Blijvende vraag naar maandelijkse premies: PMC-prijsvraag EXCLUSIEF POSTORDERBEDRIJF Onderwijs in beweging Ardenner week bij AH Fraaie prijzen Binnen bereik Elke dag SportenSpel nog tot 24 mei in AH-filialen Te langzaam? Brede basis m KWALITEIT 8 RUIME KEUS Tol 1 juli boekjes inleveren voor obligaties Studiebeurs j AH toegekend Vreemd Tnfoi-matie Met de hand Aller it Handle HOFLEVERANCIER SAHO01000194 Nieuwsblad Allerhande mei 1972 van Albert Heijn N.V. Zaandam Verschijning iedere maand. Verspreiding gratis in verzorgingsgebied AH winkels. Redaktie: Public Relations Adviesbureau G. J. van Hulzen. Advertenties: Albert Milhado Co N.V., Plantage Middenlaan 38 Amsterdam. Correspondentieadres en bezorgklachten AllerHande Postbus 200 Zaandam wphb-b™» ww 18e jaargang nr. 6 (193) £-aauuaiil. unrt pvreannnv j o o Mei 1972 oplage 2.058.400 AO'S pm:c groeide uit tot een PMC bestaat tien jaar. En dit twee de lustrum 'wordt gevierd met een prijsvraag voor het gehele gezin. Niet thuiszittend aan tafel, maar vol komen aangepast aan deze zonnige tijd van het jaar buiten, in een toeris tische sfeer. Het kernpunt: een gezellig dagje uit kan gekoppeld worden aan het winnen van een prijs, bestaande uit een van de vele best sellers van het PMC-assortiment plus als hoofdprijzen enkele AH-Vakantiereizen en 10 diepvrieskisten. Er zijn door PMC 16 tochten samen gesteld die in de maanden juni. juli en augustus kunnen worden gemaakt. Deze tochten leiden naar een educatief of histo risch objekt (dierenpark, museum e.d.) en op de plaats van bestemming aangekomen, moeten op een formulier elf vragen worden beantwoord. Deze vragen zijn niet van de allereenvou digste soort, (er zijn zoekvragen en strik vragen onder) maar toch zodanig dat iedereen ze beslist ter plaatse beantwoorden kan. Om daarmee kans te maken op één van de fraaie prijzen. De tochten zijn zó gekozen, dat één ervan altijd binnen uw bereik ligt. Er zijn drie autotochten onder: Noord-Groningen, het wes ten van Friesland en Zeeland; de rest zijn stadswandelingen met museumbezoek of zon der meer tochten naar het Evoluon, Open luchtmuseum. Diergaardes of Corversbos. Plaatsen van prijsvraaghandelingen: Maas tricht, Eindhoven, Den Bosch, Arnhem, De venter, Hilversum, Emmen, Orvelte (Dr.), Hoorn, Zaandam, Wassenaar en Delft. De tochten kunnen op alle dagen van de week worden ondernomen. Geïnteresseerden kunnen via de in deze krant opgenomen bestelbon één of meerdere wedstrijdformu- lieren aanvragen. Wedstrijdformulieren zyn ook in de PMC-showrooms verkrijgbaar. PMC hoopt uw belangstelling voor het (voor velen wellicht nog onbekende) schoons, dat het eigen land te bieden heeft, te stimu leren door middel van deze originele prijs vraag. Een onafzienbare stroom preinies-van-cle-inaand heeft PMC in de afgelopen tien jaar gelanceerd. Na de koelkast kwamen, om slechts enkele voorbeelden te noemen, de snelkookpan, het zonnebed, de bestuurbare rolschaatsen, de electrische handmixer, de prisma-kij ker, de elektrische haardroger, de bungalowtent, de zig zag-naaimachine en zelfs een zeer aantrekkelijke Israël- reis (in 1964). die beschouwd mag worden als een voor loper van AH's huidige uitgebreider reisprogramma. Buitenlandse kinderen leren Nederlands (zie pan- 2) Tot 24 mei a.s. zijn de Sport en Spel-boeken (u weet wel de gezamenlijke Shell AH-aktie ten bate van de sport) verkrijg baar in de AH-filialen. Het ziet er naar uit dat nog voor die datum deze bijzondere uitgave zal zijn uitverkocht. Dit kan uiteraard verschillen per filiaal. Het is mogelijk om de be drijfsleider van een filiaal dat uitverkocht is te vragen om bij zijn collega's van andere super- marts te informeren of daar wellicht nog boeken voorradig zijn. Ook de dubbelkaartjes met plakfiguurtjes en portretten van sportlieden gaan uiterst hard. Het is zinvol ook hierop te letten en ervoor te zorgen tijdig deze kaartjes te bemach tigen. Wanneer de totale oplage bij Albert Heijn is uitverkocht, be tekent dit wel een record in de boekverkoop. In enkele weken tijds namelijk zullen er dan 100.000 boeken zijn verkocht. De aktie loopt bij de Shell- pompen iets langer en het spreekt voor zich dat daarna onder meer in AllerHande be richten zullen volgen over de afrekening met de Nederlandse sportfederatie. „De Ambachtsschool is er allang niet meer", zo be gint een van de artikelen in deze AllerHande, die als speciaal thema de onder wijsproblematiek meekreeg. Dat is een klein, maar be langrijk facet van de enor me veranderingen, die in ons totale Nederlandse on derwijsbestel plaatsvinden, den. Van hogeschool tot kleuter school is het onderwijs in be weging. Heel veel mensen kun nen het niet meer bijbenen, vooral de ouders van kleine en grote schoolgaande kinderen hebben het er dikwijls heel erg moeilijk mee. De meest radicale onder de onderwijs-hervormers zeggen dat het allemaal veel te lang zaam gaat, dat de vernieuwin gen nog lang niet ingrijpend genoeg zijn. Terugkerend naar het lager beroepsonderwijs, waartoe ook de oude ambachtsschool en de vertrouwde huishoudschool ge rekend moeten worden, kunnen we in de eerste plaats een to taal andere opvatting constate ren. Ging het vroeger vooral om het goed leren van een vak, nu gaat het in de eerste plaats, om „vorming". Onder de PMC-premies waren de eerste jaren di verse duurzame huishoud- artikelen, waarvoor Albert Heijn de markt heeft „open gebrokend.w.z. ze voor een veel breder publiek toe gankelijk heeft gemaakt. Behalve de koelkast teas dat o.m. met name het ge val voor de elektrische handmixers (ook de lance ring daarvan in augustus 1962 leverde een „nationale stormop), de centrifuges (begin. 1963) en de wasauto maten, die in april 1964 voor twee derde van de „normale" winkelverkoop prijs roerden aangeboden. Op dat tijdstip stond reeds in ruim 80.000 gezinnen een PMC-(Liebherr)koelkast.... Albert Heijn heeft altijd ge steld (en stelt dat nog), dat de PMC-artikcien van de hoogste kwaliteit zijn en dat gemeten naar die kwaliteit de prijs de laagst mogelijke moet zijn. Dit onwrikbaar uitgangspunt heeft in de loop der jaren de waarde ring opgeleverd van honderd duizenden PMC-klanten. Nog steeds is er een aanhoudende vraag naar de artikelen, die door PMC exclusief (alleen voor AH-klanten) op de markt wer den gebracht Het gevolg was dat er van de aanvankelijke opzet (elke maand een tijdelijke premie) weinig overbleef. PMC werd door de klanten "gedwongen" de succes volle artikelen te handhaven en zo ontstond er geleidelijk een blijvend assortiment met als ge volg een catalogus, die van lie verlee steeds dikker werd. En thans behoort de premie- van-de-maand tot het verleden en komt er tweemaal per jaar een catalogus uit, vol prachtige exclusieve voordeel-aanbiedin gen. Zo heeft PMC zich langzamer hand ontwikkeld tot een zeer bijzonder soort postorderbedrijf, dat binnen het AH-concem een steeds belangidjker plaats is gaan innemen. De rijk geïllustreerde, 94 pagi na's tellende voorjaarscatalogus 1972bevat bijna. 200 verschil lende artikelen, in prijs varië rend van 19 gulden (voor vier slopen) tot 2.890 gulden (voor een prachtig leren bankstel). Voor diverse hooggeprijsde arti kelen (uitgezonderd sieraden) is termijnbetaling mogelijk. Deze sterke groei leidde ook tot een verandering in de bestel wijze. Voorheen was het zo, dat men de spaarzegels kon omwis selen tegen PMC-cheques, die dan (al of niet met bijbetaling) recht gaven op de aankoop van de verlangde premie. Vorig jaar evenwel is de be stelwijze drastisch vereenvou digd. De PMC-cheques zijn afge schaft en men ontvangt nu. tel kens als een halfvol of vol ge spaard zegelboekje wordt inge wisseld voor contant geld (met spaarpremie) of een super-obli- (zie verder pagina 5) O Albert Heijn verwacht dat de super-obligatielening van Cee- horn in juli zal zijn vo.l- getekend. Dit betekent dat tot 1 juli a.s. nog boekjes met ze gels kunnen worden ingeleverd ter verkrijging van een obli gatie. Zeer waarschijnlijk zal er een nieuwe lening volgen, maar deze zal verschillen van de lo pende met name t.a.v. de rente- voorwaarden Wil men dus profiteren van de huidige aan trekkelijke rente, dan is snel in leveren van de boekjes gebo den. f De Albert Heijn stu- f diebeurs 1971, groot 10.000.- is toegekend J aan Dr. E. van der f Kleijn, apotheker te Nij- J J megen, die begeleid f door een werkgroep J f een studie zal doen over J f ..de wijze van distributie r van geneesmiddelen en f beoordeling van diverse Jj r alternatieven". J i Albert Heijn N.V. f beoogt met het jaarlijks toekennen van een stu- J diebeurs een bijdrage te t leveren aan de bevorde- J ring van het wetenschap- i pelijk onderzoek op het i terrein van de goederen J en/of diensten distribue- rende bedrijven met na- i me in de levensmidde- x lenbranche. f De toekenning van een studiebeurs geschiedt op y voordracht van een Co- f mité van Keuze, bestaan- de uit prof. dr. J. F. Hac- t coü. A. Heijn, Ir. A. G. f Maris en Prof. Dr. F. de f f Roos. De heer Van der Kleijn f f is de vijfde aan wie, i j) sinds de instelling van de f f beurs in 1966, een studie- j toelage wordt toegekend, f jes (jasje). Onder het jasje zit nog een gestreept vest. Het materiaal is rood ivollen kamgdren flanel met marine blauwe lijntjes. Knoopsgat en rode ba ret zijn getooid met een donkerblauwe camelia. Jasjes over japonnen mogen alle mouwlengtes hebben, inclusief hele maal geen. Deze kleurige pakjes zijn van Maison Kuiper (Zeist). De opleiding, zo stelt men nu, is in de eerste plaats om de mensen te leren denken, het om «aan met anparaten leei't men in de bedrijven wel. Terwijl juist bij de hui- diere onderwijsvormen de belangstelling en medewer king van de ouderen van het grootste b'elang is. Voor deze mensen is de onder- wijs-informatie in deze AllerHande. Hotel Pontinental in Torremolinos (Spanje), een hoogtepunt uit AH's vakantiepakket voor iedereen zie pagina 11) In ieder filiaal kan een ruime keuze gemaakt worden uit de dertig specialiteiten, die in to taal gebracht worden. De prij zen variëren van ongeveer 60 cent per 100 gram tot ruim twee gulden per 100 gram. In de filialen met een delica- tessenafdeling zijn in het Ar- dennerassortiment opgenomen culinaire aantrekkelijkheden als Ardennerham, enige soorten fijn gekruide paté's, op ver schillende wijze klaai-gemaakte cervelaatworsten en salami di Veel van deze vleésspeciali- teiten zijn geheel of gedeelte lijk met de hand bereid. Zo is de Jambon d'Ardenne, de origi nele gerookte Ardennerham op traditionele wijze gerookt op dennenhout en zijn cervelaat worsten hoog in de Ardennen speciaal gedroogd. Het Verre Oosten heeft zijn invloed op de mode. Dit KÏnmnopdk van zwarte crêpe met witte belijningen is als avondtoilet ontworpen door Frans Mo lenaar (Amsterdam). Composéstoffen stoffen in dezelfde tinten, maar uitgevoerd met verschil lend dessin zijn dit voorjaar erg in de mode en de effecten kunnen heel ivild wezen. LAROCHE doet het kalm pjes aan, hij houdt zich enkel aan streepjes (in de geplooide rok) en ru.it- Foto's onder van links naar rechts: Chemisiertjes mot plooirokjes en bla- zertjes en daarbij een grote hoed van exotisch stro vormen eer. typisch facet van de damésachtige mode. Modellen van Edgar Vos (Amsterdam). Moeilijke figuren vereisen speciale kleding. Dut mag dan mits de benen lang genoeg zijn best een speciaal uitgekiend broekpak wezenwaarin een zwaar figuur er heel qoed uitziet. Van Modehuis Joyeuse (Amsterdam). Onze samenleving zoekt mensen die de mogelijkheid hebben om op basis van een brede onleiding op verschillen de plaatsen ingezet te worden. Daarvoor is dikwijls nodig dat men een vreemde taal kan spreken en schrijven, dat men vlot wiskundige berekeningen kan maken, of duidelijk kan rapporteren. Door deze gedachte eestimu- Ipord is rip ambachtsschool om gebouwd tot een lagere techni sche school, waarna een weg open is naar middelbare en technische opleidingen. Maar daarom ook is de huis houdschool voor de moeders van nu onherkenbaar gewor den. Voor heel veel ouders is dat beroepsonderwijs een vreemde en totaal onbekende zaak geworden, totaal anders dan men zelf ervaren beeft. Vanaf 9 mei tot Pinkste ren (21 mei) wordt er in AH's filialen een Arden- nerweek gehouden. In die periode zullen er een groot aantal vleesspecialiteiten uit het Belgische hoogge bergte verkrijgbaar zijn. milano, een harde, droge met knoflook en chianti-wijn berei de worst. In het algemene assortiment (niet typisch delicatessenafde- ling) zijn hors d'oeuvres, tal van paté's (veelal in aluminium bakjes) en pittig gekruide worstjes. Foto's boven van links naar rechts: Carcoats of blazers over pantalons met plastron of hes zijn helemaal „in". Deze modellen met zeer lange pijpen, die platformzolen noodzakelijk maken zijn van Dick Holthaus (Amsterdam).

Allerhande | 1972 | | pagina 1