Pot au feu Ratatouille: zo uit de Provence op uw tafel... ALBIFIJN Basis recept voor „roux I Tour de Trance Vlaaien VERSE ZUURKOOL ingezouten gezondheid van een zomergroente Maca roni blokje? Wetens waardig heden ...envoor uwliefste kleding: Salade Nicoise Elektrische dekens AH's verse zuurkool salade FONDUEVLEES VAN KALKOEN cRool^ Kgpriool IjT* 5 eqgHeleeti WooTkamef bewonerS zijn niet voor wiets zo lekker'.' „Hak, ie weet watjekoopt" 99 „Hak tuinbonen zijn niet voor iniets zo lekker''® „Hakje weet Kalkoen-sjasliks: de smaak is spectaculair door Heieen Nieuwenhuis Verrukkelijk van Versiegen! Recepten bij KlopKlop %an OKTOBER AET.ERHAINDE 5 Advertentie In alle Palthe-winkels, Palthenettes en bij de rijdende verkopers. Letterlijk vertaald: „Pot op het vuur". Een van de befaam de nationale soepen van Frank rijk, net zo beroemd als onze erwtensoep. En daarom heeft, evenals dat bij ons het geval is met onze erwtensoep, bijna iedere huisvrouw in Frankrijk zo haar eigen kleine bedenksels waardoor zij aan dit klassieke gerecht een persoonlijke smaak kan geven. De bouillon voor een goede Pot au feu wordt getrokken van een zeer fraai stuk schen kelvlees met been en dat trek ken neemt vele uren in beslag. Maar nu de groenten. A.H. brengt in een keurig kistje van schuimplastic een heerlijke keuze van groenten uit de zon nige Provence, waarmee u zon der enige moeite uw familie en vrienden zult kunnen onthalen op een voedzame en geurige Pot au feu! Broederlijk bij elkaar zitten: uien (150 g), bleekselderij (20 g), prei (240 g), tijmtakjes (20 g), 1 of 2 laurierblaadjes, na- vets (dat zijn langwerpige witte raapjes die bijzonder goed smaken en een heel apart aro ma hebben, 100 g) en tenslotte wortelen (500 g). Nu zijn deze wortelen heel anders dan de welbekende peentjes. Wat for- maat en substantie betreft lig gen ze tussen onze peentjes en de grote winterwortelen in. U krabt ze niet, u schilt ze niet, u borstelt ze alleen maar zeer goed schoon, dan behouden ze al hun goede eigenschappen: ze zijn heel aromatisch, diep oran je-rood en stevig-vlezig. De be doeling is dat u begint de bouillon, te trekken van het vlees in gezelschap van de tak jes tijm en de laurier, daartoe neemt u 1 kg schenkel met l'/a l koud water en u brengt alles op een laag vuurtje langzaam aan de kook. Laat gedurende zeker een uur of vier trekken, dat geeft u de tijd om de groenten schoon te maken en in schijfjes of blokjes te snijden. De raapjes schilt u dun af en verdeelt ze in plakjes. Neem na ongeveer 4 uur trekken de tijm en de laurier uit de bouillon, zij hebben hun werk gedaan. Voeg er de ge sneden groenten bij en laat ze langzaam gaar worden. Breng de Pot au feu op smaak met zout en vers gemalen peper en dien gloeiend op in gezelschap van een knapperig stokbrood. In Parijs trekt menigeen de Pot au feu van 1 kg soepvlees met apart een mergpijp. Bij de groenten bevindt zich dan ook een groen kooltje dat, ontdaan van de buitenste bladen, in vier parten wordt gesneden en die kooldelen koken eveneens mee in de bouillon. Men voegt er ook een paar geschilde aardap pelen bij, evenals wat peterselie. De soep wordt als volgt Hebt U wel eens door het binnenland van de Provence gereisd? Een ware verrukking: fel en vurig is dit land met zijn geweldige rijkdom aan oude olijfbomen waarvan de smalle bladeren grijs-zilverig glanzen. In dit prachtige land hebben de tomaten, de courgettes, de aubergines, de tijm en andere kruiden een veel intensere smaak dan elders. Verklaar baar door de samenstelling van de grond waarop dat ajjps groeit en de geweldig intense zonneschijn die alles als het ware rijp „stooft" Deze zondoorstoofde rijpheid komt op uw tafel dank zij Al- bert Heijn die voor u een heer lijke Ratatouille samenstelde. Vers geplukt, per spoorwagon overgebracht, zitten alweer in zo'n lief kistje: 230 g courget tes, 170 g aubergine. 350 g zeer vlezige, langwerpige tomaatjes, 180 g groene paprika, 100 g ui en 25 g knoflook plus een klein groen, zeer scherp pepertje. Verder hebt u nodig: wat olijfolie, zout naar smaak, vers gemalen peper, een scheutje water. U ontvelt de tomaten door ze 10 tellen in kokend water te houden en u snijdt ze in stuk ken, de harde kern gooit u weg. U wast de andere groenten, u pelt de ui en snippert hem en u drukt de gepelde knoflook door het persje. Droog de aubergine, schil hem, snijd hem in blokjes, droog de courgette en snijd hem in plakken, droog de pa prika, verwijder de zaadlijsten en zaden en snijd er reepjes van, verwijder vooral de zaden van het scherpe kleine pepertje en hussel al die groenten door elkaar. Doe ze in een pan, begiet ze met olijfolie, voeg er een scheut water bij en laat alles met el kaar op zacht vuur gedurende anderhalf uur smoren. Voorzie vervolgens de Ratatouille van zout naar smaak, hanteer met kwistige hand de pepermolen en pak dan een gewone ouder wetse stamper. Daarmee stampt u, net als bij (Advertentie) serveerd: de mergpijp en het stuk vlees worden eruit geno men, de soep wordt door een zeef gegoten, waarna de groen ten om het vlees op een ver warmde schotel worden ge schikt. Men drinkt dan eerst de bouillon met wat merg uit de pijp als entrée van de maaltijd en eet vervolgens het vlees, in plakken gesneden, in gezel schap' van de groenten. Met stokbrood, een geurige pot Franse mosterd op tafel en wat zure augurkjes, geniet u van een godenmaal! Het pakket wasmiddelen van AH onder eigen merk is begin oktober uitgebreid met Albifijn, een wol- en fijnwasmiddel zonder bleek middel, bedoeld voor alles dat met zorg moet worden behandeld. De prijs voor een pak van 500 gram is 1,69, maar ter kennisma king kost het pak tijdelijk ƒ1,39. Albifijn is door T.N.O. ano niem getest betreffende de aan een fijnwasmiddel verbonden eisen als niet-vervilten. niet- bleken en niet-krimpen. Het is geschikt voor alle synthetische weefsels en wol, mits de was voorschriften in acht worden genomen die de textielfabri kant voorschrijft. Die voor schriften bevinden zich door gaans op de textiel (ingenaaid etiket, aangehecht kaartje of een aanduiding met tekens). Als deze gegevens ontbreken kan het beste even worden ge let op de vermelding van vezel of stof; Astralon, Diolen, Orlon, Tricel enz. Als ook deze ver melding ontbreekt, moet even advies worden gevraagd aan de leverancier van de textiel. Met dit fijnwasmiddel heeft AH zijn wasmiddelenpakket kompleet gemaakt. Albifijn voor de fijne was, Albitex voor inweken en voorwas, Albinet en Albimatic voor hoofdwas, Albitotaal als totaalwasmiddel. Op het nieuwe pak Albifijn staat vanzelfsprekend ook de dosering aangegeven. een stamppotje, alles nog eens door elkaar. U kunt de Rata touille wami eten, maar ook koud smaakt dit gerecht op een tropische zomerdag bijzonder goed! Met droge rijst, met ma caroni of spaghetti met boter en veel geraspte kaas en dan met een heerlijke glas rode wijn. Natuurlijk mag ook de be kende Salade Nicoise niet ont breken. Het bakje van de Salade Nicoise bevat: 180 g groene pa prika, 150 g uien. 250 g kom kommer, 10 g knoflook en 500 g vleestomaten, dat zijn bijzonder lekkere, inderdaad zeer „vlezi ge" tomaten. Nu komt er natuurlijk bij een oprechte Salade Nigoise nog wel wat meer kijken, maar dat betreft ingrediënten die u Een ;,roux" is niet anders dan een mengsel vaii boter en bloem waarvan men op het vuur een glad papje roert. Naar gelang we dit mengsel licht houden of donker laten worden spreken we van een witte roux, een blonde roux of een bruine roux, waarbij de blonde dan goudgeel van kleur en de brui ne' hazelnootkleurig behoort te zijn. De roux vormt de basis voor de gebonden sausen waarvan de twee grootste zijn de beken de béchamel-saus (de witte) en de bruine Espagnolesaus. Bij het maken van een bruine roux is het vooral zaak te zorgen dat het mengsel niet tedonker van kleur wordt daar dit betekent dat de bloem verbrandt en dat geeft een lelijke bittere smaak. De verhouding van de bloem eji de boter is: 30 gram boter op 40 gram bloem voor ca. een halve liter saus. Wanneer men eenmaal de ge wenste roux heeft dan gebruikt men (afhankelijk van de ge loenste saus) hetzij melk, bouil lon, room of een combinatie van deze ingrediënten. De béchamel-saus wordt ge roerd van een blanke roux plus een halfve liter warme melk. Het komt vooral aan op het voortdurend blijven roeren, waarbij het vocht beetje bij beetje wordt toegevoegd. Het verdient aanbeveling om op een niet te hoog vuur te werken om aanzetten te voorkomen. Moch ten er onverhoopt toch klontjes voorkomen in de saus, dan zeeft u deze door een zeer fijne zeef en het leed is weer gele den. U brengt de béchamel op smaak met wat zout, een snufje tijm, vers gemalen witte peper en een snufje nootmuskaat en u roert er, van het vuur, een eierdooier door voor kleur en smaak. Dit nu is een saus die het uitgangspunt is voor vele ande re sausen en waarop men tot in het oneindige kan variëren, maar daarover een volgende keer. er beter apart bij kunt kopen omdat ze in deze verpakking gewoon niet houdbaar zijn. Het bovenstaande is dus al leen maar bedoeld als „basis"- combinatie. Er komen aan een Salade Nigoise ook nog te pas: gekookte sperzieboontjes en ge kookte koude aardappelen, kappertjes, zwarte olijven, stukjes topijn uit blik en wat ansjovisjes uit de olie. De salade wordt verder aan gemaakt met olijfolie en geuri ge kruidenazijn of wijnazijn en natuurlijk hanteert u de peper molen met veel zwier en u ver geet het zout niet. Het is een salade die niet alleen verruk kelijk smaakt maar die er bo vendien zeer appetijtelijk uit ziet! Advertentie Er bereikten ons enkele brie ven over elektrische dekens. Mijne Heren. Daar ik zeer reumatisch ben en een nogal kille slaapkamer op het noorden heb, heeft de dokter mij aangeraden een elektrische deken aan te schaf fen. Kunt u mij hierbij advise ren. J. v. B. te G. Een andere brief luidt als volgt: Geachte redaktie. Kunt u mij adviseren of ik mijn elektrische deken zelf kan wassen of doe ik er beter aan de deken naar een chemische wasserij te sturen; ik gebruik de deken al geruime tijd en ben de gebruiksaanwijzing kwijtgeraakt. H. de B. - v. D. te M. Om bij de aanschaf van een elektrische deken te beginnen. Er zijn behalve de een- en tweepersoonsdekens, (de laatste al of niet met aparte schake ling), ook nog verschillen in uitvoering t.w. een voorverwar- mingsdeken. die circa 20 minu ten voor het naar bed gaan wordt ingeschakeld en tijdens de nacht is uitgeschakeld, of de uitvoering al of niet met ther mostaat om een konstante tem peratuur te handhaven gedu rende de gehele nacht. Boven dien kan nog een extra voet verwarming zijn aangebracht. De z.g. voorverwarmingsdeken kan soms aanleiding geven tot oververhitting als vergeten wordt de deken uit te schake len; de mening, dat een aange sloten deken tijdens de nacht gevaren oplevert is beslist fou tief. Een deken, die is voorzien van het K.E.M.A.-keur bezit nog een z.g. signaaldraad, die om het verwarmingselement loopt, die bij storing de stroom toevoer onderbreekt. Er zijn dekens met aanslui tingen direkt op het lichtnet, en ook dekens op 110 volt, die via Twee beeldschoon samenge stelde sjasliks met vers kal koenvlees: malse blokjes vlees om en om geregen met reepjes rode en groene paprika, stukje kalkoenlever en een champig nonhoedje aan een houten saté pen en tesamen verpakt. In een grote koekepan kunt u er in de boter meerdere tegelijk bakken. Kost u ca 8 minuten en u keert ze regelmatig. Daar na bestrooit u ze met wat zont en u haalt er de pepermolen over. Uitzonderlijk lekker en u kunt ze natuurlijk ook op de barbecue klaar maken, al hoewel het stukje lever dan wat droger wordt. De prijs er van is fl. 2.90 per paar. Trac- teer er eens op! Van 5 tot 14 oktober organiseert Albert Heijn de „Tour de France". In deze periode liggen in de Supermarts die produk- ten waarmee men een Frans menu kan samen stellen of een Frans tint je aan een Hollandse maaltijd kan geven. In de delicatessenafdeling zijn verschillende paté's te vinden; een jambon york fumé (gekookte ham), een paté au marcassin (bereid met wildzwijnsvlees), paté breton (met knoflook), paté oignins (met uien), paté brioche (met varkensvlees). Op het gebied van worst is veel te koop; worstjes per stuk, waaronder een fijn ge kruide cervelaatworst en worst per ons in dikke of dunne plakken waaronder grove cervelaatworsten met tuinkruiden, worst met pe per en met knoflook zijn. De Fransen maken van paté en worst heerlijke hors d'oeuvres, maar nuttigen ze ook wel bij stokbrood (even eens in de Supermarts ver krijgbaar) of bij het apéri- tief. Verder zijn er Franse blauwe en witte druiven, artisjokken, aubergines en onontbeerlijk bij een Frans gerecht champig nons en krielaardappeltjes. Geheel nieuw en bijzonder aantrekkelijk zijn de pak ketjes waarmee ratatouille, pot au feu en de bekende salade Nigoise te maken zijn. Bij de pakketjes bevinden zich recepten. Voor de dressing van sla zijn er dragonazijn, rode wijnazijn en olijfolie. In blik zijn er fluitboontjes, die in Frankdijk veel gegeten worden bij lamsvlees, zeer dunne sperziebonen en de macédoine de légumes, een gemengde groente. Eveneens in blik Franse uiensoep, kreeftensoep en vissoep (de bouillabaise). Mosterd in drie soorten, een aantal fijne Franse ka zen en bronwater in flessen van een liter vullen het ge heel aan. Veel plaats is er ook voor de wijnen, van een zachte rode Bordeaux tot een krachtige rode wijn uit de Rhöne-vallei, van een droge rosé uit de Provenr.e tot een echte Beaujolais Vil lage, van een iets zoete Loi- re-wijn tot een wijn voor alle gelegenheden. Kortom: mogelijkheden te over om te genieten van de Franse specialiteiten. een transformator aangesloten zijn; de lage spanning is echter niet veiliger, terwijl de zware transformator op de grond en speciaal evt. op reis, wel be zwaren geeft. Öok zijn er de kens waar met een transforma tor de stroom van 220 volt wordt gewijzigd in 24 volt. Bo vendien bestaat er nog een ver schil in een bovendek, dat dus minstens één deken vervangt en waarbij men geen verdik king voelt of een onderdeken, die de matras verwarmt en het voordeel heeft, dat de deken klein opgevouwen kan worden, en gemakkelijk is mee te ne men, terwijl de bovendeken een instoprand heeft, waarbij de voet en het onderlichaam worden verwarmd. Er zijn dus vele mogelijkhe den, dit hangt geheel van per soonlijke omstandigheden af. Het etiket geeft u bovendien nog indikaties over reiniging, kleur- en motechtheid. Tijdens het gebruik mag de ther mostaat nooit afgedekt worden met boek of textiel, vandaar voor baby's, invaliden, kleuters geen elektrische deken gebrui ken. In zeldzame gevallen wordt men afgeschrikt door lichte trillingen bij het gebruik van een elektrische deken, dit is het gevolg van gevoeligheid voor de z.g. induktiestroom, dit is echter ongevaarlijk en het euvel verdwijnt als men de stekker andersom in het stop- kontakt steekt. Let er bij het gebruik op, dat de deken niet in gevouwen toestand wordt aangesloten en dat er nooit vei ligheidsspelden e.d. in gestoken worden. Wat betreft uw vraag over het wassen van elektrische de kens, kan het antwoord niet zondermeer gegeven worden. Sommige dekens mag men wassen en is chemisch reinigen zelfs verboden. Let op hetgeen op het etiket of in de gebruiks aanwijzing is vermeld en wijk hiervan niet af. Heeft u vragen, schrijf dan naar redaktie Allerhande, Post bus 200 te Zaandam. U krijgt persoonlijk antwoord. Is uw vraag voor velen interessant, dan wordt zij in deze rubriek van een volgend nummer be handeld. Wie in Limburg is, kan de verleiding meestal niet weerstaan die typische lek kernij van deze streek te kopen. Een Limburgse vlaai, overal bemind, maar ver buiten deze provincie grenzen vrijwel niet te koop. Tot voor kort, want AH toch beschikkend over een landelijk distribu tienet heeft vanaf begin september de vlaai in de meeste filialen in het as sortiment opgenomen. AH betrekt de vlaaien uit de eigen, onlangs ge opende bakkerij in Tilburg. Het gebak is binnen de eigen ontwikkelingsafde ling gebracht op het peil dat AH wenste: onder meer door een expert op vlaaien- gebied die voordien lange tijd op hetzelfde terrein in Limburg werkzaam was. Omdat verwacht wordt dat het grootste gebruik van vlaaien toch in het zuiden des lands zal blijven plaatsvinden (in Limburg maken vlaaien soms zelfs 80 pet. van het gebak uit) is er in de zuidelijk gelegen filialen een wat grotere keuze dan in die in het noorden. Het zuiden heeft zeven soorten in twee formaten; rijst, abrikozen, kersen, kruisbessen, blauwe prui men, reine claude en zwar te bessen van 700 en 1000 gram. De prijs van een 700-grammer is net drie gulden, die van een 1000- grammer is, afhankelijk van de soort, 4,25 of ƒ4,75. De meeste filialen in het noorden worden voor zien van 700-grams vlaaien in de soorten abrikozen 3.10) en kersen 3,25). Van zo'n 700-grams vlaai zijn overigens acht heel re delijke punten te snijden; hetgeen zoveel betekent als acht gebakjes voor onge veer veertig cent per stuk. De vlaaien zijn het hele jaar door verkrijgbaar. Dit is de tijd van hel jaar waarin de nieuwe oogst zuurkool weer bin nen komt. Grote vaten boordevol met zacht- zuurgeurende zuurkool staan klaar om ons de herfst en lange winter ge zond, goedkoop en ge nietend door te laten ko men. Zure kool, zoals de naam al aangeeft, maar zuur ge maakt door een volkomen natuurlijk proces waarbij al het goede van de zomerkooi is bewaard gebleven. De ge sneden witte kool wordt met zout, kruiden zoals peper korrels en jeneverbessen en eventueel wijn voor de wijnzuurkool, gedurende 2 tot 3 weken opgeslagen. In die tijd zetten de natuurlij ke bacteriën in de kool de melkzuurbacteriën een gedeelte van de koolhydra ten om in zuren. Zo ont staat, zonder kunstmatige stoffen, de verlangde houd baarheid. Nu nog goed ..na rijpen" en de zuurkool is klaar. En juist dat zure geeft de kool z'n aantrekke lijkheden: licht verteerbaar en erg gezond met de vele mineralen en forse dosis vi- tamine C. Bovendien, zuur kool geeft maar erg weinig kalorieën! Het eerlijke ambacht van zuurkool maken wordt al eeuwen en eeuwen uitge oefend. Het was al bekend bij de oude Grieken en Ro meinen en ook zouden de Chinezen zo'n 2000 jaar ge leden bij het werken aan hun befaamde Muur zuur kool gemaakt hebben om de winter door te komen. Via krijgstochten en ontdek kingsreizen kwam de zuur kool in Europa terecht en kreeg in Duitsland en in ons land zelfs een ..nationaal" lintje. Geen wonder eigenlijk want de mogelijkheden met zuurkool zijn zo groot dat we al variërend en fantase rend nauwelijks merken dat het aanbod van groente in herfst en winter toch wat beperkter is. Al met al redenen genoeg om met verse zuurkool aan de slag te gaan. Om er in alle opzichten volop van te genieten, moet u wel het volgende bedenken: te veel lucht, licht, warmte en water zullen de vitaminen snel doen ver dwijnen. Bedek de zuurkool daarom voor en tijdens het bereiden en kook ze niet te lang met weinig water. zuurkool-zo-los-ui1«- het-vat is gezellig ouderwets maar luchtdicht en hygië nisch verpakt (zonder con serveermiddel) is het wel licht toch gezonder. wassen of in water leg gen van de zuurkool is over bodig. een handje rauwe zuurkool op het laatst toege voegd zorgt voor extra vita minen en maakt de kool ook smakelijker. bewaar zuurkool in de koelkast altijd in gesloten verpakking of afgedekt, an ders zouden andere le vensmiddelen de zuurkool- geur wel eens kunnen over nemen. ADVERTENTIE J'a, van Verstegen! Erg gemakkelijk. Met zo'n blokje maakt U in een wip Macaroni. Vraag ernaar! Ook blokjes voor Nassi Goreng, Bami Goreng enz. Kalkoenkroketten Hier is wat voor degenen die fervente krokettenbeminnaars zijn. Prachtige kroketten royaal gevuld met heerlijk vers kal koenvlees, 4 in een verpakking en de prijs is 1.50. U bakt ze in frituur bij een temperatuur van 150 gr. C goudbruin, en knapperig en zet er een potje met mosterd bij. De Franse witte wijnmosterd combineert er uitstekend mee. Als u toch aan het frituren bent bak dan ook wat takjes peterselie bros en knapperig als begeleiding van deze super-kroketten. Verse zuurkoolsalade: NIEUW in het assortiment pan-ldare groentes van Albert Heijn. Dit seizoen wordt verse zuur koolsalade geïntroduceerd als een geheel nieuw artikel met alle voqrdelen van een „pan klaar" product en alle goede eigenschappen van verse zuur kool. De fijngesneden paprika en augurk geven aan de salade een fijne smaak waardoor u di rect over een ideale kant en klare salade kunt beschikken. Gemakkelijk kan de salade nog worden uitgebreid met bv. blokjes ham, plakjes radijs, stukjes appel, plakjes tomaat en/of stukjes olijf. Wat slasaus, een sohepje honing of wat sui ker verfijnen de salade verder. Heerlijk is de zuurkoolsalade bij gebakken aardappelen, ma caroni, pittige vleesgerechten en kip maar ook bij de barbe cue en op brood. Het leuke van deze zuurkool salade is dat u er zoveel kanten mee op kunt, ook gekookt en als schotel uit de oven (bv. met aardappelpuree en gebakken gehakt) zorgt deze zuurkool voor verrassingen. Zelfs kunt u er pannekoekjes mee vullen, ja heus! Veel meer wetenswaardighe den over zuurkoolsalade staan te lezen op de verpakking. ADVERTENTIE bijvoorbeeld hocolademoussc caloriearm ƒ.1.27 per pakje leuk recept op elk zaki'e Natuurlijk kan men voor fon due ook kalkoenvlees gebrui ken. Het is bijzonder mals en laat zich heerlijk aan de fondue vork bakken in de olie, daar na even halen door zout met een weinig „edelsüszë" paprika poeder vermengd en vervolgens dopen in het sausje uwer keuze. Omdat kalkoen zacht van smaak is zal een zachte saus als mayonaise vermengd met wat fijngehakte verse tuinkruiden, een bewijs je geraspte ui en een weinig half stijf geklopte onge zoete slagroom plus een scheutje citroensap het hier zeker goed bij doen. U vindt het vers kalkoen fon duevlees in een aantal filialen van AH. Gesmoorde Wodjg voor 1 persoon: 3ooof'ó5ogi: andijvie (eventueel panÉaai marga rine, zont, peper, nootmuskaat*, Was de andijvie goed msmj ctegroenie n, of koop pan- tiare gesneden andijvie, neem een f linke pan,laat 'een klont margarine Smelten,roer de andijvie hier door. deksel op de pan ca. is min. zachtjes Am.oren.af en-toe roeren. de andijvie moet nog knapperig zijn. even uit laten lekken, lekker maken met nootmuskaat ketjap,pepei\ zout. {Bi Gebakken lis: Nodig voor 1 pers: een stukje vis, ter grootte van je honger, kabdjom; schelvis, scholletje; bloem, zonnebloemolie^ zout citroenen, (sambal vis afspoelen, afdrogen met bv. toiletpapier, zout erover strooien, even met rust laten. Olie heet maken,vis door de bloem halen aan beidezijden nu snéL bruin bakken, af en boe heen en weer be aen. in een paar minuten is de visg dikke moten duren wat langer. wat sémbal en wat citroenen maken de vis volmaakt. Tomaten au poivre'; Wcditf voor 1 persoon, 1 cfTbomaten. peper (.liefst zwarte peper) tomaten wassen, en injprse plakken snijden, flink wat pepererover Strooien. plakjes roggebrood kunnen onder de tomaten, of als ruft steun voor de h jnaaliijd. Melk met rozijnen: Nodig voor 1 persoon, l beker melk, 1 handje rozijnensuiker (evt, bruine) kaneel, wras de rozijnen,strooi ze in de melk. voeg kaneel en suikeHvt, alles goed mixen, drink en tepel de rozijnen-slemp' (evt warmopje^emak

Allerhande | 1972 | | pagina 5