Nieuw wedstrijd-idee voor Albert Heiin-klanten APPEL Eï SPEL MET ELKE WEEK 50.000 GULDEN AAN PRIJZEN Opnieuw 250.000 waardepapieren voor sparende klanten van AH ^i*i fiöl 1 -r+A Humor is (veel) geld waard SUPEROBLIGATIES GEPROLONGEERD Start 1 september Negen weken lang gratis meespelen ii'ïi'f 141 Vijftigjongeren naar München dank zij AH/ SHELL klanten EENVOUDIG MAX TAILLEUR MOPPENBAK rjofTspeeimeeT Wmet }_wj met J""w~] Appel Ei i bij AH i 1 K-4 |~--i~--P"H Speel mee j met v *At bij AH I h Appel Ei| bij AH_ l W Wl I i Appel Ei fcij bij AH SPEEL ZO VAAK MEE ALS U WILT Nieuwsblad van Albert Heijn N.V. Zaandam Verschijning iedere maand. Verspreiding gratis in verzorgingsgebied AH winkels. Redaktie: Public Relations Adviesbureau G. J. van Hulzen. Advertenties: Albert Milhado Co N.V., Plantage Middenlaan 38 Amsterdam. Correspondentieadres en bezorgklachten AllerHande Postbus 200 Zaandam. Aller Allerhande augustus 1972 HOFLEVERANCIER 18e jaargang nr. 8 (195) Augustus 1972 oplage 2.058.400 Ook de ka-ppers zijn ertoe overgegaan om de tendens naar natuurlijkheidin de mode niet ongehonoreerd te laten met als resultaat het devies: laat uw haar maar waaien. Het leidt tot romantische creaties, dat wel. Zie overigens voor meer Allerhande Schoonheid elders in dit nummer. (Van een speciale verslaggever) ZAANDAM/AMSTERDAM Albert Heijn nv heeft besloten het succes van de super-obligaties te prolongeren door opnieuw 250.000 van deze unieke waardepapieren exclusief ter beschikking te stellen van Onlangs heeft u in alle dagbladen kunnen lezen dat de eerste super-obligatie lening, die vorig jaar fe bruari werd gestart, niet alleen geheel volgetekend was, maar dat de belang stelling ervoor zó groot was dat Albert Heijn moest besluiten de lening met niet minder dan 30.000 obli gaties (ter waarde van 3 miljoen gulden) uit te brei den om de vele klanten, die ervoor gespaard hadden, en de boekjes voor 30 juni in geleverd hadden, niet te leur te stellen. Die grote, aanhoudende be langstelling ligt ook ten grond slag aan het besluit tot uitgifte (met ingang van 1 juli jl.) van opnieuw 250.000 super-obligaties van 100 gulden, die niet minder aantrekkelijk zijn dan die van de eerste lening. HOGE RENTE Ook de super-obligaties '72 hebben niet (zoals gebruikelijk) de zegelsparende klanten. Exclusief, want niet-klanten kunnen de super-obligaties slechts via de verhandeling op de Amsterdamse Effectenbeurs verkrijgen en dat betekent, dat zij er een aanzienlijk hogere prijs voor moeten betalen! spaarbankboekje is 4.5 procent of hoger, naarmate het geld lan ger wordt „vastgezet", maar ook dan haalt men praktisch ner gens 8 procent. NIET VAST Een belangrijk voordeel van de super-obligaties is dus ook, dat het geld niet vast zit, maar dat men het waardepapier op elk gewenst moment weer kan verkopen. De hoge rente is nog om een andere reden van grote een vaste rente, maar een steeds stijgende rente, oplopend van 8 tot 12.5 procent! Dat is in ver band met de sinds vorig jaar ge daalde marktrente 0.5 procent lager dan de rente op de eerste super-obligaties, maar niettemin nog steeds buitengewoon aan trekkelijk als u de super-obli gatie-rente vergelijkt met de rente, die op andere wijze te verkrijgen is. De rente op salarisrekeningen bij de banken en op postgirore keningen is zelfs verlaagd van 2.5 tot 1.5 procent en de rente op een spaarrekening of een (Vervolg zie pagina 4) Zo werkt de wedstrijd. Vanaf 1 september zijn in elk Albert Heijn fili aal de kassabonnen op de achterzijde bedrukt met figuurtjes. Om een zevental van deze figuurtjes is het te doen: de appel, het ei, het AH-merk, de thee pot, de kip de bierpul en de vis. Spaar daarom uw kassabonnen en knip de bovenstaande figuur tjes uit. Kunt u met de door u uitgeknipte fi guurtjes één of meerdere kombinaties maken zo als hieronder vermeld, dan kunt u gratis mee spelen met het Appel Ei Spel. Om deze kombinaties gaat het: Appel -f- Ei AH-merk (deze kombinatie geeft kans op 1000,—) Theepot Appel -f- Ei (deze combinatie geeft kans op 500, Theepot Ei Kip (deze kombinatie geeft kans op 250,—) Bierpul Appel -f- Vis (deze kombinatie geeft kans op 100, Bovendien heeft iedere in zender kans op één van de dui zend wekelijkse troostprijzen in de vorm van een tien-gulden waardebon te besteden bij Al- bert Heijn. Een wedstrijd waarbij uw gevoel voor humor geld waard is. Want naast het verzamelen van de juiste kassabonfiguur tjes en het opplakken in de T)E dag vóór de Olympische Spelen begonnen, stapten vijftig jonge sportlieden in de trein naar München. Zij maken deel uit van het jeugdige legi oen dat op uitnodiging van het Duitse Olympische Comité naar het speciale Olympische jeugd kamp gaat voor sporters van zeventien tot twintig jaar. Ze zouden nooit gegaan zijn als niet op woensdag 9 augus tus de cheque van een miljoen gulden, de opbrengst van het lees-, kijk- en. speelboek "Sport-en-Spel", was overhan digd aan de Nederlandse Sport Federatie en het Nederlandsch Olympisch Comité. Cees Kerdel, de voorzitter van het NOC, was al vast zo vrij geweest een deel van het bedrag te besteden aan activi teiten, waardoor het mogelijk werd intensiever voor te be reiden op de Spelen. Verschei dene sporters zouden München niet gehaald hebben als dat "extraatje" er niet was ge weest. Ze zullen niet deelnemen aan wedstrijden want het drieledige doel van het kamp is: bijwonen van de Spelen, activiteiten ont wikkelen als het maken van excursies en het bijwonen van manifestaties (op kunstgebied bijv.) en vooral ook het ontmoe ten van anderen. Want al is de praktijk helaas dikwijls anders, het verbroederen staat nog al tijd in het blazoen van de Spelen. Leider van de Nederlandse afvaardiging is oud-atleet Eef Kamerbeek, die wordt bijge staan door ex-zwemster Ada Swinkels-de Haan en mevr. E. Vollebrecht, die haar sporen heeft verdiend als begeleidster in de zeilerij. Het aantal deel nemers per land is niet wille- keurig gekozen. Het hing af van de hoeveelheid atleten die het land zond naar de Spelen. Naties in de onmiddellijke nabijheid van Duitsland daartoe behorend Nederland mochten een iets ruimer con tingent sturen. En zo kwam Nederland aan vijftig man (en vrouw), die dank zij de won derbaarlijk geslaagde actie "Sport-en-Spel" konden wor den uitgezonden. Er werden 250.000 boeken verkocht (een absoluut record in Nederland) en van elk exemplaar was 2,50 bestemd voor de sport in Nederland. Albert Heijn en Shell Neder land, die de "peetvaders" waren van het succesvolle project, vulden het bedrag van de boe- kenopbrengst aan tot een mil joen. En voor een fractie daarvan hoefde Nederland de aantrek kelijke uitnodiging uit Duits land niet af te wyzen wegens gebrek aan geld, het steeds weerkerend "drama in de sport" dat op niet geringe wflze is verzacht door die monstercheque op de foto, waarbij v.l.n.r. mr. Feith, de heer Kerdel, de heer J. van Meer, president-direc teur Albert Hejjn Supermart n.v. en drs. A. C. Helfrich, directeur Shell Nederland. Het Albert Heijn Appel Ei Spel is gebaseerd op de fruit automaat, U kent het apparaat vast wel: een munt in de gleuf een ruk aan de handel en zonder dat u iets te doen heeft ver schijnt er voor het venster een kombinatie van verschillende vruchten. Een aantal van die kombinaties is winstgevend. Vroe ger voor de invoering van de nieuwe wet op de kansspelen betaalde de fruitautomaat uw winst uit in klinkende munt. De tijden van de rinkelende jackpot zijn voorbij. Wellicht herle ven ze voor u bij Albert Heijn met het Appel Ei Spel. Be proef uw geluk. Uw kans om te winnen is groter dan u vermoedt. juiste kombinatie, moet u met een mop op de proppen komen. Een Appel Ei Mop, waarvan het begin is gegeven en die u zelf af moet maken en die niet langer dan 25 woorden mag zijn. Wat is een Appel Ei Mop? Simpel. Een mop waarbij de appel en het ei de hoofdrol spe len. Zo gaat het: Een appel komt een ei tegen in de Kal- verstraat, zegt de appel, of als het u beter uitkomt, zegt het ei.. Tja, wat zou het ei kunnen zeggen? Dit bijvoorbeeld. Weet jij hoe laat het is? Zegt de ap pel: Drie minuten over half zes. Zegt het ei, hoe weet jij dat zo precies? Antwoordt de appel: Je hebt een klokhuis of niet. Of zoals deze: Zegt de appel tegen het ei: Man wat ben jij veran derd. Zegt het ei: Wat wil je, ik heb twee weken in de zon lig gen bakken. Het spreekt vanzelf, dat de beste inzenders beloond worden met hun deel uit de wekelijkse prijzenpot. Maar wie beoordeelt nu wat de beste inzendingen zijn? Een deskundige jury on der voorzitterschap van Max Tailleur. En wie Max Tailleur is behoeven we u niet te ver tellen. U heeft nog nooit een mop gemaakt? Troost u, het maken van een mop is lang niet zo moeilijk als u denkt. We had den een gesprek met Max Tail leur over het maken van mop pen. U vindt het in deze Aller Hande. Leest u het maar eens door, u vindt er een heleboel hints in waaraan u zeker hou vast zult hebben. Om u een voorbeeld te geven hoeveel mogelijkheden er be staan om met heel weinig mid delen toch een mop te maken. U slaat het woordenboek open en vindt het woord appeltaart. Nu de mop: Vraagt de appel aan het ei: Weet je hoe ze een ouwe deftige vrouwtjesappel noemen? Een appeltaart. Toegegeven, geen dijenklet ser, maar toch wel een aardige. En zo zijn er honderden te ver zinnen. Als de eerste maar een maal over de brug is dan ko men de andere en de betere vanzelf. Dus: kassabonnen sparen, de juiste figuurtjes uitknippen, een mop verzinnen. Nu heeft u alleen nog een deelnemingsfor mulier nodig. Deelnemingsfor mulieren kunt u gratis krijgen bij elk Albert Heijn filiaal. Vul het formulier in, plak de door u verzamelde combinatie van kassabon-figuurtjes er op en deponeer het in de speciale moppenbak zoals u die ook in uw filiaal zult aantreffen. Heeft u gewonnen dan krijgt u hiervan schriftelijk bericht. Bij dat bericht ontvangt u een antwoordkaart waarop u kunt opgeven in welk A.H. fi liaal u de prijs in ontvangst wilt nemen. Wanneer de ant woordkaart binnen is, neemt de bedrijfsleider contact met u op om uw prijs in klinkende munt uit tc betalen. De troostprijzen worden per post toegezonden. I I K-4 i i mei j i Appel Ei r—- I I JM I I 1 Speel mee 14^.1 I mot 19SP* E Zo ziet de achterzijde van uw kassabonnen vanaf 1 september tot 4 november '72 er uit. De wedstrijd heeft negen wedstrijdrondes. De start is op 1 september, de laatste ronde eindigt op 4 novem ber 1972. Elke wedstrijdronde heeft een prijzenpot die 50.000 gulden groot is. Zo zijn de prijzen per ronde verdeeld: 10 prijzen van 1.000. 20 prijzen van 500. 40 prijzen van ƒ250. 100 prijzen van 100. 1000 troostprijzen van een tientje in de vorm van een Albert Heijn waardebon. U kunt zo vaak meedoen als u wilt. Elke week twee of drie keer, het maakt niet uit. Er is echter één voor waarde, dat u voor elke deelname een apart wed strijdformulier gebruikt. Anders gezegd: met elk formulier kunt u slechts in één van de vier katego- rieën meespelen. Of in die welke kans geeft op 1000 gulden of die welke kans geeft op 500 gulden enzo voort. Deelnemingsformulieren kunt u overigens zonder problemen bij elk AH-fi- liaal krijgen. Zo veel u er wilt. In welke kategorie u mee moet spelen? Dat ligt in de eerste plaats aan de figuur tjes die u verzameld hebt en de kombinaties die u daarmee kunt maken. Maar stel dat u ruimschoots over alle kombinaties beschikt, wat dan? Tja het is een kansspel. Speelt U mee in de duizend gulden-kombi- natie dan is de prijs groter maar het aantal kansen kleiner. Bij de vijfhonderd gulden-kombinatie de prijs kleiner en de kans om te winnen weer groter omdat er meer prijzen zijn. De keus is aan u. Wat let u echter om een gokje te wa gen. Het kost u slechts een appel en ei mop. En een nieuwe daverende grap is snel weer gemaakt. Doe mee met het nieuwe Albert Heijn Appel El Spel. U zult er een hoop plezier aan beleven. Sukses! Albert Heijn heeft een nieuw grandioos spel ontwikkeld. Het Appel Ei Spel dat iedere klant gratis kan meespelen. Met elke week een prijzenpot van 50.000 gulden. Het Appel 'Ei Spel is een nieuw spel, waarbij de kassabon centraal staat en uw gevoel voor humor geld waard is.

Allerhande | 1972 | | pagina 1