Morgen kan het (helaas) te laat zijn Ölèrechte Keus Boetiekjes j COSMETISCH RESUMÉ |0itWtt^a fceeft uniekpak Cafleaft Maar het kan toch wel met minder potjes? om mooi te Wijven Een meesterlijk advies S©S£T< ?3|§s; Ach dokter, help eens een handje Maar het kan nog beter doe de bon vatldaaë TVOgl eve» op de p°st Vakmanschap is Meesterschap vers bier Soepele huid MAART ALLERHANDE (Advertentie) weral \Iti|i!ll 11id k rAVja s#»K i J Met regelmatig onderhoud kan zo'n huid vele jaren mee; wordt de Veroudering eenmaal zichtbaar, dan is het in -feite te laat eindelijk eens met het on derhoud te beginnen. Men zij gewaarschuwd. Met het ontstaan van de t eigen jeugdmode schoten f de boetiekjes als padde- stoelen uit de grond. Ze f brachten het soort model- t len, dat de jongeren ver- f langden, enkele heel goed, sommige andere met het mindere janboerenfluitjes- werk. De grote zaken gingen inzien, dat hun inkooppoli- tiek achter de feiten aan hinkte. Jaar in, jaar uit waren ïn Nederland dezelf de soort saaie kleren te koop geweest. Een model, dat goed ver kocht werd, verscheen het volgende jaar opnieuw in de rekken, een beetje ge wijzigd. maar in wezen hetzelfde. Tegenwoordig hébben de grote zaken hun eigen boetiekafdelingen en ze gaan behoorlijk met de i mode mee. I Terug naar het uitgangs punt: de kleurige uiterlijk heden van de schoonheids verzorging. George Mas- ters, de maquillage-kunste- naar die ervoor zorgt dat zovele vrouwen perfect op het filmdoek komen en, mede daardoor, Bekende Persoonlijkheden worden, die mister Masters zegt: Iedereen wil mijn geheim horen. Alsof er voor een goede make up een recept zou bestaan dat ik zorgvul dig geheim houd." Elk gezicht is anders en elk gezicht moet ik bestuderen al vorens ik aan het werk kan gaan. Ik kan zelfs mijn eigen klanten niet instrueren, hoe zou ik dan onbekenden kunnen vertellen hoe zij de maquillage kunnen gebruiken om hun per soonlijkheid te accentueren? Je zou net zo goed aan Cal- las kunnen vragen, hoe zij het geluid maakt dat uit haar keel komt. Wél kan ik zeggen, dat het gezicht eerst grondig schoongemaakt moet worden. Overbodige opmerking? Kijk maar om u heen en constateer hoeveel poeder er op vuile ge zichten wordt gedept. WATER Het is mijns inziens, niet vol doende het gezicht schoon te maken met een reinigingsmelk en de mascara te verwijderen met de speciale doekjes. Wie haar gezicht lief heeft wasse het nog eens na met water en milde zeep. Voorzichtig wassen, dat wel, maar wi?sen *-• mét water! Het plan was de cosmetica-markt overzichtelijker te maken en het aantal potjes op de toilettafel tot een hanteerbare hoeveelheid terug te brengen. Dit bleek een onhaalbare zaak. Elke vrouw zweert bij haar eigen produkten en eën overzichtje van 'wat noodzakelijk is en wat bijkomstig' kan slechts voor één vrouw gelden. Maar: -£» Probeer regelmatig een nieuw merk en begin met- de kleinste verpaking. Zo kuxit u nagaan of het pro- dukt u bevalt zonder er al te veel geld in te ste ken. jï Ingaan op een aanbie ding heeft alleen zin als u het produkt kent en hebt leren waarderen. Het is van belang zich voortdu rend af te vragen of het artikel nu wel zo noodza kelijk is. Vraag de fabrikant u gegevens te sturen over het hoe en het waarom van zijn produkt. -£> Sommige produkten moeten acclimatiseren Pas na enkele toepassingen kan er een persoonlijk oor deel over worden uitge sproken. Dè lippen kunnen ook in de nieuwe (mode) kleur gebracht worden door het mengen van twee oude lip- pestiften in verschillende kleuren. Een glansstift is dan voldoende om de mond eigentijds voor de dag te laten komen.. (Advertentie) luntvoM n maken. ft de moois te hebben eernaaKt- De man keek naar de toi lettafel van zijn vrouw en zei, niet geremd door enige kennis van zaken: Je wilt toch niet beweren dat je èl die troep nodig hebt! De vrouw deed er, zoals ge woonlijk na dat soort op merkingen, het zwijgen toe en dacht: Ze maken het me wel moeilijk, ieder jaar wat nieuws. Een mens ziet op den duur door de potjes de spiegel niet meer. Zo'n vrouw kan het niet hélemaal mis hebben. Er moet een middel gevonden worden om het vele nieuwe van de cosmetische industrie te rubriceren en het aantal potjes op de toilettafel tot een hanteerbare hoeveelheid terug te brengen. Laten we haar de weg wijzen. Wat is er nu per se nodig voor een behoorlijke verzorging van de huid? We zetten ons tot het ver vaardigen van een keurig tabelletje, uitgaande van de oude wet der schoonheids verzorging: reinigen, voeden en beschermen. Drie potjes, tubes of flacons en klaar is de schoonheidsverzorging. Gelooft u het? Gaat men dieper op de aangelegenheid in, dan is er plotseling de Ontdekking dat die cosmeti sche industrie minder gek is dan de lancering van jaar lijks nieuwe kleuren doet Jvermoeden Die kleuren, die cosmeti sche mode-lijn, zijn de blik vangers, waarmee de vrouw en heel voorzichtig ook de man wordt duidelijk gemaakt dat er gewerkt wordt en dat dit voorbeeld gevolgd dient te worden. Men kan de tere huid niet een leven lang aan veront reinigde lucht blootstellen zonder dat hij begint te kra ken en de kraaiepoten hun sporen nalaten. Reinigen, voeden en beschermen dus! En. helaas, drie potjes zijn niet voldoende. De huid kan vet zijn, droog of. een mengsel van beide. Hij kan gevoelig zijn voor aardbeien en voor oes ters. Hij heeft recht op een eigen potje, flesje of flacon. Er helpt geen lieve moeder aan: iedere vrouw zal proefondervindelijk de juis te potjes moeten vinden. Een vakbekwaam estheti- cien of wederverkoper van de potjes kan haar, als hij in de juiste stemming is, aardig op weg helpen. Geruststellend nieuws van het cosmetische modefront dit jaar: de basiscrèmes verliezen 1 meer kleur en de make-up wordt natuurlijker. Met de foundation-crèmes van 1972 'ziet u er geen barst meer van' of, met andere woorden: zij doen wat zij moeten doen en volstaan met het voeden van de huid. Het kleuren laten zij over aan de rouges (steeds meer in makkelijk te verwerken geleivorm). ADVERTENTIE Nagels en lippen blijven, in contrast met de onzichtbare make up, donker. Zij blijven ook glanzen, want de kleurloze glansstiften dringen zich op. De tinten: bruin-rood voor de na gels cn koffie (met een wolkje melk)-tint voor de lippen. Gemberkleurig mag ook en voor de koperglans gaan de modieus-uitgedoste vrouwen- lippen ook niet uit de iveg. Misschien verrast dit nieuws u. Dat zou betekenen dat u nog geen kennis hebt genomen van de decreten die, voor dit jaar, werden uitgevaardigd door de makers van de cosmetische middeltjes. Zij wensen dat u, indien u van het vrouwelijke geslacht bent, de kleuren draagt die hierboven werden vermeld. U kunt het aan uw laars lap pen die laarzen kunnen nog een mode-seizoen mee maar dat zou er op wijzen dat u de cosmetische industrie niet al leen voor het hoofd stoot, doch er bovendien lak aan hebt. Dit dient betreurd te worden; de cosmetische industrie heeft het goed voor met u en Uw schoon heid. Kleurtjes, lippestiften, nagellakken en de blosjes (in gelei-vorm dus) zijn de blikvangers. Op de achtergrond beweegt de cosmetische industrie zich op medisch gebied. Laten we voorzichtig zijn: op de achtergrond kruisen zich de wegen van medi cijn en cosmeticum. Er zijn, in de loop van de jaren, aardige middeltjes ont wikkeld die schoonheidsfoutjes zouden verhelpen als de dokter er maar geen ongetwijfeld wetenschappelijk verantwoorde bezwaren tegen had. VERANDERING Er zit verandering in de lucht: Medizin Heute, blad voor Duitse artsen, laat weten dat de cosmetiek zich van „uiterlijk schilderwerk" via lichaamsver zorging tot profylacticum (voorbehoedmiddel tegen ziek ten) heeft ontwikkeld. Dit naar aanleiding van de mogelijkheid om de huid op gevoeligheden te testen en er een aangepast cos metisch middel voor te doen vervaardigen. Arts en schoonheid lopen voorlopig echter nog met een boogje om elkaar heen. De be staande middelen tegen celluli tes (chronische ontsteking van het onderhuidse bindweefsel met, aanvankelijk, alleen ont sierende bultjes en bulten op dijen, heupen, billen en knieën later ook zeer pijnlijk) wor den slechts bij uitzondering toegepast. GEEN TIJD Het gaat om schoonheidsfout jes (zo wordt gedacht) en daar heeft de arts geen tijd voor. De uitzondering bevestigt ook hier volgaarne de regel en de „si naasappelhuid" blijft waar hij was; het bijbehorende minder waardigheidscomplex eveneens. ambachtelijk gebrouwen, met een eigen karakter en een bijzondere smaak en frisheid, bereikt door een volkomen natuurlijkbrouw- ea rijpingsproces, dat bijna vier maanden duurt. En dan is het gezicht zo schoon als baby's face? Ja, zegt Masters, Neen, zegt Elizabeth (Arden). Want waar is bet masker? En dat is toch onmisbaar voor het vermoeide gelaat, voor het restaureren van de (reeds te lang verwaar loosde) halspartij en voor het (tijdelijk) doen vervagen van de kraaie- pootjes. Maar het is zo'n wérk, zo'n masker! Het was een werk, want ook op het masker-gebied heeft de trend naar vereenvoudi ging haar werk gedaan. De genoemde Elizabeth be reikte dat met haar Velva Cream Masque. Er zetten zeealgen in, zegt Eb'zabeth en dat gelo ven we graag, te meer om dat die algen onherkenbaar verwerkt zijn in een crè me. Met de vingertoppen over de (schone) gezichts huid verspreiden en 20 mi nuten rustig horizontaal gaan liggen (hebt u dat ooit verticaal geprobeerd?). Dat is alles; na afloop wordt 'het gezicht vochtig afgedept en wég zijn de dode huidcellen, wég de grove poriën, wég de kraaiepootjes en een fraaie blos kleurt reeds uw wan gen. De restauratie is slechts tijdelijk, de tijd schrijdt voort, maar wat let u om regelmatig dit of een soortgelijk masker op te brengen? Ook hier geldt weer: zoeken naar de masker- crème die het mooist har monieert met uw huid structuur en die rekening houdt met uw (overgevoe ligheden. Sh beugelfles 63 cent, pijpje 48 cent, want aile waar is naar rijn geld. Zij zegt, in een advertentie: U moet er nu mee beginnen, morgen is het te laat. En daar mee doelt zij op het feit dat de voedende crèmes (vocht-in brengers) bestemd zijn voor de jonge, soepele huid.

Allerhande | 1972 | | pagina 2