Zekerheid voor de huisvrouw: VERPAKKINGSDATUM OP VERS AH-VLEES Met eigen motorkruiser door heel Nederland Tuinieren is leven in een droomoase aanleggen Doe eens vaderlands water in uw vakantiewijn... Amsterdams Philharmonisch Orkest naar de U.S.S.R. bij Albert Heijn Kinderen gek op plaatjes Reeds meer dan vijftigduizend SPORTENSPEL boeken verkocht Regels Nieuwsblad van Albert Heijn N.V. Zaandam Verschijning iedere maand. Verspreiding gratis in verzorgingsgebied AH winkels. Redaktie: Public Relations Adviesbureau G. J. van Hulzen. Advertenties: Albert Milhado Co N.V., Plantage Middenlaan 38 Amsterdam. Correspondentieadres en bezorgklachten AllerHande Postbus 200 Zaandam. Aller HOFLEVERANCIER 18e jaargang nr. 5 (192) April 1972 oplage 2.058.400 De uit achttien man bestaande drum en piper band van British Caledonian Airways maakte zaterdag 25 maart een tournee langs een aantal supermarts van Albert Heijn in Amsterdam, Haarlem, Den Haag en Leidschendam. Deze muzikale rondrit per echte dubbeldekkerbus vond plaats ter gelegenheid van de introduk- tie van Albert Heijn's Londen (in blik) weekend, dat tegen de lage prijs van 187,wordt aangeboden inclusief annulerings- en reis-ongevallenverzékering, alsook luchthavenbelastingen. Kinderen tot 2 jaar krijgen 90 korting, kinderen van 2 tot en met 11 jaar 50 Gevlogen wordt met British Caledonian Airways vanaf Schiphol of zo men wil vanaf Zestienhoven. Aan of in het water en in de tuin kunnen T-shirts, jumpsuits en badpakjes dienst doen. Niets let ons om zo'n gestreept g evalletje te combineren met iets effens. Meer over kindermode zie pag. 2. Het Amsterdams Philhar monisch Orkest heeft met Gos- concert, het staatsimpresa- riaat van de U.S.S.R., een con tract afgesloten om van 17 september tot 1 oktober a.s. een tournee naar de Sovjet- Unie te maken. Hoewel het definitieve pro gramma nog niet vaststaat, is het waarschijnlijk dat het A.Ph.O. vier Sovjet-republie ken zal bezoeken om in de steden Moskou, Leningrad, Odessa, Kiew, Riga en Vilnius 6 tot 8 concerten te geven, die alle gedirigeerd zullen worden door Anton Kersjes. De uitnodiging, die het A.Ph.O. voor deze belangrijke reis ontving, heeft een heel bijzonder karakter, want het zal voor het eerst zijn dat een voltallig Nederlands sympho- nie orkest een tournee door de Sovjet Unie zal maken. Ook in het seizoen '72-'73 verzorgt het A.Ph.O. weer concerten voor de PMC in Am sterdam en Arnhem. Sinds de introduktie op 16 maart van de Albert Heijn- Shell-uitgave van het unieke boek SPORTENSPEL zijn er in de A.H-filialen ruim 50.000 van deze boeken verkocht. Twee dagen voordat dit nummer van AllerHande in druk ging wezen de metingen in de filialen uit dat de gang er nog steeds in zit. Dat is erg bemoedigend voor de Neder landse sport, van ieder boek namelijk dat 5.95 kost is een rijksdaalder bestemd voor die zelfde sport en dat betekent dat als de gehele oplage van 250.000 (bij A.H. en Shell samen) wordt verkocht er zo'n 625.000 be schikbaar komt. Shell en Al- bert Heijn garanderen zelfs een bedrag van een miljoen. Uit eerste onderzoeken is ge bleken dat vooral het spel-ele- ment van deze uitgave erg aan slaat en dan wel in het bijzon der bij kinderen. Speciaal de dubbelkaartjes met portret van sportfiguur en plastic plakfi- guurtjes zijn bijzonder gewild bij de jeugd. Ze worden niet alleen gebruikt om op de speel velden in het boek spelsituaties uit te zetten, maar worden ook op de muren in hun kamertjes geplakt en in schoolagenda's. Hoe geliefd de kaartjes wel zijn, blijkt o.m. uit het feit dat veel jongeren bij de uitgangen van SuperMarts staan te wachten op klanten aan wie ze om de kaartjes vragen en te vens is er een levendige ruil handel. Nu de Europa-cup zijn cli max bereikt, zwemmers en zwemsters aan hun kwalifika- tiewedstrijden voor München bezig zijn en de Wereldkam pioenschappen ijshockey in Praag net achter de rug, zul len vooral de speelvelden hun nut bewijzen bij het „naspe len" van moeilijke of discuta bele spelsituaties. Tot 24 mei loopt deze aktie bij Albert Heijn. Voor deze unieke watersport- wegwezer kunt u op drie manie ren boeken: a) in 27 grote AH-Super- Marts in geheel Nederland (waar de reisinformatrice in ferm zee- manslalijn alle inlichtingen zal geven). b) schriftelijk via postbus 1074 in Amsterdam. c) telefonisch onder nummer 020-241973 of 250801. N.B.: voor deze laatste twee boekingsmethoden kunt u wel eerst bij uw eigen AH-filiaal de ideeën-folder „Ga 'ns met vakantie naar Nederland" halen. U kunt de folder ook telefonisch aanvragen (020-241973). Monster vandaag nog aan op de AH-vakantievloot. Doe het snel, want de voorraad kruisers is beperkt. Wie het eerst komt, het eerst vaart. Een tweede leven in het groen, ontsnappen uit de wereld van alle dag naar het eigen stukje grond, dat nog zestig procent van de Nederlanders heeft, of naar het balkon achter de kleurige plantenbak, waar de bijen óók af en aan zoemen. Mijmeren bij de eigen kleine vijver, compleet met een waterlelie en een goudvissenpaarde groei observeren van de gewasjes in een mini- tuin, neuriënd gieten, snoeien en opbinden in een misschien met eigen handen gebouwd kasje. Aantrekkelijke moge lijkheden voor al die mensen, die oog en lief de hebben voor de na tuur, voor wie het leven nog andere waarden heeft dan een grotere auto of een nóg verdere reis dan de buurman op zijn dia's laat zien. De plantenwereld heeft heel wat te bieden;; ieder jaar weer ontlui ken de knoppen en ma ken plaats voor nieuwe schoonheid en in de schijnbaar doodse win ter gaat, diep verborgen, het leven door. De natuur lijkt onver anderd en toch heeft ook daar de moderne tijd in vloed. Biologische en technische kunstgrepen hebben gezorgd voor sterker speelgras, voor rijker en langer bloeien de planten, gemakkelij ker kiemende zaden en doelmatig materiaal voor vijvers en amateur kasjes. Aan al die aspecten zal in dit nummer van Al lerHande aandacht wor den besteed. Albert Heijn pleegt door te gaan voor een bedrijf dat zoveel data op zijn produkten doet. Een datum die aan geeft wanneer dit produkt verpakt is dan wel een datum die vertelt tot wanneer een produkt vers is. Meesterlijke tip van Al- bert Heijn: doe dit jaar eens zoet, vaderlands wa ter bij uw vakantie-wijn. Dat betekent weg met de weg en met ellen-lange fi les, waarvan u onvermij delijk de super-benzine dampen in krijgt. Indach tig het onverwoestbare spreekwoord, dat de beste i'rtrtrü-k* 33- In onderstaande jachtha vens van Arie de Boom N.V. kan men voor de avond en nacht gratis aanleggen: KRIMPEN A/D IJSSEL: jachthaven LOOSDRECHT: jachthaven LEIMUIDEN: jachthaven, supermarkt, winkeltjes, zvyembad, restaurant MAASBOMMEL: jachthaven, restaurant, recreatiecentrum, zwembad BRAASSEMERMEER jachthaven, recreatie centrum, jeugdsociëteit, discotheek, restaurant, bar, zwembad, douches SCHOONHOVEN: jachthaven, paviljoen, zwembad, spleeltuin. S" stuurlui aan de wal staan, nodigt Albert Heijn u bij deze uit om in 1972 extra feestelijk de boot in te gaan. Als u „ja" zegt tegen het avontuur kunt u binnenkort voor één week of langer schip per zyn op uw eigen motor kruiser en varend op eigen kom pas een onvergetelijke zwerf tocht maken door Nederland. In onze overvolle delta, waar iedereen op iedereens lip leeft en privacy bijna even zeldzaam is geworden als de Koh-I-Nohr- diamant bieden de waterwegen (nog steeds) volop ontsnappings mogelijkheden. Wie zich los maakt van het land entert auto matisch de vrijheid. NAGELNIEUW En dit is de aanbieding: vanaf 375 gulden per week krijgt u een nagelnieuwe vier persoons motorboot, die op u wacht in het hypermoderne watersport centrum Arie de Boom N.V. aan het Braassemermeer. Bij deze prijs is een schadeverzekering zonder één cent eigen risico inbegrepen. Aan boord vinden de gelegen heids-zeelieden op een opper vlakte van 5.50 bij 2.15 meter twee slaapplaatsen in de kajuit,' twee slaapplaatsen in de kuip (die overdekt kan worden), een tafel, wastafel, 2 pits gaskom foor, waterreservoir, toilet, zwemvesten en een snelle, be trouwbare 20 pk klasse motor,, die het manoeuvreren tot een kinderlijk simpel spel maakt. Vóór de afvaart ontvangt men volledige instrukties. Uiteraard zijn het Handboek vaarreglementen en waterkaar ten ook aan boord. Het enige, wat de varensgezellen mee moe ten nemen zijn slaapzakken, be stek, wat pannen en een on verwoestbaar humeur. Vergeefs zoekt de huisvrouw naar een datum op een moei lijk houdbaar artikel als vlees; ze zipt op het etiket wel prijs per kilo, inhoud, soort vlees en bedrag en vervolgens een aba- cadabra van letters en arabi- sche cijfers. Voor de slagers van AH geen geheimschrift, voor de huis vrouw wel en daarom gaat dit veranderen, gaat AH binnen kort werken met een zgn. open code, d.w.z. wordt verteld wan neer dat bewuste stuk vlees verpakt is. Om technische redenen kon dit niet eerder worden gedaan en om dezelfde redenen zal voor lopig nog op beperkte schaal met die open code gewerkt kun nen worden. Namelijk alleen voor dat vlees, dat uit AH's centrale slagerijen komt in de filialen op de lijn Den Haag Alkmaar (ca. 50 filialen) en nog niet voor vlees dat wordt ver pakt in Supermarts waarin een slagerij gevestigd is. Heel nadrukkelijk houdt die open code nu géén vers-tot- datum in en in de filialen zal dat duidelijk op borden worden vermeld om misverstanden te voorkomen. Want de huisvrouw die bijv op de 16e in de winkel komt kan op het vlees als datum de 14e of 15e zien en zij zou ge neigd kunnen zijn te denker dat het geen vers vlees betreft Niets echter is minder waai omdat de 14e of 15e verpak kingsdata zijn. Als vuistregel geldt, dat ster ke produkten als riblappen, ma gere runderlappen etc. uiterlijk drie dagen na de verpakkings datum worden verkocht zwakkere produkten zoals hakt en tartaar uiterlijk twee dagen na de verpakkingsdatum. Terugrekenend betekent dit, dat de huisvrouw op de 16e geen vlees zal aantreffen dat op de 11e verpakt is. De twee en drie dagen zgn overigens tamelijk „kort geme ten", want de eisen die AH aan het vlees stelt zyn zo hoog en de controles zyn zo nauwgezet dat een enkele dag langer niets zou afdoen aan de kwaliteit van het vlees. Opzettelijk echter is die grens gesteld, omdat de huisvrouw het gekochte vlees wellicht ook een dag wil be waren. Om dat even kostbare als kostelijke stukje vlees zo goed mogelijk op tafel te brengen, moet men zich wel houden aan enige voor de hand liggende re gels: het verpakkingsmateriaal bij thuiskomst verwijderen; invriezen in de diepvriezer (als verpakkingsmateriaal bijv. plastic zakjes nemen) dient snel te gebeuren bij -25° C om dat anders de vleescellen ka pot vriezen; het vlees zo kort mogelijk voor het gebruik bereiden; %het vlees zo kort mogelijk voor het bereiden zouten en kruiden, PER WEEK De kruisers worden per week verhuurd van zaterdag negen uur 's morgens tot de volgende vrijdagavond. Wenst men langer onder te duiken in het vader landse waterland dan kan daar moeiteloos een natte mouw aan worden gepast. Ruiten het seizoen betaalt u tot en met 20 mei en vanaf 9 september 375 gulden per week. Vanaf 27 mei tot en met 10 juni en vanaf 19 augustus tot en met 2 september bedraagt de huur prijs per week 450 gulden. In het hoogseizoen, dat loopt van 17 juni tot en met 12 augus tus betaalt u 490 gulden per week. BOEKEN G

Allerhande | 1972 | | pagina 1