do reis hoogst voorspoodig. Do reizigers, die met haar in hetzelfde compartiment zaten, wierpen haar wel vele knipoogjes toe, doch lieten haar met rust. Daarna echter, toen de mede passagiers het rijtuig verlaten hadden, plaatste zich een beambte naast haar en dreef de galantheid zóó ver dat hjj het meisje tot tranen toe bewoog. Gelukkig stond de trein weldra stil en kou het boerinnetje van het gebeurde te Denderleeuw verslag doen aan den stations chef. De uitwerking hiervan was dat proces verbaal werd opgemaakt tegen den onwel levenden beambte.

Allerhande | 1972 | | pagina 2