IhlTM I IN HET OOR 1 GEFLUISTERD SUNLINER Bekend van de teevee kwaliteitflzuiverheid ■gezonde lekkernij! Lees in Menu alles over de culinaire droomreizen-prijsvraag, in samenwerking met een van Nederlands grootste en meest betrouwbare reisorganisaties: kip en kipspecialiteiten uit het huis hendrix' In 10 minuten op Pingo kant en klaar in de grill gebraden half haantje. Fijn gekruid en licht verteerbaar. Hans De veertienjarige scholier HANS KLASE- MA uit Brielle heeft de eerste prijs gewonnen in een belangrijke mo- dewedstri|d voor jonge, volledige amateurs in de modewereld Hij won die prijs in een wedstrijd, die werd uit geschreven door de Nederlandse modeont werper GARCELLI, die zijn salon heeft in Rot terdam. Cargelli be staat dit jaar twintig jaar als ontwerper, vandaar onder meer die wedstrijd voor jon geren. Hans «laserna, die helemaal beduusd was door zijn prijs, won met een heel ingewikkeld avondtoilet in zwart en wit. Hij had "zomaar" geprobeerd en ieder een die tegen hem zeqt dat hij nu wel modeont werper zal willen wor den, antwoordt hij: ..Dat weet ik nog niet hoor." Een meisie uit Bent huizen in Zuid-Holland, Judy Elfferich. won de tweede prijs en Anne- mieke van der Last uit Amersfoort de derde. Judy is vijftien jaar, An- nemieke achttien. Tentoonstelling Cargelli organiseerde voor zijn jubileumvie ring een tentoonstelling van zijn werk geduren de de afgelopen twintig jaar. Uit a'le hoeken en gaten, tot en met uit Wenen toe (al is dat natuurlijk nauwelijks hoek of gat), haalde hij oude ontwerpen van hem terug. In bruikleen natuurlijk, want de eigenaressen van zijn kleding blijken daar erg aan gehecht. Veel mensen, die ooit bij een man als Cargelli een jurk, man tel of avondtoilet be stelden, bewaren name lijk die kleding, ,of die nu nog te dragen is of niet. Zo kwam hij terecht bij een van zijn cliën ten in Den Haag, die alles nog had van de afgelopen negentien ja ren. Bewaren len, dat ze niet meer de programma's van de Hiro (per televisie dan) kan presenteren, dood eenvoudig omdat er geen zendtijd meer be schikbaar wordt ge steld. Het werk dat ze voor de Hiro deed, vond ze "meer dan in teressant". U weet wel, zij presenteerde die programma's waarin al lerlei geestelijke en an dere stromingen in Ne- derland werden belicht. Dat mannequin TAN- xy JA TRIJBELS een baby heeft, dat weten we in- in middels allang en zoon Igor maakt het bést. vC Tanja, die weer volop *J- werkt als mannequin, is J blij, dat we zijn afge- xy stapt van de midi- en de maximode. Ook al xy heeft ze de beeldigste dingen in midi- en xy maxi-lengte geshowd, 3* zeker op de midilengte 5". is ze nooit gek ge- 3 weest. Ze vond die X mode nogal sloom". xy De huidige wintermode bevalt haar beter en ze 3- houdt wel van de cape- achtige jassen die in xy die mode horen. Maar denkt u niet, ,.lk heb gemerkt", zegt de modeontwer per. ,,dat ze soms be waren, omdat ze pretti ge herinneringen heb ben aan bepaalde kle dingstukken. Maar soms ook. omdat een aantal dingen gewoon nog te dragen is, ja nu, anno 1972. Dat is dan doorgaans de klassie kere kledinq, maar ik sta er zelf verbaasd van. dat die mis schien met een kleine verandering soms nog bést te dragen is." dat Tanja Trijbels er in xy haar "gewone, eigen g leven", ook wel altijd bij zal lopen zoals ze 3- op zoveel foto's staat Je en op zoveel mode- xy shows verschijnt. Nor- Et maal is, dat ze broeken JC en nog eens broeken 3- draagt. ,,lk koop, na de shows die ik loop, na- tuurlijk ook nog wel 3" wat echte kléren", zegt xy ze. ,.Maar soms ben ik zo laat met kiezen, dat J sommige dingen er al 3- niet meer zijn." ff Balspel Als je haar ziet, het nauwelijks te gelo- Grootmoeder U kunt acteur LUC xy LUTZ tegenwoordig rf niet tegenkomen, of hij xy heeft het op een be- 3" paald moment wel over het Franse ballenspel, xy het "jeu de boule". Hij is er een enthousiast xy beoefenaar van en hel c* ven, maar KARIN VAN zal er wel iets mee te -C WAMELEN wordt maken hebben, dat hij -■ grootmoeder. Haar een buitenhuisje in dochter, "kleine Karin", Frankrijk heeft. Overi- verwacht in april haar gens wijst Luc Lutz de ly eerste baby en dat zal modeontwerper HENJK 3" dan ook Karin van Wa- WICHERS aan, als een melens eerste kleinkind van de weinige Neder- rj- zijn. landers die het "jeu de Reactie van de nog boule" op biina Franse xy zeer jong aandoende manier beoefenen. Wi- chers schünt de zeer 3> aoarte qooi te hebben, die de Fransman is xy ^nnoboren en die de 3" Nederlanders maar zei- aanstaande grootmoe- Her: Jk vind het énig. Ik koop me qek aan al lerlei kleine sokjes en laarsjes.' Overigens spijt het den helemaal te pak- xy mevrouw Van Wame- !'°o kriinen. ter introduktie 1e nummer -2j5Q~ 1,- 1e verzamelband-9^5-4,50 Menu is wekelijks verkrijgbaar bij kiosk, boekhandel, warenhuis en supermarkt. Indien u Menu wekelijks toegezonden wilt hebben, neem dan een postabonnement. Een telefoontje of briefkaartje aan de Centrale Administratie Verzamelwerken, Postbus112, Haarlem,tel.023-319378, is voldoende om het eerste kennismakingsnummer toegezonden te krijgen tegen de speciale introduktieprijs van f 1,-. het eerste keuken-weekblad in nederland Maak nu kennis met kookkunst uit de gehele wereld. Maak kennis met Menu, de eerste Nederlandse recepten-encyclopedie van A tot Z in week-afleveringen. Elke week verschijnt er 'n nieuwe aflevering vol "internationale recepten, van voorgerecht tot dessert, van soep tot toetje. U leest en ziet werkelijk water tandend alles, wat op het gebied van lekker eten bekend is, wantWina Born heeft de redaktionele supervisie over Menu. Nu is er Menu - voor vrouwen (en mannen!) die koken geen straf maar'n hobby vinden. in totaal 130 afleveringen met ruim 5.200 recepten en meer dan 3.400 kleurenfoto's te verzamelen in 8 fraaie banden

Allerhande | 1972 | | pagina 8