Boodschappen doen en winkelen bij AH NAJAAR ENT 197: ■IS» Np iü Dierenboek Selectie Speelgoed Keus Kaarsen Geschenken 3^ Textiel Panty's Herenmode Lichtprimeur iiiiï Kinderkleding Witgoed OKTOBER ALLERHANDE B 9 Boodschappen doen en winkelen zijn eigenlijk twee verschillende begrippen. Dagelijkse bood schappen (groenten, vlees, iets lekkers voor bij de koffie) kun je meestal vlot achter elkaar afwer ken: wie gaat winkelen stelt zich daarbij door gaans wel een vast doel (nieuwe glazen, kadootje voor Mieke, truien voorde kinderen)maar neemt toch graag wat meer tijd om rond te drentelen en rustig te kijken en te vergelijken. Als je dat in één winkel allemaal kunt doen, kun je zonder veel tijdverlies het nuttige in het zeer aangename laten overgaan. Eeuwigdurende kalender, ringen, prijs 2,75. Bloemenkaars met kandelaar assorti, prijs 4,75. |||§|pp|j Het is met begrip voor die verlangens dat AH in maar liefst 23 grote Supermarts (ver- ipP spreid over het hele land) een tlllU groot deel van de beschikbare 1winkelruimte heeft bestemd l voor de verkoop van de zgn. j non-food-artikelen. Geen le vensmiddelen, maar een uitge breid pakket artikelen als bij voorbeeld tafel- en keukenge rei, glas- en aardewerk, ge schenkartikelen, bijoux, huis- houdlinnen, textiel (dames-, heren- en kinderkleding), ver lichtingsartikelen enz. enz. Dit jaar is daar ook de verkoop van horloges bijgekomen. Alle- uitvoe- maai dingen die men van tijd tot tijd nodig heeft en die u op deze aparte afdeling van de SM's vaak beneden de concur rerende prijzen worden aange boden. Waar het even kan (muren zijn helaas niet van elastiek) is de non-foodafdeling nog uitge breid met een aparte shop voor dierenartikelen, een aparte af deling voor rolfilms en 8 mm films (Agfa en Kodak), een doe-het-zelfhoek, en een afde ling voor de verkoop van film en fotoapparatuur. Merkartike len toch vaak beneden de nor male prijs. U vindt die extra uitgebreide non-foodafdelingen in onze SM's in Amsterdam- Noord, Utrecht en E'en Haag (Sav. Lohmanplein). Die lagere prijs, en dat is voor een klant misschien wel eens prettig om te weten, wordt o.a. bereikt door het vaak kos tenbesparende zelfbedienings systeem. (Al worden er op ver schillende non-foodafdelingen wel degelijk door verkopend personeel adviezen gegeven). Simpelweg gezegd werken de klanten er dus zelf aan mee dat ze in de SM's vaak goedkoper uit zijn. Op de kwaliteit heeft dat alles beslist géén invloed. Die wordt, zoals alles bij AH, streng gekeurd en bewaakt. Vloerlamp, bolreflector op pendel, staander deelbaar, paars, oranje, prijs 35, Hoe ruim de keuze uït de aanbiedingen op de non-foodaf- deling ook is, het is toch altijd een strenge selectie uit een groot aantal artikelen die de AH-ïnkopers op de binnen- en buitenlandse markt aantreffen. Inkopers zijn duizendpoten. Ze weten nauwkeurig wat de klanten over een paar maanden graag willen kopen, ze kennen de kleuren, de materialen, de prijzen (al schommelen die nog wel eens) en ze weten vooral waar ze het moeten halen. Dat kan in Japan, China of Amerika zijn, in Frankrijk, Duitsland of Engeland, maar ook heel vaak in ons eigen landje. Het zijn de inkopers, met hun gedegen marktkennis en hun vaak jarenlange erva ring, die voor een groot deel de aanbiedingen op de non-foodaf- Dames-sportkous, pratica-orlon, streep-dessln, oud-rose, donker groen, donkerbruin en ivoor, maten, medium, prijs 4,50. delingen hun gezicht geven. Op deze pagina het naj aars-assor timent. Overbodig misschien erbij te vermelden, dat het slechts een greep is uit een veel groter geheel. Speelgoed staat, met Sinter klaas en Kerstmis in het ver schiet de komende maanden in het brandpunt van de belang stelling. Daarom graag aan dacht voor het door AH in Ne derland geïntroduceerde Polly- bouwsysteem, dat al in diverse SM's te koop is. Het paat om een systeem van plastic bouw stenen in verschillende forma ten, waarmee, simpel door ze in elkaar te drukken, de meest uitvoerige bouwwerken kunnen worden gemaakt. Ze zijn er in de kleuren wit, rood, geel en blauw en een klein bouwstenenpakket, in de vorm van een model is er al voor 2,75. Verder zijn er grote basisdozen verkrijgbaar, waar in ook ramen, deuren en wiel tjes. In de dozen, die 9,75 kos ten, zit een uitvoerige bouwbe- schrijving. De onderdelen uit de verschillende pakketten zijn door elkaar te gebruiken. de veelgevraagde bolreflector op een voet, met deelbare staander. Hij is er in de kleu ren paars en oranje en kost maar 35,-. Verdere greep uit het ver lichtingsassortiment: spotjes, voor wand, plafond of voor op het bureau, een bedleeslampje voor ƒ4,50 en een heel fraai, nieuw model booglamp. Het is een bolvormige zwenklamp die los in een dunne stalen ring ligt en hij is bestemd voor aan de muur. De kleuren zijn bruin, oranje en paars, de prijs is 35,—. Licht kunt u bij ons ook ko pen in de vorm van kaarsen. Met de donkere dagen op komst is de kollektie aangevuld en uitgebreid. Naast de beken de Goudakaarsen zijn er ook dit keer weer dikke en dunne, lange en korte, effen of ge kleurde kaarsen, allemaal zon der uitzondering van goede kwaliteit en laag in prijs. Ook kandelaars zijn er, soms verko pen we kaars en kandelaar sa men, zoals bijv. een dikke ge kleurde kaars met houten kan delaar voor ƒ1,95. Kaarsen en kandelaars kunnen wel eens moeilijk met elkaar overweg. Oplossing voor dit prot'leem is de zgn. kaarsenfixeer, kleine plastic rondjes die u in de kan delaar drukt en waarop de kaars dan moeiteloos blijft vastkleven. 24 fixeerrondjes in een doosje kosten maar één gulden. Via de kerstversiering (er zijn ook dit keer weer veel leu ke poppetjes, zoals twee dik buikige kerstmannetjes voor 1,25), komen we \vanzelf bij de geschenkafdeling, waar in aar dewerk, riet of Spaans hout echt te veel is om hier in kort bestek op te noemen. Alleen éven uw aandacht voor een rookverdrijver van aardewerk, met een verzonken kaars voor f3,25. En een charmant ge schenk op de papierafdeling: een originele eeuwigdurende kalender, voor toch maar 2.75. He ren-pul lover, voorkant jacquard lange mouw - grijs, beige, groen; maten 46, 48, 50, 52, prijs 27,50. Dames-pullover, col en mouwen gestreept. 100% acryl, marine (fonr) rood/groen/grijs, zwart (font) oranje/bleu/geel. rood (font) zwart/ groen/bleu, maten 36, 38, 40, 42, prijs 20,-. Ook voor wat de textiel-af- deling betreft moeten we ons helaas beperken tot het aandui den van enkele bijzondere aan biedingen. Er is een ruime keus in mutsen, dassen en hand schoenen, waarbij de vinyl- handschoen overigens duidelijk opgang maakt. Vinyl ziet er vrijwel precies zo uit als leer, is even sterk maar veel goed koper. Wat niet wegneemt dat we ook heel fraaie leren hand schoenen hebben. Panty's, sportkousen (leuk gestreepte damessportkous van orlon bijvoorbeeld, van 4,50) foundations (wist u dat we 15 verschillende modellen beha's verkopen) en nachtkleding zijn er in een gesorteerde aanbie ding. Bij het heren- en jon- gensondengoed maakte de T-shirt een geslaagde come back. Ze zijn er dan ook in verschillende dessins vanaf 3.75 voor de jongens, tot 6 75 voor de heren. Bij de damespullovers vindt u veel fantasietruien, of col truien met gestreepte mouwen (ƒ20,en de oude vertrouwde angora-trui van vroeger, die ook weer aan een succesvolle terugkeer in de hedendaagse mode bezig is. Ze zijn er voor 20,— (effen) of 27,50 (be drukt angora lamswol). Voor modebewuste heren zijn er spencers (vanaf 15,en naast vele fantasie- of effen Op de speelgoedafdeling ver der een ruime keus in grote en kleine auto's, autot»aantjes, bouwpakketten, puzzels en spelletjes, poppen- en servies jes, zachte vinyldieren voor de kleintjes en een dot van een knuffelpop met slappe armen en benen, die 6,50 kost. En verder is er naast de vele loop auto's en scooters van plastic een heel mooie skelter, met verstelbare zitting en een heuse claxon, voor ƒ32,50. En wist u dat het zo populaire houten ha merbankje voor de kleuters bij AH maar 4,50 kost? Op de afdeling verlichting een primeur voor Nederland. Zelfbouwlampen in o.a. nieuw transparant plexiglas met pvc- materiaa], die heel gemakkelijk in elkaar gezet kunnen worden. Er zijn twee hanglampen (van 9,en 15 gulden) en er is ook een tafellamp die ƒ17,50 kost. Bij de vloerlampen is een heel bijzondere aanbieding van Make-Up beurs. Nappa-beurs met appliqué figuren. Knip in zwart, Jongensjas, duffle coat houtje-touwtje, marine, camel, maten 104-110, groen, rood, bruin, parelgrijs. Maten. 116-122, 123-134, 140-146, 152-158, 164-170, prijs 35,-, 40.-, 45.-. 10 cm, prijs: f 4.75. Kinder-meisjesjack, 2 ritszakken met contrastbiezen in felle kleuren, met ceintuur. Nylonkwaliteit in de kleuren rood, geel, koren. Maten van 116 t/m 164, prijzen van f 20,tot f 30, Heren/jongens T-shir in modem dessin. Koren, oranje, bordeaux. Voor jongens van maat 128 tot 164, prijs f5.- en ƒ5.25. Heren in S/M/L prijs f 6.75 Rookverdrijver, aardewerk, assorti prijs f 3,25 truien, al dan niet met een col, zijn er twee prachtige pullovers met fantasievoorkant, geruit in o.a. zwart/wit, groen/wit, grijs en beige en in de prijsklasse van 22,50 en 27,50. Kinderkleding is altijd een hoofdstuk apart. In dit korte bestek graag uw aandacht voor de jacks, die er weer in vele uitvoeringen zijn, zoals een meisjesjack in nylonkwaliteit met 2 ritszakken en contrast- biezen in felle kleuren, met ceintuur in rood, geel en koren. Maten van 116 tot 164 en va riërend in prijs van 20,tot 30,Eenzelfde soort jack, zonder gekleurde biezen maar met capuchon is er ook voor jongens. De prijs loopt dan van 22,50 tot 32,50. AtfeolUte top per voor het komend wintersei zoen: de (ook alweer terugge keerde) houtje-touwtjejas, een duffel-coat in marine en camel in de maten 104 tot 170. Prij zen: 35,40,en 45,. Nogmaals, dit overzicht bevat maar een heel kleine greep uit een groot aanbod artikelen. We zijn ons ervan bewust dat we een heleboel hebben overgesla gen. Tassen bijvoorbeeld, kleine lederwaren zoals portemonnees, schoenen en pantoffels. Eén on derdeel willen we nog even vermelden: dat is de zgn. wit goed afdeling met handdoeken, theedoeken, lakens, slopen enz. Daar vindt u tegenwoordig ook een uitgebreide kollektie gekleurde en gedessineerde la kens en slopen, die in prijs niet veel hoger zijn. Wit, gekleurd en gedessineerd is erop afge stemd om door elkaar gebruikt te worden, zodat u bijvoorbeeld het blauw van een effen onder laken kunt terugvinden in een o.a. met blauw gedessineerd bovenlaken. Alle artikelen zijn goedgekeurd door de Neder landse Vereniging van Huis vrouwen. Voor een belangrijk deel zijn al deze artikelen reeds in be doelde filialen aanwezig. Het spreekt voor zich, dat specifie ke St.Nicolaas-cadeau-artikelen eerst eind oktober en specifieke kerstartikelen eerst na St.Nico- laas aangeboden zullen worden. Tafellamp, nieuw transparant plexi glas met PVC-materiaal. Zelfbouw. Kleuren: oranje, bruin, grijs, prijs: 17,50. Donald Duck in brandweerwagen. Auto met bel en ladders, rood met geel en blauw. Maten: 35 cm, prijs: f7- Knuffelpop, pop met slappe benen en vlechten o.a. rood, lengte 70 cm. f 6,50. Hamerbank. Blank houten hamer bankje met gekleurde hamer, o.a. rood, geel en groen. Lengte 22 cm, hoogte 12 cm, 4,50.

Allerhande | 1972 | | pagina 9