En toch met alles bij de hand stmik Een nieuwe manier van wonen in Doom. Wij. Zonder betutteling. Nieuwe zoet zuren en salades minutenmaaltijden 11 iSr )^rzorgd Engelse thee in drijvend zakje camping margarine Jxoopt voelt ix. zich al LflWWoneo n.v stmik „Ik-heb-belangstelling-Bon" stralli; Angolakoffie kWAItf Ongelukjes EXCLUSIEF BIJ AH JUNI ALLERHANDE De centrale antenne is zo gemaakt, dat u overdag (op uw eigen toestel) het t.v.-programma kunt zien, dat u de vorige avond hebt moeten missen. Er is in' het gebouw een storingsdienst voor kleine reparaties. En een wasserette, kapsalon, supermarkt, tijdschriften kiosk, bloemist, bank, postkantoor. Nogmaals: niets hoeft. Maar als u wilt bent u compleet verzorgd. Dat is ons project Woonpark Boswijk te Doorn. Een goed project, dachten wij. Vooral ook omdat de kosten die aan een en ander verbonden zijn bepaald meevallen. Er zijn twee mogelijkheden. Het is in de eerste plaats mogelijk om straks een appartement in het Woonpark Boswijk te huren. Per appartement (twee personen) zullen de huurprijzen variëren van f 648,- tot f 1.080,- per maand, afhankelijk van het type appartement dat u kiest, de ligging en de grootte. De kosten van basisservice, warme maaltijden en huishoudelijke hulp zijn begroot op f 350,- (1 persoon) en f 440,- (2 personen) per maand. De tweede mogelijkheid is een appartement te kopen. Prijzen variëren dan van 54.000 tot 90.000 gulden. Door verstrekking van een lening van ix de jaar huurwaarde, welk bedrag weer tot uw beschikking komt na beëindiging van de bewoning (en waarvoor u 6% rente per jaar vergoed krijgt), zullen de huur resp. het opstalrecht gedurende 10 jaar niet worden verhoogd. Bent u 65 of ouder dan zal er ook na die 10 jaar géén verhoging van huur resp. opstalrecht meer plaatsvinden, zolang u in Boswijk woont. Als u de vrijheid liefhebt en u wilt toch - voor de zekerheid - alles bij de hand hebben, dan moest u eigenlijk onderstaande bon eens invullen en opsturen. Let wel: dit verplicht u tot niets. Het is voor ons alleen maar een teken, dat u wat meer wilt weten. In het Woonpark Boswijk, aan de weg Doorn-Driebergen, is de bouw begonnen van een uniek apparte menten-gebouw. Het is ontworpen voor mensen die zelfstandig willen wonen, maar die, vanaf het moment dat ze dat zelf nodig achten, verzorgd willen zijn. Dat zijn dus veelal ouderen. Maar ook echtparen zonder inwonende kinderen en werkende vrijgezellen. Wat is er zo uniek aan deze flat? Dat is in de eerste plaats de facultatieve (niet verplichte) service. Elke bewoner kan gebruik maken van een of meer diensten uit een servicepakket, dat uitgebreider is dan dat van een doorsnee-verzorgings appartement. Maar niets hoeft. De bewoner is vrij in zijn keuze. En de kosten variëren dan ook naar de aard en de mate van het service- gebruik. Ook de appartementen zelf zijn trouwens uniek. De woonkamer is groot. Er is een ruime slaapkamer, een keuken met kookapparatuur en koelkast, een badkamer met zitbad, douche en wastafel, een apart toilet en een loggia, tuin of dakterras. Elk appartement heeft bovendien: centrale verwarming (individueel te regelen), een eigen boiler, aansluiting op de centrale antenne, rijkstelefoon aansluiting huistelefoon). De woonkamerramen zijn van isolerend dubbel glas voorzien. En er is nog meer. De bewoners beschikken bijvoorbeeld over een prachtig park van bijna 6 ha. Over tuinen, een restaurant, een biljartzaal, een foyer. Let wel, dit alles is in de prijzen inbegrepen. Daarnaast is er dan nog de facultatieve service, waarvan u naar keuze gebruik maakt, in de mate die u zelf verkiest. Zo künt u uw warme maaltijden laten verzorgen en van een huishoudelijke hulp gebruik maken. Tot uw beschikking staan bovendien: verpleeghulp, diëtiste, physiotherapeut, pedicure en een ziekenafdeling (onder leiding van een arts). Er komt in het complex: een restaurant en een hobby ruimte; in het parkeen volière, een plantenpension en een dierenpension. Bovendien zijn er logeerkamers voor uw gasten. Dooruw eigen voordeur komt uin een modem en ruim appartement, met een groot aantal comfortabele extra's. U woont volstrekt zelfstandig. U hebt met niemand wat temaken,tenzijudatzelfwilt. In uw voorpret koopt u natuurlijk niet zomaar marga rine. U neemt Romi mee! Op uw zeilboot temidden van de golven, in uw bungalowtent onder de zon, in uw caravan in de bergen, daar merkt u immers hoe ver standig u eraan deed Romi mee te nemen. ll camping margarine in blik blijft, eenmaal geopend, nog wekenlang lekker blijft ook in de warmte goed smeerbaar heeft een handig plastic afsluitdeksel is plantaardig, zit vol vitaminen geeft tóch een mooie bruine jus In de huur is inbegrepen: Sg, het gebruikvan velerlei recreatie-mogelijkheden.waaronder een luisterrijkpark. Plantage Middenlaan 34, Amsterdam. Telf. (020) -943003. en serveer in minuten een voortreffelijke maaltijd met Struik Bovendien künt u - naar vrije keuze en alleen op eigen verzoek - gebruik maken van een uitgebreide service. U betaalt dan slechts voor de verzorging die u kiest. stfaik In open envelop, zonder post zegel, opsturen aan N.V. Verzorgd Wonen, Antwoordnummer 7065, Amsterdam-1004. Ik wil meer weten over „Woonpark Boswijk" te Doorn. Mijn belangstelling gaat vooral uit naar: O Huren. Kopen. Naam: Adres: Plaats: Telefoon: Leeftijd:.. sifntik wwsaté- suum Mi.nni Handig en vervaardigd van de beste ingrediënten. Veel kip is met de saus apart in blik verpakt. De rijst zit in 'n handig kookbuiltje. Kies uit 5 soorten; kip in satésaus met rijst kip in barbecuesaus met rijst kip in- paprikasaus met rijst kip in kerriesaus met rijst kip in champignonsaus met rijst MAALTIJDEN MEESTER De laatste maanden zijn er bij Albert Heijn nogal wat re acties binnengekomen op de gang van zaken ten aanzien van de Angola-koffie. Onder meer was dat het geval tijdens de laatstgehouden jaarvergade ring. Onderstaand volgt in ver band hiermee een commentaar van de Raad van Bestuur van Albert Heijn n.v. Praktisch ieder land wordt door de een of andere groep bekritiseerd. Albert Heijn laat zich daardoor bij het inkoop- beleid niet leiden. Onze taak is het om value for money" te bieden. De reden waarom Albert Heijn is opgehouden Angola koffie te importeren en in haar melanges te verwerken was een zitiver commerciële. Dit is dan ook destijds duidelijk gesteld, waarbij onder meer werd ge meld dat in die periode andere Afrikaanse landen interessan tere proposities ten aanzien vah de invoer van koffie kon den bieden dan Angola. De Raad van Bestuur van Albert Heijn verklaart dat zij op basis van het „value for money"-principe die grondstof fen zal verwerken c.q. die arti kelen ten verkoop zal aanbie den, die commercieel zinvol worden geacht. Dit geldt uiter aard ook voor koffiesoorten. Wij erkennen dat de consu ment recht heeft op informatie die zij voor haar keuzebepa ling essentieel vindt, hetgeen samenhangende met dit onder werp betekent dat wij bereid zijn en dat reeds meer en meer doen op de verpakking de herkomst van de grond stoffen te vermelden. Wan neer dan ook in de toekomst door ons Angola koffie zal worden geïmporteerd zal de keuze aan de konsument wor den gelatendoor op de ver pakking te vermelden of er Angolakoffie in het produkt verwerkt is. Een andere brief bereikte ons i.v.m. de naderende vakantie: Mijne heren, Kleine ongelukjes komen in elke vakantie voor. Zou u mij enige tips kunnen geven lioe men hierop het beste voorbe reid kan zijn? Hoogachtend, B. van H., Arnhem. Wij willen u graag de vol gende adviezen geven: In de eerste plaats dient u een klein „apotheekje" in uw bagage bij de hand te hebben met minimaal de volgende in houd: een doosje kant en klaar- pleisters, steriele gaasjes, anti- druk verband, verbandgaas, leukoplast, schaartje, norit voor maag- en darmstoornis sen, veiligheidsspelden, een middel tegen insectenbeten, b.v. Azai-on, muggenolie, verse niet prikkende jodium en hoofdpijntabletten. Vele ongelukjes kunt u met succes zelf behandelen, bij be wusteloosheid moet u echter zo snel mogelijk medische hulp inroepen, waarbij u de patiënt in zijligging legt. benen opge trokken. arm omhoog, hetgeen een makkelijker ademhaling bevordert. Ook bij een gapen de wond moet u zo spoedig mo gelijk de hulp van een arts in roepen, daar een wond binnen zes uur na de verwonding ge hecht kan worden zonder lit tekens achter te laten. Van een bloedende wond behoeft u niet te schrikken, u mag echter de wond niet met water behande len, onmiddellijk na de ver wonding wordt er n.l. op de wondrand een stolsel gevormd. Door een behandeling met wa ter lost dit stolsel op met her nieuwde bloeding tot gevolg; een droog steriel gaasje is in dit opzicht het beste. In geval van verbranding het lichaamsdeel in koud wa ter houden, zolang nog pijn wordt gevoeld. Blaren niet doorprikken, de blaar dient ter bescherming van de tere huid, die onder de blaar wordt ge vormd. Schaafwonden uitwas sen en behandelen in heet soda water i.v.m. gevaar voor teta nus. Door Hero is een nieuwe serie salades en zoetzuren ont wikkeld. Een uitgebreid en af gewogen assortiment was het resultaat. Een assortiment, waarmee de Nederlandse huis vrouw alle kanten uit kan, vanaf een zoetzuur toevoegsel aan een gewone uitsmijter via de vereiste toebehoren bij de nasi en bami tot aan de versie ringen van een fraaie hors d'oeuvre of een aangeklede borrel. Alle soorten zijn gemaakt volgens de geijkte Nederlandse smaak. Hugh Jans heeft een aantal tips samengesteld voor het ge bruik van de salades en zuren. Deze tips zijn gebundeld in een foldertje, dat in alle filialen verkrijgbaar is. Als Engelsen, theedrinkers en -kenners bij uitstek, iets nieuws op dit voor hun zo belangrijke gebied weten te appreciëren, mag wel worden aangenomen dat het goed is. De inzet: Swimming Teabags van Tetley (ofwel drijvende theezakjes); ze zijn er in Engeland al sinds 1964, en sindsdien is de vraag Enige voorbeelden: Hongaarse salade: omelet met Hongaarse sala de gevuld stoven met blokjes kom kommer in boter tot een geurige groentenschotel Singapore salade: gemengd met pindasaus bij de nasi als sla bij geroosterde vis of vlees. er naar enorm gestegen. AH brengt ze ook, die echte Tetlev- thee in zakjes zonder touwtje. De prijs voor een doos met 72 zakjes ƒ2,88 (dat is 4 ct. per zakje): een doorsnee pakje Ne derlandse thee met 20 zakjes kost 0,98 (dat is 5 ct. per zak je). Het waarom van de intro- duktie van deze thee is snel verklaard. Nederlanders ge bruiken meer theezakjes dan in vroegere jaren en prijken met een verbruik van 640 gram thee per hoofd van de bevol king bovenaan op de lijst bin nen de Euromarkt. De verhouding pakjes losse thee en zakjes is nu 50-50 en de verwachting is, dat de kon- sumptie van theezakjes verder zal stijgen. Vanwege die meer- vraag naar zakjes, vanwege eveneens de beter gezette thee in het algemeen, komt AH met die in Engeland gemelan- geerde en verpakte thee van het beroemde en grote Tetley- huis in Londen tegen een la gere- prijs dan voor de gebrui kelijke zakjes. De Swimming Teabags heb ben geen koordje; in Engeland namelijk is het gebruikelijk om de zakjes in de theepot te laten drijven. Dat zal hier even wennen zijn, maar daar tegenover staat toch dat een echt Engels kopje thee wordt verkregen. Belangrijk hierbij is dat door het dunnere papier van de zakjes een betere af- schenk wordt verkregen. En och dat zakje, goed voor twee a drie koppen, is ook zonder touwtje eenvoudig uit de pot te verwijderen. Een bezwaar is misschien dat deze Tetley-thee voorlopig al leen in een doos met 72 zakjes verkrijgbaar is, overigens ex- klusief bij A.H., want al wordt er dan in Nederland meer thee gedronken, er wordt doorgaans een pakje gekocht en 72 zakjes in een keer lijkt veel. Overwo gen wordt daarom om in de toekomst te komen met een doos van 36 zakjes. v

Allerhande | 1972 | | pagina 4