ALBERT HEIJN KREEG ER IN 1971 31.500 M2 VERKOOPRUIMTE BIJ albert'so tracteert koperen bruidsparen op gratis maaltijd Aardbeienluchtbrug Italië-Nederland In twee jaar: 46 nieuwe SuperMarts en 4 's O Lijst AC's eet-oorden AH wil weten wat de klant niet wil Openingen in 1972 I- „LONDEN- IN- BLIK" Nieuw begripconsumentisme Kwartels Voorzieningen Nieuwe centrale slagerijen Nieuwe levensmiddelenfahriek Nieuwe distributie eentra Nieuwe restaurants Aller it Hande Nieuwsblad ""ÜJSBT ^^BH Allerhande juni 1972 van Albert Heijn N.V. Zaandam Verschijning iedere maand. Verspreiding gratis in verzorgingsgebied AH winkels. Redaktie: Public Relations Adviesbureau G. J. van Hulzen. Advertenties: Albert Milhado Co N.V., Plantage Middenlaan 38 Amsterdam. Correspondentieadres en bezorgklachten AllerHande Postbus 200 mmJEUKÊLm RL» t^UHL ^*250^ -«JLÊ8L» amJÊHÊkm ^ÊÊÊÊLm \+SB^r\3SP ^JJik aJLHL ^^TÜSTif^' 18e jaargang nr. 7 (194) Zaandam. hofleverancier juni 1972 oplage 2.058.400 V In het mei-nummer schreven wij over de gas tronomie in België. Daar bij is ongelukkigerwijs een stukje kopij doorgegaan over het eten van kwartels. Hierop hebben wij een groot aantal brieven van lezers ontvangen, die hier over hun verontwaardiging uitten. Wij zijn het met deze lezers eens en vinden dat dit stukje niet in Aller Hande had mogen komen. De redactie biedt zijn ver ontschuldigingen aan voor het feit dat dit onderdeel van de totale kopij aan de aandacht is ontsnapt. Redaktie stadsresiaurants met trots zijn aannemen volgens de Burgerlijke 12}. j-jarig bestaan en om dat feit Stand trouwen er per week enige dui- luister bij te zetten worden alle zenden mensen in Nederland die- eclitparen, die in de week van 11 t/m tien uiterlijk vóór 25 juni hun brui- 17 juni een zelfde aantal jaren ge- loftstafel te reserveren, dit kan tele- trouwd zijn. van harte uitgenodigd fonisch. Zij ontvangen dan van de om in één van de zeven romantische manager een schriftelijke bevestiging eethuisjes van Albert's Corner fees- van hun reservering. Nog even voor telijk te komen vleesfonduen. Uiter- alle duidelijkheid: deze uitnodiging aard neemt AH-Restaurants n.v. ook geldt voor de koperen bruiloftsvier- het glaasje parelende wijn voor zijn ders in heel Nederland, dus niet al- rekening. Per slot van rekening ben leen voor diegenen die in de buurt je maar 1 keer 12}A jaar getrouwd. van een eethuisje of Albert's Corner Echtparen, die deze uitnodiging wonen. Drie weken lang vlogen voor Albert Heijn steeds 2 vliegtuigen van Martinair tussen Italië en Nederland. Bijna iedere dag, met pieken in de weekends, voerden ze grote hoeveelheden verse aardbei en aan uit het zonnige gebied rond de Adriatische Zee. De aardbeien hebben inmiddels via de SuperMarts hun weg naar de consument gevonden. Amstelveen, Binnenhof 16-17* Amsterdam. Kalverstraal 18* Enschede, van Loenshof 15 Hoogvliet, Binnenban 73 Leiden, Stationsplein .24 Utrecht, Oude Gracht 101-103* WEGRESTAURANTS Badhoevedorp, Schipliol- weg 181 (Hotel From-# mer) Beekbergen, Arnhemse- weg 750* Heerlen, Homerus- MAX Factor zegt, begaan te zijn met het lot van de contact lenzen-draagsters. Het opmaken van de ogen zou hun pro blemen baren. De oplossing daarvoor (zegt Max) is de Aquafactor, oogschaduw die opgebracht kan worden met een vochtig penseeltje dat nauwelijks wordt gevoeld door de contact-lenzen-draagster, zodat zij bij het aanbrengen de contactlenzen rustig op de ogen kan laten zitten. Een op lossing? Max zegt het. (Zie verder pagina 5) Leiderdorp, Persant Snoepweg* Oud Leusden, Vloos- Avijkseweg 1* Reeuwijk/Bodegraven, Goudsestraatweg 10 Utrecht, Atoomweg 2 Industrieterrein Lage Weide) Zaandam, Kalverring- dijk 15 (Zaanse Schans) Zevenaar, Doesburgse- weg 43 Deze vestigingen hebben een eethuisje met als spe cialiteit Fonduen. Honderden Nederlanders hebben in de afgclupen twee maanden met Albert Heijn de sprong over de Noordzee ge maakt en geprofiteerd van het hit gevoelige „Londen-in-blik,'-arrangement. De reacties waren unaniem enthousiast en bewezen ten overvloede, dat „Londen- in-blik" de toeristische voltreffer van 1972 is. Helaas heeft de Rijks Luchtvaart. Dienst nu bepaald, dat Albert Heijn de „Londen-in-blik"-reizen vanaf 15 juni tot 1 oktober niet meer mag verkopen voor de tot nog toe geldende prijs van 187 gulden. Volgens wettelijk voorschrift wordt de minimum-prijs nu 267 gulden. Voor het verschil (tussen 267 en 187 dus) krijgen de AH-Londengangers voortaan waardecoupons, die ze naar vrije keuze kunnen gebruiken voor maaltijden, consumpties, excursies, extra nacht in hotel, reserveren van badkamer etc. In feite blijven ze dus voor hun reis 187 gulden betalen en storten ze nu een voorschot op de uitgaven, die ze in de swinging city hoe dan ook toch zouden doen. Londen-in-blik blijft daarom een' razend interessant aanbod voor iedereen, die er een kort- of lang weekend tussen uit wil. Voor de goede orde: de week ends van 23 en 30 juni zijn bijna vol geboekt. Haast u derhalve. Voor het weekend van 16 juni is helaas geen plaats meer disponibel. Het arrangement omvat: vliegreis, 3 dagen en 2 overnachtingen met ontbijt in uitstekend hotel, vervoer van en naar vliegveld in Londen, verzekeringen. Nadere informaties en boekingen aan de 27 A.H.-reisbalies of per telefoon 020—25 08 01. Dat een koperen bruiloft voor duizenden Nederlanders gratis eten en drinken kan betekenen, bewijst AH-Restaurants n.v. de ze maand op overtuigende wijze. Op 17 juni viert de Albert's Corner de smakelijke keten van weg- en Nu ook de prijs aantrekke lijker is geworden, loont het ze ker de moeite om deze zeer ge zonde groente nader aan u voor te stellen. De beste artisjokken komen uit Bretagne. Albert Heijn heeft deze in de sortering opgeno men. Deze artisjokken zijn rond van vorm met een brede bodem (belangrijk want de artisjok bodem is eigenlijk het lekkerst en om hem te kunnen vullen is een grote bodem wel gewenst) 'waaraan ze herkenbaar zijn. Ze zijn bovendien „vol" gevuld; u kunt er dus machtig veel blaad jes uittrekken wanneer u ze koud „a la vinaigrette" eet. Bo vendien zijn ze mals en sappig. Ze komen uit de streek van St. Pol de Léon in de Finistère en de naam „Prince de Bretagne" is een kwaliteitsaanduiding. Zo n hot pants costuumpje van dacron-met-katoenen seer sucker kan alleen gemaakt worden door een ervaren naaister. Ruiten correct verwerken is heel moeilijk en het vereist extra stof. Van dit model bestaan geen patronen. (Zie verder pagina 5). Utrecht, Het Wijnkeldertje, Oude Gracht 101-103 tel 030-311126 CENTRUM- RESTAURANTS 1 Tot nu toe komen artisjokken niet dagelijks op ons menu voor. De prijs was vrij hoog en voor velen was het een vol- komen onbekende groente. Ve- len hebben er echter inmiddels kennis mee gemaakt bij een verblijf b.v. in Frankrijk en Spanje. Albert ileijn's totale verkoopoppervlakte is vorig jaar toegenomen met ruim 31.500 in2 tot ruim 171.100 in2, dat is 22,5 procent (dus bijna een kwart) meer dan in 1970. Deze forse uitbreiding is te danken aan de opening van niet minder dan 21 nieuwe supermarts en 2 zelfbedicningswarenhuizen (in Vlissingen en Maas tricht). waarvan de totale verkoopoppervlakte ruimschoots opwoog tegen die van de kleinere winkelfilialen, die werden gesloten omdat er in de buurt een nieuwe supermart werd geopend of omdat ze onvoldoende rendabel waren. Dit blijkt uit het vorige maand verschenen jaarver- slag-1971 van het AH-con- cern, waarin tevens te lezen staat dat er dit jaar even eens een forsere uitbrei ding van de verkoopruimte wordt verwacht. Als alle plannen kunnen worden gerealiseerd zullen in 1972 ongeveer 25 nieuwe super marts en (opnieuw) twee zelf- bedieningswarenliuizen (Mi- ro's) aan liet aantal filialen worden toegevoegd, inclusief de supermarts, die gebouwd zullen worden door het inmid dels door Albert Heijn overge nomen levensmiddelenbedrijf Simon de Wit. Het spreekt vanzelf dat e$n dergelijke forse groei, die ook in 1971 weer leidde tot een ver betering van AH's marktaan deel, tot allerlei voorzieningen noopt. nemende behoefte aan voorver pakt vlees te kunnen voldoen. Voorts werd in Tilburg een leegstaande textielfabriek ge kocht, die zal worden omge bouwd tot een levensmiddelen- fabriek, waarin o.a. een bak kerij (voor koekjes en gebak) zal worden ondergebracht. Een andere belangrijke voor ziening om de filialen snel en voldoende te kunnen bevoor raden was de ingebruikneming van twee distributiecentra, één voor „non food" in Beverwijk en één voor kruidenierswaren in Tilburg. Ook werd vorig jaar (in Zaandam) een nieuw, 18-ver diepingen tellend hoofdkantoor in gebruik genomen, van waar uit alle aktiviteiten nóg effi ciënter kunnen worden be stuurd en begeleid dan voor heen. AH's restaurantbedrijf on dergaat eveneens een voortdu rende uitbreiding en vernieu wing. De wegrestaurants (Al bert's Corners) zullen geleide lijk aan zodanig worden ver bouwd. dat ze be^an uit drie onderdelen, t.w. 1. een self servicerestaurant: 2. een sfeer vol eethuisje (met bediening) en 3. een nacht-serviceruimte. In de loop van vorig jaar wer den reeds twee wegrestaurants in deze nieuwe opzet aange past: die bij Reeuwijk en Lei derdorp. Daarnaast begon AH (in sa- werking met McDonald's Cor poration te Chicago) een heel nieuwe aktiviteit, namelijk de exploitatie van de zogenaam de McDonald's. De eerste McDonald's (voor een snel en zeer goedkoop kwaliteits hapje of om mee te nemen) werden geopend in Zaandam Zie verder pagina 2 EETHUISJES Amstelveen, De Binnenhof, Binnenhof 16-17 tel. 020- 419637 Amsterdam, De Jonge Roe ien, Kal verstraat 18 tel. 020-222651 Beekbergen, De Deelerhof, Arnhemseweg 750 tel. 05766-1390 ACTIES We citeren: „De achtergron den van het consumentisme zijn complex. Elementen daarin zijn het onbehagen van de con sument over de ondoorzichtig heid van de markt, maar daar naast ook het aan het licht ko men van repercussies van de moderne produktie op het mi- Leiderdorp. De Munnikhof, Persant Snoepweg tel. 01710-22020 Oud Leusden. De Leusder- liof, Vlooswijkseweg 1 tel. 03490-14098 Reeuwijk/Bodegraven, De Reeliof, Goudsestraatweg 10 tel. 01726-3683 „Prince de Bretagne": een schoonheid van een artisjok! Zo werd o.m. besloten tot de bouw van twee nieuwe centrale slagerijen (in Zaandam en Til burg), die wellicht beide in 1973 in gebruik zullen kunnen, worden genomen. Deze slage rijen zijn nodig om aan de toe- Emmen, De Haar 108- 110: 1 februari Landsmeer, Burgweg 1: 17 februari Hoogezand, Oost Gorecht 8: 31 mei Meppel, Grote Akker straat 1: 8 juni Oostburg, Torenweide- laan 2: 28 juni MHtO'S: Leeuwarden: Tijnjedijk 76: 22 maart MIRO-DOE-HET-ZELF: Maastricht, „Brusselse poort": 14 april ALBERTO'S: Den Haag, Van Hogen- houcklaan 82: 24 maart Amsterdam: Overtoom 306: 13 april In het vorige maand ver schenen jaarverslag van Albert Heijn wordt ook enige aandacht geschon ken aan het verschijnsel dat in Amerika met „con sumerism" wordt aange duid en waardoor AH de suggestie oppert om het in Nederland „consumen tisme" te noemen. De inhoud van het begrip is moeilijk exact te omschrijven, aldus het jaarverslag. In het algemeen dient het als aandui ding van verschillende uitings vormen van de kritischer in stelling van de consument je gens een ieder, die goederen of diensten levert. Een kriti scher instelling, die overigens niet alleen tegenover het be drijfsleven tot uiting komt, maar ook de goederen en dien sten van de overheid, de semi- overheid, instellingen en vrije beroepen. lieu. Wat dit laatste betreft lijkt een verband met de he dendaagse maatschappij -kriti sche stromingen aannemelijk. De kritische consument zoekt en vindt de wegen om zijn me ning kenbaar _l£ maken en in vloed uit te oefenen, hetzij door middel van geïnstitutio naliseerde, weloverwogen ak tiviteiten, dan wel door min of meer spontane akties, die doorgaans veel publiciteit krij gen". ONDERZOEK Het belang van de consument heeft, door de jaren heen, bij de zakelijke aktiviteiten van Albert Heijn veel aandacht ge kregen, zo wordt verder gecon stateerd. Veel zorg en moeite werden besteed om te bepalen wat de consument aan artike len en diensten verlangde. „Het consumentisme is in zoverre een nieuw verschijnsel, dat het ook aandacht vraagt voor wat de consument juist niet verlangt. Wij zijn ook thans bezig na te gaan of de prioriteiten, die de klant stelt, zich werkélijk wijzigen. Daar bij moet er naar worden ge streefd te bepalen of de stem men, die in naam van de con sument opgaan, de werkelijke voorkeuren van de klant ver tolken", aldus het jaarverslag, dat daaraan toevoegt: „Het staat overigens wel vast, dat beslissingen, die uiteindelijk, na het afwegen van alle facto ren, worden genomen, niet alle groeperingen tevreden zullen kunnen stellen".

Allerhande | 1972 | | pagina 1